Масло или маргарин?

  • 20 396
  • 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 263
Масло естествено. Маргарин освен ако има човек проблем с холестерола не знам защо някой би си купил.
При проблеми с холестерола маргарина е противопоказан.
Професорът ни по химия подреждаше мазнините така: зехтин, олио, чисто масло, свинска мас, маргарин. Като препоръча да забравим за маргарина.

Имах в предвид, че има видове маргарин, на чиято опаковка пише, че е ОК за хора с проблеми с холестерола. Дали е така или не...не знам. Не съм виждала масло с такъв надпис, но не съм завършила химия.

# 31
  • Мнения: 7 424

Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!
   Не.  Peace

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!
да Grinningи то само екстра върджин

Къде е иронията в случая?  newsm78
В някои държави се готви само със зехтин, не виждам някой да ги иронизира  Rolling Eyes
Екстра върджин не става за готвене, ползвам Помас за тази цел. И да, ползвам само зехтин, обожавам вкуса му, не виждам какво има за присмех.
За салати естествено екстра върджин, най-вкусен и полезен е.

По темата- не ползвам маргарин изобщо. Освен, че е вреден е и много неприятен на вкус, пластмасов, безвкусен (за мен разбира се, някой друг може и да го харесва). Ползвам само немско масло, много по-вкусно ми е.

Олио слагам само в домашни кексове, само те не ми харесват със зехтин.

# 33
  • Мнения: 45
Аз избягвам да купувам маргарин. Маслото си е по-вкусно, ароматно и по-истинско. Доволна съм от Кери Голд, което използвам за всичко. 

# 34
  • Мнения: 48
Никога не съм купувала маргарин, ползвам предимно немско и френско масло. За десертите, вместо маргарин слагам по-леко масло.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Масло.

# 36
  • Мнения: 2 241
Никога не съм си и помисляла да купя маргарин!

# 37
  • Мнения: 2 131
Маргарин не купуваме никога, категорично.
Използваме само масло. Най-много харесваме на Бор Чвор, но тъй като не го продават навсякъде, понякога купуваме и на други марки. Взимали сме и Президент, но рядко, защото ни идва скъпо.

# 38
  • Мнения: 42
Краве масло - немско и мандраджийско, директно от мандра.

# 39
  • Мнения: 45
Маргарин не купуваме никога, категорично.
Използваме само масло. Най-много харесваме на Бор Чвор, но тъй като не го продават навсякъде, понякога купуваме и на други марки. Взимали сме и Президент, но рядко, защото ни идва скъпо.

От българските кравето на асеновград не е лошо, но аз си оставам скептична че слагат и мас щото по-евтино им излиза... Българина се гледа да е на далавера Thinking И аз веднъж взех от любопитство президент да поглезя домашните ама честно да ви кажа не видях голяма разлика с останалите масла освен надутата цена. В Била и Пикадили е около 4.90 абе към 5 лв което е твърде много на бюджета ако трябва през 3-4 дни да купувам ...

# 40
  • Мнения: 57
Краве масло - немско и мандраджийско, директно от мандра.

немските са най-много Simple Smile Кое по точно ползваш?

# 41
  • Мнения: 57
Никога не съм купувала маргарин, ползвам предимно немско и френско масло. За десертите, вместо маргарин слагам по-леко масло.

Свеки само маргарин купува ест. понеже е по-евтин и само ми се кара като купя по-скъп продукт, например масло или зехтин. Тя зехтин не използва, само олио и маргарин. Аз не смятам да правя детето си лоена топка и да яде изкуствени неща и мисля да превключа изцяло на здравословно ядене, макар и по-скъпо. И все пак бихте ли препоръчали конкретен продукт понеже до колкото знам немските масла са 4-5 вида и марки, отделно има датски, френски, холандски и тн та не знам към кое да се насоча... Гледах ги отново вчера и се чудех от кое да си купя. аз също съм чувала че в повечето български масла слагат и свинска мас, та затова се ориентирам към чужбинските, не че това е гаранция, но поне високата цена донякъде определя и някакво качество Wink

# 42
  • Мнения: 57
Аз избягвам да купувам маргарин. Маслото си е по-вкусно, ароматно и по-истинско. Доволна съм от Кери Голд, което използвам за всичко. 



Дара, тва масло не съм го чувала и не се сещам да съм го виждала. Плс. дай инфо за цена и къде го има

# 43
  • Мнения: 57
Сега ще кажете, че не използвате олио, а само зехтин...!
да Grinningи то само екстра върджин
Къде е иронията в случая?  newsm78
В някои държави се готви само със зехтин, не виждам някой да ги иронизира  Rolling Eyes
Екстра върджин не става за готвене, ползвам Помас за тази цел. И да, ползвам само зехтин, обожавам вкуса му, не виждам какво има за присмех.
За салати естествено екстра върджин, най-вкусен и полезен е.
По темата- не ползвам маргарин изобщо. Освен, че е вреден е и много неприятен на вкус, пластмасов, безвкусен (за мен разбира се, някой друг може и да го харесва). Ползвам само немско масло, много по-вкусно ми е.
Олио слагам само в домашни кексове, само те не ми харесват със зехтин.

аз също обичам зехтина за определени неща - салати, скара, ястия на фурна, но според мен десертите са по-вкусни с масло, както и задушените зеленчуци и сандвичите. Ако ти се хапва сандвич не върви под кашкавала и салама да сложиш зехтин или поне на мен ми е странно Wink Или сладко от боровинки със зехтин Wink Иначе от зехтина съм фен на Родона Wink

# 44
  • Мнения: 1 352
Извинявайте, ама и мекици ли пържите в зехтин? Или вие мекици не ядете?

Масло имам винаги, но не го ползвам често. Маргарин избягвам да купувам, но понякога ми се прияжда така намазан на филийка и взимам. На мен вкусът на маргарина ми харесва, сигурно защото рядко го ползвам.
Обикновено мажа сандвичите с крема сирене, но омръзва и пак минавам на маргарин. Не знам колко е вреден, а и не искам да се вманиачавам, като знам колко други боклуци ядем...
Иначе готвя със зехтин, ползвам го и за салата, но и олио винаги си имам.

Общи условия

Активация на акаунт