Пораснаха АПРИЛските деца, пет свещички духат с лекота!!!

  • 67 625
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 631
Тази нова версия на форума, ще ме откаже окончателно... Close

Относно детските тревоги, пак да кажа за пореден път и другия поглед на нещата - хубавото в случая е, че детето на глас изказва, какво му е, и съответно може да предприемете мерки, според възможностите. Т.к. го има и това - детето да страда, но да се казва нищичко и така да таи нещата, че напр. след седмица разбираш, че май нещо не е наред, а след още седмица след кръстосан разпит, да сподели нещичко си, докато нещата много се задълбочат...
Sad

За Пленум на мен ми се говори, но от опит знам, че сега - няма смисъл.  Wink През май ще направим организацията за през юни напр. Wink

# 646
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Хей, къде пак изчезнахте?!

Маги от вчера отново е на градина, падна/т.е. извадихме/ и второ зъбче - този път борбата беше доста по-сериозна, засега се отлага рязането на юздичката - лекарката, при която бяхме в събота, каза, че е най-добре да изчакаме да поникнат горните постоянни зъби - резците и кучешките и тогава ако има нужда да режем юздичката. Не винаги се налагало, та се надявам и при нас да е такъв случая.
Вчера сутрин имах дълъг разговор и с едната госпожа по повод това, че не ни се бяха обадили когато са я видяли, че не е добре Маги - директорката явно добре ги е стреснала, но пък в крайна сметка трябва да се научат да се обаждат за важните неща, не само когато трябва да се събират пари за нещо.

Доста умуваме и рождения ден - Маги има желание да покани половината свят, не иска да разбере, че не може да покани всички деца по света. И като взе да ми обяснява как ако не поканела гаджето на Лора, тя щяла да й се разсърди, просто паднах Tired Mr. Green Какви гаджета я питам - ами, мамо, на мен ми е гадже Йоан, нали съм ти казала, че ще се женим с него, а на Лора - Мартин. Ей, опасни са. Ама и баща й се хвана за главата - отсега щом са се заженили, какво ли ни чака след няколко години Whistling

И пишете,пишете, нова тема трябва да направим за рождените дни - празнична, шарена, хайде хора!

# 647
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте и от нас с малкия ревльо!  Laughing

При Валски периода със самокритиката беше преди половин-една година. Ревеше като нещо не му се получи, изхвърлял си е рисунките от детската, защото не харесвал как ги нарисувал, все разни такива... Сега е в друг период - не иска да пробва нищо ново и различно от ежедневните неща. Понякога след много увещания се решава и му харесва и въпреки това ни се сърди, че сме го накарали, след като ни бил казал, че не иска.  Rolling Eyes  И определено не е заради страх, че няма да се справи, защото винаги се справя добре и очевидно се забавлява, а просто от инат, като опозиция на това, че ние сме го накарали. Общо взето е в опозиция на всички възрастни, с изключение на чичо си Вики. Един малък пубер си имаме май. Twisted Evil

Уф, рождения ден... Тоя път нямам абсолютно никаква идея как и къде ще празнуваме.

Гаджосването и в нашата деЦка е на мода. Обаче есента "жената" на Валката му заяви официално, че се развеждат и сега за гаджета той спряга само момчета.  Laughing

Хайде тоя път сериозно да се стегнем и да се организираме за Пленум, че е срамота - от 3 години не сме се виждали!  Naughty

# 648
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
При нас самокритиката е в градината - там не иска да прави нищо, за което не е сигурен дали ще може да го направи. Честичко надничам в учебниците или простов Крокотак, за да вмъквам на често нови неща поне в нас.
Иначе, трети ден работи върху една рисунка  Shocked . Без да я надраска, че не се получава нещо, бавно и внимателно. По един час може да стои и да мисли как да направи нещо по нея, преди да нарисува някакъв детайл. Не започва нови, само към тази се връща, когато му текне нещо през главицата. Дано успее да я довърши, че уж за един конкурс я правим. После ще я покажа.

# 649
  • Мнения: 357
Хайде и аз да се разпиша, че напоследък само хвърлям по един поглед. Ние за съжаление няма с какво да се похвалим , освен с болести. И двете са на антибиотик, не можаха да преборят сами вируса, пак 40 гр. температури и няколко безсънни нощи  Tired. От декември са ходили само няколко дни на градина. Много ми се иска вече да тръгнат нормално нещата  Praynig.

Ема на Свети Валентин заяви: " Мен момчета вече не ме интересуват, само НАУКАТА". Бабъл, както виждаш търпят промени възгледите им  Laughing.

Зарка
, впечатлена съм от рисунките на Мимата  Hug.

За р.д. и аз нямам още никакви идеи, ще го мислим  в последния момент.


# 650
  • София
  • Мнения: 1 531
Нашето априлче тази седмица е на ски училище от градината. Доволна е, но й е трудничко сама да се справя с живота на пистата. Мисли си, че вече може да кара ски и това, че не е паднала досега за нея е доказателство за уменията й. Mr. Green
Вечер е изморена и кисела, даже при някоя по-сериозна забележка се разревава, но аз го отдавам на концентрацията, която и се налага да спазва през деня.

Миналата седмица гледах в Крокотак едни хартиени цветя. накупих цветни листове А4 и няколко вечери правих цветя. Лекувам си нервите.... Blush

# 651
  • Мнения: 1 146
Ема с нейните уникални изказвания  Laughing Laughing Laughing страхотна е  Heart Eyes
Явно всяко едно априлче е минало или преминава сега през периода със самокритиката. Яна е в такъв от година и половина - никога не е доволна от направеното, винаги другите могат по-хубаво да рисуват, да пеят, да четат. В същото време да се съревновава с децата е нейната цел в живота  Laughing Избрахме училище, април ще подаваме документите и септември живот и здраве поема по дъъългия път  Crazy Там вече надпреварата ще е голяма.

Зарче, Мимата рисува много хубаво, запишете я на рисуване някъде. Да я цункаш  Hug

Със зъбите сме на  - 4, долните два вече пораснаха, но горните два ги чакаме от три месеца да поникнат. Клатят се още  4, дано не изпадат едновременно, че ще минем на каши и пюрета.

За рождения ден не знам, и аз като вас в крачка ще го мисля.

Смин, Ренка, как са бебоците?

# 652
  • Мнения: 130
Голяма скица е Ема  Simple Smile  Heart Eyes.

Нуни, браво на вас, че сте направили избора!
Кои други априлчета ще карат 4-та група към училище?

За рисуването - есента записах Мимата към читалището, но тя се отказа след третото ходене. Ще видим по-нататък как ще бъде. Рано е за по-сериозни занимания, а и най-важното според мен е тя да прояви желание. Освен това как ви се струва това? Не говори за особен талант  Laughing http://family.webshots.com/photo/2665284170101086645mdeLWH

Рени, Соня помагаше ли ти за цветята?
Ние с Мимата вчера правихме мартеници. Пижо и Пенда бяха прекръстени на Муза и Ривън от Уинкс  Crazy.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 00:29 от Зaрка

# 653
  • София
  • Мнения: 1 531
Да, помагаше ми Соня с цветята. PeaceНо след първите 2 и писна...за разлика от мен.
Ще разгледам Крокотака за идеи за мартенички.

Соня ще си остане в градината за предучилищната. някакви декларации искат да подаваме по този въпрос в градината.

На нея и се клатят горните 2 зъба и я боли като отхапва нещо твърдо. Даже се оплакваше, че не може да си яде сандвичите на ски училището, че кората им била твърда.

# 654
  • Мнения: 3 478
Привет на всички Hug! Имах поредното си влизане за кратко във форума и разбира се трябваше да мина и да кажа "здрасти". Четох само последните няколко поста, защото пак нямам време за повече Sad. Гледам зъбите са на дбевен ред и при Вас. Лекса вчера се раздели с първия, голяма драма, типично в неин стил.

Зарка, възхитих се на рисунката на Мимата, много е добра!

 Heart Eyes Hug за всички!

# 655
  • София
  • Мнения: 958
Стягайте се, момичета, имаме само един месец да свършим темата Wink

Зарка, страхотна е Мимата, не бъди толкова критична! На Валски най-хубавите му рисунки са като последната която показваш, считай останалите какви са  Mr. Green

Нуни, екстра е нашият бебок - папа, реве, пълни пампите...  Twisted Evil  Наслаждавам се на всеки миг, когато се гушкаме. С баткото бях някак по-стегната - режим на хранене, разходки и т.н., всичко много организирано, а сега, може би заради студа и по-кратките разходки, се гушлявим и глезотим по цял ден  Crazy  Валката почна малко да ме ревнува, но пък в отношенията си към бебо е много готин - забавлява го, прави му маймунджулъци, а малкия не откъсва очи от него, гука му и му се хили като ряпа.
А какво стана с плана за 2012??? Нуни, Данче, Татянко...?!? Хайде! Аз родих преди да успея да предам щафетата!

Енви, на мен пък тая версия на форума ми се струва по-добра, предишна сякаш беше най-зле. Не, че това има някакво значение...  А, я кажи, свикнаха ли бързо децата с новия дом?
И ние обмисляме такава стъпка и сега съм в чуденка дали да го съобразим с детската градина, или ще е по-добре да е в близост до училището, което ще изберем, а нямаме никакъв вариант да е ОК и за двете.  newsm78

# 656
  • Мнения: 7 605

А какво стана с плана за 2012??? Нуни, Данче, Татянко...?!? Хайде! Аз родих преди да успея да предам щафетата!


Ааааа, аз съм пас - точно този уикенд продадох всички бебешки неща на Милена - количка, маса за повиване, кошара, дрехи, играчки....всичко!  Stop  Отстъпвам ред на по-младите  Mr. Green

Мис, драго ми е да те видя тук! Разкажи малко за вас, как сте, и къде сте?  Grinning

Ние с Мимата вчера правихме мартеници. Пижо и Пенда бяха прекръстени на Муза и Ривън от Уинкс  Crazy.
  Joy опасна е!  Heart Eyes

Ема на Свети Валентин заяви: " Мен момчета вече не ме интересуват, само НАУКАТА".
   Joy Joy Joy Уникална!!!  Heart Eyes

Тук върлува ужасен вирус, който не подмина и Милена. Над 40 Т, остър бронхит, слязал вече много на долу, почти пневмония  Tired  Трябва много да внимаваме и при най-малкото влошаване - на лекар или директно в болницата.  Sad  Обадих се в ДГ да йм кажа че отсъства и ми казаха че много деца били болни от това, явно имало вирусна пневмония, едната учителка и тя лежала с 40 Т. Днес били само 11 деца в групата на Милена. Пазете се, дано не дойде и при вас!

# 657
  • Мнения: 130
missZ, радвам се, че се разписа  Hug! Как сте на новото старо място, посвикнахте ли?

Енви, както винаги си с много хубав аватар!

Ренка, не че съм критична, само исках да кажа, че Мимата се е "специализирала" в рисуването на Уинксите, докато другите й рисунки са като на повечето деца. Бъдещето ще покаже дали наистина има заложби.
За местенето и училището, според мен е добре да се мисли с перспектива. На градина им остава още една година, а училището тепърва започва.
 
Аз пък обмислям да се преместим в София лятото. Знаете ли дали към всички училища вече има и предучилищна?

Татянка, пращам хубави мисли за бързо оздравяване  Praynig  Hug!

# 658
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Татянка, бързо оздравяване! При нас май този вирус вече мина ... или поне бяхме с подобни симптоми преди около три седмици. Отшумя за две   Tired

Не всяко училище има предучилищна, но ще намерим най-добрата в избрания от вас квартал  Hug

Ще има ли и други първокласници, освен нас?

# 659
  • Мнения: 2 631
Ренка, да, свикнаха - децата много по-бързо привикват към новото, поне нямат нашите хиляди тревоги и притеснения. Моето мнение също е, да съобразявате жилището с у-щето. ДГ е до време и няма дете, което самостоятелно да ходи и да се прибира от там. Но у-щето е друга работа, пък и докато баткото се научи сам да ходи и да се прибира и хоп - братчето му станало ученик... Wink

Татянко, що така!?  Crossing Arms Напротив, ние по-"възрастните" трябва да мислим следващите бремености, младите - имат време! Wink Прибързала си с продажбата, мен ако питаш!  Wink

ЗаркаHeart Eyes! Успех в планирането на преместването! Peace

Нуни, наесен в първи клас или в предучилищна е Яна!? Thinking

Миси, и аз се радвам, че се разписа - разкажи повече! Hug

Велина се стяга за празник по случай 3-ти март. Досега и с баткото и с нея - такъв сме нямали. И са едни патриотични песни и стихчета у дома...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт