От кой матрак сте доволни? - Тема 2

  • 230 916
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Според мен е несериозно да мухлясва матрак и оправданието да е влажно помещение. А и не мога да разбера защо само матраците на екон мухлясват и миришат. И въобще всички фенове на тези матраци запитват ли се какво им е предимството пред дунапренините? Аз ще изброя недостатъците:
- тежки са
- мухлясват
- миришат
- по трудна поддръжка
Някой, ако може да каже някое положително качество да сподели. И ако някой ми каже, че са от естествен материал, жестоко се лъже нека прочете малко за латекса на екон, той и затова е на такава цена. Били противоалергични - няма нищо противоалергично в материал който мухлясва много по-бързо от другите.
Разбирам, че латекс е модерна дума но не виждам никакви предимства в матраците на Екон. И пак подчертавам в матраците на Екон, има качествени латексови матраци но там цените са космически, изводите са ясни...


Не съм съгласна с повечето неща, които сте изписали.
1) Тежки са- да българския латекс е по- тежък, но пък колко да им е лош латекса на екон при положение, че 80% от българските фирми купуват от тях. Другото е китайско внос като няма да споменавам фирми.
2) Мухлясват- при НЕправилна експлоатация, при фабричен дефект, което не се случва често или при по-голяма влажност в помещението.
3) Миришат- коментирано е в темата по горе.
4) Трудна поддържка- няма такова нещо. Всеки един двулицев матрак трябва да се обръща без значение от материала, който е вложен в него.
И само вмятам аз в практиката си съм имала доста случаи на клиенти с мухъл по дунапренени матраци и дори с пружинни.
 Wink

# 706
  • Мнения: 1 167
щастливка - мързеливка гледай да не е пружинен, защото голямо скачане ще падне. И да няма N зони на комфорт, защото са правени съобразно размера на голям човек. Матрака да бъде средно твърд към мек ( особено ако е кльощаво детето)  Peace

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 703
Благодаря на всички за отговорите:)
Освен на НАНИ други фирми?

# 708
  • Мнения: 1 167
Магнифлекс имат матрак джуниър, който е същия както бебешкия.
Аз на моите деца купих икейски SULTAN FIDJETUN и съм супер доволна  Peace

# 709
  • Мнения: 10 691
Нани Тирена ?? Или Нани Сирена??  Party

# 710
  • Мнения: 26
Според мен е несериозно да мухлясва матрак и оправданието да е влажно помещение. А и не мога да разбера защо само матраците на екон мухлясват и миришат. И въобще всички фенове на тези матраци запитват ли се какво им е предимството пред дунапренините? Аз ще изброя недостатъците:
- тежки са
- мухлясват
- миришат
- по трудна поддръжка
Някой, ако може да каже някое положително качество да сподели. И ако някой ми каже, че са от естествен материал, жестоко се лъже нека прочете малко за латекса на екон, той и затова е на такава цена. Били противоалергични - няма нищо противоалергично в материал който мухлясва много по-бързо от другите.
Разбирам, че латекс е модерна дума но не виждам никакви предимства в матраците на Екон. И пак подчертавам в матраците на Екон, има качествени латексови матраци но там цените са космически, изводите са ясни...


Не съм съгласна с повечето неща, които сте изписали.
1) Тежки са- да българския латекс е по- тежък, но пък колко да им е лош латекса на екон при положение, че 80% от българските фирми купуват от тях. Другото е китайско внос като няма да споменавам фирми.
2) Мухлясват- при НЕправилна експлоатация, при фабричен дефект, което не се случва често или при по-голяма влажност в помещението.
3) Миришат- коментирано е в темата по горе.
4) Трудна поддържка- няма такова нещо. Всеки един двулицев матрак трябва да се обръща без значение от материала, който е вложен в него.
И само вмятам аз в практиката си съм имала доста случаи на клиенти с мухъл по дунапренени матраци и дори с пружинни.
 Wink

1. Ето имаме съгласие Simple Smile
2. Мухлясват много по-лесно, и много по-често от дунапренените матраци. Да извинението за неправилна експлоатация е много удобно. Въртете матрака на всеки две седмици  Rolling Eyes. Следващия етап ще е сигурно - преди да си легнете обърнете матрака. Несериозно е извинявайте  Thinking
3. Самият факт, че над 50% от хората се оплакват, че миришат говори сам по себе си. Такова нещо няма при пружинените и дунапренените матраци.
4. Трудната поддръжка следва като извод от т.1-4, трябва често да се обръщат защото мухлясват но са и тежки и трябва да се проветрява много по-често защото може да миришат. И всеки двулицев матрак се обръща но не на 2 седмици и не тежи толкова. Какво може да е по-трудно за подръжка в един матрак.
А и да не забравяме, че при матраци над 140см. широчина поради тежеста си, счупени летвички на ламелни скари са често срещано явление.
Е пак питам, кое може да се изтъкне като предимство на латексовия матрак. Направо се чудя на хората, които си ги купуват  newsm78.

# 711
  • София
  • Мнения: 9 860
И на нас ни предстои купуване на матраци за ъгловите легла на децата. В момента са с Тед, пружини. Ако ние продължаваме да сме все така доволни от нашия Блян комбино на спалнята, който ползваме от около два-три месеца, то и на тях ще вземем такъв.

# 712
  • Мнения: 1 310
Някои много се стараят да обърнат темата ЗА и ПРОТИВ латексовите матраци. Няма да им се получи.  Tired
Всеки има право на избор. И аз се чудя досега как съм спала на дунапрени, след като видях колко е хубав и удобен латексът. И изобщо не мирише. Peace

# 713
  • Мнения: 5 924
Някои много се стараят да обърнат темата ЗА и ПРОТИВ латексовите матраци. Няма да им се получи.  Tired
Всеки има право на избор. И аз се чудя досега как съм спала на дунапрени, след като видях колко е хубав и удобен латексът. И изобщо не мирише. Peace

  Peace Да, и на мен не ми е приятно да ми набиват колко съм сбъркала,като съм взела латексов матрак.Имам и Нани-е разлика има.Латексовият ми е по-комфортен.Може би е въпрос на усещане.
Само ще цитирам мои познати,коита са си купували матрак в Европа и са попитали дали е латексов.Отговорът бил-ами какъв друг?
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=35331

# 714
  • Мнения: 3
Според мен е несериозно да мухлясва матрак и оправданието да е влажно помещение. А и не мога да разбера защо само матраците на екон мухлясват и миришат. И въобще всички фенове на тези матраци запитват ли се какво им е предимството пред дунапренините? Аз ще изброя недостатъците:
- тежки са
- мухлясват
- миришат
- по трудна поддръжка
Някой, ако може да каже някое положително качество да сподели. И ако някой ми каже, че са от естествен материал, жестоко се лъже нека прочете малко за латекса на екон, той и затова е на такава цена. Били противоалергични - няма нищо противоалергично в материал който мухлясва много по-бързо от другите.
Разбирам, че латекс е модерна дума но не виждам никакви предимства в матраците на Екон. И пак подчертавам в матраците на Екон, има качествени латексови матраци но там цените са космически, изводите са ясни...


Не съм съгласна с повечето неща, които сте изписали.
1) Тежки са- да българския латекс е по- тежък, но пък колко да им е лош латекса на екон при положение, че 80% от българските фирми купуват от тях. Другото е китайско внос като няма да споменавам фирми.
2) Мухлясват- при НЕправилна експлоатация, при фабричен дефект, което не се случва често или при по-голяма влажност в помещението.
3) Миришат- коментирано е в темата по горе.
4) Трудна поддържка- няма такова нещо. Всеки един двулицев матрак трябва да се обръща без значение от материала, който е вложен в него.
И само вмятам аз в практиката си съм имала доста случаи на клиенти с мухъл по дунапренени матраци и дори с пружинни.
 Wink

1. Ето имаме съгласие Simple Smile
2. Мухлясват много по-лесно, и много по-често от дунапренените матраци. Да извинението за неправилна експлоатация е много удобно. Въртете матрака на всеки две седмици  Rolling Eyes. Следващия етап ще е сигурно - преди да си легнете обърнете матрака. Несериозно е извинявайте  Thinking
3. Самият факт, че над 50% от хората се оплакват, че миришат говори сам по себе си. Такова нещо няма при пружинените и дунапренените матраци.
4. Трудната поддръжка следва като извод от т.1-4, трябва често да се обръщат защото мухлясват но са и тежки и трябва да се проветрява много по-често защото може да миришат. И всеки двулицев матрак се обръща но не на 2 седмици и не тежи толкова. Какво може да е по-трудно за подръжка в един матрак.
А и да не забравяме, че при матраци над 140см. широчина поради тежеста си, счупени летвички на ламелни скари са често срещано явление.
Е пак питам, кое може да се изтъкне като предимство на латексовия матрак. Направо се чудя на хората, които си ги купуват  newsm78.



И как ще обчсните тогава, че моя латексов матрак не беше обръщан 1 година и миризмата беше лека само в началото? И доста хора писаха в темата, ЧЕ НЯМАТ ТАКИВА ОПЛАКВАНИЯ... За това казах, че е относително. Ами латексовия матрак има най-малкък процент на деформация. Проста статистика. Доста хора явно са мега заблудени щом всеки втори продаван матрак е на Екон. И особено щом всички други бг латексови матраци са с латекс на Екон. Влиза се в темата не за просто хейтване, а за даване на съвети и черпене на опит. Имам достатъчно дълга практика в този бранш подчертвам за всички типове матраци, не специално за латексовите, че мога да си позволя да изказвам компетентно мнение, което забележете е подкрепено от работа с много клиенти най-вече, както и с всички изборени марки в темата. Вие си правете изводите. Но един съвет- хейтвайте някъде другаде. Тук искаме да сме полезни.  Wink  bouquet

# 715
  • Мнения: 3
Нани Тирена ?? Или Нани Сирена??  Party

има модел Тирена и Сирена. Разликата е в самата плътност на дунапрена и във височината. Сирената е с височина 22см. и дамаската е със сребърни нишки, което е допълнителна антиакарна защита. Освен това по самия дунапрен има нарези и зони. Има и вариант Сирена мемори.
Тирена е 18см. и е по- прост като модел с обикновена дамаска. Подобен на него е Аляска.

# 716
  • Мнения: 106
Как така тези които най-много защитават Екон са все от бранша, а все недоволни са клиентите??? Ама вие да не работите направо там? Не знам откъде е тръгнала славата на Екон, но всичките ми познати закупили си матрак на Екон ( и то по линия такъв е матрака на шефа, на колежката и тн.) или казват, че има мухъл, или че мирише, или че не е удобен. Всичко е реклама, купува се най-рекламираното, независимо дали е най-удобно. Колко от вас са си закупили да речем матрак Ергономико на Дон Алмохадон? Това им е най-евтиния матрак и е много по-удобен от всички матраци на Екон, Тед, Магнифлекс и тн. По комфорт съперничи на Магнифлекса, който струва 2 бона. Като гледам тези матраци и в класацията ги няма... За сметка на това пък са много популярни на Запад...Защо ли? Сигурно защото миришат, имат мухъл и се обръщат всяка седмица  Laughing

# 717
  • Мнения: 1 310
Ако обичаш не се карай! Tired Нали си сещаш, че всеки има различно мнение и светоусещане?! Tired
Аз нямам нищо общо с фирмата, която произвежда матраците Екон. Изобщо работя в съвсем друг бранш. Някаква издънка ли да се чувствам, или...?! Mr. Green

# 718
  • Мнения: 1 274
Аз имам матрак от естествен латекс, внос от Австрия, купих го от Оптимо - твърд. Изключително съм доволна, както вече писах в тази тема. От латекс до латекс има разлика. Изключително ми е удобен. Откакто пристигна през октомври, спя добре и комфортно, нямам проблеми със съня. Освен това, когато ми се наложи да спя някъде другаде, много ми липсва собственото ми легло. От сега нататък, докато ме има и стига да мога да си го позволя, ще ползвам само качествен естествен латекс. При положение че прекарваме 1/3 от живота си в леглото, според мен е редно да изберем най-доброто.
По въпроса за мухъла и чупещите се ламели - спя на подматрачна рамка с крака (това е леглото ми), като нарочно я поръчах с подсилени ламели на най-натоварените места. След като си купувате латекс, то си осигурете и добра подматрачна рамка, защото и те не са еднакви. Да са по-нагъсто ламелите и да са по-здрави, където трябва. При положение, че леглото ми е самата рамка, няма как да задържи влага и да мухляса. Известно е, че изкуственият латекс е най-тежък, какъвто е евтиният български латекс. Значи си осигурете възможно най-здравата рамка. За да защитя матрака, взех 2 бр. ластични долни чаршафи и го покрих с тях отгоре и отдолу.
Ще добавя, че леля ми и чичо ми спят повече от 10 г. на два български матрака, уж естествен латекс (убедена съм че е изкуствен, защото погледнах самия латекс) и са много доволни. Не помнят марката.
Тук ще спомена, че Елите имат български матрак уж от естествен латекс, модел Престиж, не е скъп, честно казано се съмнявам за тази цена да е естествен, но може да е по-добро от Екон.

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 08:37 от adiba

# 719
  • Мнения: 106
Пипи, не се карам бе мила. Докато пишех бях с усмивка на уста Laughingи още съм...Просто в сайта има адски много спекуланти и също толкова хора които се подвеждат. Съжалявам ако съм те накарала да се чувстваш лично засегната. Наистина изпитвам най-искрени симпатии към всички подведени хора, особено към тези които си обръщат матраците на Екон всяка седмица...Казвам го най-чистосърдечно, без капка ирония  Peace

Общи условия

Активация на акаунт