Къде да спи бебето преz първите 2 месеца?

  • 2 466
  • 54
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 567
И щях да предложа Бейби бей, но Пепеляшка ви е казала вече. От моя опит мога да кажа, че при нощните ставания и кърмения е изключително удобно бебето да е на една ръка разстояние  Laughing
Мен още ме е страх да сложа в отделна стая Ди, въпреки че спя адски леко. Но в крайна сметка и това ще стане някой ден и предполагам, че е въпрос на навик.

# 31
  • Мнения: 7 605
Боже колко много отговори и полеzни съвети, много ви благодаря  Hug

Зна4и zа бейби бей и аz се бях zамислила, но не zнам какво е леглото в Хановер, а на наШето тук няма да може да се слага, та тоzи вариант отпада zа съжаление  Sad

А zа спане в родителското легло има и тоzи вариант, Snuggle Nest оба4е мъжът ми не иска бебето да спи при нас в леглото, вика 4е така като я свикнем, после Ще ни е трудно да я отвикнем, нямало да иска да спи сама.

Бебето във всеки слу4ай Ще спи в наШата стая преz първите месеца, място Ще има, проблемът е само пренасянето обратно във Франция. И аz съм обмислила варианта да купя неЩо и до го продавам после по ебей, но нали Ще се полzва буквално до последния момент, т.е. сутринта преди да хвана самолета до Франция с бебеко Ще трябва да отида до поЩата. Ами ако не намеря купува4, или ако не е платил оЩе? Не става  Sad

Та остава сгъваемото легло. Тоzи модел, който съм покаzала, има коШ4е (басинет) zа малко бебе което е по на високо, така 4е няма да ми се налага да се навеждам. Но то си е по скоро като хамак  Sad т.е. не zнам дали мога да сложа един матрак. Долу в дъното Ще може, но наистина Ще е много неудобно....
Ето тук се вижда по добре Или да сложа Snuggle Nest в него?  newsm78

# 32
  • Мнения: 11 329
Татяна, това решение с Снугълнеста вътре в сгъваемото легло е мисля най добрия вариант. Бебето ще се чувства защитено, на теб ще ти е спокойно и ще ти е на една ръка разстояние

# 33
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
собственичката на сгъваемото легло ще стане на 2 г и 3 месеца и още не съм й купила матрак Simple Smile от съображения ; после ко ше го правя? не е фатално.
леглото разполага с едно тъничко матраче, но аз сложих едно дебело одеало отгоре + ватирано покривалце, така че Grinning

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
собственичката на сгъваемото легло ще стане на 2 г и 3 месеца и още не съм й купила матрак Simple Smile от съображения ; после ко ше го правя? не е фатално.
леглото разполага с едно тъничко матраче, но аз сложих едно дебело одеало отгоре + ватирано покривалце, така че Grinning

О'Хари4 и ние като сме някъде в странство подлагам под дребната съЩия материал  Wink Досега рекламации и оплаквания няма  Grinning

# 35
  • Мнения: 7 605
Мерси пак zа помоЩа ви, тъй като гледам май наистина Ще вzема едно сгъваемо легло и Ще подложа неЩо, все пак е само zа 2 месеца.

Да ли наШите майки са били съЩата паника?  Thinking  Wink

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мерси пак zа помоЩа ви, тъй като гледам май наистина Ще вzема едно сгъваемо легло и Ще подложа неЩо, все пак е само zа 2 месеца.

Да ли наШите майки са били съЩата паника?  Thinking  Wink

Според мен , не ,просто,заЩото не е имало и толкова голям избор на стоки. newsm78
Татянка,давай смело. Аз навремето си бях харесала ето това

заЩото и наШето жилиЩе беШе малко ,но в крайна сметка не го купих заЩото излизаШе бая соленко и се ползваШе сравнително кратко. Моята буба спеШе до 4тия си месец в коли4ката си
( но не я извеждах навън с нея, а само с коШницата за кола монтирана върху колелата ). След това и купихме нормално легълце,а като ходехме тук и там си носехме травъл кота и не съм имала никакви проблеми.

# 37
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тия принцесените колички , особено с балдахините са много красиви, но според мен не си струват парата, щото се ползват много кратък период.
освен това после трябва да мислиш дека да я криеш.

моята беба и тя спеше до 4 месечна в количката. разнасях я от стая в стая, когато се наложеше хвърлях един чувал отгоре и навън.
през това време легълцето си седеше кротко сгънато под спалнята.
удобно нещо си е.

# 38
Мога да потвърдя, че в Германия може да се наеме Bollerwagen. Наши приятели бяха взели от magazin на Baby-Secondhand, платиха наем за 3 месеца и го върнаха.
Иначе и аз съм за сгъваемото легло. На бебчето ти ще му е добре там на 2 месеца и кусур.
Колкото до спането в леглото на родителите - ами всеки си преценява дали му е добре или не. Аз лично съм против - горе вече беше споменато прегряването и възможната връзка с внезапната детска смърт. Освен това не може да се изключи човек нощем да се позавърти насам-натам в леглото и да събуди бебо, да не говорим за вариантите да го "цапне" или "сгази".  Naughty

# 39
  • Мнения: 1 215
Аз имам точно това легло, което си дала на снимката, на Грако с вибрации и мелодии и тн. И моите съображения бяха, че ще се пътува много и това легло мога да го мъкна с мен навсякъде и е подходящо за беба от самото раждане. Така е, наистина е много удобно, аз друго не съм й купувала, само тов аси използваме. Само че, във вашия случай, чесно казано, наистина няма значение, къде ще спи бебето, ако е само за два месеца. Аз ходих до Гърция, когато Емма беше на месец и половина и я слагах да спи в едно чекмедже. Докато бебето не се върти и надига можеш общо взето да го слагаш където поискаш.

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Аз пак да си кажа, това сгъваемо легло го имам, но е ужасно за първите месеци, когато кърмех нощем. Беба се събуждаше често и докато стана, взема от кревата, наглася  Crazy после обратно в сгъваемото креватче  Crazy Crazy тя се събужда при преместването. Не може да заспи като е там сама. А аз купих едно с вибрации, две нива, допълнително за преповиване. Модела с най-много екстри и много съжалявам. Имах идеята да го ползвам като кошарка, но на пазара има много по-хубави и удобни кошарки от сгъваемите легла. В крайна сметка първите 4 месеца спа на нашето легло, а татко й в нейната стая Wink Сега вече си спи в сгъваемото легло самичка, по цяла нощ, за наш късмет и с татито пак сме си заедно  Flutter

# 41
  • Мнения: 7 605
Е да, винаги има въzможност бебето да не иска да спи в сгъваемото легло, но тоzи риск  го има и с другите легла  Wink Божа работа.... Радвам се Мери, 4е проблемът е реШен и 4е татито се прибра при теб  Wink

Регина, това е супер полеzна информация, мерси много, Ще погледна на място дали Ще намеря по такива магаzини неЩо под наем.

МкДирок4е, е теzи коШарки са много хубави и сигурно и малки като ги раzглобяваШ. Аz намерих едно подобно тябва да го видя в опаковката какви са му раzмерите, та така да преценя дали Ще можем да го носим. Ина4е сгъваемо  Wink 
4удя се да ли майките ни са zа съжеляване или zа zавиждане поради по ограни4ения иzбор на бебеШки принадлежности на времето....  Wink

# 42
  • Мнения: 1 545
Не успях да прочета другите отговори, но мога да ти кажа, че моят син още спи в такова легло и нямам никакво намерение да му купувам детско дървено. Много ми е удобно, той скача и се търкаля без да има опасност да се удари някъде, лесно се мести, а за дюшек съм му ушила от 3 см. дунапрени. През зимата слягям и едно одеяло под матрачето.

# 43
  • Мнения: 6 390
и аз не прочетох всички отговори  Embarassed ooooh!, но почти година спиме  в сгъваемо креватче, като това което си показала, и втори етаж ползвахме, докато не започна да се изправя беба вътре, и стана опасно, сега си спи на долното положение, кревата го носиме навсякъде с нас, два пъти до бг, а и тук доста пътуваме, в къщи има и нормално матраче, като за дървено легло, то влиза вътре, пробвахме го в магазина, от където купихме и двете неща.
И аз мисля като съпругът ти, че един път свикнете ли я с вас в легло после голям зор да я отучите  Crazy Wink

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
може, може да свикне Wink
стига само да е в такава възраст, дето  не знае ко става още.
моника като стана на 4 месеца и айде у кошарата. преди това си позволявах да я взимам при нас. то един сън беше за мен, ама поне спеше спокойна, сгушена в мен.
пусти мързел Laughing

Общи условия

Активация на акаунт