Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 25 938
  • 714
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 043
Добре дошли на новите малки хора   bouquet 

Анда - да за Ескориал говорех точно, какво излъчване , загубих ума и дума и на мен ми се прииска да съм на нейно място  Mr. Green  Как се е сетила само, да се похвали по най невероятният начин - затова всички се разчувстваха толкова . И изглежда толкова щастлива , замечтана - излъчва ЛЮБОВ  Heart Eyes


Толкова рядко гледам "На Кафе" и днеска с къв акъл се заблях.Тези съвсем ме стресираха.Едва ли не изкараха,че който роди нормално бебто на 100% ще има някакъв проблем говорят за Акушерска пареза,за проблем с мозъка.Съвсем се стресирах.Бебета над 3100 и 200 били големи трябвало да са секцио.Изкараха,че всички секцио трябва да раждаме ако искаме здрави бебета.
И аз се заплеснах за малко по сутрешното предаване на Гала - и точно това ме подразни най много . Ама не споделят защо и как да се роди нормално / не е нормално вече /, естественото било на мода моля ти се  #Cussing out  а това колко поражения и колко ненужни интервенции предизвикват всяко едно от тези излишни манипулации ...
И това мъниче как го измъчиха ...
/ Да споделя по случая - половинката ми са искали да му премахнат ръката - след счупване , намерили са начин да му я запазят , но са казали че няма да се  я движи. В момента има напълно здрава и подвижна ръка / а като си представи човек ,че е можело да му я махнат , ей така защото някой е преценил погрешно - дотолкова му е би акъла и вярата в човека /

# 691
  • Мнения: 3 718
Имам въпрос към ЛЛЛ, макар още бебето ми кротко да е в мен и да яде през пъпа си Simple Smile)

Чувала съм, че правите и посещения по домовете. Как точно става? Опитвам се да следя съветите за кърмене, които давате тук, но тъй като за мен все още е теория, ми се струва почти неразбираемо.

Ако закъсам и аз, мога ли да разчитам на посещение или друг вид консултация, а не във форума?

Sunnny_v
, винаги можеш да разчиташ на нас, вярвам, че когато бебето е вече в обятията ти, ти сама ще откриеш отговорите и неусетно теорията ще прелее в практика Simple Smile Би могла, за свое успокоение и увереност да си запишеш националния телефон на Ла Лече ( 0888 555 385 )на едно листче и да го имаш до теб в болницата. Много майки споделят, че дори и само това е било достатъчно за да се чувстват спокойни. Това, че има някой на едно телефонно обаждане като разстояние  Simple Smile

Ако след раждането имаш нужда от помощ, ако изпитваш затруднения с поставянето на бебето на гърда или друго и ако има  ЛЛЛ лидер или помощник по кърмене в твоя град, няма проблем и да се видите на живо. Когато се почувствате готови за разходки, чувствай се поканена на срещите, лекциите и бебешките кафета, ако има такива в твоя град  Peace

# 692
  • Мнения: 0
Запис 2 в 1. Ама след тази нощ ... Първата, в която чувствах доста дискомфорт. Имах някакви контракции, които сигурно не бяха кой знае какво, но аз се зачудих "Ами сега?". Малко болезнени бяха, а и малката играеше яко вътре и притискаше доста силно резервоарчето -  Toilet (личен рекорд 7 пъти) и днес  newsm46
А защо имената трябва да са определени от празниците? Ние с моя мъж (под мое силно настояване и влияние) решихме, че ще я кръстим Неделина. Мъжът ми се казва Недялко - ясно защо Неделина, нали? Иначе имаше натяквания от стари баби и от свекървата за други буквички. По принцип нямам нищо против да я кръстим и на някой друг, но след като нещата дръпнаха в насока спорове и караници без дори да се обсъждат с нас, реших, че ако ще си кръщаваме децата на някой - на нас ще е. И когато го споделих с моите родители те възкликнаха и казаха, че са мислели да ни предложат същото имайки предвид бабите и дядовците от моя страна и роднините от негова.
А тая ужасна Гала като започне с едни страхове да насява. И аз се уплаших като гледах. Наистина като реши да прави предаване за такива неща поне да се съобразява малко. Винаги излиза по данните, които представя, че масата случаи са такива. Бива ли такова нещо?
Днес съм на преглед. Стискайте палци доктора да ми даде добри новини и да ми позволи да излизам на истински разходки вече. Днес ми е и първия преглед на магарето. Поне така ме предупредиха миналия път. Нали ми е дребно момичето и предполагам досега затова се забави тоя момент.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 13
Искам да кажа на всички бъдещи майки , специално на вас , който чакате първото си дете...

... не знаете колко е хубаво да видиш как се усмихват докато спят
... не знаете колко е весело когато видите първите невинни бели
... а пък първото мамо ... е съпроводено с уникално чувство на пълноценност
... за първото Обичам те Мамо си струва да всичко

да- ще има трудни моменти , да-ще има умора , недоспиване , но така се става родител


пожелавам ви да сте прекрасни родители
бъдете много спокойни и винаги гледайте и през очите на детето ви

целувки

 smile3501

# 694
  • Мнения: 2
Явно Гала ни е потиснала всички днес.  #2gunfire
Аз в такива случаи все си припомням за думата цензура, ама не го като ограничаване на свободата на словото, а като за ограничаване на глупостите и неверните неща, които се изливат от екрана, изказани от напудрени девойки с кахърни физиономии.

Всички знаем колко индивидуални са нещата при раждането и да покажеш една жена, твърдейки, че е олицетворение на общовалидно правило, е направо престъпно.

Мислете позитивно, момичета, ако нещо ви притеснява, се допитвайте до лекарите си, и нека Бог да е с нас и да гушкаме всички здрави бебета.

# 695
  • Мнения: 17
Привет момичета! Честито на новите мамчета  и добре дошли на техните бебоци, да растат здрави и засмени   bouquet

Извинете ме, ако въпросът ми е глупав Embarassed, но искам да ви попитам дали се стерелизира залъгалката и как се прави (както шишетата ли) ?

Хубав ден на всички!

# 696
  • Мнения: 30 146
Здравейте, имам въпрос към Шаманката и Atrakcia.

Страшно съм притеснена, защото мисля, че кърмата ми намалява. От 2-3 дни имам това усещане. Тази сутрин накърмих бебето от едната гърда и после нищо не можах да доизцедя от нея. Другата, от която не беше сукал, пусна около 10 мл с помпата. Дори усещам, че не му е стигнало (доста е нервен). Преди успявах да изцедя около 60-70 мл. Още повече, че докторката казва, че трябва да суче по 110 мл на ядене и да дохранвам. Изобщо не ми се иска да давам АМ. Какво да правя, моля дайте съвет, направо ми се реве....

Да добавя, че иначе пишка и ака нормално, но не знам от днес как ще е.

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 12:31 от Natali_

# 697
  • София
  • Мнения: 108
Здравейте момичета,
Днес пак сме усъмнали с хубави новини  Hug
Честити синче на мама Ivelina1983 и щастливия татко, бебе Магдалена на мама plamu4e , бебе София на мама PEMY , бебе Моника на мама Sweety_q ! Да им са живи и здрави, много да ги радват и растат само с усмивка на личицето!
Ерия-стискам палци, всичко да е наред и да се похвалиш скоро!
Успех на мамите, чиито бебоци са избрали днешния ден!
При мен нищо ново под слънцето, ставам по няколко пъти през нощта, през деня не мога място да си намеря, никак не ми е удобно, като изляза на разходка започва едно болезнено стягане на корема докато се прибера, после съм като пребита нямам сили да стана и ме боли всичко все едно съм била предния ден на свободни боеве.
По повод изказванията на  Гала, не и се връзвайте въобще, нали трябва да си запълва предаванията с нещо, било то и с цената да шашка и притеснява някого с изказванията и материалите и!  #2gunfire 
На времето преди много години когато започна предаването и -  тогава си седях в къщи, гледах си малката и учех и от време на време я пусках да минава времето дето се казва, но от около 7 години мога да кажа, че не съм и изгледала нито едно предаване и ми е добре  Peace - не и се ядосвам на глупостите, пък и сега има достатъчно други интересни TV-предавания, че да и отделям от времето си.

# 698
  • Мнения: 3 718
Моят въпрос към Шаманка е
  Какви храни може да ядем за да увеличим кърмата си . Баба ми ме кара да ям лук . Пак ...


Дани и Емо, това, което помага кърмата да се произвежда в адекватни количества е честото и ефективно изпразване на гърдите. Честото и ефективно изпразване на гърдите дава сигнал на организма, че търсенето е нараснало и това е механизма плавно и постепенно кърмата да се увеличи. Всички останали средства, чайове, храни и др. могат да има известен ефект, но без това, за което писах по-горе, надали ще помогнат за увеличаване на кърмата. Много майки споделят, че някои храни им действат стимулиращо на лактацията, но ако за една майка житото има добър ефект, за друга то не променя ситуацията. Като лактогонни храни се спрягат овесените ядки, лукът, житото, суровите ядки (без фъстъци), бирената мая, сминдух (фенугриик) и др. Често майките дават добри отзиви от български лактогонен чай, продава се в аптеките и е на семенца. Предимствата му са, че не е подсладен и обработен като гранулираните варианти предлагани от някои производители, а и е чувствително по-евтин. Разбира се, за упокоение на баба ти, би могла да и предложиш да ти приготви любимото ястие или напитка. Усещането за щастие, спокойствие и любов могат на чисто хормонално ниво (отделя се окситоцин) да помогнат да се задейства рефлекса на потичане на кърмата. Това не влияе особено на количеството на произвежданата кърма, но пък защо да не си доставиш малко удоволствие с "лактогонна" цел  Wink


Имам въпрос към Шаманката или Atrakcia...Така, нямам проблеми с кърменето, справям се успешно, поне засега. Но много ми се пие кафе. Четох доста теми в архива, но там отговорите са многополюсни. По време на бременността пиех сутрин чаша прясно мляко с едно пакетче 3в1. Чудя се дали сега мога да продължа или не трябва да приемам никакво кафе? А какво ще кажете за безкофеиновите?


В  "Breastfeeding: A Guide For the Medical Profession" (пето издание), от Рут А. Лорънс М.Д. и Робърт М. Лорънс М.Д., стр. 369, авторите пишат:
"При приета доза кофеин, сравнима с тази от чаша кафе, дозата преминаваща в майчиното мляко е ниска (1% от общото ниво в майката) и нивата в организма на бебето също са ниски. Все пак, може да се каже че, кофеинът преминава в бебето."

Според THE WOMANLY ART OF BREASTFEEDING, умерената консумация на кафе не би причинила проблеми на повечето майки и бебета. Много майки споделят, че бебетата им не се влияят от консумацията на чаша кафе, докато други казват, че дори и глътка кафе или един шоколадов бонбон веднага се отразяват на бебетата им като ги правят силно неспокойни и превъзбудени. Всичко е много индивидуално и може би е добра идея да наблюдаваш бебето и да видиш дали кафето му оказва някакво въздействие.

За безкофеиновото кафе се смята, че обработката, през която преминава за да се извлече кофеина може да се окаже, че го прави по-вредно отколкото обикновеното кафе. От друга страна, инстантните кафета също са много обработени и с добавени "екстри" и Ета, от които едва ли някой има нужда. Някои майки предпочитат да заменят кафето с инка, то доста наподобява вкусът на инстантното кафе. Много майки споделят, че предпочитат да изпият чаша обикновено кафе разредено с мляко или вода. Разреждането на кафето вероятно няма да понижи съдържанието му на кофеин, но пък количеството му се увеличава и човек може по-продължително да му се наслаждава  Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 108
Извинете ме, ако въпросът ми е глупав Embarassed, но искам да ви попитам дали се стерелизира залъгалката и как се прави (както шишетата ли) ?

Аз съм я стерилизирала в момента първоначално, като я изварих във вода  около 1мин. След това от време на време може да си я стерилизираш или просто да я измиваш на чешмата зависи къде я използваш  - ако е в къщи може и без стерилизация всеки път - сама ще прецениш, ако е навън по-добре я стерилизирай, тъй като на вън не е толкова чисто....нищо, че после сладките ни бебчета ще започнат да опитват всичко дето видят на земята на вън ...., но поне в началото може да им предложим друго  Peace

# 700
  • Мнения: 0
По повод стерилизацията - как точно се прави това? Специално за шишетата? Аз си купих стерилизатор за микровълнова на чико. И какво - вътре слагам шишенцата с всичките си им части ли? и как затворени ли? Малко ми е неясно,извинявам се за което.  Embarassed

# 701
  • Мнения: 1 488
Щък, Трюфелче, до колкото знам д-р Петинка Цветкова ви е била лекторът... Амии тази жена така ме беше наплашила, че съм с извънматочна бременност- настоящата!, че повече от седмица не спах нормално #Cussing out! А е трябвало просто да ме изпрати на двукратен кръвен тест за уточняване на диагнозата #2gunfire   #2gunfire!
 А за д-р Юлияна Йоргова (бивш шеф на Курортна п-ка), също не бих си губила времето. Тя ще е лекторът на 14-ти.
Така така. Grinning въпросната петинка в началото на лекцията се обърка в правилна насока и вместо да каже Аз не съм добър Лектор каза Аз не съм добър лекар  Joy
Последно беше-"Какво се притесняваш,че не кърмиш, на пазара има достатъчно млека". Е,какво ли ще говори на лекцията утре:)
E така е,няма какво да каже,а моя съвет за педито,ако не си ходила още да запишеш бебето и ако курортна ти е район се ориентирай към Сийка Хаджиева  Wink Много е внимателна   Wink поне при нас е така  Simple Smile и много деца има при нея и направления дава.Супер е!
Толкова рядко гледам "На Кафе" и днеска с къв акъл се заблях.Тези съвсем ме стресираха.Едва ли не изкараха,че който роди нормално бебто на 100% ще има някакъв проблем говорят за Акушерска пареза,за проблем с мозъка.Съвсем се стресирах.Бебета над 3100 и 200 били големи трябвало да са секцио.Изкараха,че всички секцио трябва да раждаме ако искаме здрави бебета.
Скъпи мамчета!Знаете,че нета е необятно море от информация,както позитивна,така и отрицателна.Намерете си нещо хубавичко за четене и слушане.Ние сме особенни в този си вид състояние и имаме нужда от комплименти,красиви неща и хубава музика.Разходете се и послушайте птиченцата,радвайте се на разпъпилите се дървета.Изяжте едно шоколадче и си помилвайте коремчето.  Grinning Hug
А родилите мамчета да помилват малките усмихнати съкровища и да им се радват и наслаждават максимално.Хубав ден от мен  Hug

Това е за мамчетата които не са го видели,а им предстои кърмене  Wink

# 702
  • Мнения: 3 718
Здравейте, имам въпрос към Шаманката и Atrakcia.

Страшно съм притеснена, защото мисля, че кърмата ми намалява. От 2-3 дни имам това усещане. Тази сутрин накърмих бебето от едната гърда и после нищо не можах да доизцедя от нея. Другата, от която не беше сукал, пусна около 10 мл с помпата. Дори усещам, че не му е стигнало (доста е нервен). Преди успявах да изцедя около 60-70 мл. Още повече, че докторката казва, че трябва да суче по 110 мл на ядене и да дохранвам. Изобщо не ми се иска да давам АМ. Какво да правя, моля дайте съвет, направо ми се реве....

Да добавя, че иначе пишка и ака нормално, но не знам от днес как ще е.

Натали, колко кърмения имате в денонощие? От едната гърда ли кърмиш на едно хранене или от двете? Колко са мокрите пелени за денонощие? Даваш ли друго освен кърма, вода, добавка, чай и ако да, по колко?

Опитай сега да се успокоиш, гушни си бебчето, направи си чаша приятна напитка и му дай да суче, ако иска. Възможно е просто кърмата ти да се е регулирала към нуждите на бебето. Възможно е той да е нервен поради много други причини. Честото кърмене може да е решение на повечето от тях.

Бебетата сучат различно количество мляко във всеки един момент от денонощието. Те не са машини, няма как всяко едно бебе да изяжда точно по 110 мл. на всяко хранене.
Ако бебето има чест достъп до гърда и суче ефективно, вероятно общото количество поета кърма за денонощие е предостатъчна  Simple Smile А и има много неща, които могат да се опитат ако реално кърмата е намаляла, преди да се предприеме дохранване с АМ.


# 703
  • Мнения: 9
Ерия, стискам палци да имате една вълшебна среща Simple Smile
Честити бебета на Ивелина,PEMY, Sweety_q и plamu4e. Да са много здрави и щастливи.
Момичета, да ви кажа, малко взе да ми писва вкъщи. Искам да изведа Петра на разходка, но този вятър още не утихва. МИналата седмица поне излизах, за да ходя на процедури за мастита, а сега от 4 дни не съм си подавала носа навън. Ще забравя да ходя. Аз по време на бременноста бях свикнала да меря улиците, а сега ... Но стискам зъби и дано се оправи това време по-бързо. Мисля утре да пробвам да изкарам бебка на терасата за 15 минути. Да видим дали ще й хареса Sunglasses 

# 704
  • Мнения: 710
Честито бебе София на мама PEMY!   bouquet
Честито бебе Моника на мама Sweety_q.     bouquet
Ели ,Невена е чудесно име.Все хубави имена в нашата тема.Само нашето си няма име горкото.Но то нали е спорен пола още.Три дни в родилното ще мислим.Така когато се роди Калоян,уж щеше да бъде Моника и голяма чудене падна.Вече ще ни изписват а ние име не можем да измислим.
И в нашата къща никой не празнува Имен ден,но традицията при вас този ден е по-голям от Рожден ден.Даниел се роди на Благовещение,вече е на 20 години и още нямаше съвпадение.Но знам че на определен интервал би трябвало да съвпадне.
Цитат
Биг мама, ние сме ученическа любов  ! Съвсем единодушно избрахме Ясмин още преди да знаем, че ще останем заедно толкова време. А термина ми  официално е на 15 април, но пък цикъла ми е много дълъг по принцип и доктора, при който ще раждам мисли, че може и седмица след това да е. Затова съм без лентичка.
И вашето име е супер,вече имаме в група Ясмин,ще си имате адашка. Heart EyesКакто всяко правило има изключение така и аз,все не съм като хората.Моят цикъл е на 26 дни,а всички деца са ми преносени. newsm78
Ходех на прослушване,тоновете са на 6,направи ми впечатление че докторката пита всяка майка какво бебе очакват.На майчето до мен каза много ше е палав юнака.А то нейното се чуваше толкова силно и бързо,а и нейните бяха на 6
А мойто ще е мързеливо ли,незнам?И движенията през бременноста не са били никога силни или бързи.
Днес се чувствам некомфортно,толкова ми тежи долу,че като си местя краката усещам ги все едно не са мои.

Общи условия

Активация на акаунт