Възможно ли е предозиране?!

  • 7 804
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Вероятно за по-сигурно.Ние пред него пихме Нан сенситив- ефект нямаше.Фризопепа не е лошо мляко.Алекс порасна с него.Много стоически си го пие въпреки гадния вкус.

# 16
  • Мнения: 24
"А дали има нужда от Фризопеп?
Защо направо Фризопеп, а не ХА формула се чудя..." Sourcherry , ние минахме през Хипп ХА, но обрива си остана и се получи зловонно разстройство, затова решихме с педи да мине на Фризопеп и после доц.Ковачева потвърди за Фризопепа.
"Това е диетична храна.Имаш ли възможност да качиш снимка , за да видя какво изхожда?" K.А.А.  именно диетична храна е и може би не я задоволява напълно, макар че на табличката пише такива количества...но пише също така, че ако на своя глава си прави човек вариации с приготвяне, съхраняване и употреба...може да има неблагоприятни последствия за здравето на бебето..За снимка ще опитам утре да го направя, ако ме остави беба, че все сме в одисеи с хранене и успокояване..пък и сега да не шумя и паля лампата да не у будя, ако може да пропусне едното хранене. Пък и сега не се е изходила. В началото беше по кашаво, сега е съвсем воднисто и попива, като урина в памперса, повечето пъти е оскъдно..Например днес беше два пъти оскъдно воднисто, а вчера 3 пъти, два от които оскъдно и веднъж по- обилно, но също толкова рядко, като консистенция и понякога излиза извън памперса, като гейзер..
"Да ти кажа честно, макар че не е хубаво така, аз бих сменила твоята педиатърка  Rolling Eyes Съветите й не ги намирам за правилни. На тази възраст да се заемат 40мл оризова вода за сметка на млякото не е добре. Сега трябва само мляко, никакви други течности.
И не, лекарите не казват друго, а само твоята педиатърка, т.е. не е редно да се държи гладно едно бебе.."Блонди,  аз лесно ще я сменя, въпреки че за тук се води едно от най- добрите..но то и доц.Ковачева каза 9 кутии за 30 дни, като го изчислихме само сухото вещество излиза, че тя прави минимум една кутия повече...може и да не е проблем и да се втелясвам, но както казах съм малко перфекционист и склонна към внушения, страхове, фобии и прочие (патила съм не с бебе, но с майка ми и съм изчела куп здравна литература...макар и противоречива, както почти всичко в тази област)..А оризовата вода я правим именно, за да намалим млякото, както твърдят двете специалистки (нейната педиатърка и доц.Ковачева, че трябва да е, както е указано на кутията, тъй като е специфично лекарствено мляко). Казват и, че вода на деца на адаптирано мляко трябва да се дава, докато при тези на кърма може и без викакви други течности. Не е човешко от майчина гледна точка да се държи детето гладно и да го гледаш как плаче и истерясва не от колики (от тях само ръмжи, свива се и сама си ги контролира милата) или нещо друго (памперса сменям редовно, гледам температура на въздуха, влажност и прочие)...мисля си и ,че организма си му показва какво иска...но може и да не съм права и да не знае самичко какво е добре за него и трябва контрол..незнам..За съветите на педи...ами тя гледа по таблици и принципно, но знаем, че всяко дете е различно..правилно решение сякаш няма, затова пиша...Нея не я интересува, защото не гледа детето как се мъчи и отваря и мляска с устичка и ме гледа с най- жалните очи, плаче и когато го забавлявам или давам водички и прочие отвари мира настъпва за около 5 мин., а понякога ме гледа укорително, все едно ме пита защо не разбирам какво иска и само я залъгвам с други неща...Педито гледа принципните норми. "Аз лично, ако бях на твое място, щях да пробвам с друго мляко за бебета с такава алергия (тя все пак сигурна ли е при вас?) да видя как ще му понесе (нищо страшно не може да стане) и не бих се върнала на Фризопеп. И със сигурност бих хранила детето когато поиска и колкото поиска. За да се е нахранило в шишето трябва да остане малко мляко - ако изпие всичко и не спре, значи не му достига. Ако остане много - намаляваш количеството. Това е правилото (има редки изключения с големи гладници, които не знаят спиране, но това е друго). " Тя изпива всичко до дъно (рядко остават само по 20 мл. но тръгна ли да я вдигам си ги иска и още дори..), понякога заспива към края, но сложа ли я в креватчето или опитам да се оригне се събужда и иска пак, надавайки рев. Незнам дали е сигурна алергията, както казах и двете- педито и доцентката прецениха само от 2- минутен поглед. А дори и да остави от млякото и да заспи, след половин- един час се събужда и отново- глад. ooooh! А може би грешката беше наша, че в началото й давахме колкото иска и дори, като остане малко в шишенцето, за да не се хвърля и нали не е хубаво да се съхранява я будехме да го изпие и сега...трябва да я свикнем явно наново на по- малко, което е доста по- трудно.. Tired Както май писах само рано сутрин може да "спестим" от 100- те милилитра около 30 мл. (вече не ми пука толкова ,че ги хвърляме, то не може винаги да се прецени до такава точност колко ще изпие, но важно е да се доближим явно до указаните количества), но нощното хранене опитах със 70 мл. и зарева така, че събуди комшиите.
"От фризопепа акото е по-рядко, често има слуз в него и мирише адски гадно.Моя син все още пие Фризопеп." K.А.А., то нашето е водно направо вече, като урина, не виждам да има слуз, но може и да не мога да я различа..Миришеше наистина много, но сега, като че ли не мирише толкова...то какво да мирише, като стана на вода.. Confused Само ме успокоява за обезводняването, че не ходи толкова често, но то само вода не помага май за обезводняването, защото, както писах се губят и други вещества..които освен с още храна не мога по друг логичен начин да си обясня как ще ги набави...но това трябва да кажат лекарите, а те не обичат такива "многознайковци" и философи, като мен, явно...но аз съм такава, защото става въпрос за детето ми. А може би логика няма в някои случаи.. Rolling Eyes
"А лечебната Хумана се дава само докато се реши проблема и след това се връща към нормалното мляко. И аз като теб съм майка за първи път аз съм голяма паника, когато дъщеря ми се зарази от мен с зимните вируси изпаднах в ужас тя с температура и една отпаднала, а аз стоя и рева до нея, лекарката се опитва да ме успокоява, че ще се оправи.." KapriZ , и като се оправи проблема след лечебната хумана и после се върне на Фризопеп няма ли пак да се появят проблемите..незнам.. Rolling Eyes Моята лекарка няма такива светли чувства да ме успокоява..Сега извън темата малко да кажа, че няма къде да си излея мъката, освен всички грижи покрай детето се появиха едни огромни черни хлебарки и бълхи (за първи път имаме и са много..), някакъв кошмар е, намерих дори две бълхи в креватчето на бебето..сложихме ленти Халек (въпреки че не искам да слагам такива отрови и заради бебето и заради нас, но и иначе е страшно, носят зарази и са отвратително гнусни, а от бълхите не може да се спи), но само зашеметяват лека хлебарките, опърчват нагоре краката , но са си живи (майка ми дори на два пъти я полазват, както си спи...явно зашеметени от отровата и объркани, иначе уж за разлика от бълхите не търсят контакт с хората...и си мисля, че бих получила трайни психически увреждания, ако това се случи на мен или детето, да не говорим, че може и в устата да му влезе, но да не дърпам дявола за опашката)..Не ми се иска и фирма да викам да пръскан, че още отрови...макар и за ден да не сме в апартамента, то отровата си остава полепнала навсякъде..Ох, извинявам се за офтопика..но затова съм така съсипана, през нощта не мога да спя, претърсвам за бълхи и хлебарки, през деня пак така, но и с детето се занимавам...и ще капитулирам вече..За момента и вариант за изнасяне от апартамента няма..Съжалявам, разказах и за това, тъй като KapriZ сподели за нейните тревоги и ме подтикна да си излея душата и аз... Embarassed
"Фризопеп не е лекарство, а специална формула мляко за бебета с АБКМ.
Бебето е гладно, зарежи таблиците и давай на детето да яде.
Няма да предозира витамините, сега растат най-интензивно и се нуждаят от мляко." Sourcherry, ами нали и лекарствата са формули, химически формули...т.е всичко това е синтетично и особено в този случай с Фризопепа..Пък и нали таблиците уж са изготвени въз основа на проведени изследвания за децата на определена възраст, макар че има леки вариации..но да не се повтарям и поста отново стана много дълъг, но исках да отговоря на всички и да съм максимално искрена, точна и ясна. Хубаво е, че от всяко ваше мнение и съвет мога да извлека полза и пресявайки нещата, надявам се да стигна до правилното решение..
Още веднъж специални благодарности и пожелания за много здраве и радости на вас, дечицата и всички любими хора!!! Heart Eyes

# 17
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Бебето наддава ли?Скоро теглено ли е?Аз не разбрах колко точно мл мляко изпива?Моля те проследи и теглото.Повярвай ми няма да й стане нищо, ако си я нахраниш като хората.Аз Алекс не съм го ограничавала изобщо.Пиел е и през 2 часа.Винаги е изпивал доста мл от посоченото на кутията.Моят съвет е , ако не се сгъсти поне малко и усещаш, че нещо не е наред няма смисъл да дъвчем тука педиатъра, Ковачева и т.н Потърси друг лекар най-малкото за твое успокоение.Погледни и в кърмаческия форум там има една голяма тема озаглавена-АБКМ има майки с много опит които биха те посъветвали поне към кой лекар да се обърнеш за 3-то мнение.Много здраве ви желая.  bouquet

# 18
  • Мнения: 27 524
Аз пак ще ти кажа и спирам по темата, защото няма смисъл да повтарям едно и също. Храни детето и не го оставяй да гладува. Ако имаше проблем с предозиране на витамините и минералите в млякото, бъди сигурна, че всички доктори щяха да обръщат внимание на това, а и щеше да го пише на самите опаковки.
На някои млека е упоменато, че е препоръчително (не задължително) да не се надвишава 1л за 24 часа, но никъде не пише за 600мл.

# 19
  • Мнения: 275
Нормите на кутиите ги дават ориентировъчни, за да поддържат нормално тегло на кърмачетата да не наддават прекомерно, но нищо няма да стане ако дадеш повече на бебето има голяма вероятност, когато се нахрани да увеличи интервалите мужду храненията. Ето например моята дъщеря обикновенно си яде по 170мл на 3 часа, но вчера на обяд изяде едно бурканче с пюре от 190гр и след два часа си изпи и 170мл мляко. Пробвай един два пъти да и дадеш повече мляко и виж дали ще я засити за повече време. А за лечебната Хумана се предполага, че след като се оправи проблема с нея и се мине пак на млякото преди нея не би трябвало да се появи отново, но това е само по описанието на кутията. Пожелавам ви скорошно оздравяване. Flowers Four Leaf Clover

# 20
  • Мнения: 15 379
И аз исках да попитам дали и как наддава бебето?!
Изхождането по голяма нужда е доста притеснително според мен. Описваш го като урина, това за мен не е нормално изхождане.
Преглед и поставяне на диагноза за 2 минути е меко казано несериозно. Въпросната доцентка е... Stop.
Бих потърсила минимум още едно мнение. И ще очаквам обстоен преглед.
Иначе не става. Най-лесно е да поставиш диагноза АБКМ и да предпишеш Фризопеп по каса.
Далавера, но на чий гръб е въпросът.

# 21
  • Мнения: 4 615
Аз искам да ти кажа, че ако бебето беше на кърма и ти го хранеше на поискване или дори под режим и то сучеше от гърда, ти никога нямаше да разбереш колко точно мляко пие. Т.е. можело е да изпива 50 мл, ама може и 200 мл. Ако бебето е гладно значи трябва да бъде нахранено. Нормите са ориентировъчни. Както при големите. Ако две жени тежат по 50 кг, то на едната може да са й необходими 2000 ккл за да държи тегло, а на другата 1200 ккл. Имат различна нужда, метаболизъм и енергоразход. Дано пък това, което ти писах помогне да не се притесняваш, че ще прехраниш детето.

# 22
  • Мнения: 101
Здравей, p.ferdinandova! Ще се включа и аз, като споделя моя опит. На синът ми се появиха обриви по тялото седмица след като се роди. Имаше навсякъде, освен под памперса. Така се установи, че проблемът е в праха за пране. На твоята бебка пъпчиците щом са само по лицето - може да се касае за някакъв контактен дерматит. Нашите алергични обриви преминаха, но бебчо имаше обилно пъпки по бузките до около 2 месеца. А тези бълхи, дали не я папкат без да виждаш, може да е от тях някаква реакция (дори да е не ухапана, само от допира до личицето). Съветвам те да направиш консултация с кожен лекар.
Относно адаптираните млека, не мога да ти дам съвет, но ако можеш да вземеш кърма - от банка или от близка, на която имаш доверие - поне докато се оправи детето. Една позната откакто дава на детето соево АМ се е успокоила - дотогава - обриви, обриви, обриви! И на нея за 2 минути са й казали, че бебето е с АБКМ! Относно разтройството - на нас ни бяха изписали веднъж глюкоза 5%. Дали е правилно - другите мами с по-голям опит ще кажат, но доколкото зная - предпазва от обезводняване по-добре от чиста вода. Изследвайте я за вероятна инфекция. Питай пак, но мисля, че можеш да й даваш BioGaya - по 5 капки (това е пробиотик). Дано да се оправи бързо мъничката! А на теб направо се възхищавам, че сама се справяш! Нашият татко беше без работа 3 месеца след раждането и пак едва се оправяхме. Ти си герой!

За  хлебарките, ако са черни, пробвай да сложиш от черните малки кубчета - през 2-3 метра и особено на "ключовите" места! За кафевите има едни хранилки - бели с отворчета.

Успех и на двата фронта! Пиши как вървят нещата!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 785
Първо- не бих се доверила на лекар,който с един поглед установява диагноза ,за която се иска обстоен преглед   Peace Бих потърсила трето и дори четвърто мнение.Не че ще ви навреди Фризопеп-а,но не е правилно  Peace
Как наддава детето?

# 24
  • Мнения: 1
Здравей p.ferdinandova, аз имам бебче на 10 месеца с АБКМ. Когато беше на около 2 месеца се появиха обриви на бузките (които в последствие станаха много сухи и груби), повръщане, разстройсто и неистов рев при хранене с адаптираното мляко. По препоръка на педито, отидохме при доц. Ковачева, която ни изписа Фризопеп и след като започнахме приема му постепенно нещата се нормализираха. Фризопепа е хидролизирано мляко, не го възприемай като лекарство и давай на бебчо да яде, колкото иска. Води се диетично, тъй като, както знаеш и при възрастните когато има алергична реакция е необходимо да се избягват различни алергени и дразнещи вещества и се спазва диета Simple Smile Не искам да те убеждавам в каквото и да е, просто ти споделям своя опит и мнение Simple Smile Ако се съмняваш в поставената диагноза, просто отиди да изследват бебчето ти за въпросната алергия.
Пожелавам ти възможно най-скоро да се оправят нещата  Hug

# 25
  • Мнения: 24
Бебето наддава ли?Скоро теглено ли е?Аз не разбрах колко точно мл мляко изпива?Моля те проследи и теглото.Повярвай ми няма да й стане нищо, ако си я нахраниш като хората.Аз Алекс не съм го ограничавала изобщо.Пиел е и през 2 часа.Винаги е изпивал доста мл от посоченото на кутията.Моят съвет е , ако не се сгъсти поне малко и усещаш, че нещо не е наред няма смисъл да дъвчем тука педиатъра, Ковачева и т.н Потърси друг лекар най-малкото за твое успокоение.Погледни и в кърмаческия форум там има една голяма тема озаглавена-АБКМ има майки с много опит които биха те посъветвали поне към кой лекар да се обърнеш за 3-то мнение.Много здраве ви желая.  bouquet
K.А.А., казват че наддава нормално и добре, но скоро не е теглена..т.е около половин месец, може би..Аз и за консултацията поредната съвсем забравих покрай тея ядове. Роди се 2 950г., при изписването спадна до 2 790г. и после след първия месец беше 4 кг. Сега е сигулно към 5 кг., нж незнам колко точно. Казаха ми, че бебетата на тази възраст могат да се обезводнят за часове и от това ме е страх, но давам течности, доколкото поема милото- оризова вода, сега и Смекта, разредена във вода, хомеопатични пак във вода. Днес сутринта консистенцията бе, като боза, т.е не е напълно , като вода, та имам надежда...може би е от Смектата, макар че не исках все с химии това дете да тъпча...откакто се е родило е така, само лекарства..Но дори ако се оправим от Смектата сега пък се питам, като я спрем и продължим с Фризопеп-а, няма ли пак да се получи диария...нали всъщност от млякото я получава..или ще се приспособи ,може би. Днес пак бях при педи, каза че трябва да направя още един контролен преглед при доц.Ковачева. Ама то и при нея и при педи вниманието е клонящо към нула, конвеир, куп пищящи деца, днес и тя беше спокойна, но като влезе в тарапаната и започна и тя да плаче..Те освен детски лекари са и джипи- та и куп пенсионери и всякакви хора, наравно с бебенцата...абе думи нямам...ние чакаме, а идва часа за хранене, тя още по- нервна..а пък да нося термос с вода и храната и там да приготвям млякото, отиде стерилността, пък и там сума ти болни деца.. ooooh! Засега, както казах удържам положението на 800 мл. за 24 часа (пак е повече от таблицата и това, което лекарите казват, максимум да е 700 мл...ама нейсе..май не е голяма разликата), но с много допълнителни течности, но като спрем смектата (дай Боже по- бързо да си оправи акото) и оризовата вода ще отпадне и ще останат само хомеопатичните с вода...чудя се вече за захранване, но ако наистина е алергична е опасно толкова рано...а и нали има спорове между старата доктрина- захранване към 2- ри месец и новата- към 6- ти. Иде ми да хвана гората (т.е да отида на село, има условия донякъде, но по- голямата част ще съм сама и е опасно, пък и лекар няма в близост при спешна нужда, но ще се спася от гадните инсекти- бълхи, хлебарки, мръсен въздух от коли, изгорели газове и прочие.. Wink) и да си я захраня с естествено разредено кисело краве млекце, както мен са ме гледали...но ако наистина е алергична...може този път да не се прояви толкова леко само с екзема... newsm78

# 26
  • Мнения: 24
Бебето наддава ли?Скоро теглено ли е?Аз не разбрах колко точно мл мляко изпива?Моля те проследи и теглото.Повярвай ми няма да й стане нищо, ако си я нахраниш като хората.Аз Алекс не съм го ограничавала изобщо.Пиел е и през 2 часа.Винаги е изпивал доста мл от посоченото на кутията.Моят съвет е , ако не се сгъсти поне малко и усещаш, че нещо не е наред няма смисъл да дъвчем тука педиатъра, Ковачева и т.н Потърси друг лекар най-малкото за твое успокоение.Погледни и в кърмаческия форум там има една голяма тема озаглавена-АБКМ има майки с много опит които биха те посъветвали поне към кой лекар да се обърнеш за 3-то мнение.Много здраве ви желая.  bouquet
K.А.А., извини ме, не разбрах вие с АБКМ ли сте и на Фризопеп, та си давала колкото иска? Да, всъщност и тя иска точно през 2 часа. Thinking Нямам време много да ходя по лекари, ще ходим пак при доц.Ковачева, или по- добре при доц.Маринова (оттук четох, че била по- добър диагностик, пък незнам). А и то при много лекари, като се отиде, може съвсем да се объркаш, че все различни мнения.. Rolling Eyes Теглото освен аз да се кача сама на кантара и после с нея, гушнала я, незнам по какъв друг начин...но не е точно пак.. newsm78

# 27
  • Мнения: 24

Блонди, май си права за това "Ако имаше проблем с предозиране на витамините и минералите в млякото, бъди сигурна, че всички доктори щяха да обръщат внимание на това, а и щеше да го пише на самите опаковки. " Но незнам доколко е напред медицината в това отношение, както казах майка ми, като онкоболна, изчетох сума неща за това...че и предозирането на синтетичните витамини и полезности, но произведени изкуствено е опасно толкова, колкото и да липсват на организма, ако не и повече...но може и да се втелясвам... Embarassed Защото преди захарта се е рекламирала и по трамваите (по - възрастните помнят), да се взема ,колкото се може повече, че е много полезна, но сега мнението е друго...това е само един пример, има още купища..
"На някои млека е упоменато, че е препоръчително (не задължително) да не се надвишава 1л за 24 часа, но никъде не пише за 600мл. " - е, това го няма на нашата кутия Фризопеп АС, иначе щях да бъда спокойна.. Rolling Eyes Но всички млека явно са доста различни...преди с Хипп- а нормата за двумесечно беше 5 пъти по 160, а тук при Фризопепа обикновения е 5 пъти по 120 (доколкото помня), а сега с новия Фризопеп АС ги дават нормите спрямо килограмите на бебчо.. newsm78

# 28
  • Мнения: 4 615
А да не би да се касае за бебешко акне?
Относно захранването да ти кажа, че и да не е алергично бебето пак си е опасно до го предприемеш в тази възраст. Последната част от поста ти хич не ми хареса. Изобщо не е добра идея да захранваш детето с разредено кисело млекце, пък и най-биото да е. Със захранването вероятността да засилиш проблема е още по-голяма. Пробвай също да даваш млякото през около 2 часа. Количества по 100 мл. Имай предвид, че детето не расте всеки ден. Т.е. всичките 2 см за месеца и 1 кг могат да бъдат достигнати в рамките на няколко дни. Сега то може да расте, само след няколко дни може само да намали количеството на приеманото мляко. Не ти знам сравнителните таблици, но количеството мляко не бива да надвишава 1050 мл за денонощие. 700 е долна граница и най-честото количество, което бебе на вашата възраст приема, но това не е закон, а само ориентир. Малките бебета имат вроден усет да не преяждат.

# 29
  • Мнения: 24
Нормите на кутиите ги дават ориентировъчни, за да поддържат нормално тегло на кърмачетата да не наддават прекомерно, но нищо няма да стане ако дадеш повече на бебето има голяма вероятност, когато се нахрани да увеличи интервалите мужду храненията. Ето например моята дъщеря обикновенно си яде по 170мл на 3 часа, но вчера на обяд изяде едно бурканче с пюре от 190гр и след два часа си изпи и 170мл мляко. Пробвай един два пъти да и дадеш повече мляко и виж дали ще я засити за повече време. А за лечебната Хумана се предполага, че след като се оправи проблема с нея и се мине пак на млякото преди нея не би трябвало да се появи отново, но това е само по описанието на кутията. Пожелавам ви скорошно оздравяване. Flowers Four Leaf Clover
"ако дадеш повече на бебето има голяма вероятност, когато се нахрани да увеличи интервалите мужду храненията." При нас няма общо взето такава зависимост, понякога е спяла дълбоко около 2 часа на 60- 70 мл. (това в изключително редките случаи с подобно малко количество и то когато беше съвсем малка), понякога след 180 мл. се буди след половин час.. #Crazy
"Ето например моята дъщеря обикновенно си яде по 170мл на 3 часа, но вчера на обяд изяде едно бурканче с пюре от 190гр и след два часа си изпи и 170мл мляко." При вас е по- друго, по- големички сте и захранени с други продукти...моята двумесечка е само на Фризопеп АС, а с естествените храни не може да се предозира , най- много да се преяде, т.е да се претовари стомахчето, но не и да се получат хронични увреждания..Вижте в Гугъл например предозиране на витамини...за синтетични говоря отново. Не такива от плодове, мляко (естествено, не адаптирано), зеленчуци и прочие..
"А за лечебната Хумана се предполага, че след като се оправи проблема с нея и се мине пак на млякото преди нея не би трябвало да се появи отново, но това е само по описанието на кутията. Пожелавам ви скорошно оздравяване." Благодаря, мило момиче, от все сърце! Ами дано не се стига до тази смяна с Хуманата, че не мисля, че честите смени се отразяват добре, та дори и с най- добрия продукт...пък и не ми звучи логично, като се върнем на същото, предизвикало разстройство да няма вече тези проблеми, но в живота няма логика и аз не съм мед. лице...Ще правя каквото мога..Благодаря и целувки на любимите хора!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт