Нека украсим деня с най-прекрасните цветя

  • 81 107
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте и от мен!

Прекрасни цветя!

Ето малко снимки и на моите любими цветя!

http://media.snimka.bg/8372/022998452.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8372/022998450.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8372/022998459.jpg?r=0

# 31
  • Мнения: 686
Посаждам се и аз в новата тема с полагаемия данък (и продължавам да чета старата  Embarassed )



За съжаление ми изсъхна едното клонче на орхидеята - малко му стана мястото в саксийката. Вчера купих по-голяма, но откъде да взема от тази специална пръст? Само на големи разфасовки ли я продават, защото на мен ми трябват две шепи?

# 32
  • Мнения: 6 802
Здравейте и от мен!

Прекрасни цветя!

Ето малко снимки и на моите любими цветя!

http://media.snimka.bg/8372/022998452.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8372/022998450.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8372/022998459.jpg? r=0.
  Много са красиви! Поздравления!!!

Последна редакция: нд, 10 апр 2011, 15:39 от nezito

# 33
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile
Парво да споделя, че наскоро ми подариха една красива цикламка Simple Smile и да не кажа всеки ден, но много барзо му изсахна цветчетата и няколко листенца, това ме провокира да "гугълна" някакво инфо за моето скромно цветенце..което сериозно ме уплаши. Стигнах до извода че трябва да го приспя, но аз продължавам да си го поливам, то продалжава да си има листенца.. нужно ли е да го приспивам и как точно.. просто да спра да го поливам ли? каде да го натикам като искало студено, а времето се стопля..  newsm78

# 34
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    Здравейте, момичета мили!  :hug     

 Как сте днес? Аз с цветя не съм се занимавала, други грижи имам. Но под непрекъснат контрол е авокадото ми. Naughty Вече виждам 3 оформени листенца и много им се радвам. Какво ли дърво ще израсне.  Rolling Eyes

 
 
  sigikid_, добре дошла при нас!
 За цикламите доста се е писало, а и в нета има много информация. Пускам ти линк към нещо, което е полезно да се прочете. http://cvetar.info/tiki-read_article.php?articleId=41
 Може би и момичетата, които пишат тук, ще се включат със съвет.
 Също искам да ти препоръчам нещо. Като напишеш поста си, можеш да ползваш бутон "Проверка правопис", който е долу в дясно. Доста грешЧИЦИ  Mr. Green имаш, че трудно сдъвках какво съм прочела. Ивинявай за съвета, не се заяждам.  Peace

  Magi_D, при теб всичко е толкова стилно и изпипано.  Heart Eyes

   mili, уауу, каква кичеста орхидея имаш.  doh Пък моите са като марули сега - само листа имат.

   Желая ви приятен следобед! При нас е мрачно, вали по малко, преди обяд валя нещо като суграшица.  ooooh! Пролет ли е, кой ще ми каже?

           



 

# 35
  • Мнения: 2
Съжалявам за грешките..
и мерси за саита.. мисля че ще ми е много полезен  Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 287
И на мен ми омръзна от това противно време ooooh! Вчера изкарах мушкатата, че горките много се изтормозиха на тъмното стълбище, то 10 пъти се смени пейзажа - докато грее слънце и е топло, изведнъж излиза вятър, едни черни облаци се появяват и започва да вали. Утре и във вторник даваха опасност от слани, ще трябва да мисля как да ги завивам, че не ми се прибират пак, направо вече... кога ще дойде тази пролет?

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
мили, има цяла тема за орхидеите, сега ми е малко сложно да ти я намеря, но в е подфорум хоби, потърси я. съвсем накратко, не е нужно да пресаждаш. орхидеите фаленопсис (като твоята) обичат да им е тясно  Hug

изчела съм всичката писана и неписана литература за цикламите  Outta Joint и не съм убедена, че всичко в нета е вярно. истината е някъъде по средата: в естествени условия спи зимата и цъфти пролет по влажно и хладно, после изкарва листа и така до есента. за да се продават в един по-беден на цветя сезон ги омагьосват и те цъфтят през зимата. но това не значи че като прецъфтят трябва да ги уморим с изсушаване  Peace поливане, подхранване и може да са малко марулести, но са живи. после лятото като забравите да ги поливате половин месец  Crazy (лятната ваканция например) всички листа падат и след първото поливане имате пак цъфнала циклама. рецептатае изпробвана веднъж, но има реални шансове да се провери пак тази година  Hug

при нас трети ден духа и се опитва да ми свали балкона чак   Tired но пък има с какво да се похваля на дворчето






# 38
  • Мнения: 6 802
Goody,в дворчето ти цари пролетно нактроение! Grinning И в моята градинка вече е така-зюмбюли,нарциси,вече и няколко лалета цъфнаха. Скоро ще ги снимам и ще ви покажа. Hug

# 39
  • Мнения: 15
Искам да ви се похваля с моята гордост                                                     а това е моята палма която расте с часове newsm53но така и не знам иметои защото ми е подарък още откакто беше само едно малко и хилаво листенце Laughingи жената която ми я даде ми каза само че мъжът й  донесъл някакви семена от чужбина и тя ги насадила но не знае как се казва Sad                                                                                           а това беше моя любимец вървеше много добре но когато излязоха издънките се чудех какво да правя и прочетох в интернет че задължително трябва да ги махна докато са съвсем малки е махнах ги и той умря smile3518 а издънките изгниха и така загубих банана а се надявах на бананчета Simple Smile

# 40
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    popii, момиче хубаво, що дойде тук да се фукаш с цъфнал Спатифилум, а?  Crossing Arms
 Аз на моя откога му се моля, ама не цъфти, гадината.  ooooh!

 Палмата ти е финикова. http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=155

 Като ядеш фурми, забучвай костилките и ще завъдиш още палми.  Laughing
 Аз буча, където заваря, после избиват, но не ги отглеждам. Растат бавно в началото и нямам търпение да ги чакам. Пък мъжът ми иска да имаме.  Whistling

 Бананчето ти е било много хубаво. И на мен ми бяха дали малка издънка, но отдавна и вече не помня какво я сполетя.

 Гуди, много пролет има в градинката ти!  Hug Кога и навън ще стане пролетно. Искам слънце и светлина вече. Мракът ме потиска.

# 41
  • Мнения: 15
Благодаря за инфото neli mar4 аз имам две мънички поникнали от забодени форми но изобщо не приличат на голямата и затова нямах и идея че са от форми а за цъфналия Спатифилум се фукам защото май той е единствения който ми цъфти от всички китки  Embarassedне знам как се получава ама цъфти доста често.Goody градинката ти е доста цветна и красива Hugтази седмица не съм си ходила на село но другата ще ида и ще ви покажа и моята градинка.Кажете кога се разсажда зюнбюла моя е много на гъсто и е много ситен и рядък newsm78

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
Благодаря за инфото neli mar4 аз имам две мънички поникнали от забодени форми но изобщо не приличат на голямата и затова нямах и идея че са от форми а за цъфналия Спатифилум се фукам защото май той е единствения който ми цъфти от всички китки  Embarassedне знам как се получава ама цъфти доста често.Goody градинката ти е доста цветна и красива Hugтази седмица не съм си ходила на село но другата ще ида и ще ви покажа и моята градинка.Кажете кога се разсажда зюнбюла моя е много на гъсто и е много ситен и рядък newsm78

озорих се да те прочета шЪ знаЙш    Blush

след като прецъфтят зюМбюлите, лалетата, нарцисите, изобщо всички луковични могат да се извадят, лукувиците се оставят да изсъхнат на сенчесто и проветриво място и се засаждат отново есента. не е нужно да се прави всяка година  Hug

# 43
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Чаках да събера снимков материал, та да не е гол запис...

Част от реколтата от луковиците, които посадих есента:


Жълтата каскадна петуния:


Капучиното:


Тези сте ги виждали де, ама сега разцъфтяха още:




Връщам се да видя какви красоти сте показали...

# 44
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   mari_etaHug, безмилостна си ти! Красота до красота. Оранжев зюМбюл не бях виждала. Представих си една градинка, и в нея нацъфтели зюМбюли в различни окраски. Чудно ще е! Heart Eyes

  Goody, онова ситното ме разсмя много.  Joy  Hug

 Аз все забравям да ви питам нещо.  ooooh!

 Дакела казваше, че подхранва теменужките си с противозачатъчни хапчета, нъл тъй?
 Ама той нещо не се появява, та вие ако знаете как, по колко, кога да ги "храня" с хапчета, кажете ми. Той казваше, че много цъфтят така пущините. А моите две теменужки вече нямат цвях. Искам да ги предизвикам отново да цъфнат.
 Дано някой да се сети!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт