Нека украсим деня с най-прекрасните цветя

  • 81 102
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, благодаря!
Ето на тази снимка цвета му се доближава повече до истинския:


За сентполиите - бучкаш една таблетка от най-евтините в пръстта на всяка саксийка и ...забравяш за нея - може би пак след 3-4 месеца...

# 46
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте в новата тема!
Много късно разбрах, че я има, вече сте на 4 стр.  Embarassed
Да ви се похваля, имам две наченки на пъпки ли, листа ли (незнам как да го обясня правилно) на орязаната драцена. Вече си мислех, че ще се разделяме и хоп днес гледам нещото почнало да избива. Дано се оправи и тръгне наново. Сега даже ме е яд, че не рязах по-надолу, ноооо...
Утре ще снимам да ви покажа.

# 47
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Аууууууу, колко красоти Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Мариета, зюмбюлите ти са страхотни, а лилавката петуния е приказна!
Гооди, страхотна градинка си имаш, и нацъфтели лаленца - в нас дори бабешките още не са цъфнали  Confused А исках да си вадя холандките, че да садя далии и лилиуми на тяхно място, ама ... май ще местя лалетата в сандъчета, а за догодина ще го мисля как да ги садя, че да не ми пречат на летните цветя.

Днес ми беше цветен ден  Mr. Green  Купих си 5 теменужки и една хоста от женския пазар. А и едни луковички, но не запомних името на цветето  Embarassed На снимка беше много интересно - червеничко. После минахме през Д. Петков и си взех 3 мимулусчета (2 пъти сях и 2та пъти ми се посякоха), а накрая си прибрах и 6 саксии с мушката и сакъзи и един дендробиум от поръчките.
Да не ви описвам каква смешна картинка бяхме наредени на опашка до една кола, чакащи да ни дойде реда и ахкащи и охкащи на чуждите орхидеи Mr. Green

Утре ще показвам снимки, че не остана време да снимам

А, щях да забравя - на женския пазар имаше черни петунии по 2лв. Аз щях да си взема, ама ако бях сама, че Боян само мрънкаше - е къде ще ги слагаме толкова  Mr. Green

Последна редакция: нд, 10 апр 2011, 21:08 от ku4o

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кучо, ти тази нощ у вас ли ще спиш Mr. Green? Щото аз ако се появя с толкоз китки, току виж ме изгонили Joy...и не дразни сега с тез черни петунии, че има нощен влак за София Crossing Arms Mr. Green Crazy.

# 49
  • Мнения: 505
Здравейте  Hug
Много красоти от първия пост до последния!
вчера се прибрахме от почивка, а на терасата беше станало нещо страшно От силният вятър имах 2 унищожени петунии. Ето ги и моите мъници  преди пораженията http://hapia.snimka.bg/flowers/cvetya-2011.584335.23013982.

# 50
  • Мнения: 883
Ох, каква хубава терасааа!  Hug Пали барбекюто, аз идвам с 2-3 килограма пуешки пържоли!

# 51
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
На Хапя терасата е страхотна  Heart Eyes

Аз да се похваля кой е решил да ме изненада в офиса


Ети,  Mr. Green , ако не бях сама докато се снабдявах с всички китки сигурно щяха да ме изселят  Whistling Ама Боян, като една добра Мара, се прежали като ме видя колко жално ги гледам. Само за петуниите промърмори, та се въздържах (докато не ми се отвори случай да ида на пазара без него Wink )
А коментарът му за опашките, заформили се край колите, докарали доставките беше "като лудите бяхте - не знам дали забеляза как ви зяпаха полицаите по-надолу"  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 182
И аз да не ви изпусна.....

# 53
  • Мнения: 2 797
Кучо, и мен ме поблазни с тез черни петунии  Twisted Evil А Фалчото е много сладък  Heart Eyes И това жълтичко е съвсем в тон с наближаващите Великденски празници  Laughing
Моят май ще го бъде  Simple Smile По листата няма нови поражения, расте ново листенце и няколко пъпки наедряват с дни  Simple Smile

Мариета, като ти гледам и творенията из готварските форуми, направо комплекси ме хващат. То бива усет и талант, ама твоето не се издържа! С каквото се захванеш, всичко добре ти се получава   bouquet

Хапя, за тераска като твоята отдавна си мечтая  Rolling Eyes Аз питах преди няколко страници, ама да се повторя .... от коя цветна борса в Гърция пазарува? Някъде около Солун ли?

# 54
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
В тази хубава пролетна тема да се включа и аз с моята скромна градинка :

Моят жълт фаворит :
 
Поглед на единия ред зюмбюли (другият още не е разцъфтял напълно) :
Кътчето-градинка на детето (сама си я полива) :
 
Дива красота  - виолетки в тревата ми :
 
Иглика :
 

# 55
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кучо, страхотно фалче, много нежно Heart Eyes!
Медора, градинката ти е приказна Peace, а жълтият зюмбюл ми е слабост...бях си купила преди време, цъфна първата година точно така и после - никакъв го няма. Съмнява ме, че стана най-обикновен, бял Confused...
Мама Светла, благодаря Blush  bouquet Hug!

# 56
  • Мнения: 15
Медораградинката ти е страхотна отдавна искам да си взема иглики и все нямам време да отида на пазар за китки Blush                                                                                          А сега да ви покажа какво се случи.     Преди                                  Сега newsm45 Откакто го имам вървеше много добре наи долните листенца изсъхваха но отгоре в същото време избиваха нови,но забелязах че тези от долу започнаха да изсъхват много по бързо отколкото избиваха новите и започна да умира с бързи темпове.Гледах го от тук от том нямаше нищо по него и един ден се появиха и наглите натрапници Sadпомислих че са листни въшки но не бяха приличаха на тях но имаше паяжина прерових в нета(така ви открих Grinning),но нищо имаше всякакви гадинки но не и такива и затова изрязах болните листа изчистих гадинките напръсках с спрей за листни въшки и си казах да става каквото ще CryНо гледам че сега започна да се окопитва ще видим какво ще стане.Лека и приятна вечер на всички Laughing

# 57
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    ДОНИКА, /зла свекърва, такава  Mr. Green/ , преди дни се поФали, че днес имаш РД.
 Да не си се Фалила. Crossing Arms Сега идвай да черпиш, че чакаме!

          Доника, желая ти много, много здраве! Бъди обградена с любов и цветя!
 
             От мен скромно ЧЕСТИТО !

                         


      Момичета, вие пак сте пуснали тук едни красоти.  Whistling

Кучо, как при вас цъфтят тези орхидеи, пък при мен не искат. Их амааа. Sad

  Medora, в градината ти цари красота и нежност, нежност...Браво!

 Днес една колежка ми подари две сакъзчета. Като отидох до колата, ги подадох на мъжО да ги задържи, докато седна, пък той си насочи пръста към слепоочието, че щял вече да се гръмне. Crossing Arms
  Ама тез мъже една майка ли ги е раждала бееее?  Joy
 Ама моят е ходил днес и на лекар. Пооплакал се нещо , пък докторът му казал - много секс. Сега се е наточил нашия, добре че ще ходи нощна смяна тази вечер.  Laughing
 
 На вас това ви го желая в огромни дози!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Хахах, Нели,
какъв добър доктор Laughing

Ку4о,
разкошна, обожавам този нежножълт цвят Heart Eyes

Доника,
честит рожден ден, всичко най-хубаво ти желая!
  newsm59

Медора, Гууди,
чудесни градинки  bouquet

Аз пък имам навик да се прибирам от работа пеш, да си проветря главата малко, а и разстоянието е малко, взимам го за 25 минути. И днес както си вървях насреща ми жена на средна възраст и малко момиченце 8-9 годишно може би. Жената носеше букет лалета, а момиченцето зюмбюли. И почти ги подминавах, когато детето се обърна и ме извика и ми подари разкошен розов зюмбюл Heart Eyes Много мило ми стана, а сега цялата стая ухае Simple Smile

# 59
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Месечинке, много мило, браво на детето Peace!

Общи условия

Активация на акаунт