Отговори
# 285
  • Мнения: 1
FireBall, много вълнуващ разказ, да ти е жива и здрава малката сладуранка. Много е миличка.

# 286
  • Мнения: 77
Привет.
Колкото се притеснявах тези дни от нещата,които се случваха с мен, толкова се оказа, че бебка не иска да излиза. Днес мина дългоочаквания преглед. След прочетеното тук с ужас очаквах гинекологичния преглед, но за моя изненада той мина перфектно- нито ме боля, нито пък имам някакво кръвотечение. Но по- важен е резултатът, а той е, че нямам никакво разкритие. Записа на тоновете е много добър. Сърцето ми ще издържи операцията каза кардиолога Simple Smile. Направиха ми и консултация с алерголог, защото пролет и есен кихам- резултата нямам алергия към упойките, но ще пия лекарства и ще пръскам един спрей в носа, докато родя, за да няма проблеми. Срещнах се и с анестезиолога- обясни ми защо предпочитат секциото да бъде със спинална, а не друга упойка. Изследванията са ми добри. И общо взето поне още една седмица няма да се видим с детенцето, макар че никога нищо не е сигурно. При всички случаи обаче докторката държи операцията да стане в максимално късен етап, за да може бебка да стои в корема и да си расте вътре възможно най- дълго.
Ако съм пропуснала някое и друго бебенце- Честито!
FireBall прекрасен разказ, от който лъха толкова много от вечната майчина любов...

# 287
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен  Simple Smile
Диди добре че повдигна темата за еднократната помощ и мен ме интересуваше, а все забравях да питам  Simple Smile
Ние сме от снощи с леки болки  в кръста и долната част на корема, та бях почти сигурна че днес ще раждам  Laughing и след преглед при лекарката ми днес, тя потвърди че няма да го докараме до термина  Simple Smile и сега сме в очакване всеки момент  Simple Smile не ме е страх  Sunglasses надявам се и до края така да остане  Praynig
Труфел честит ти рожденник   bouquet
а такова нещо като тапа не ми е падало  Laughing но явно не е задължително  Simple Smile

# 288
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен  Simple Smile
Диди добре че повдигна темата за еднократната помощ и мен ме интересуваше, а все забравях да питам  Simple Smile
Ние сме от снощи с леки болки  в кръста и долната част на корема, та бях почти сигурна че днес ще раждам  Laughing и след преглед при лекарката ми днес, тя потвърди че няма да го докараме до термина  Simple Smile и сега сме в очакване всеки момент  Simple Smile не ме е страх  Sunglasses надявам се и до края така да остане  Praynig
Труфел честит ти рожденник   bouquet
а такова нещо като тапа не ми е падало  Laughing но явно не е задължително  Simple Smile
ох и аз все се чудя за тази тапа и на мен не ми е падала!!! аз съм постоянно в очоквоне имам от 1 седмица почти прорязвания ниско долу но беба неще да излиза чака татко си сигурно до си доиде..............А да споделя нещо интересно когато гооворя с ММ по телефона и беба веднага почва да се движи по много усеща душичката и като затворя телефона спира всеки път е така от както ММ замина това много ме радва Simple Smile

# 289
  • Мнения: 7
MIrelka стискам палци бебока да дочака тате  Praynig а активна става, най вероятно защото мама много ендорфинчета и изпраща като чуе гласа на тате  Hug
за свекито не се коси ...необходимо зло са какво да ги правиш..гледай себе си и бебока, вие сте най важни сега  Simple Smile

# 290
  • Мнения: 74
MIrelka стискам палци бебока да дочака тате  Praynig а активна става, най вероятно защото мама много ендорфинчета и изпраща като чуе гласа на тате  Hug
за свекито не се коси ...необходимо зло са какво да ги правиш..гледай себе си и бебока, вие сте най важни сега  Simple Smile
охх вече с нетърпение чакам малката да излезе увидяха ми близките  10 дни а и има още 5 Laughing

# 291
  • Мнения: 384
Привет и от мен

Nya_M, ana-bel и Миш, честити ви малки принцеси, да растат спокойни и безгрижни!

big mamma, пак се разминаха розовите гащички, но пък погледни от хубавата страна - каква голяма сговорна дружина ще си имаш вкъщи  Peace А клипчето е страхтоно, момиченцето направо ме разтопи

И отчет от мен за днес. Бях на запис на тонове, оказа се че имам контракции, които обаче не усещах, макар и да ми казваха - в момента имаш контракция, а аз седях и гледах тъпо  Whistling После бях на преглед за разкритие, оказа се че имам такова - 1,5см, но доки каза, че мога да си изкарам с него и до термина и не е гаранция, че след като го има раждането ще бъде скоро. Контракциите било нормално да не ги усещам, защото били по-слаби. С усмивка каза, че е дежурна в събота, а акушерката беше на мнение, че ми дава време до петък  Crazy Е, аз все пак питах, ако няма никакви позиви за поява какво правим - отговорът беше - следващата сряда пак на запис и така. Надявам се човечето да си е решило скоро, но все пак важното е той да си се чувства добре и да излезе, когато му е време.

# 292
# 293
  • sofia
  • Мнения: 1 216
куестърче, след като твоята докторка е дежурна в събота викам да се наговорим за тогава. Аз ти казах, че за нея съм чувала само хубави работи та и аз да се възползвам. Wink

elil, видеото е умопомрачително. Какъв диалог само. Joy

# 294
  • Мнения: 2 271
Сетих се Петя как обръщала малката и после се сетих,че нещо щеше да споделя...или аз пак съм изтървала?Simple Smile
Става ми все по трудно четенето на някой постове.
Утре вечер,Галка,ако е казано,че трябва Wink

# 295
  • Мнения: 805
днес ходих до болницата ... да разгледам Simple Smile
всичко е ново и чисто... Simple Smile и доста спокойно - една мама раждаше - нормално, беше доста тиха Simple Smile мисля че роди докато бяхме из отделението защото докторите се раздвижиха а и се чу бебе да си реве Simple Smile ... две си почиваха, вече родили (една секцио, една нормално), а една мама мереше коридора Simple Smile явно в очакване да роди Simple Smile... чух че й казаха да ходи бавно ... на нея май й беше писнало Simple Smile

аз обаче нали нямам запис на тоновете ... само ги слушаме ... и се чудя да чакам до консултацията в петък и после към болницата за запис или ... да взема да отида да се запишем тия дни ...  Rolling Eyes

казаха че не дават АМ на бебчетата Simple Smile и че ги дават на мамите 6 до 12 часа след раждането в зависимост от състоянието и на двамата ...

а сега ще взема да се отлепя от дивана ... да си измеря кръвното ... нещо не се справям ... но нищо... да съм го мерила ... и после до пазара ... за плод-зеленчук ... т.е. малко нитратки и други подобни ...Simple Smile

А за кръвното - кое е нормално за бременни ... 140 горна и 90 долна? аз никога не съм имала драми с кръвното и сега ме плашат с 130 горна че е много... а за долната колко трябва да е?

Знам че има и други източници по тези въпроси... но докато ги изчета .... Sad ще си напълня главата с глупости...

Честити ни бебчета Simple Smile и да ... кротнаха се май Simple Smile.... но април иде ... и ще стане чудо Simple Smile

# 296
  • Мнения: 18
big mamma може да са ти отговорили ама аз да кажа. Детските ги дават ако имате под 350 лв. на член от семейството. Ако детето над 18 години още учи в училище се счита за член на семейството и за него също се полагат детски. Защото закона гласи - Месечни помощи за отглеждане на дете до завършване на средно образование, но не повече от 20 години.

# 297
  • Мнения: 185
Честити бебчета, на всички, които съм пропуснала тези дни, да са им живи и здрави!

Вети, малката Рая е голям бонбон!

FireBall, много вълнуващ разказ, поизмъчила си се малко, но важното е, че вече се гушкате с малката беборанка Simple Smile А за документите - и на мен ми предстои да оправям, трябва да ходим до Париж за временен паспорт, а преди това да приготвим някои документи, пък после в БГ ще правим акт за раждане и БГ паспорт, надявам се да се оправите бързо и да успеете да запишете малката както искате  Hug

Свекърва ми вчера пристигна и ходихме с малката до Ница първо малко на разходка, после да я посрещнем от летището, та ви изтървах края малко  Simple Smile Общо взето нямам с какво да се похваля, тъй че само наминах да видя за нови бебчета.

Спокойна и лека вечер на всички и ако някой се е запътил да ражда - бързо и леко  Hug

# 298
  • Мнения: 2 271
Елил 120 до максимум 130 за горната граница и 70/80 за долната.
 Днес нямаме нови бебоци или поне майките им не са се отчели Wink

# 299
  • Мнения: 805
Мерси, Петя...   
ми аз май по-добре утре да си ходя на консултация - няма да чакам до петък и после на запис ...

Уф ... май почвам да се шашкам ...

отивам на разходка Simple Smile да освежа главата малко... newsm52

Общи условия

Активация на акаунт