Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 25 932
  • 714
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 710
Цитат
Биг мама, и аз Цветница съм си заплюля, че и името дето сме го избрали с ММ преди 15 г. и то е на цвете.

15 години?Това много време,как е името?Ние си нямаме име още.И щом преди 15 години сте избрали име,значи на Цветница трябва да е.  bouquetА термина коге ти е?Не виждам лентичка.

# 676
  • Мнения: 1
Биг мама,името което сме избрали за нашата бъдеща принцеска е Невена
като искам да кажа,че избора сме го направили още преди няколко месеца.Тогава си мислех,че
до Цветница (знам,че е подвижен Simple Smile ) мъничето ще се е родило вече.Нещо повече дори планувахме,че вече ще сме си вкъщи и ще отбелязваме първия подобен празник.Защото до момента и аз,таткото и баткото си нямаме имен ден.Дори сме коментирали дали някоя година може двете събития да съвпаднат,а пък то какво стана... Mr. Green

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 458
Толкова рядко гледам "На Кафе" и днеска с къв акъл се заблях.Тези съвсем ме стресираха.Едва ли не изкараха,че който роди нормално бебто на 100% ще има някакъв проблем говорят за Акушерска пареза,за проблем с мозъка.Съвсем се стресирах.Бебета над 3100 и 200 били големи трябвало да са секцио.Изкараха,че всички секцио трябва да раждаме ако искаме здрави бебета.

# 678
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Биг мама, ние сме ученическа любов  Embarassed! Съвсем единодушно избрахме Ясмин още преди да знаем, че ще останем заедно толкова време. А термина ми  официално е на 15 април, но пък цикъла ми е много дълъг по принцип и доктора, при който ще раждам мисли, че може и седмица след това да е. Затова съм без лентичка.

# 679
  • Мнения: 14
Здравейте момичета  Wink Ние от вчера сме си вкъщи с бебе Крум. По-късно ще пиша как беше раждането.
Успех на всички на които им предстои  Hug

# 680
  • Мнения: 17

AlexNM поправих ти термина  Peace .Вече официално преносваш.

Защо да преносвам?!

# 681
  • Мнения: 10
Честита кукла Магдалена на мама plamu4e! Да расте красива и щастлива бебка и много да я глезят мама и тати newsm51

AlexNM, Петя просто се е заблудила, всичко е записано коректно на първа страничка!  Hug

Sunshine и Крум, добре дошли у дома! Чакаме разказа за раждането и как се нагаждате един към друг  Hug

Аз ранния следобед съм на тонове и визуална среща с бебка, така че ще пиша по-късно. А може преди това и да ви пусна новата темичка, току-виж сте се ентусиазирали да пишете повече!

Моля всички 2 в 1 да се отчетат, че много коремчета липсват от хоризонта май  newsm78

# 682
  • Мнения: 189
Уфф и аз като Елия се загледах в "На кафе" (макар че съм гледала само 2-3 пъти) и вече съжалявам. Изтървах началото, където са казали, че почти всички нормално родени по-големи бебета са с акушерска пареза, но и по-нататък беше много потискащо  Sad Смених го, но сега ще има да го мисля..

Ние сме си още 2 в 1 и си чакаме, нищо ново. Днес сме на поредната консултация и запис на тонове. Надявам се срещата ни да е преди Великден, не ми се чака повече.

Честито на всички мами, които гушкат вече бебчета!   bouquet

Erria,  стиснати палци и от мен и да покажеш после най-новия ни съгражданин  Heart Eyes

# 683
  • Мнения: 0
plamu4e, честита ти мома Simple Smile Да е жива и здрава и много да слушка.

И аз като някои от вас пуснах "На кафе". Не гледах/слушах много много,защото говорех по телефона,какво ли не правих друго. Но по едно време като почнаха да мъчат детенцето и то не спираше да реве,смених канала. Не трябва да гледаме такива потискащи неща.  smile3511

Сега съм си пуснала музика и ми е добре. Имах малко нощен екшън,но предпочитам да не го споделям,че ме е срам  newsm09

А относно Цветница, аз тогава имам имен ден и всички мои роднини казват,че малката тогава щяла да се роди. И дали,ако се роди тогава, ще сменя името на някое цвете. Еми няма да го сменя,то си е нарочено и така ще си остане живот и здраве. Но 17ти ми се вижда много далече,притеснява ме,че малката нали уж по-голяма върви с 1 седмица,много ще наддаде до тогава. Та не знам,де. Ще видим, ще се разбере хехе.


Някои има ли новини от Мирелка, Цъфс и Зори?

# 684
  • Мнения: 52
Аз съм щъркелче Simple Smile
Днес в 8:20ч секцио цезареа  се роди малката дама София 3210 48см. на мама PEMY (Мария Янева)
Малката дама е добре,а майка и е много щастлива.
Всичко е минало по мед и масло.
Да ни е жива и здрава и да радва много семейството си!


# 685
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Здравейте и от мен!
Честито на всички нови маменца! Да са им живи и здрави дечицата и много да ги радват.
И аз като вас се загледах в предаването на Гала. Тъкмо Емо го държах, че хълцаше и си беше отпуснал едната ръчиичка на долу. Веднага му се скарах да я вдига - послуша ме човека. Wink

Нашата докторка пък е фен на кърменето и ми набива канчето, че все повече майки кърмят децата си. Даже ме посъветва да не давам добавка. Аз пък не съм на същото мнение като нея. Той вече трябва да яде 100 мл. мляко на хранене пък аз пускам максимум 20 мл. след 40 мин. изцеждане. Затова й казах, че ще дохранвам.
След първото раждане минах през тежка следродилна депресия. Затова много се пазя сега. Вярно, може и егоистично да звучи, но гледам на мен да ми е добре и спокойно. Засега кърмя - колко изцоква - нямам представа. Щом изцеждам около 20 мл. надявам се той да изцоква повечко. После давам АМ и той с такова нетърпение чака да се наяде. На гърдата имам чувството, че само се успокоява. Но като е много гладен си търси храна, а не цица - ми тя като не пуска - прав е човека. Но аз гледам да не се задълбавам, каквото - такова.

# 686
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да е живо и здраво бебе София на мама PEMY!  newsm51 babydust7

Дани и Емо , мерси за добре казаните думи!  Hug   bouquet

Erria , стискам палци!

plamu4e , добре дошли вкъщи!

Ленито, добре дошли и на вас, мерси за съвета за педиатъра, наистина е важно за телефона и това още повече ми накланя везните към лекарката, която по-малко се задържа в болницата.

И мене ме питат, ако се роди сега в събота или неделя дали няма да го кръстя Лазар( а 16-ти беше една от датите, която много отдавна си бях харесала, без изобщо да видя, че е Лазаровден) или Цветелин примерно. Ама няма да е, аз отдавна измислих името и си свикнах с него, даже бъдещата леля го е щампирала вече на една блузка  Grinning. Леля ми пък понеже е фен като мен на двойните имена ми предлага, ако се роди по Великден да съм го кръстела Мартин-Велик  Grinning . Но засега съм си твърдо за Симон-Мартин, та по този повод продължавам да се чудя дали няма да реши точно на 14-ти да излиза  Grinning .

# 687
  • Мнения: 1
На 13.04 в 2.25 се е родила малката голяма Моника на мама Sweety_q. Тежи 3530 гр и е 51 см.Раждането е протекло нормално и двете са добре.

Да им е жива и здрава и много спокойно и щастливо дете   bouquet Да им пожелая и бързо възстановяване!Честото и на всики нови мамчета!

# 688
  • Мнения: 3 718
Шаманката и Мадлен, може ли и аз да се включа  Simple Smile ? Хомеопатията препоръчва при недостиг на
кърма
RIC1NUS COMMUNIS 5 СН, по 5 гранули 2 пъти дневно
[/color][/size]

Gigi_vn, хомеопатията като цяло е една чудесна посока, но важно при приемането на хомеопатични е те да се предпишат от класически хомеопат след обстойно интервю. Едно лекарство може да има различно действие при различните личности или на един човек може да действа едно, а за същия проблем при друг, да е нужно друго лекарство.
Приемането на хомеопатия без консултация със специалист,  въпреки разбирането, че хомеопатичните са безвредни, би могло да има обратен ефект когато не са точния препарат за точния човек и в точната потенция

madlene , сега разбирам защо споменаваш толкова често акушерката, наистина в Германия е различно. Би ли искала, може и на лични да споделиш от кой град си, бих могла да опитам да те свържа с местната ЛЛЛ група или да намеря координати на международно сертифициран консултант по кърмене (IBCLC) в района. Можеш също да пишеш на Пепеляшка, тя живее в Германия и вярвам, че ще ти е полезно да си поговориш с нея  Peace

Днес звучиш много по-позитивно, надявам се занапред да е все така. Вече знаеш, че показанията на различните кантари може да не са съвсем точни, още повече ако се тегли на преносим електронен кантар. Би могла да опиташ да засечеш едно седмично наддаване, в едни и същи условия и на един и същ кантар. Минималното седмично наддаване на бебе от 0-3м. е 110 - 200 гр. Бебето също така расте на ръст и обиколка на главата. Седмичното проследяване на наддаването (когато има опасения за слабо наддаване), както и следенето на другите показатели за добро хранене, за които бях писала дават възможност да се хване тенденция за един достатъчно голям период, както и да се установи навреме ако има някакъв проблем. И пак, не е задължително всички бебета да се развиват като по учебник. Бебетата ни са различни, майките, които имат повече от едно дете вероятно биха могли да потвърдят, че две деца на едни и същи родители могат да са коренно различни, с различни нужди и желания. Защо тогава е нужно да унифицираме всички новородени?

Madlene, ако е вариант за вас, би могла да опиташ малка реорганизация в ритъма на кърмене. Да опиташ да предлагаш гърда на 2-2,5 часа, като вероятно е да се наложи понякога да разбуждаш Ния? Така ще се получат поне 10-12 кърмения за денонощие. Възможно е първоначално някои да са по-ефективни от други, но така общото количество поета кърма, вероятно ще е по-голямо.
Би могла да опиташ една примерна схема за изцеждане на гърдите, която сработва при много майки, които се налага да цедят за увеличаване на производството на мляко.В началото на изцеждането, да изцедиш  едната гърда за около 7 минутки, после да си дадеш минутка почивка и после пак да цедиш около 5 мин. Следва пак почивка от 1-2 минутки и после цедене за около 3 мин. Друг вариант е винаги да цедиш поне още 5 минути след като гърдата е спряла да пуска капчици кърма. Идеята е гърдата да се изпразва максимално ефективно. Мисля, че писах, съжалявам ако се повтарям, много майки споделят, че когато се комбинира изцеждане на ръка и помпа, ефектът е най-оптимален. Добре е да има поне 6-8 хубави изцеждания на първо време, а ако усетиш, че Ния суче по-добре от гърда, плавно можеш да намаляваш. Можеш да правиш и кратки, междинни изцеждания, по няколко минутки.

Ще очаквам пак да пишеш. Говорих с Пепеляшка, мога да ти дам и неин телефон на лс, ако така ще ти е по-лесно.  Hug


Цитат
Също съм се чудила дали е било удачно да го слагам по-често на гърда (тнапример на всеки час-два и да давам съвсем малко за дохранване, така че честото празнене на гърдите да регулира също количеството, като се изцежда след хранене?!? newsm78. Отговор тук може би ще е полезен за мамите с пролбеми с дохранването към момента.

Делия, да, логиката ти е добра. Стига бебето да иска да суче, да суче ефективно, по-честото кърмене можа да означава повече изпито количество кърма за денонощието отколкото при кърмене на по-големи интервали.

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 11:40 от Шаманката

# 689
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Честито бебе Моника на мама Sweety_q!  newsm51 babydust7

Общи условия

Активация на акаунт