Лятото не е много далече, ще си имаме Септемврийско човече!

  • 20 069
  • 703
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 79
Привет и от мен  Hug
Голямо гуш на всички на легло и с болешки и специално за Кокетка.
Сега а ви разкажа за вчерашният ми екшън  Crazy. От вторник съм с едно главоболие и нищо не ми помага. Моля свеки да ми премери кръвното (тя е мед. сестра) и вика, че съм извън ритъм, аз се усещам цяла сутрин една отпаднала, от 2-ри до 3-тия етаж се качвам и не мога да си поема въздух сърцето ми ще изкочи. Отивам при личната, пулса ОК, леко ускорен, но кръвното 150/90 и айде беж към спешното на ВМА (че свеки там работи и се обади веднага) на кардиолог. Слава Богу всичко беше нормално, явно синдорма на бялата престилка съм развила и от притеснения съм вдигнала кръвното. Лекарката беше много внимателна, направи ми ЕКГ - всичко в нормите и аз се успокоих. Та специално към Кокетка, недей толкова много да се притесняваш за всичко, само си вредиш  Naughty Обадих се на АГ-то, той ми каза, че нормално да се случва понякога лека аритмия, защото сърцето работи по-бързо от нормално увеличи ми магнезия, кардиолога потвърди казаното и аз сега съм супер спокойна.
Хайде стига толкова, че отивам да варя яйца, после ще ги боядисвам  easter

# 676
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Добро утро и от мен. Hug
Днес е прекрасно времето,  Simple Smileно за жалост аз по цял ден в офиса Sadно пък идват почивни дни и моят любим празник  Grinning Великден и аз съм с едно преповдигнато настроение. Peace
Хубав ден от мен.

# 677
  • Мнения: 18
Здравейте момичета.Чакайте да ви почерпя ,че днес ставам на цели 28 години  party023 newsm38  smile3510 ura
Толкова е хубаво да съм бременна и на суша на рождения си ден понеже аз работя на кораб smile3549 и отдавна не съм била сред близките си на този ден.
Искам да питам имали мами ,които ще раждат при доктор Любомир Бойчев?
Хубав ден  Hugотивам да боядисвам яйца.

# 678
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен мами, днес съм във великолепно настроение   bouquet. Честито на узналите пола на бебчето си и честит рожден ден на  cuni83  smile3525 Gift  bigdance2, пожелавам много щастливи мигове на всички ви.
Как ми се искаше и аз да боядисвам яйца днес, но..... на работа съм    atwork ако ви кажа че вече хич не ми се работи, мислите са ми в съвсем друга насока, но.... още малко. Пожелавам Ви успешен ден и много успех със яйцата, ако имате някои нови идейки споделете ги с нас, а може и някоя и друга снимка да видим.

# 679
  • Мнения: 2 169
Благородно завиждам на тези, които ще боядисват яйца. Ние за поредна година оставихме тази грижа на свекървата,   chef
Delaida, а ние и утре сме на работа  Crazy
cuni83, честит рожден ден!

# 680
  • Мнения: 644
cuni  nbirthday !!! Да си жива и здрава, много щастлива, късметът да те съпътства навред и септември да гушкате едно хубаво пухкаво бебе  Hug

Мадленка, Тара  Hug
Аз също имам синдрома на бялата престилка. Просто като знам, че ще ми мерят кръвното и усещам как пулса ми се ускорява, започвам да се потя, завива ми се свят, стяга ме главата и вдигам кръвното. В общи линии само когато аз си го меря, го нямам това притеснение, но вчера вече и от себе си развих синдром  Laughing

Опитвам се да се настройвам положително и да вярвам в добрия край, но при който и лекар да отида, все ми казват оо, я си направи това изследване, че може да е еди какво си, после втория казва - да, да, ама я направи и еди какво си и този месец всяка седмица съм по някакви изследвания, чакам резултати и гадая какво ще излезе  ooooh! А иначе съветът на всички е Бъди спокойна! Ми как да съм спокойна, като ме подлудиха Crossing Arms
Иначе вчера сестра ми, понеже е из медицинските среди, поразпита нейните колеги и ми дадоха телефона на една лекарка от Майчин дом - д-р Янкова. Чухме се вчера с нея, поразпитах я, каза, че терапията, която са ми назначили, е абсолютно достатъчна за този срок на бременността, да си почивам и другата седмица да се чуем да се видим. Питах я и за кръвното, малко ми се поскара и каза, че най - вероятно не си го меря правилно, щом веднъж ми е 130, а след една минута 120.

Искам да ви питам за термина - на вас по ехограф ли ви го определят или по ПРМ? Понеже като бях в спешното и доктора ме пита в коя седмица съм, казвам в началото на 21, той казва, да, ама бебето отговаря на 20 г.с. Гледа и всичките ехо, които са ми правили и каза, че и те показват, че изоставам с една седмица, пък аз винаги съм си мислела, че си вървя точно поне лекарите са ми казвали, че бебето си отговаря точно на седмиците. Обясни, че просто оплождането е станало по - късно, т.к. съм с по - дълъг цикъл и терминът ми няма да е на 5 септ, а по - късно и сега се чудя кое е меродавно - термин по ПМР или по ехо? И всъщност нали когато си минал 20 г.с., вече си в 21? Или още си в 20  newsm78

П.П. Бояджийките, да не забравите да боядисате по едно яйчице и за нас  Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 8
Привет момичета!  HugСпециална прегръдка от мен на всички, които по някакъв начин са се почувствали зле тези дни или трябва да си почиват повече! Имена трудно помня, за което моля да ме извините! Иначе за болка уж от кръста и продължаваща надолу имах, ходиш при познат мой кинезитерапевт, каза ми, че от това,че ми се разширява таза имало някакви връзки отзад и е възможно да прищипват нерв, мажа се с един немски крем с арника - не е скъп към 4-5 лв. Мажа се 2 седмици по 2 пъти на ден. За сега съм по-добре, но не знам дали и при вас е това.
Искам да помоля мамите, които се занимават с хомеопатично лечение , ако могат да ми кажат /- от вчера ме боли лявото ухо от време на време, предимно като преглъщам/ някакво хомеопатично лекарство или някаква бабешка рецепта, много ще съм благодарна! А и забравих на някой кървят ли му венците и какво му помага за това? Никога преди не са ми кървяли, в момента ползвам само медицински пасти за уста и много внимателно си почиствам зъбите и пак! Хубав ден и се надявам, че утре ще се видим! Simple Smile

# 682
  • Мнения: 644
Пипи, за кървенето на венците знам, че е срещано по време на бременност. Моята "зъбарка" ме е предупредила, ако започне такова, да си купя паста за зъби Лакалут Актив и същата четка, пастата била специално за стягане на венците, мисля, че има и други марки със същото действие. Но съдейки от поста ти, вероятно и ти ползваш някаква специална паста за зъби. Другото, което се сещам за кървенето е, жабурене с отвара от смрадлика. Мъж ми си правеше навремето такава при кървене и му помогна.

# 683
  • varna
  • Мнения: 404
Кокетка,термина се определя по ПРМ,по нея се определя и кога точно ще излезеш в болничен 45 дни преди раждане...абе общо взето всичко се определя по ПРМ.

# 684
  • Мнения: 1 056
Здравейте мами!Е и аз от месец лежане,та чак днес направих нещо за дома. Боядисах яйца easter
Да не ви обеснявам как се изнервих с тия бои Twisted EvilМъжо купил някаква с "отблясък"Е няма такава врътня.Капеш с пипета на ръкавицата си и овалваш яйцето ,а после в станиол.Пипетата се затопля на водна баня...Абе с две думи се изнервих.И егати цената за 3 цвята 5 лв ShockedИ го изпратих за обикновена и станаха по бързи и по готини.Аз обичам в памук да си ги правя LaughingИ накрая направих белята  CloseС тази глупава пипета си изцапах дамаската на единия  кухненския стол #Cussing out та сега с какво ли не търках.Така завърши моето творчество ooooh!

# 685
  • Мнения: 852
Здравейте и от мен!!!
Исках да се похваля-от 3 дни вече и аз усещам моето бебче!Много му се радвам!!! newsm44 newsm44 newsm44
За термина-моята АГ каза,че на ехограф се изчислява термин според размерите на бебето и затова е неточен.Най-добре по посл. МЦ Wink

За кървенето на венците-през втори триместър(най-изразено) често се появява т. нар. гравидарен гингивит и се проявява с кървене от венците.По принцип до 8ми месец се засилва най-много,а вече в 9ия намалява и после изчезва от самосебе си.Ако се поддържа перфектна хигиена(паста,четка,конци за зъби и разтвори за изплакване) всичко е ОК и такъв гингивит може и да не се появи въобще.Иначе ,ако вече е налице,лечението е първо почистване на зъбния камък и плаката,и чак след това медицински пасти и разтвори.
Аз(не се хваля,де) нямам такива проблеми,ама съм взела мерки още от началото.Мога да ви пиша и каква медицинска паста ползвам,стига да не  се сърдят модовете newsm78

ДИДИ    hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha   Hug Hug Hug

# 686
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
Здравейте мамчета!Аз смятам да боядисвам в събота яйцата.РЕНКА приятен път!Аз съм взела от боята на капсули и смятам,че няма да имам проблеми с нея.Вчера си взех страхотно чувалче -зимно за количката,че тая дето съм си я харесала няма.

# 687
  • София
  • Мнения: 8
Много благодаря на Кокетка мажоретка и на естела са бързия отговор! Ползвам лакалут - има 2 вида за сутрешна и вечерна употреба, сенсодин, парадонтакс и още някакви + тоалетни води за уста и задължително конец за зъби, ходя на 6 месеца на зъболекар и смея да твърдя,че имам само няколко пломбички в устата си, но това направо е много неприятно! Записах си час и съм на зъболекар във вторник, да видя той какво ще каже! Ох, нямам търпение за утрешната среща!  FlutterМиналия път кои бяха? bowuu

# 688
  • Мнения: 3
Тръгнах да пиша отговор преди два часа, но нещо стана с интернета, не ме допускаше във форума. Ще ме извините, че може би вече не съм актуална, но аз да си кажа!

Честит рожден ден на Cuni, Да бъде жива и здрава и много обичана от хората около нея! Желая й един прекрасен и слънчев ден!

Кокетке, ти ме накара да се замисля за седмиците  newsm78. Да, ама нали пък в лентичката пише 20 седмица и трети ден и т.н. А пък със сигурност с напредването на бременността постоянно се променят разните му там критерии по мерките на бебчовците, и е нормално при някои да вървят по-напред  Ето аз например при термин 4.09, бебка върви напред с цели 6-7 дена. Но съм сигурна, че още много ще варира. Определянето на дата на термина е един вид универсилизирано удобство за всички следящи бременната, така че спокойно.
Пипи, никакви самолекувания. За това си има лекари! Ще се караме с теб! И прегръдки от мен!
А за венците е нормално, но не бива да се примиряваме. Хубаво е че ще посетиш зъболекар. Аз също, но след 2 седмици.
Усмихнат и слънчев ден на всички!
Следобед заминавам за любимата Варна, ах как ми липсва!

# 689
  • Мнения: 3 743
cuni, Честит рожден ден  bouquet

Сестра ми ще ражда при д-р Бойчев живот и здраве, октомври месец.

И ние днес ще боядисваме яйца. Тази година католическият и православният свят заедно празнуват Великден, съвпадат датите.

Диде, много весело е било при вас. И аз съм взела подобни течни бои. Но тук се продават с найлончета, слагаш яйцето в найлончето, капиш няколко капки на яйцето и с найлончето разнасяш. После изсипваш полекичка на поднос да изсъхне. Аз уж за Диди съм ги взела тези, като по-нецапащи, но ако не е сполучлива тази идея, за всеки случай имаме и стикери, с тях не може да не се получи Wink

Общи условия

Активация на акаунт