Колко ядат на 3 год.?

  • 11 754
  • 192
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 132
Савина, и когато ядат, и когато не ядат - все е проблем за родителите явно.  Hug
В родАта ми имам спомен за две апетитни момчета, които в най-ранно детство бяха по-скоро широки, отколкото високи. Когато пораснаха станаха едни изключително добре изглеждащи физически младежи.
Моето змейче е доста под 3, но все още (след като захраних на половин годинка, дотогава беше топчица) расте от въздух и малко кърма. За да й стане панталон на талията, то трябва да бъде мах за двугодишни, но по-скоро за 18 месеца за лепящите й се. Дължината на крачолите тогава е 7/8. Даже стречовете  й стоят шалваресто.  Tired
95/12 кг. Хърби. 

# 166
  • Мнения: 22 534
Сетих се и нещо друго да попитам. )
А спирате ли храната на децата, когато прецените че са хапнали твърде много?
Или ги оставяте да си ядат колкото искат?

При нас понякога се случва дъщеря ми вечер да прекалява с храненето. И тъй като има чувствителен стомах, за да не и става лошо и да имаме инциденти през нощта, се случва да я помоля да спре с яденето.

# 167
  • София
  • Мнения: 23 130
Мира, моята дъщеричка при все, че е кльощава, ако преценя, че е яла достатъчно, я спирам  Peace Днес на обяд също й прекратих обяда - хапна пилешка яхния с хляб, и когато реших, че й е достатъчно, казах, че приключваме. За следобедна закуска й дадох пъпеш.

# 168
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Дъщеря ми, няма чувствителен стомах, но както повечето хора е склонна да прекалява с любимите си храни, а аз съм тази, която поставя очраниченията Mr. Green.

# 169
  • Мнения: 3 066
Сетих се и нещо друго да попитам. )
А спирате ли храната на децата, когато прецените че са хапнали твърде много?
Или ги оставяте да си ядат колкото искат?

При нас понякога се случва дъщеря ми вечер да прекалява с храненето. И тъй като има чувствителен стомах, за да не и става лошо и да имаме инциденти през нощта, се случва да я помоля да спре с яденето.
Да-доста е лакомка(като мама) и , ограни4авам незабелязано `защото не искам да й втълпявам истерии около теглото и яденето Peace

# 170
  • Мнения: 22 534
Е, това е добре. )
Чудех се дали съм само аз. )
Тя понякога не е особено доволна, но се налага. )
Не може да се яде за закуска сладолед. ) Или в 23ч. да се сеща, че и се хапва нещо. )

# 171
  • Мнения: 3 066
Е, това е добре. )
Чудех се дали съм само аз. )
Тя понякога не е особено доволна, но се налага. )
Не може да се яде за закуска сладолед. ) Или в 23ч. да се сеща, че и се хапва нещо. )

Така е .
Иначе доста я ограни4авам,но пак незабелязано от джънк,шоколад опита на 3 РД ,сладолед веднъж досега, пакетирани храни и т.н. като просто обяснявам,4е това е полезно,а другото не е и корем4ето боли от него:(
Снаксове до 2 годишна и междинни закуси не е имала, но след това ги въведохме,защото много расте и има нужда от добра енергия-ядки,ръжени солети, оризовки,пълно зърнести крекери,плодове,плодови поучове ,Бйбибел Сирене и т.н.

# 172
  • Мнения: 2 658
......
Не може да се яде за закуска сладолед. ) Или в 23ч. да се сеща, че и се хапва нещо. )


Такъв тип ограничване, да, може, случвало се е.
Но нещо като "Стига ядохте, много ви е." абсолютно никога, с никой от двамата не се е случвало. Ама те и никога не прекаляват, по-въzможно е обратното, та не виждам как бих...

# 173
  • Мнения: 2 149
Не я ограничавам от храната,тя е толкова капризна и без това,ако хапва съм доволна.Естествено няма да й позволя сладолед за закуска,но късните хапвания да,давам й,когато е гладна Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 23 130
Винаги съм се ръководела от принципа, че храня дете, а не прасе  Peace
Това се отнася както за количеството, така и за вида на храната.
Ужасявам се от дебелите задници и баджаци на тийнейджърките и преливащите паласки изпод тесните им блузи. Така че каквото зависи от мен по отношение на храненето спрямо детето, ще го спазвам. Надявам се да й предам една добра култура на хранене, пък вече като порасне от нея си зависи колко и какво ще яде.

# 175
  • Мнения: 7 947
Тони, права си - затлъстяването сред младите е факт? Току що за върнала се от море - останах потресена от гледката по плажа - млади момичета, девойки още - и с едни бутове и паласки  Sick

# 176
  • Мнения: 12 031
Моето дете е злоядо и кльощаво, но въпреки това го ограничавам с храна, като например- бонбони и вафли при баба му.

За нормална храна-супа, ястие, салата- не го ограничавам.Но не се е случвало да преяжда.Понякога му правя забележка да престане с краставиците/ много ги обича и докопва и от моята чиния/, но това е защото няма да има място в коремчето за друго ястие.

На мнение съм, че и слабичките и злояди деца е по-добре да се ограничават .Точно този тип деца, които не са много по яденето,  ако се натъпчат макар и еднократно май по-трудно понасят преяждането /имала съм като дете такива случаи, почти се натрових и то от нормална храна/

# 177
  • Мнения: 7 947
Сетих се и нещо друго да попитам. )
А спирате ли храната на децата, когато прецените че са хапнали твърде много?
Или ги оставяте да си ядат колкото искат?

При нас понякога се случва дъщеря ми вечер да прекалява с храненето. И тъй като има чувствителен стомах, за да не и става лошо и да имаме инциденти през нощта, се случва да я помоля да спре с яденето.

Не, нямаме такива моменти, защото яде много малко по принцип. По тоя повод - ако в 11 му се дояде - никога не бих го спряла. И не мисля, че ще му стане нещо от такова инцидентно хапване, случвало ни се е - особено след много игра в парка - вечеря, после преди лягане - пак нещо му се дояжда.

# 178
  • Мнения: 4 312
Аз ограничавам.
Ако някой настоява да ги почерпва с бисвкити и сладкиши, позволявам "само 1". И да кажат "Благодаря!".
Ако искат повече манджа, което рядко се случва също ограничавам, хлябът също го  наблюдавам. Често изгризват хляба, а готвеното го побутват, тогава се намесвам, че се яде заедно. Най-лесно ми е да ги отклоня от нещо, ако прекаляват като предложа плодове.

# 179
  • Мнения: 22 534
viliko, тя и дъщеря ми не яде много. Но храненето в 23ч започва да и се превръща в навик.
На вечеря хапне някоя и друга хапка и после в 23ч. ама аз съм гладна, искам нещо да хапна.
В началото разрешавах, но вече стана достатъчно голяма, за да се научи че се яде в определено време.

Общи условия

Активация на акаунт