Взима ли детето ви почерпка/храна/ от други хора?

  • 7 800
  • 238
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 392
иска да взима , но аз го спирам  и казвам "не, благодаря"... а него приканям да отидем да купим каквото иска за похапване и по пътя обяснявам, че от непознати нщо не се взима...
скоро всъщност и никой непознатне му е предлагал...

# 46
  • Мнения: 2 823
Последно се карах с един татко, който им натъпка Бейкролс в устите без да ме попита.  #Cussing out .... Ако сега не се научат да не взимат не се зане кога някой ненормалник ще им пъхне нещо опасно в устите.  ooooh!
Това ме подсети за миналата година и един много любезен и отзивчив дядо, който много ни се радваше, като отидем на площадката и децата си играеха. Но един ден ужасно настоятелно вървеше след детето ми и я подканяше с едни зрънчовци, даваше й в ръцете почти насила, след като му отказах неколкократно и резултат - цялото ми добро усещане към него се изпари.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мдааа.... основната комуникация на бабите и дядовците с децата е да ги нахранят.  ooooh! Включително и собствените им баби и дядовци. Ей сега се скарах със свекър ми, на когото поне 100 пъти съм обяснила, че са алергични към киви и сега идва и им носи киви. Обяснявам за 101 път, че са алергични. Отговор: "Абе нищо, ти им дай малко, да видим дали не им е минало вече."  ooooh! Не може да преживее, че има нещо дето не ядат. Момчета били, щяло да им стане нещо.  ooooh!  #2gunfire

# 48
  • Мнения: 3 861
Явно постоянните натяквания и промиване на мозъка, че храна от чужди хора не се взима, колкото и да е апетитна е имала ефект. Наскоро мой колега се видял със синът ми и свекър ми, ядяли някакви солети и му предложили и на него. Той най-сериозно заявил "ооо не трябва да взимам храна от чужди хора" та трябвало дядо му да ми разреши специално за да си вземе солетка  Grinning
Доволна съм!

# 49
  • Мнения: 1 072
За "просенето" на храна - моят син не си спомням да е "просил". Той беше тихо и кротко дете. Но винаги майките, с които съм комуникирала, са му предлагали и зрънчо, и солетки и други неща и си е взмал. И аз съм му купувала. Съвсем от всичко не мога да го огранича.
Обаче от непознати го уча да не взима. В днешно време трябва да сме по-предпазливи. Това едно на ръка, а другото е, че проявява алергия към какао и го ограничавам за шоколад.
Върхът на хорското нахалство, обаче, беше една баба, тотално непозната, която беше решила да черпи с шоколадови бонбони всички деца и възрастни на площадката за някакъв празник на внучето. И не приемаше "Не, благодаря!" опитах се да й обясня, че не е нормално да тика разни неща на непознати деца, но тя едва ли не се обиди #Cussing out Аман от такива олигофрени #Cussing out

# 50
  • Мнения: 21 776
Да, когато го почерпят. Аз винаги съм там и гледам...няма как да ме изненадат и да му дадат нещо, което не е подходящо за възрастта му. Всъщност досега не ни се е случвало някой насила да му бута нещо в устата Laughing


      Също. Не съм попадала на някакви настоятелни и натрапчиви хора, които се описват тук. Обикновено е израз на доброжелателство, или пък друго дете я черпи с нещо, което му е в ръцете. Което е неподходящо за нея - ловко и дискретно и го вземам преди да го изяде.

# 51
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От абсолютно непознат човек не знам дали би взела, но иначе от познати - да!

# 52
  • Мнения: 1 749
Да, когато го почерпят. Аз винаги съм там и гледам...няма как да ме изненадат и да му дадат нещо, което не е подходящо за възрастта му. Всъщност досега не ни се е случвало някой насила да му бута нещо в устата Laughing


      Също. Не съм попадала на някакви настоятелни и натрапчиви хора, които се описват тук. Обикновено е израз на доброжелателство, или пък друго дете я черпи с нещо, което му е в ръцете. Което е неподходящо за нея - ловко и дискретно и го вземам преди да го изяде.
Заповядай на нашата квартална площадка. Гледаме да не се вясваме много - много там, но се случва. И винаги съжалявам, че сме отишли.

# 53
  • Мнения: 337
Категорично съм забранявала, дори от познати може само ако аз преценя и му разреша, за сега ме пита а за в бъдеще не знам, обяснила съм причините поради, които не трябва да взима храна и каквото и да е от други хора освен от някой от семейството и смятам, че съм била разбрана; Много се ядосвам на хора които постоянно децата им дъвчат нещо на детските площадки, ровят в пясъка и след това със същите ръце бъркат в плика със зрънчо например и след това и черпят други деца, та дори има и родители дето се обиждат че не искам детето ми да взима от техните; Тези родители не са си направили дори труда да видят какво съдържат боклуците с които постоянно тъпчат децата си а и с мръсните ръце, сигурно децата им имат имунитета на "Братята"
По повод на написаното по-горе, ние пък си имаме няколко настоятелни на площадката, та дори едната казала на майка ми "Как не Ви е срам да не му давате чипс на това дете", ако бях аз там щях да и кажа "Как нея не я е срам да трови системно детето си че и да укорява другите, които не искат да напправят това с децата си" и Как не я е срам да дава нещо на детето си за което дори не е прочела какво съдържа, ама глас в пустиня

# 54
  • Мнения: 337
Също. Не съм попадала на някакви настоятелни и натрапчиви хора, които се описват тук. Обикновено е израз на доброжелателство, или пък друго дете я черпи с нещо, което му е в ръцете. Което е неподходящо за нея - ловко и дискретно и го вземам преди да го изяде.
[/quote]
А защо да е дискретно, така няма да разберат Вашето негативно отношение, а и детето няма да разбере че това е много рисковано, така както ги учим да пресичат улиците така трябва да ги научим и да не взимат от други хора, защото не всички са доброжелателни, даже повечето не са и да се мотивираме така, че дацата ни да разберат за нашия страх;

# 55
  • Мнения: 2 823
С малко тъга и съжаление трябва да призная, че забраната да се взима храна е продиктувана:

1.от невинаги доброто качество на предлаганите неща;
2.от мотивацията и хигиената на даващия.

Тази забрана за бъдеще се надявам да е от помощ за собствената й безопасност, защото напрегнатото време , в което отглеждаме децата си неминуемо ще ги сблъска с недотам добронамерени личности и предпочитам отсега да е леко резервирана и да има едно наум.

П.С. Горните изключват взимането от познати лица и деца, но и там съм внимателна в по-малка степен просто.

# 56
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не взима, без да попита мен или баща си /зависи кой е до нея/.
Казва "Не, благодаря" и толкова. Дори от познати майки и деца в градинката например.
Обяснила съм, че изключение се прави, когато сме на гости, тогава може да хапва спокойно, без да ме пита за всяко нещо, което й се предложи.

# 57
  • Мнения: 7 133
Когато някой предложи се завира в мен. И колкото пъти мине покрай въпросния предлагаш, всеки път го уведомява "не искаш бонбонки" (примерно). После кат си останем насаме, ме води в магазина за да купим това, което не иска.
Като по-малка си слагаше пръстчето в устата (сигнал, че иска), но пак отказваше. Група от познати сме и когато някой е взел нещо, предлага на групата. Вече съществува родителско съгласие по въпроса. Познаваме се и знаем кои майки имат против и правим така, че да не се дразни детенцето излишно.

# 58
  • Мнения: 181
Не!Взима само от хора,които са ни по-близки,които вижда по-често...Иначе от по-далечни приятели-не взима.Носят му по нещо дребно като ни идват на гости,обаче той не го взима...чак като си тръгнат си го взема и яде...Но това се дължи на това,че е доста срамежлив.
А и от съвсем чужди хора също не взима,но аз съм му говорила,че от хора на улицата,особено пък ако са непознати-нищо не се взима.Преполагам,че още не ме разбира толкова,ама добре поне че е срамежлив...засега....

# 59
  • Мнения: 3 066
От непознати нищо не взема, но от познати (те добре знаят какво не й се дава от нас ) ,първо пита мен и тогава си взема. А иначе само ако някое дете се завърти около нея и тя яде нещо ,веднага му дава по голямото парче на детето независимо дали е поискало или не. Онзи ден с оризов крекер  си даде половината пакет на едни деца които бяха до нас на спирката за автобуса. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт