Колко ядат на 3 год.?

  • 11 775
  • 192
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 743
моите пък наблюдения са, че по-скоро вашите деца са ок, моето е година по-голямо, но редовно ме питат-на 3 ли е?Ми не, не е на три, даже е над 4, ама... Laughing

Е, и при нас е така, но вече спря да ми пука. )
То има и 2годишни, които са по-едри от дъщеря ми, ама какво да направя...
Всяко дете си е различно.
Нито аз ще тръгна да тъпча моето, че да "расте", нито другите ще започнат да ограничават децата си.
Simple Smile Колкото и да тъп4еш едно дете предразположено да е ниско и грацилно,освен да надебелее ,пове4е няма да "порасте"Simple Smile

И аз така мисля Peace.
И моята щерка изглежда по-малка от възрастта си засега, като майка си.
Но в момента не се оплаквам, като ме питат дали да ми дадат ученически билет Party

# 151
  • Мнения: 9 990
e не, то не е само до растеж, говоря цялостно-и ръст и килограми.Щото пък може и да е дребна, ама търкаляща се също. Mr. Green

# 152
  • Мнения: 3 743
Е, да де, то щото по-напред ставаше дума за "ниска и грацилна" Flutter

# 153
  • Мнения: 9 990
ааа, да, ок. Grinning

# 154
  • Мнения: 3 066
e не, то не е само до растеж, говоря цялостно-и ръст и килограми.Щото пък може и да е дребна, ама търкаляща се също. Mr. Green
Така е.
Затова и казвам ,4е колкото й да прехранваш едно дете не би пораснало на ръст пове4е от заложеното му ,най много да стане пълни4ко,но не и високо:)

# 155
  • Мнения: 12 062
Изненадана съм да разбера, че има  и други деца, освен моето, които изглеждат по-малки от годините си.Едва през пролетта за първи път му  купих дрехи, които да съответстват на възрастта му, преди това- все за по-малка възраст.В ДГ едно-две деца изглеждат на годините си, всички останали изглеждат по-големи.

Освен това, в нашата, ІV група освен моето и още две-три няма дете под 20  кг.В моето детство това бяха много кг и за първокласник.

# 156
  • София
  • Мнения: 23 138
Аз какво да кажа като детето ми е на 3 годинки, а купувам дрехи за 5 г. Тя е кльощава, но просто височината й е основният фактор.
Веднъж ми стана супер неприятно, защото две непознати баби, си умираха от любопитство и ми зададоха въпроса защо детето ми не говори добре, при положение, че сигурно е на 5 годинки  Rolling Eyes Е, що - защото е висока, нищо, че нямаше и три годинки тогава  Grinning
На един колега детето му е на 5 г  и е по-ниско от моето. Но колегата и жена му са ниски, а ние с мъжа ми сме високи. Ген, какво да правиш!

# 157
  • Мнения: 22 547
Ами аз не съм имала намерение никога да го "тъпча" детето. )
Иначе що се отнася до ръста...не е само до "ген" както му викат.
За това е добре да се следи ръста на детето на около 3месеца, и ако няма определени промени в рамките на 1г. е хубаво родителите да се обърнат към специалист.
Но това вече са отклонения от темата. )

Иначе и аз купувам дрехи по-малки от тези, които дават за съответната възраст.
В момента от английската номерация все още и стават дрешки за 18-24м. И носи масово дрешки за възраст 2-3г.

# 158
  • Мнения: X


Освен това, в нашата, ІV група освен моето и още две-три няма дете под 20  кг.В моето детство това бяха много кг и за първокласник.
Ако правилно си спомням,имаше някакви ориентировъчни килограми за първокласниците от 18-22 кг.
Моето дете е нормално за възрастта си,13-4 кг /около 90 см ръст.Според всички таблици това е идеалното тегло за тази възраст,но 90 % от връстниците му са доста по-едри.
И сравнен с тях,той изглежда дребен.
Но това въобще не ме учудва,при положение,че процента на деца със затлъстявания и наднормено тегло расте непрекъснато.

# 159
  • Мнения: 12 062
Аз какво да кажа като детето ми е на 3 годинки, а купувам дрехи за 5 г. Тя е кльощава, но просто височината й е основният фактор.

На един колега детето му е на 5 г  и е по-ниско от моето. Но колегата и жена му са ниски, а ние с мъжа ми сме високи. Ген, какво да правиш!

Интересно, на всеки му става леко неприятно ,когато объркат възрастта на детето, дали нагори или надолу.На мен също.Като дете винаги ми даваха 2-3 години повече заради  ръста ми, впоследствие се оказах по-ниска от повечето ми приятелки.

# 160
  • Мнения: 234
Благодаря за темата , мами. Много ми е полезна въпреки, че не сме на 3 годинки.
Ние май също върви ме високи. Сега сме 90 см. и 11,5. Аз съм ниска , но баща и и неговите са до един високи. Аз много се притеснявам от затлъстяване и се старая да не се случи, но живот и здраве да е пък ще видя дали ще успея.

# 161
  • Мнения: 3 743

Иначе и аз купувам дрехи по-малки от тези, които дават за съответната възраст.
В момента от английската номерация все още и стават дрешки за 18-24м. И носи масово дрешки за възраст 2-3г.


Същата работа и при нас Laughing

# 162
  • Мнения: 2 658
Иначе и аз купувам дрехи по-малки от тези, които дават за съответната възраст.
В момента от английската номерация все още и стават дрешки за 18-24м. И носи масово дрешки за възраст 2-3г.


Хаха, а аz (и zа по-малка с точно година) купувам 3-4г или 104-110см. Точни са й, общо вzето Crazy
Ген е, наистина. Имаме едно приятелче, пак момиченце, като буболечка е до мойта. А яде поне два пъти повече  Laughing
Но моята щерка е точно, както брат й беше като малък, иzглежда и по-голяма от въzрастта си. И еднакво тежки и дълги се родиха даже...
Той и сега си е висок, но и отиващ към слаб.

# 163
  • Мнения: 22 547
Сова, ооо, щерката има единични дрешки размер 102см, които не и стоят като подарени. )
А тя ги и няма тези сантиметри де. )
Преди 2седмици я мерих, и е 92см. )
Но и двамата с баща и сме по 167см. точно. )

# 164
  • Мнения: 2 658
Замислих се да не лъжа нещо и ходих да я меря на вратата със сантиметър, че отдавна не бях Laughing
На zадната страница съм писала, че е към 104см, е - поиzлъгала съм, ама може би някога е мерена с обувки, не помня. Точно 102см е по чорапи. Около 16кг. Много тежи...

Раzлични са си, само да са живи и zдрави, душиците  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт