Масло или маргарин?

  • 20 365
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 711
Маргарин използвам предимно, защото българското масло е негово подобие, а другото идва прекалено скъпо.

# 16
  • Мнения: 2 521
Да,тези пакетираните български масла наистина са си направо маргарин.Или някаква там смес.Но определено си преобладава маргарина.Немските-преди купувах едно с една крава имаше на опаковката.Пише произведено в Германия.Отначало беше много хубаво.Последните два пъти си беше смес с маргарин явно.Вкуса беше съвсем различен.Спрях да го купувам.Вече вземам само масло от буца.Някак си ми напомня вкуса на маслото от едно време.

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Маргарин нито използвам нито купувам.

# 18
  • Мнения: 126
Масло използвам когато правя баници,пити,сладки... За мазане на сандвичи използвам маргарин.

# 19
  • Мнения: 1 259
Масло естествено. Маргарин освен ако има човек проблем с холестерола не знам защо някой би си купил.


Може би е въпрос на навик, не оставям хладилника без маргарин. Масло то го използвам за конкретни рецепти, които го изискват, най-вече за сладки неща.

Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!

# 20
  • Мнения: 167
Аз пък не можах да го харесам тоя зехтин newsm78 тежък ми е и не ми е вкусен. Затова в къщи имаме и от двете, за мен олио, за мъжа ми зехтин.
Маргарин винаги имам (той ми е резервен вариант ако ми е свършило маслото).
А за маслото какво да кажа....купувам, опитвам....и никое не ми е достатъчно вкусно.
Сигурно съм капризна, но нали питате, ето казвам си  Embarassed Simple Smile

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 140
Масло,маргарин не купуваме изобщо.

# 22
  • Мнения: 27 524
Единствената мазнина, която не ползваме вкъщи, това е свинската мас (знам, че има хубави рецепти с нея). Маргарин купуваме, защото мъжът ми го предпочита, само той си го яде. За готвене ползвам масло (купувам каквото ми падне, всичките са хубави), олио или зехтин, зависи от рецептата и нуждата. А иначе за салатите - само зехтин. Няма по-ценна мазнина от него.

Пепелина, по-нискокачествените зехтини имат този тежък, силен вкус, на мен чак ми киселее на гърлото и ме дави. Но хубавите - не. И после е въпрос на навик, свиква се  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 847
И за нас маргаринът НЕ съществува!!!  Peace

# 24
  • Мнения: 81
И ние не използваме маргарин.Маслото ни е мадраджийско -от фермата не един познат.И най доброто масло в магазина няма този вкус.Така,че заложете на най-доброто. Flutter

# 25
  • Мнения: 13 202
Масло естествено. Маргарин освен ако има човек проблем с холестерола не знам защо някой би си купил.
При проблеми с холестерола маргарина е противопоказан.
Професорът ни по химия подреждаше мазнините така: зехтин, олио, чисто масло, свинска мас, маргарин. Като препоръча да забравим за маргарина.

# 26
  • Мнения: 13
От доста време предпочинаме маслото, но гледам в къщи винаги да има и маргарин, защото в няко
и рецепти слагам от него!А за олиото и зехтина- предимно олио, зехтин само за салата, идва ни малко по-скъпичко!

# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!
да Grinningи то само екстра върджин

по темата - масло. има едно холандско, то ми е фаворит!

# 28
  • Мнения: 7 420
   За печивата използвам предимно маргарин.По-икономично е.  Mr. Green Сладкишите така или иначе не са полезни,какво значение има дали се правят с вредния маргарин или полезното масло(то пък и колко е масло....)  Laughing
   В кремовете слагам само масло най-вече заради аромата.  Peace

# 29
  • Мнения: 263
Масло естествено. Маргарин освен ако има човек проблем с холестерола не знам защо някой би си купил.

Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!

Да.

Общи условия

Активация на акаунт