Сглобяеми къщи 3

  • 357 193
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Благодаря ти за информацията!   bouquet
Аз съм харесала този проект. Някъде бях чела негативни отзиви за тази фирма и сега проучвам всичко около този тип строителство, за да го поднеса аргументирано и стегнато на съпруга, който не е особен почитател на тези къщички.
Иначе имаме земя около 301 кв.м. и ми се иска да си построим нещо на 2 етажа, за да остане малко място за рози, веранда и детски кът.

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте,
Мога да отговоря на въпроси свързани със сглобяеми къщи от лека стоманена конструкция ,които са реализирани от vipltd.net.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Да се запиша и аз Simple Smile Проекта е вкаран в общината, но строежа се очертава да е далеч, няма да строим с фирма.

# 18
  • Мнения: 449
Да се отчета и аз. Ние сме във фаза завършване на стените вътре-затваряме със зелен картон баните, стаите са почти всички готови за боя Grinning
Следва наковаване на фибран на пода, монтиране на подовото отопление със соларна система за отопление, после боя и паркет. Ще кача снимки тези дни в албумчето, в случай, че някой се интересува  Hug

# 19
  • Мнения: 1 059
Августа, като спомена баните се сетих да питам как се правят- С водоустойчив
гипсокартон и отгоре плочки ли? Защото съм виждала по снимки, че често ги правят
с пвц плоскости, което не ми харесва.
Августа, чакам снимки с нетърпение.

# 20
  • Мнения: 449
Вени, със зелен картон, после хидроизолации, а крайната идея е плочки на пода, плочки до средата на стената или ламперия (това още не съм го решила, но ще търся вариант да е дървена). При нас е отделно душ кабина с врата, т.е. има добре разграничена мокра и суха част, но все пак топлата пара от душа...Та, до средата на стената плочка или ламперия, нагоре-боя за влажни помещения на Dulux.
В душ кабината-плочки.
В банята на детето - плочки на пода, ламперия до по-високо, нагоре - боя и ретро вана с крачета вместо душ кабина  Grinning
Ще кача подробни снимки и ще пиша за изолациите, обещавам  Hug

# 21
  • Мнения: 0
Препоръчвам Ви да използувате фиберциментови плоскости за мокрите помещения.
Представляват плоскости от фибри и цимент,устойчиви на влага и вода,практически са вечни.
Длеч по-добри от зеления гипсокартон.

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Тъй като имаме парцел с малка постройка и все още не сме решили по какъв метод искаме, но искаме още една къща в него, се записвам да ви чета.

# 23
  • Мнения: 0
 Цитат;Добре е написано, но не е никак зле да се види нещо готово от тази фирма. Аз лично си харесах този модел : http://www.vipltd.net/index.php?pid=4002&id_model=9
Доколкото виждам конструкцията е метална, лепи се OSB с изолация вата и отгоре гипскартон. Не знам това зимата дали е о.к., за Либия и Дубай е о.к. със сигурност. Иначе както и да се погледне конструкцията е по-скоро картонена тип барака с по-сериозни метални конзоли където е нужно.
    Във връзка с това искам да Ви кажа;
Към завода имаме проектантско и конструкторско бюро.
Първия въпрос към клиентите ни е региона ,в който ще се строи.Това е с цел не да се включат транспортните разходи,а за да имат конструкторите впредвид товарите от снеговалежи при решението на покрива.
Имаме реализирана болница в Кипър,очна клиника и детски  градини,както и  много  селища в затворен кръг.По системата може да се строи до 4 етажа.Няма неанализиран детайл.
Няма просукване,няма поскърцване,няма проблеми с термити и дървояди.
При двуетажна къща или вила,междуетажната "плоча" е 34 см ,в т. ч. 6 см армирана замазка и
топло и щумоизолация.
Къщите се водят сглобяеми,но съвсем не са разглобяеми.За постоянно обитаване са.
Като краен продукт са 30 % по-евтини от монолитното строителство.
Заводската гаранция е 100 години.Издържат на 10 бала земетресения.
Няма никъде заварка,всичко е на гъвкава връзка,дори местата на връзките и болтовете са заводски обозначени.Смея да твърдя,че всички реализирани проекти са с еднакво високо качество,защото конструкцията е заводско производство.
При дървените къщи едва ли може да се спази това качество.

# 24
  • Мнения: 433
Тъй като имаме парцел с малка постройка и все още не сме решили по какъв метод искаме, но искаме още една къща в него, се записвам да ви чета.

И ние сме така - една дървена къщичка на 40 години и нашата до нея. Старата не става за целогодишно, но лятно време какви купони се вихрят  Party хем си на купон, хем децата спят на една ръка разстояние. Успех!

# 25
  • Мнения: 449
Интересно докога модераторите ще бъдат толкова толерантни към явната реклама, която се вихри тази тема не от вчера Thinking

Препоръчвам Ви да използувате фиберциментови плоскости за мокрите помещения.
Представляват плоскости от фибри и цимент,устойчиви на влага и вода,практически са вечни.
Длеч по-добри от зеления гипсокартон.
Благодаря за съвета, запознати сме с качествата на фибРоциментовите плоскости (и с цената им също Wink) и въпреки това предпочитаме зелен гипсокартон  Peace

# 26
# 27
  • Мнения: 0
Приемете го като споделен опит,не реклама.
Зеленият гипсокартон е влагоустойчив,но колко е водоустойчив?
В нова монолитна сграда слягванията продължават няколко години,а като цяло,ако БГ е в сеизмична зона всички сгради.Каквито и флекс фуги да ползуваме,има вероятност от напукване.
Ето защо в бъдеще гипса ,макар и зелен  ще отпадне.
А колко квадратни метра са мокрите помещения в едно жилище?
С гипсокартона ме запознаха развитите капиталисти през 90 та година,но с годините същите  изнамериха и други решения.Ние ,както винаги вървим след тях,не рядом.
Всекиму според финансите.
Успехи!

# 28
  • Мнения: 449
Благодарим ви за споделения опит.
В нова монолитна сграда слягванията продължават няколко години,а като цяло,ако БГ е в сеизмична зона всички сгради.Каквито и флекс фуги да ползуваме,има вероятност от напукване.
На първо място, нашата сграда не е монолитна. Второ, опасност от напукване при земетресение съществува винаги, но конструкциите от този тип са по-устойчиви, поне теоретично. Не мога да кажа на практика как е/дано не се е и налага/.
Явно не сте прочели постинга ми внимателно-говоря за мокра и суха част. В мократа част всичко ще е плочки, смятам достатъчна защита при вода, която се излива пряко върху повърхността.
На другите места нямам намерение да изливам пряко вода, така че влагоустойчивостта ми е достатъчна-говорим само за пара. До средата на стената ще е ламперия или плочки- за миене на тоалетна и пр.
Освен това, след зеления гипсокартон ще се полага хидроизолация и специална боя.
Ако и това не е достатъчно, мога да задам въпроса - колко водоустойчив е един тухлен зид с разните му там мазилки отгоре?

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 08:17 от Avgusta

# 29
  • Мнения: 0
Ако се разровите малко ще видите че има такива хидро изолационни продукти, че материали като фиберциментови плоскости или аквапанели въобще не ви трябват( с оглед на това че цената им е толкова висока) Един прост пример- със системата на henkel за хидро изолация на баня вода ще мине ама друг път. Имат я и теразид и редица други.

Общи условия

Активация на акаунт