Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи?

  • 81 477
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте мами,
Моето дете е на 8 м и 3 седмици, но от 40 й ден сама се отказа от нощното хранене и спи от 21ч до 7:30 - 8:00 ч. Аз й наложих лягането в 21ч, иначе заспиваше към 22:30ч, ужас. През деня също й налагам да спи, като я слагам дори и да реве към 9:30 - 10ч за около 1-1:30ч и следобяд към 14:30ч. Ако сутрешното спане е било повече от 1:30ч, тогава я слагам по-късно към 15:30ч. Не я будя за храна, когато стане, тогава ще яде, но горе долу си влиза сама в наложения ми режим. Наистина всяко дете е различно, и нервите на родителите също, но наистина трябва да има търпение и налагане от наша страна. Боли ме като реве, но я оставам сама и след около 5-10 мин заспива - отивам на пръсти само да я завия. Бабите не издържат, но те са за малко, майките да му берат гайлето после. Затова както си го научим , така ще е. И да, нужно е да има някакъв повтарящ се ритуал преди сън - мием ръце от лазенето,  пускам тъмните пердета, пускам й музикалната играчка на леглото, слагам й мечо пух и в момента, в който не ме гледа, а се е заиграла, се изнизвам от стаята. Ако ме види как излизам, заплаква. И слушам бебефона. Има ефект при мен

# 16
  • Мнения: 432
Здравейте мами,
Моето дете е на 8 м и 3 седмици, но от 40 й ден сама се отказа от нощното хранене и спи от 21ч до 7:30 - 8:00 ч. Аз й наложих лягането в 21ч, иначе заспиваше към 22:30ч, ужас. През деня също й налагам да спи, като я слагам дори и да реве към 9:30 - 10ч за около 1-1:30ч и следобяд към 14:30ч.
Горкото ти дете! ooooh! Някои родители явно са школували в Гестапо. И двете ми деца са заспивали когато им се е спяло и да ти кажа си имат доста постоянен режим. Знам кога ще с е събудят сутрин (приблизително разбира се), знам кога е и следобедния сън, както и колко горе-долу ще продължи. Ако искам някаква промяна я правя постепенно . Това не е машина, която има нужда да се програмира, това е човешко същество със СОБСТВЕНИ нужди. Защо ти не опиташ когато адски много ти се спи да поседиш будна защото сега не е времето за спане (не че имаш нещо належащо ама пустия часовник)

# 17
  • София
  • Мнения: 933
obi4am si deteto,no nqma da mu stavam jertva .Nali za tova nie sme razumnite,da im izgradim navici i da im sazdadem rejim...na nqkoi deca im trqbva mn vreme (godina,dve)za da izrastat tozi period ,a az za tazi godina dve ?6te zaprili4am na trub ,s maja mi 6te se izkolqme i o6te hilqdi drugi ne6ta .....spored men o6te ot purviq den v ku6ti trqbva da po4ne da mu se sazdava rejim.... kakvo se pravite na maika genoveva...nemojeli da si zalugvat decata ,stradalo kato mu se sazdava rejim ...i az stradam kato ne spq po 1 sedmica  i na men 6te mi se otrazi,a za nego tova e dobre!!!!

# 18
  • Мнения: 432
obi4am si deteto,no nqma da mu stavam jertva .Nali za tova nie sme razumnite,da im izgradim navici i da im sazdadem rejim...na nqkoi deca im trqbva mn vreme (godina,dve)za da izrastat tozi period ,a az za tazi godina dve ?6te zaprili4am na trub ,s maja mi 6te se izkolqme i o6te hilqdi drugi ne6ta .....spored men o6te ot purviq den v ku6ti trqbva da po4ne da mu se sazdava rejim.... kakvo se pravite na maika genoveva...nemojeli da si zalugvat decata ,stradalo kato mu se sazdava rejim ...i az stradam kato ne spq po 1 sedmica  i na men 6te mi se otrazi,a za nego tova e dobre!!!!
Опитай да ползваш кирилица. На шльокавица е много трудно да  се чете.

# 19
  • Мнения: 2 908
Информатиката учи на много други неща, не това да пишеш на марсиански. Wink Така пишат в днешно време тийновете и си мислят, че го учат от информатика. Ти като гледам си скрила годините си, та май не си далеко от тези години...
Аз съм За изграждането на режим и спането на бебето...и какво като съм За, като голямата ми дъщеря имаше плътен режим от самото начало и се будеше по 100 пъти нощем от зъби до 2-рата годинка. След това започна да спи непробудно до сутринта. Сега е още по-зле-има си жесток режим: по часове от първия ден се къпе, пеем, кърмим и заспива. Това най-късно до 22ч. Спуснати са всички щори. И какво от това? Почва буденето след 2-3 часа и иска да е при мен на спалнята. Колкото пъти съм опитвала нещо друго се реве до припадък, накрая се тресе от рев. Децата са толкова различни-как може някой въобще да пуска тема как да научим всички деца на едно и също-дали авторката,или ти Силвана бихте могли да дойдете у нас и да ми кажете като дойде този ревящ момент какво да направя,че явно съм тъпа и не струвам като родител, пък нали вие сте невероятни родители?

# 20
Привет на всички!
Благодаря на всички които са обърнали внимание на темата която публикувах. Тази тема беше написана въз основа на моя опит, и на опита на няколко мои приятелки. Не задължавам никой да я спазва. Но вярвам че след няколко месеца режимът ще даде резултат. Това е режим за отучване на детето от нощно хранене при условие че детето е на поне 3 месеца и е здраво и не е недоносено И затова се дава вода или бебешки чай. Бебето не заспива от умора защото не плаче и не се мъчи изобщо, все пак да пиеш вода колкото искаш не е мъчение. Това е процес в който организма свиква да се храни през деня а нощем да почива. Колкото до люлеенето, за целта трябва имате люлка или друга подходяща мебел. Всеки който иска може да обсъди темата със своя педиатър. В случай че продължите с храненето нощно време спокойно можете да давате мляко през нощта поне до 3 години, аз познавам такива хора. В което няма нищо лошо то си е Ваше право.

Искам да се извиня на всички за това че заглавието на темата не е точно: "Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи." Темата трябва да се казва:"Бебешкият сън. Как да отучим бебето от нощното хранене."     Защото нощното хранене не е единствената причина поради която бебето не спи цялата нощ.
Причините бебето да се буди в малките часове на денонощието са много и най разнообразни и индивидуални за всяко дете.



Желая на всички успех и спокойни нощи  bouquet Heart Eyes  bouquet

# 21
P.S.
Обръщам се към огнена стихия.  Тази тема не е конкурс за най- невероятен родител. И не обявява никой в тъпота и не подлага под съмнение родителските способности на който и да е.
     Тази тема беше написана с най -добро чувство към всички които се интересуват и искат да отучат детето от нощното хранене.  Може да не съм завършила информатика, но поне ми е ясно че това е форум, в който всеки може да сподели опита и идеите си по даден въпрос. Да аз не съм специалист, като искаш отговор от такъв, потърси педагог или педиатър.

# 22
  • Мнения: 432
Зелено нещо, пак искам да ти кажа, моето уважение, но бебето се храни от нужда, не от каприз. Когато се буди нощем за да яде, значи има нужда. Не става дума за времето когато никнат зъби и цока по малко само за успокоение. Този период се израства различно бързо, просто е нужно малко търпение. Да, трябва да се отучи бебето от биберон, защото това не е нужда. От хранене...ами защо вие не ядете по два пъти на ден за по-икономично? Laughing
Силвана не мисля, че съм толкова стара, че да не съм учила информатика Mr. Green Там българските думи пишехме на кирилица, а английските на латиница. Не знам от кога са въвели шльокавицата в часовете, явно след като съм завършила Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 933
Информатиката учи на много други неща, не това да пишеш на марсиански. Wink Така пишат в днешно време тийновете и си мислят, че го учат от информатика. Ти като гледам си скрила годините си, та май не си далеко от тези години...
Аз съм За изграждането на режим и спането на бебето...и какво като съм За, като голямата ми дъщеря имаше плътен режим от самото начало и се будеше по 100 пъти нощем от зъби до 2-рата годинка. След това започна да спи непробудно до сутринта. Сега е още по-зле-има си жесток режим: по часове от първия ден се къпе, пеем, кърмим и заспива. Това най-късно до 22ч. Спуснати са всички щори. И какво от това? Почва буденето след 2-3 часа и иска да е при мен на спалнята. Колкото пъти съм опитвала нещо друго се реве до припадък, накрая се тресе от рев. Децата са толкова различни-как може някой въобще да пуска тема как да научим всички деца на едно и също-дали авторката,или ти Силвана бихте могли да дойдете у нас и да ми кажете като дойде този ревящ момент какво да направя,че явно съм тъпа и не струвам като родител, пък нали вие сте невероятни родители?

Ясно защо си толкова раздразнителна. Я успокойте малко топката, като седите и се оплаквате само, и търсите с кой да се заядете, не си решавате проблемите. И ако си мислиш, че ще ме засегнеш като ме наричаш тинейджър, жестоко се лъжеш. Да, аз съм млада и имам кротко бебе,  и то с помощта  на този режим. А ако на теб не ти помага ,никой не те задължава да го правиш. Не е лесно да си родител и не е моя работа да идвам да ти успокоявам детето, ти трябва да се научиш. И един съвет от мен спокойствието и търпението много помагат, децата усещат когато мама е напрегната!  newsm10

Зелено нещо, пак искам да ти кажа, моето уважение, но бебето се храни от нужда, не от каприз. Когато се буди нощем за да яде, значи има нужда. Не става дума за времето когато никнат зъби и цока по малко само за успокоение. Този период се израства различно бързо, просто е нужно малко търпение. Да, трябва да се отучи бебето от биберон, защото това не е нужда. От хранене...ами защо вие не ядете по два пъти на ден за по-икономично? Laughing
Силвана не мисля, че съм толкова стара, че да не съм учила информатика Mr. Green Там българските думи пишехме на кирилица, а английските на латиница. Не знам от кога са въвели шльокавицата в часовете, явно след като съм завършила Laughing


Значи отдавна си завършила newsm53 А доколкото храненето, не си права .Hякои деца наддават много  и се налага храненията да се ограничат за да не развият рахит, не е до икономия..

Привет на всички!
Благодаря на всички които са обърнали внимание на темата която публикувах. Тази тема беше написана въз основа на моя опит, и на опита на няколко мои приятелки. Не задължавам никой да я спазва. Но вярвам че след няколко месеца режимът ще даде резултат. Това е режим за отучване на детето от нощно хранене при условие че детето е на поне 3 месеца и е здраво и не е недоносено И затова се дава вода или бебешки чай. Бебето не заспива от умора защото не плаче и не се мъчи изобщо, все пак да пиеш вода колкото искаш не е мъчение. Това е процес в който организма свиква да се храни през деня а нощем да почива. Колкото до люлеенето, за целта трябва имате люлка или друга подходяща мебел. Всеки който иска може да обсъди темата със своя педиатър. В случай че продължите с храненето нощно време спокойно можете да давате мляко през нощта поне до 3 години, аз познавам такива хора. В което няма нищо лошо то си е Ваше право.

Искам да се извиня на всички за това че заглавието на темата не е точно: "Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи." Темата трябва да се казва:"Бебешкият сън. Как да отучим бебето от нощното хранене."    Защото нощното хранене не е единствената причина поради която бебето не спи цялата нощ.
Причините бебето да се буди в малките часове на денонощието са много и най разнообразни и индивидуални за всяко дете.



Желая на всички успех и спокойни нощи  bouquet Heart Eyes  bouquet

Много ти благодаря за темата, много ми помогна smile3525

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 15:04 от Boten Mary

# 24
  • Мнения: 432
Mi nau4i se da 4ete6, informatika ne si li u4ila v u4ili6te?
Научила съм се бабе  Mr. Green Ама понеже си уважавам родния език, смятам да си го ползвам, нищо че вече явно е демоде. Ще чакам американците да пропишат на кирилица, за по-лесно, че са червени буквите и повече се виждат. hahaha
Хората отдавна вървят срещу природата и си мислят, че са по-умни от нея. Докато един ден стигат до извода, че топлата вода отдавна е открита. В природата всичко е балансирано и съня и храненето и колкото повече се вслушваме в истината, толкова по-добре ще живеем.

# 25
  • София
  • Мнения: 933

[/quote]
Научила съм се бабе  Mr. Green
[/quote]

Сигурно си права... Hе ми се иска да продължавам с този досаден спор, а и ми коства мн. време да пиша на кирилица , тъй като нямам бг букви на клавиатурата Simple Smile   успех ти желая!

# 26
  • Мнения: 12
Здравейте, майчета! За мен това е първи ден и първи постинг в сайта! Не знам дори още как да се ориентирам по темите и форумите. Но като най-важен въпрос за мен и вторият ми син е нощния сън и храненето през нощта. Той вече е на 5 м. и 24 дни и все още си иска мляко през нощта: ако последно съм го нахранила около 20ч., задължително се събужда гладен и не заспива, ако не му дам мляко. Опитвах с вода, след 5 мин. пак е буден. Не му давам цялото количество, както през деня, но...поне 120 мл....... Знам, че не е правилно и не искам така да свиква, но нищо не мога да направя..... Sad Моля за съвет!!!! Благодаря !

Щом си иска детенцето през ноща си му давай, то самичко ще си нагласи режима.Аз пък в момента се притеснявам, че моето бебенце е на 3 месеца и вече от 2 дни почна да се буди сутрин в 9 и 30,а вечер заспива към 23ч. Мисля от утре да я будя да хапва в 6,някои се молят да могат да спят цяла нощ,аз пък мисля да будя бебето, абее всеки с проблемите си  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 933

Щом си иска детенцето през ноща си му давай, то самичко ще си нагласи режима.Аз пък в момента се притеснявам, че моето бебенце е на 3 месеца и вече от 2 дни почна да се буди сутрин в 9 и 30,а вечер заспива към 23ч. Мисля от утре да я будя да хапва в 6,някои се молят да могат да спят цяла нощ,аз пък мисля да будя бебето, абее всеки с проблемите си  Laughing
[/quote]

eeeeee дано и мойто да почне да се буди в 9 Grinning

# 28
  • Мнения: 8 991
Бе цялата тема е един пълен абсурд!
Режима няма нищо, ама нищо общо с буденето на бебето през нощта. Пък много ми е чудно на едно кърмено бебе, което не може да пие от шише, как ще му даваш вода през нощта.  newsm78 Всичко си е до индивидуалност на детето.
Отново казвам : тези, дето са случили на спящи деца да не се правят на много опитни и големи философи, ми да си траят и да се благодарят. Щото не се знае следващото дали ще е от спящите.

Моята голяма дъщеря започна да спи непробудно към третия си месец и си е спяла спокойно по цяла нощ до 8-9 сутринта. Обаче елате да видите малкото - едва наскоро започна да спи непробудно, а е почти на 3 годинки. Е, мислите ли, че за това време не изпробвахме ВСИЧКО, за да го "научим" да спи???? Колкото до режима - винаги си е имала режим.

# 29
  • Мнения: 116
Моята госпожица последно се отказа от последното вечерно и от нощното кърмене. Даже си признавам, че нощното отказа под натиск Simple Smile. Вода не съм и давала. Тя така и не се научи да пие вода от шише с биберон /направо започнахме с чаша/
Мислех и се надявах, че като се отбие, ще спре да се събужда през нощта, но и до сега се пробужда поне два пъти. Хубавото е, че на последък само се върти и помрънква, но не ме вика и не плаче. Винаги е имала режим за сън. В този род на мисли и опитът ми ме навеждат на идеята, че зависи от детето и от темперамента му. Когато е преуморена, заспива по трудно и се буди по-често. Същото поведение има и когато е превъзбудена. Когато ходим на вила или промени мястото също се буди често.
Когато е спокойна, не и е нарушен режимът или не е сменяла дълго време мястото /подчертавам че винаги и нося леглото/ е спокойна и спи по цяла нощ.
Вода през нощта и до ден днешен не иска и аз не и предлагам. Мисля си, че е по-добре да не се учи да става нощем за вода.

Общи условия

Активация на акаунт