Почистване на пералня?

  • 142 544
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 103
Пуснах пералнята празна с препарата на ДМ за почистване. Избрах програма с продължителност 2 ч. 45 мин. на 60 градуса, която се изписва на дисплея. Няколко минути след стартирането, времето беше намаляло с около час- от 2 часа и 40мин. на 1 час и 40 мин. Възможно ли е пералнята сама да преценява, че вътре няма пране и автоматично да се намалява и продължителността на програмата? Направи ми също впечатление, че и водата, която напълни е по-малко. Само веднъж пълни в началото , а  нормално когато има пране пълни по няколко пъти. Доста пяна пуска този препарат- така ли е по принцип? Нали не било много добре да има много пяна в пералнята.
Всичко, което описваш, е абсолютно нормално.
Благодаря много, успокоих се Hug Току що приключи програмата с почистването. Това е първото почистване на пералнята, а е на година и половина Embarassed

# 46
  • Мнения: 176
и аз почиствам с екопрепарата показан на предната страница. Белина или доместос-никога.

# 47
  • Мнения: 54 493
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?

# 48
  • Мнения: 2 216
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
На самия препарат е описано по колко се слага. Мисля, че за два пъти стигаше шишенцето

# 49
  • Мнения: 54 493
Благодаря !  bouquet

# 50
  • Мнения: 176
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
На самия препарат е описано по колко се слага. Мисля, че за два пъти стигаше шишенцето

на ДМ и на Heitmann се слага цялото шишенце, на екологичния е за два пъти.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 103
Точно този въпрос ме вълнува и мен . Wink
Ще търся този препарат от ДМ .
По колко слагате от него ?
Изсипва се цялото съдържание на опаковката на препарата на ДМ. Преди това с една част, разтворена във вода, се накисва за 30 минути чекмеджето на пералнята. А с парцал напоен с препарата се почистват гумените уплътнения. Цялото останало съдържание на опаковката се излива  в чекмеджето и се пуска пералнята. Малко неясно е обяснено на упътването и на немския и на българския надпис- някой може да се подведе и да не разбере, че се излива цялото шише.

# 52
  • Мнения: 54 493
В коя част на чекмеджето ?
Понеже моята е с горно зареждане и не е чекмедже ?
За праха или във всички по малко ?

# 53
  • Варна
  • Мнения: 103
В коя част на чекмеджето ?
Понеже моята е с горно зареждане и не е чекмедже ?
За праха или във всички по малко ?
Сипва се в основното отделение за прах

# 54
  • Мнения: 54 493
Благодаря ти !  bouquet

# 55
  • Мнения: 182
И моята пералня от известно време е започнала да прави едни номера - зацапва ми дрехите, най-често по яките и маншетите на ръкавите. Все едно са влезли някъде и са обрали цялата чернилка. И това се случва най-често по белите дрехи, може би по другите просто не се забелязва. Дано препаратът от ДМ да свърши работа и при мен.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 40 810
Ще взема и аз да пробвам...че уж взимам хубави прахове и омекотители,а след като извадя дрехите не ми миришат хич Rolling Eyes А като отворя вратата и... от гумите май идва тая лоша миризма.

# 57
  • Мнения: 260
Нищо не ми помогна! Миризмата на повърнато не изчезва! Дори и от Доместоса мириса остана. Ако имам пари ще сменя пералнята.

# 58
  • Мнения: 54 493
И при мен нямаше никаква разлика .
Миризма няма и не е имало , аз я държа постоянно отворена , но едни черни петна по гумените уплътнения така си останаха .

# 59
  • Мнения: X
Изсипвам една бутилка оцет в отделението за прах.
Пускам на програма с 90  градуса.
След като са достигнати тези градуси 10 мин. работи пералнята.
Спирам я и превключвам програматорът на изпомпване и плакнене.
Процедурата я правя на 4 месеца вече 18 години на една и съща пералня.
Няма миризми, няма петна по гумата и варовици.
ПП Всеки месец изваждам и почиствам чекмеджето и
"дюзичките", чрез които се разпръсква водата.

Общи условия

Активация на акаунт