От кой матрак сте доволни? - Тема 2

  • 230 915
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 106
Didka_80 матраците на Дон Алмохадон са наистина много удобни. Този за който казах, че съм спала при познати е Ергономикото, най-евтиния им матрак, по - мек е от другите, но като спиш на него си все едно на облак. Имам много лек сън и когато спах на този матрак, спах като пън. Лично аз си купих Елиокол, по-твърдия и малко по-скъпия вариант на Ергономикото, по настояване на моя мъж, който е с гръбначни проблеми и искаше нещо по-твърдо. Много са леки матраците, оня ден сама го вдигнах с една ръка, щото се стреснах от някои писания тук, специално за матраците на Екон, да видя да няма мухъл. Е няма мухъл или нещо от сорта. Още повече, че аз съм с облицована ламелна скара, матрака не ми е положен директно върху ламели. Пенолатекса е пак някакъв си латекс, ама няма нищо общо с еконския, за добро или зло. Проблем за тези матраци е, че обикновено има малки мостри с размери на табуретки. Има доста фирми дистрибутори. Лично аз си закупих моя от Хит-а в Люлин, където имаше изложен цял Ергономико. Отделно съм много доволна от обслужването там и поръчката ми стана за 2 дни. Дано има повече хора с тези матраци, да споделят къде има цели мостри, за да види народа, че има нещо по-добро и по-различно от Екон, Тед и Магнифлекс, че и по-евтино.

# 736
  • Мнения: 1 274
Ако разбереш какъв е този химикал ми кажи, че не мога да се отърва от мухъла на остъкления си балкон  Laughing
По магазините има препарати за мухъл в банята. Мисля, че би трябвало да ти свърши работа и на балкона, защото причината пак е влага.

# 737
  • Мнения: 1 274
Bubisha благодаря за отовора   bouquet
Прави ми впечатлени, че когато расте анатомичността, намаля ортопедичността. На кое е по-добре да се заложи по-анатомичен или по-ортопедичен и защо?
Имам приятели, които имат Магнифлекс изцяло с мемори Мемофлекс. Изключително са доволни и не биха помислили за друг матрак. Но като ги гледам са изцяло анатомични, а ортопедичност имат само 2 черти.Не мога да разбера нещо, означава ли, че ако не ти е ортопрдичен ще се прегърбиш,а като е анатомичен и ако си с грабначни изкривявания няма да те боли гърбът, но и няма да да ти се изправи изкривяването  Rolling Eyes. Надявам се да сте ме разбрали. Не съм експерт. Може би трябва да се консултирам с ортопед  Laughing
Преди да си купя матрака се рових из нета две седмици, като освен български ползвах английски и испански, за да се информирам. Ортопедичността са уж по-твърдите матраци, но вече било отречено че твърдото е полезно за проблеми в гръбнака и кръста. Така че това си е само рекламен трик. Според мен един матрак трябва да се напасва по тялото, т.е. като легнеш, където има по-издуто да потъва така че, в крайна сметка, да спиш горе долу по права линия, без да ти убива някъде или да получаваш неестествени чупки в кръста и гръбнака. Най-добре е да легнеш около 5 минути на матрака преди да го купиш. Това дава много добра представа.

# 738
  • Мнения: 3
Bubisha благодаря за отовора   bouquet
Прави ми впечатлени, че когато расте анатомичността, намаля ортопедичността. На кое е по-добре да се заложи по-анатомичен или по-ортопедичен и защо?
Имам приятели, които имат Магнифлекс изцяло с мемори Мемофлекс. Изключително са доволни и не биха помислили за друг матрак. Но като ги гледам са изцяло анатомични, а ортопедичност имат само 2 черти.Не мога да разбера нещо, означава ли, че ако не ти е ортопрдичен ще се прегърбиш,а като е анатомичен и ако си с грабначни изкривявания няма да те боли гърбът, но и няма да да ти се изправи изкривяването  Rolling Eyes. Надявам се да сте ме разбрали. Не съм експерт. Може би трябва да се консултирам с ортопед  Laughing

По принцип, когато се каже, че един матрак е ортопедичен се има предвид, че е по- твърд. Твърдите матраци се препоръчват за хора, които имат проблеми с гърба, както и за деца. Разбира се и ако предпочитате да спите на по- твърдо.
Анатомични матрак е по- мек и общо взето потъвате повечеко в него, но това няма да доведе до изкривявания. Точно за това за подрастващите се препоръчва твърдо, за да може гръбначния стълб по време на сън да е в оптимална позиция.
Като цяло обаче скалите за твърдост са доста относителни, защото има голямо значение индивидуалното тегло. По- горе бях писала, че за един и същи матрак човек с тегло 100кг. и човек с тегло 50кг. ще го усещат различно.
Матраците, които са изцяло от мемори или с много мемори не винаги са най-добрия избор. Самата мемори пяна реагира на топлината на тялото и на теглото. Мемори пяната обгръща тялото и приема негожите извивки.  Колкото повече пяна има толкова по -анатомичен е матракът. За това и хора с твърд матрак си взимат топер от мемори- тя омекотява.
За твърдостта преди имаше клише, че матракът трябва да е твърд, но това е минало разбиране. Важно е матракът да ви е удобен. Ако имате проблеми с гърба разбира се препоръчвам да заложите на по-твърд матрак или стандартен. Лошото е, че колкото повече матраци пробвате толкова усещанията се размиват. Най- добрия вариант е да пробвате няколко дни подред, за да сте сигурни, че точно това е вашич матрак. И пак казвам скалите са относителни и най-важното е матракът да ви е удобен.

# 739
  • Мнения: 1 310
Виждам, че всяко изказване срещу Екон...бла, бла, бла...
Аман от чели, недочели комплекси! Tired

# 740
  • Мнения: 46
Веднъж се купува такъв матрак/имам в предвид латексовите/ Simple Smile така че трябва да се ходи и да се пробва.
Оказва се че са вечни Simple Smile

# 741
  • Мнения: 1 274
Веднъж се купува такъв матрак/имам в предвид латексовите/ Simple Smile така че трябва да се ходи и да се пробва.
Оказва се че са вечни Simple Smile
Поне тези на леля ми и чичо ми, български, ги ползват повече от 10 години и не са мръднали. Помолих да свалят калъфа - на латекса нищо му няма, само малко е пожълтял. Моят е австрийски, с 10 г. гаранция - естествен латекс. Моят е и със зони на комфорт. Има една вградена мрежа, която се забелязва отстрани, тя поддържа областта на седалището - да не пропада. Освен това латексовите матраци са меки, средни и твърди, според плътността на латексовия материал. Колкото е по-твърд е по-скъп заради количеството вложен материал. Така че с тези характеристики може да се постигне добър баланс между т.нар. анатомичност и ортопедичност. Аз си взех твърд, защото съм тежичка и защото ми се струва че това ще удължи живота на матрака.

# 742
  • Мнения: 1 232
Bubisha, Ориентирала съм се към матрак Каспия полифлекс 350 лв. Искам матрака да е еднолицев и на тази цена горе долу. Ще отхвърлиш ли или не? Какво ти е мнението?

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Смятам, че всички теми в сайта на бг мама са много полезни. Затова МОЛЯ ВИ, когато се изказват мнения казвайте за:
1. Марка матрак.
2. Модел матрак -  възможно е някой модели матраци да дават "дефект", други не - както при колите.
3. Дебелина на матрака - ако някой има претенции от деформацията да знаем за каква дебелина става въпрос - матрак 16см. би се деформирал по лесно от по-дебелите.
3. И най-вече от къде сте го закупили - възможно е самия доставчик(който не е производител) неправилно да е съхранявал матрака - влага или изложен на слънце в найлона пак се спарва - това беше и причината да си поръчам матрака директно от производителя.
4. Посочвайте и типа спалня и има ли подматрачна рамка, за да се ориентираме дали е била правилна експлоатацията от ваша страна на матрака.
Така смятам, че ще сме си по полезни, какъвто е и смисъла на форума.

И така ето я моята история с матрака:
Екон Лукс с цип - закупен директно от производител, с допълнително закупен памучен непромокаем протектор. Спалня тип ракла с подматрачна рамка. (Ако се интересувате имам 4-5 публикации, в които съм се обосновала за избора и първи непристрастни впечатления от него.)

Сега 6 месеца след като го имаме ще ви кажа мнението ми досега:
1. Няма мирис - в началото имаше лек, като всяко ново нещо, но трябваше да си забуча носа в него, но след като сложих протектор може и носа да си буча все тая.
2. Досега е въртян един път, сега му е ред да го въртя втори път. Вижте линка по долу.
3. Досега няма мухъл. Спалнята е тип ракла с подматрачна рамка. Отдолу има книги, тефтери, списания - не е натъпкано.
4. Не се изпотяваме - поне досега.

Не съм гласувала все още в темата "от кой матрак сте доволни" докато не направя една година с матрака Екон. Видяхме го зимата сега да го видим лятото.
Живот и здраве есента като направя една годинка пак ще си изкажа мнението. Дано да е полезно на някого.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Това ви го изкопирам, от сайта на Happy Dreams.
И ако вашия доставчик е опазил матрака от влага и правилно го е съхранил от производителя до вас, то ето ви:

"Съвети за поддръжка на матрака
Как да обръщаме матрака - Във връзка с правилната поддръжка на матрака е препоръчително той да бъде обръщан през съответния месец, така както е показано на схемите.
http://drashkova.snimka.bg/daily/matrak.614139
За да запазите максимално дълго качествата на своя матрак:
1. Дайте на новия си матрак няколко часа проветрение след разопаковането му, проветрявайте помещението и всяка сутрин по няколко минути, за да елиминирате влагата, събрала се в матрака. 2. Пазете вашия матрак чист - използвайте протектор!     
3. Не позволявайте някой да скача или упражнява силен натиск върху вашия матрак, той не е изчислен за такова натоварване.
4. Не мокрете обилно матрака.
5. Не свивайте и прегъвайте вашия матрак под ъгъл повече от 20°.
6. Не махайте фирмената лента. Тя е нужна за идентификация и съдържа информация за експлоатацията на Вашия матрак.
7. Не използвайте почистващи химикали или разтворители. Прахосмукачката е най-подходящият начин за почистване.
8. Средният живот на един матрак, който се произвежда днес по света, е между 5 -10 години.
9. Ползването на един матрак повече от 10 години не може да бъде нито здравословно, нито хигиенично.
10. Не преотстъпвайте старите си матраци на вашите деца или близки, щом вече не са добри за Вас, няма да са добри за никой друг! "

Бих добавила също - неизлагайте матрака на слънце - образува се влага - резултат мухъл.

# 745
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А най-добрите матраци ги няма в анкетата? Дискриминация ли  Laughing

http://matraci.net/matraci/matraci-life-sleep-comfort/

# 746
  • Мнения: 2 172
Аз на предната страница писах, че от два месеца сме с Блян Комбино и съм много доволна. Не зная обаче във времето как ще е. Гаранцията му е пет години, ако изкара толкова ще съм много доволна, особенно за тия пари.

Охх...и ние сме с Комбино на детските легла,но са ми ужасно твърди  ooooh! От известно време/2 седмици/ спя на едното легло и направо ме боли и кръст,и гръб и всичко.А ако спя настрани,сутринта ме болят костите на таза  ooooh! Laughing
Иначе са хубави матраци,стабилни,но на мен ми идват твърди,на мъжа ми също  Rolling Eyes

Имаме една стара спалня с пружинни матраци от 70-те,ами като легна на нея,няма такъв кеф.Тя вече е разскърцана и изкривена отвсякъде,но след Комбиното ми е направо като облак памук  Laughing

# 747
  • София
  • Мнения: 44 121
И дечко, а вече и ние сме на магнифрекс....много са ми удобни, като купувахме пробвахме доста сега магнито и един на парадайз(мемори с лавандулен калъф) най-много ми харесаха Simple Smile
Дечко е с ортопедико, ние с натурикомфорт, уж бяхме тръгнали за екон, но никак не ни харесаха в магазина, много...дървени... даже най-евтиното магни ми беше по-удобно от тях....

# 748
  • Мнения: 1 059
 Наскоро в един хотел спахме на супер удобни матраци, уж изглеждаха
твърди, а на сутринта се чувствахме много добре. Преди да си тръгнем
казах на мъжа да провери марката на матраците. След няколко часа го
попитах дали е поверил, отговорът му беше-"италиански са матраците и
бяха с кремава дамаска", друго не видял да пише. Сега седя и се чудя дали
са били Магнифлекс, може би някой от евтините им варианти, които се продават
в строителните хипермаркети newsm78.

# 749
  • София
  • Мнения: 44 121
и на евтините им има етикетче и пише магнифлекс и има едно голямо италианско знаме, поне на дечковото ортопедико, което макар и евтино ми е било мн удобно като съм спяла на енго....

Общи условия

Активация на акаунт