Взима ли детето ви почерпка/храна/ от други хора?

  • 7 797
  • 238
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 367
На мен лично ми е неприятно непознати хора да предлагат храна на сина ми(случвало се на плажа),а как да му кажа да не взима,дете е все пак,блазни се.

# 31
  • Мнения: 1 597
Моного ме дразнеше това поведение на хората.Имахме една баба в блока,която гледаше 3 котки и с тях ходеше до магазина.Всеки път когато ни видеше навън,пускаше едната (най-малката) котка за да отчупи коричка хляб за сина ми.Не можах да се разбера с тази жена,чудех се от къде да мина с количката за да не я срешна.

# 32
  • Мнения: 2 818
Всеки път когато ни видеше навън,пускаше едната (най-малката) котка за да отчупи коричка хляб за сина ми.
Те котките са тооолкова чисти - ето, даже по земята не ходят... Думи нямам при такава мега-несъобразителност.

# 33
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 367
Че и се обиждат,ако детето не вземе.

# 34
  • Мнения: 8 999
За почти единадесет години по градинки и паркове не се е случвало непознат да предложи нещо за ядене на децата ми. От друга страна те са подковани от малки, че от непознат не се взима нищо. Приемат безусловно само от много близки хора, с които сме ежденевно навън. Като бяха малки, взимаха. Сега почти винаги отказват. Трябва да им предложат нещо изключително любимо, за да си вземат.

# 35
  • Мнения: 78
Случвало се е когато сме били навън/от познати, от непознати не/. Като че ли по-често са ме питали.

# 36
  • Мнения: 1 001
Не позволявам да взима храна от непознати. Той пък не е и ящен и отказва. Знае, че трябва да яде с чисти ръце и това също го спира. Ако случайно му се прияде ме поглежда за одобрение. Общо взето засега бива.  Peace


Обаче онзи ден си поиска кашкавалени солети (да му купя де, не от някой) и седна да си ги яде - видя едно момиченце (по-малко от него) и измъкна една солета от пакета и се засили да й дава. Аз тичайки след него да го спра се обърнах към бабата и майката на момиченцето да питам може ли да й даде. Е, няма да ви казвам с какъв учуден поглед ме погледнаха - защо аджеба питам.  newsm78 Може да си помислиха, че ми се свиди.  Laughing Поне така изглеждаха отстрани... Обаче на мен и през ум не ми минава да дам нещо на дете (ако си поиска де, иначе не тикам нищо пред него), без да попитам човека с когото е детето може ли... обаче всеки път ме гледат като полезно изкопаемо.  newsm78


Мен ако питате от моя опит е по-скоро учудващо някой да пита - поне такива са 90% от реакциите на хората, които питам - "Може ли да му дам?".  Гледат ме все едно им задавам най-тъпия и безсмислен въпрос на света. Tired

# 37
  • Мнения: 2 818

Мен ако питате от моя опит е по-скоро учудващо някой да пита - поне такива са 90% от реакциите на хората, които питам - "Може ли да му дам?".  Гледат ме все едно им задавам най-тъпия и безсмислен въпрос на света. Tired
Хвърлила си ги в замисъл. Тактичността и внимателното отношение често са кът и срещата с тях е изненадваща и необяснима, както в твоя случай. Но пък това е начинът - с питане.

# 38
  • Мнения: 22 533
За мен пък е задължително да се попита, преди да се даде каквото и да било на дете.
С тези алергии на всяка крачка, абсурд да дадеш нещо и да предизвикаш някоя реакция.

Няма да забравя, дъщеря ми на няма и 1г, и сме на детски рожден ден.
Тъкмо бяха сложили масата с почерпка за децата (пица и сокчета) и докато се обърна, какво да видя - жената, която ги занимаваше, взела в ръце дъщеря ми...и и дава пица.
Щях да припадна направо.
Теглих и една хубава и си прибрах детето...което до преди това захранвах изключително внимателно и все още не беше яла нищо с глутен. Какво остава пък за пица и то от тези на парче.

# 39
  • Мнения: 2 818
За мен пък е задължително да се попита, преди да се даде каквото и да било на дете.
С тези алергии на всяка крачка, абсурд да дадеш нещо и да предизвикаш някоя реакция.

Няма да забравя, дъщеря ми на няма и 1г, и сме на детски рожден ден.
Тъкмо бяха сложили масата с почерпка за децата (пица и сокчета) и докато се обърна, какво да видя - жената, която ги занимаваше, взела в ръце дъщеря ми...и и дава пица.
Щях да припадна направо.
Теглих и една хубава и си прибрах детето...което до преди това захранвах изключително внимателно и все още не беше яла нищо с глутен. Какво остава пък за пица и то от тези на парче.
Shocked  и това е човек, занимаващ се с деца - чудесен подход просто.

# 40
  • Мнения: 22 533
anitsa, да, аз останах направо шашната. )
Пък после ми се извинява - ама аз не знаех, че не му давате на детето.
Е може ли да храниш дете с пица, на няма и 1г??? Но пък, въпроса ми е риторичен, защото съм виждала доста познати с това да си хранят децата на тази възраст...
Една мацка дори и предложи дюнер веднъж, а тя беше на година и нещо...)

# 41
  • Мнения: 4 615
Ами предлагат хората, дори се е случвало един дядо от път да се отбие за да натъпче в ръцете на дъщеря ми бонбон. И изобщо не проумявам какво налага подобно поведение. За сега успявам все още да овладявам положението и уча детето, нищо да не взима от хората без да попита мен или баща си. А при непознати дори да не се спира. Дано нещата останат такива.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Взимат за съжаление. Предимно от познатите в градинката. От съвсем непознат човек не знам дали ще вземат. От една година обяснявам, карам се, даже единият и бой яде веднъж... Помнят и ме питат дали може 1 час след като съм се скарала, после забравят и пак взимат.  ooooh! Кучето го научих за 3 дни, явно е било по-умно.  Mr. Green Но повечето родители в нашата градинка се понаучиха, че не давам да взимат и вече рядко им предлагат. Последно се карах с един татко, който им натъпка Бейкролс в устите без да ме попита.  #Cussing out Много се дразня. И ме е страх. Първо моите имат някои алергии, второ не съм съгласна да ядат всичко, което ядат другите деца, трето не знам кой какво е пипал с ръцете си преди това и най-вече е пълно с луди по улиците. Ако сега не се научат да не взимат не се зане кога някой ненормалник ще им пъхне нещо опасно в устите.  ooooh! Аз винаги питам, когато чуждо дете иска да си вземе от нашата храна, дори да е голямо.

# 43
  • Мнения: 2 478
Да, когато го почерпят. Аз винаги съм там и гледам...няма как да ме изненадат и да му дадат нещо, което не е подходящо за възрастта му. Всъщност досега не ни се е случвало някой насила да му бута нещо в устата Laughing

# 44
  • Мнения: 41
Малката дори да я почерпят -  не виждам нищо смущаващо в мое присъствие,разбира се.Примам го като форма на комуникация, иначе рискувам детето да се изолира от външния свят.

Общи условия

Активация на акаунт