Колко ядат на 3 год.?

  • 11 774
  • 192
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 9 990
Хм, моето дете не е на 3 г.Малката е на 4 и половина, но се зачетох, защото мернах Мерки и теглилки.
Детето ми е 100 см и е 13 кг в момента.Специално я измерих.На 3 по бегли спомени беше около 11 кг, с около 5 см по-ниска.Дребна е.Не изглежда кльощава, изглежда нормално.Храни се по следния начин:
ако е в градината
З:половин филийка с каквото е там намазана
О:таратора или супата и то не до дъно, наполовината примерно
СЗ:плод
обикновено след градина ако пазарувам хапва банан в движение и след това не вечеря, ако е на тренировка хапва шоколад и след това пак таратор вкъщи.
ако не е на градина не яде и това, отказва закуска, на обяд хапва от сготвеното за нас/което по-често е салата с някакво месо, пиле или риба/,следобяд пак плодове.
Въобще-хапнат ли децата ми нещо към 17.00 вечер, отказват вечеря.
Същият режим на хранене има и голямата.

# 136
  • Мнения: 2 222
Никога не съм мерила по колко гр. ядат децата. Според мен по принцип момчетата ядат повече и това е факт. В момента бебето ми, което е на 10 месеца яде значително повече като количество храна от 5 годишната кака. Просто го следя стриктно, защото задължително трябва да се храни с много месо, зеленчуци, плодове и т.н., налага се. Дъщеря ми яде за цял ден толкова, колкото бебето за две хранения. Баткото яде и повече от мен понякога. Ако децата се хранят здарвословно и са слаби, не виждам проблем. Винаги ме е било страх да не надебелеят, но ето дойде момента да дебна дете и да го храня до последната лъжичка. Сигурно съдбата ми го върна, задето винаги тайно съм се радвала, когато ядат по-малко ooooh!

Никога не съм спирала или ограничавала дете от храна. Просто нищо не пържа, не предлагам филии с маргарин и майонеза и подобни, не давам колбаси, не взимам готови сладкиши, чипсове, сосове, снакс. Оттам нататък е доста по-лесно.

# 137
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Аз продължавам да се потрисам отвреме навреме какви количества изяждат.  ooooh! Ще напиша за вчера, да видите че не си внушавам:
8.00 - 2 крема по 240 мл;
10.00 - 3 големи банана, сок
12.30 - 240 мл гъста супа топчета
            7-8 едрички сърми
            240 мл крем
И питаха за още...  Shocked
16.30 - голяма парче баница + 2 парчета кекс, сок
19.30 - 240 мл супа топчета
            4-5 сърми
             1 кофичка кисело мляко
И след като мислех, че вече ще се пукнат, в 21.30 приреваха че били още гладни  Shocked и ми извадиха душата за "мазана филия" и ядоха и "мазана филия".  ooooh!
П.С. Това е количество за двамата общо.
А кажете сега - нормално ли е?  newsm78

Брех, значи имало и други деца като моето. Моя е на 2,9г. 100см, 16кг и хапва като твоите дечица и все гладен милия. Ама иначе не се спира на едно място и не е дебел изобщо.  Да са живи и здрави, щом са си в норма децата не ги мисли.  Hug

# 138
  • Мнения: 2 382
Искам да използвам темата за един малко по-страничен въпрос - храненето в яслите и детските градини.
Дъщеря ми е на 2 години и режимът й е следния:
закуска- овесени ядки, кус-кус, филия с масло и още нещо
обяд- основното ядене от детската кухня, като често не го изяжда нацяло
закуска след сън -180 мл АМ( млечни десерти отказва)
вечеря- супата от дк, като също не винаги я изяжда цялата + салата
Висока е 84-85 см и тежи малко над 11 кг.
Сега ни предстои тръгване на ясла.От майките разбрах, че порционът, който вземаме от дк в яслата се дава на едно ядене- на обяд. След сън най-често им дават плодове.
Умът ми не го побира как може да се изяде толкова храна наведнъж. Аз лично няма да се справя. Силно съм притеснена, че това е огромно количество храна за детето ми и не искам да я тъпчат.
Не знам дали в момента яде малко, но когато е гладна, винаги си иска - т.е. не е злоядо дете.

# 139
  • Мнения: 9 990
Шайн, такова количество яде малката ми дъщеря, която е с две години по-голяма от твоето дете.Ходи на градина, минала е и през ясла.Ако говориш в яслата да не я насилват, според мен проблем няма да има детето.Дано попаднете на добър персонал.Аз описах, че моето дете в градината сутрин си яде половин филийка с нещо , на обяд яде само супата или таратора/редуват ги/ и то не всичко, второто не го яде.Случвало се е, ако и хареса повече второто да не яде супата съответно.Толкоз.Далеч не изяжда всичко, което и поднесат.Има си капацитет.На много дечица пък не им достига, омитат си всичко/дават и допълнително, от такива кто моето, които не хапват завидно/ и пак са гладни на взимане от градина.

# 140
  • Мнения: 2 658
Аз продължавам да се потрисам отвреме навреме какви количества изяждат.  ooooh! Ще напиша за вчера, да видите че не си внушавам:
8.00 - 2 крема по 240 мл;
10.00 - 3 големи банана, сок
12.30 - 240 мл гъста супа топчета
            7-8 едрички сърми
            240 мл крем
И питаха за още...  Shocked
16.30 - голяма парче баница + 2 парчета кекс, сок
19.30 - 240 мл супа топчета
            4-5 сърми
             1 кофичка кисело мляко
И след като мислех, че вече ще се пукнат, в 21.30 приреваха че били още гладни  Shocked и ми извадиха душата за "мазана филия" и ядоха и "мазана филия".  ooooh!
П.С. Това е количество за двамата общо.
А кажете сега - нормално ли е?  newsm78

Брех, значи имало и други деца като моето. Моя е на 2,9г. 100см, 16кг и хапва като твоите дечица и все гладен милия. Ама иначе не се спира на едно място и не е дебел изобщо.  Да са живи и здрави, щом са си в норма децата не ги мисли.  Hug

A пък моята сега е на 2,10г  и е към 104 см, също 16 или 17 кг, не помня точно. Ама иzобщо не яде много, но пък иzобщо не й се втелясвам zа ядене. И нямам идея какви количества иzяжда, zащото е раzлично.

А на въпроса конкретно - ядат колкото и каквото обичат тригодишните.. Както и всички останали хора, предполагам  Wink

# 141
  • България
  • Мнения: 758
Има си определен...хм режим,в смисъл-сутрин не закусва особено,на обед задължително хапва подобаващо,след обяд отново хапва едва-едва,а за вечеря понякога ме изумява с количеството погълната храна!
И все пак е много индивидуално всеки един ден!

# 142
  • Мнения: 3 066
Нашето моми4е е като мама и си хапва доста добре  още от бебе.
Засега сутринта й се дава  например:
пала4инка с 4аша от 300 мл мляко;плод
обеда- 300 грама ядене и малко салата;кисело мляко от 125 г и плод
ве4еря-гъста супа или паста от 200-250 грама;йогурт (125 г) и 1  ябълка
хляб -по една малка филия като тези на "Вита" на ден.
Ако не я спирам ще яде постоянно ,сега е 107 см ,17 ,600 кг на 3 год и 1 месец.

# 143
  • София
  • Мнения: 23 138
Има си определен...хм режим,в смисъл-сутрин не закусва особено,на обед задължително хапва подобаващо,след обяд отново хапва едва-едва,а за вечеря понякога ме изумява с количеството погълната храна!
И все пак е много индивидуално всеки един ден!

При нас е почти идентично положението.
В общи линии детето ми сутрин я хапне, я не. Следобяд не закусва. Вечер хапва най-много, но количествата са далеч от тези на децата на авторката.
Забравих обаче да спомена, че сутрин и следобяд пие по около 250 мл мляко.

таня, не знаех, че децата ни са съвсем наборчета. Много ти е висока щерката! Аз мислех, че моята бие рекордите за възрастта си откъм височина (104 см, 14,5 кг).

# 144
  • Мнения: 1 420
Голямата ми дъщеря си хапва не особено много, но по често. Например закусва овесени ядни или филийка с масло, заедно с плод. После към 10ч. хапва плодово мляко или плод пак. Обядът й се състои от супа или някаква манджа с половин филийка хляб и ако поиска десерт, може да си вземе 2 квадратчета шоколад или бисквита. Към 15ч. пак хапва препечена филийка, сирене, плодово мляко или някакъв зеленчук за хрупане - много обича пресни моркови и чушки. Вечеряме към 18ч. като яде пак каквото съм сготвила със салата или задушени зеленчуци и за десерт може сладолед или пак 2 блокчета шоколад. Солети и снаксове давам много рядко. Тежи 15кг.

Малка си хапва добре. По принцип всичко яде. Сладки неща, бисквити, солети и т.н. не й давам изобщо. За закуска яде бебешко мюсли, за обяд супа с половин филийка хляб, макарони със сос или някаква друга манджа. Към 15ч. й давам половин филийка със сирене Филаделфия или с масло, някакъв плод или сварени зеленчуци на пара, които сама с хапва с пръсти. За вечеря пак някаква манджа. За десерт яде кисело мляко с плод или пресен плод. Общо на хранене яде около 200мл храна. Изпива около 400-500мл мляко. В момента на почти 14 месеца тежи 9кг.

# 145
  • Мнения: 1 420
Савина, моят съвет е да се опиташ да въведеш в менюто им комплекси въглехидрати и повече фибри. Така ще им държи ситост за по-дълго време. Опитай нещо по-здравословно за закуска, например ако не харесват овесените ядки, им дай пълнозърнест корнфлейкс с мляко и нарежи банана в него, препечена пълнозърнеста филийка със сирене, макарони с доматен сос, ориз и т.н. Увеличи приема им на зеленчуци и плодове  Peace Не мисля, че крем за закуска е много добър старт на деня  Peace Опитай се да замениш сока, който е пълен със захари с вода или мляко  Peace Или ако имаш впредвид натурален сок, го разреждай с вода  Peace

# 146
  • Мнения: 3 066
Има си определен...хм режим,в смисъл-сутрин не закусва особено,на обед задължително хапва подобаващо,след обяд отново хапва едва-едва,а за вечеря понякога ме изумява с количеството погълната храна!
И все пак е много индивидуално всеки един ден!

При нас е почти идентично положението.
В общи линии детето ми сутрин я хапне, я не. Следобяд не закусва. Вечер хапва най-много, но количествата са далеч от тези на децата на авторката.
Забравих обаче да спомена, че сутрин и следобяд пие по около 250 мл мляко.
таня, не знаех, че децата ни са съвсем наборчета. Много ти е висока щерката! Аз мислех, че моята бие рекордите за възрастта си откъм височина (104 см, 14,5 кг).
Мерси Тони!
Май са набор4ета:)И мама и тати са доста високи-има ген Simple Smile
Апетитът й е завиден,може да хапва по всяко време и да не й навреди на основните хранения,но си е до дете.

# 147
  • Мнения: 9 990
моите пък наблюдения са, че по-скоро вашите деца са ок, моето е година по-голямо, но редовно ме питат-на 3 ли е?Ми не, не е на три, даже е над 4, ама... Laughing

# 148
  • Мнения: 22 547
моите пък наблюдения са, че по-скоро вашите деца са ок, моето е година по-голямо, но редовно ме питат-на 3 ли е?Ми не, не е на три, даже е над 4, ама... Laughing

Е, и при нас е така, но вече спря да ми пука. )
То има и 2годишни, които са по-едри от дъщеря ми, ама какво да направя...
Всяко дете си е различно.
Нито аз ще тръгна да тъпча моето, че да "расте", нито другите ще започнат да ограничават децата си.

# 149
  • Мнения: 3 066
моите пък наблюдения са, че по-скоро вашите деца са ок, моето е година по-голямо, но редовно ме питат-на 3 ли е?Ми не, не е на три, даже е над 4, ама... Laughing

Е, и при нас е така, но вече спря да ми пука. )
То има и 2годишни, които са по-едри от дъщеря ми, ама какво да направя...
Всяко дете си е различно.
Нито аз ще тръгна да тъпча моето, че да "расте", нито другите ще започнат да ограничават децата си.
Simple Smile Колкото и да тъп4еш едно дете предразположено да е ниско и грацилно,освен да надебелее ,пове4е няма да "порасте"Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт