Щъркелите пролет предвещават ,а МАЙски бебчета дали ще ни доставят!- Тема 19

  • 22 987
  • 694
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 71
Буба, пишеш че планираш на месец и половина да пътуваш с бебето до Бг , и аз ще раждам в Сингапур и планирам да си пътуваме когато бебето стане на 3 месеца и се чудя с тази голяма часова разлика как ще се справя ти имаш ли някаква идея все пак 8-10 часа напред са си доста.Тъкмо ще изградим някакъв режим , и после всичко трябва да се обърне за известно време.

Рая добре дошла  Hug Чудесно е че живееш в държава с вечно лято, но зависи къде. Незнам как е в Израел, но в Дубай си е жив кошмар. Живях извесно време там и изобщо не ми хареса.

# 46
  • Мнения: 23
ами да се запиша и аз  Heart Eyes
Нелили, много голямо благодаря за пореден път   bouquet, а клипчето много, много ме радва!!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ей днес много се поизморих, тръгнах да правя ябълков пай, ама те станаха два пая, че ми артисаха ябълките от предния и какво да ги правя настъргани айде още една доза Simple Smile, освен това гладих детските дрешки и пелените, направо капнах... но пък съм доволна Simple Smile  #Silly
Честно да ви кажа крачката, по - точно стъпалата доста ме заболяха, все едно имам пришки отдолу ... сигурно щото доста време стоях права...  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 12
Здравейте в новата темичка!
Нели както винаги прекрсна тема!
Бебевалеж едва ли ще има в тази , но в следващите две 100%!

djidjonka Добре дошла при нас!

sve82   и аз имам неприятно чувстово на опъване на шева!Може би е защото кожата се опъва много от бебето!Иначе доста неприятно ме боли и забелязвам че малко се е позачервил...но сигурно е нормално!

# 48
  • Мнения: 2 172
Благодаря ви ,момичета  Hug
Явно не е необходимо да се носи болничния веднагически  Peace

А за болките при контракции/същинските/...май е доста индивидуално  Thinking Чувала съм ,че има момичета,които ги усещат като болки в кръста...други пък тъпи...трети остри..... аз определено ги усещах като остри болки..прерязване ниско долу все едно ми се ходи до ВЦ-то по голяма н. и ме прерязва.Но това беше в началото до 3-4 см.
След това стават по-коварни ,едни такива ужасяващи.....и специфични Twisted Evil Не мога да ги сравня с нищо.Аз нямам болезнен цикъл,така че незнам какви са при него,но ги сравняват с такива,само че по-силни де .
А накрая си е направо слято всичко и се мятам като риба на сухо крещейки и овивайки  ooooh!

# 49
  • Мнения: 331
Елфичке, ще кажа на модераторите да ти забранят да пишеш така описателно!!!  hahaha Joy

# 50
  • Мнения: 75
Нелили,чудесно клипче,много се забавлявах! Hug
Елфичке, ще кажа на модераторите да ти забранят да пишеш така описателно!!!  hahaha Joy


Ха ха и аз така hahaha

# 51
  • Мнения: 2 172
Хи-хи....сега аз казвам при мен какво беше,а аз съм си пъзла.Но аз бях със система,а това доста засилва болката.Когато не ми капеше системата/извивах си нарочно ръката  Twisted Evil /не болеше въобщее толкова.Но закапеше ли....ставаше страшно  ooooh!

Но пак казвам много е индивидуално.Това,че мен ме е боляло,не означава,че всички ги боли толкова.Както знаете има момичета,които отиват с по 8 см разкритие без въобще да са усетили болка.Или пък такива с леки схващания в кръста...и не го усещат раждането направо.

Пожелавам всички да родим  така...без да усетим  Hug

# 52
  • Мнения: 5 622
........ да родим  така...без да усетим  Hug

Сама не си вярваш  Mr. Green

Буба, пишеш че планираш на месец и половина да пътуваш с бебето до Бг , и аз ще раждам в Сингапур и планирам да си пътуваме когато бебето стане на 3 месеца и се чудя с тази голяма часова разлика как ще се справя ти имаш ли някаква идея все пак 8-10 часа напред са си доста.Тъкмо ще изградим някакъв режим , и после всичко трябва да се обърне за известно време.

Ба ли маа му... (Извинете всички чувствителни бременни  Mr. Green )

Изобщо нямам идея как ще се развият нещата..Нито с часовата разлика, нито с отложените ваксини, нито с пътуването до БГ с такова малко бебе... ooooh!

Уж казват, че часовата разлика не била проблем, но какво точно значи това не ми е ясно..Ако за някой не е проблем дали ще става през деня или през нощта, то за мен има огромно значение и също си задавам този въпрос...но отговор едва ли ще намерим докато не го изпитаме на собствен гръб.
 При мен разликата ще бъде 7 часа, което също е ужасно мъчително..До сега не съм се насилвала и малко по малко съм си нагласяла биологичния часовник по новото време след смяната, обаче сега бебето няма да ме оставя да се адаптирам колкото си искам и...не знам..Не мога да ти отговоря в крайна смтка, нищо, че изписах цял ферман по темата  Laughing  Joy

# 53
  • Мнения: 2 172
........ да родим  така...без да усетим  Hug

Сама не си вярваш  Mr. Green


Ми обвиняват ме тук ....викам да внеса малко успокоение  Laughing

# 54
  • Мнения: 1 669
Здравейте момичета Simple Smile
Нелли - темата е прекрасна Hug
Аз минавам набързо да кажа, че вече съм си в къщи. Бебка е много непослушна, очевидно и нетърпелива да се запознаем по-рано, но аз стискам кълки и не давам да излиза преди началото на май. Та сега с повече лежане и една шепа хапчета (желязо, магнезий, гинипрал и верапамил, който смятам да не пия  Mr. Green) съм си в къщи. Много ви благодаря на всички за подкрепата, в моменти като този ми помогнахте ужасно много Hug
Усмихната вечер от мен, ще гледам да се включа пак сутринта Hug

# 55
  • Мнения: 5 622
Ми обвиняват ме тук ....викам да внеса малко успокоение  Laughing

 rotfImao


П.С Все забравям, дали не може да се редактира леко заглавието като се махне това "НИ" предвещават, да остане само пролет предвещават и т.н.т, защото с това "ни" в първата част, се утежнява някак формата и не звучи така добре? Надявам се да не се обидят авторката на заглавието и Нелли   bouquet

# 56
  • Мнения: 2
Здравейте Майчета,

ние почнахме ремонт и в нас е Бейрут!!! Но пък сме при мама и малко глезене от нейна страна честно казано ми идва добре, но пък после като свършат майсторите ще си е зор, но няма как, трябва да асвежим за новия член на семейството  Simple Smile. Да ви питам имате ли проблем с хемороиди момичета, аз виждам много зор и уж се мажа с някви мехлеми и работи, но май ефект няма никакъв. Беба е много активна и честно да ви кажа направо ме боли при повечето и движения,но предполагам, че и при вас е така, защото аз честно казано съм забравила...

Нелили страхотна е темата и благодаря !!!

Лека и спокойна нощ на всички и дано няма киселини и болки тук там а хубав и спокоен сън Hug

# 57
  • Мнения: 22
А за болките при контракции/същинските/...май е доста индивидуално  Thinking Чувала съм ,че има момичета,които ги усещат като болки в кръста...други пък тъпи...трети остри..... аз определено ги усещах като остри болки..прерязване ниско долу все едно ми се ходи до ВЦ-то по голяма н. и ме прерязва.Но това беше в началото до 3-4 см.
След това стават по-коварни ,едни такива ужасяващи.....и специфични Twisted Evil Не мога да ги сравня с нищо.Аз нямам болезнен цикъл,така че незнам какви са при него,но ги сравняват с такива,само че по-силни де .
А накрая си е направо слято всичко и се мятам като риба на сухо крещейки и овивайки  ooooh!

 newsm50   направо ме разби и ми идва да   comp03

# 58
  • Мнения: 2 172
А за болките при контракции/същинските/...май е доста индивидуално  Thinking Чувала съм ,че има момичета,които ги усещат като болки в кръста...други пък тъпи...трети остри..... аз определено ги усещах като остри болки..прерязване ниско долу все едно ми се ходи до ВЦ-то по голяма н. и ме прерязва.Но това беше в началото до 3-4 см.
След това стават по-коварни ,едни такива ужасяващи.....и специфични Twisted Evil Не мога да ги сравня с нищо.Аз нямам болезнен цикъл,така че незнам какви са при него,но ги сравняват с такива,само че по-силни де .
А накрая си е направо слято всичко и се мятам като риба на сухо крещейки и овивайки  ooooh!

 newsm50   направо ме разби и ми идва да   comp03

Еее...аре стига де...вие какво си мислите,че ще отидете с песен на уста и ще родите така ли  Laughing

Сега да не се лъжем,боли си.При едни повече,при други по-малко.Едни викат,други само пъшкат.Не е болка з аумиране,но не е и гъди-гъди.
Хубавото е,че моментът,в който бебето изскочи НЯМА болка вече  Laughing И тогава си най-щастливия човек на света  Flutter
Като започнат напъните...болката утихва и напънът облекчава контракцията.
По време на контракциите е важно каква ще е нагласата.ако си заровиш главата в чаршафа и започнаш със самосъжалението/както правя  аз  Laughing / е най-лошото възможно нещо.

Но ако си кажеш....тази контракция ще трае само 30 сек. и после ще има почивка.Започваш да дишаш,броиш и да чакаш почивката.Затова е много важно кой ще е до теб.Мъжът или опитна акушерка...трябва да ти разказва постоянно какво се случва,за да се успокояваш и контролираш нещата  Peace

Еххх,опитна съм вече,приказвам си,знам какво е на теория...ама пусто...пак ще съм в киреча,усещам  Joy

# 59
  • Мнения: 416
Ох Елфи пак ме разсмя newsm62 newsm62 newsm62
Аз пак дигнах кръвно 130/75  и ММ ми забрани колата,кафето, сладките  newsm45 Как ще преживея?  smile3516 Как се оправяте вие с кръвното като ви е високо? Какво ми става напоследък......... взех да се притеснявам. Днес нищо особено не съм правила, на ММ сина му е тук за ваканцията имахме за задача да учим таблицата за умножение с  2 и 3,че който не е слушал в клас.... Tired Таз вечер ако не смятам на сън пък на   Joy

Общи условия

Активация на акаунт