Първи ден на градина

  • 14 921
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 174
Здравейте пак  Peace
При нас положението е все още същото - плач сутрин с повтаряне: "Не, гадина, баба, дядо".
За жалост миналата седмица ходи само вторника, понеже през деня му тръгнали сополи и до края на седмицата докато минат сополите, ходи у баба си.
Странното е, че и там като го оставихме първия ден, ревна да плаче  Shocked Чак ми увисна ченето, от година и 3-4 месеца ходи у баба си всеки работен ден и никога не е плакал, от самото начало му харесваше, а сега може би по навик от градината и наду гайдата. И през деня е поплакал на 2-3 пъти, чак майка ми се беше притеснила, че много плаче, а обикновено е весел и усмихнат  Tired
Та събота и неделя с нас вкъщи и днес отново на градина, пак с плачовете, но пък се гушва в госпожата, и през почивните дни "говори" за нея. Като казвам говори имам предвид, че казва например: "Мама ама", "Тати ама", "Баба ама" и така изрежда всички, за които се сеща - Бау, Мау, Гого, Бебе, Дий, Грух и Кака, като последното е госпожата/госпожите. Значи се сеща за градината и  нарежда възпитателките някъде при познатите хора и животни, което е обнадеждаващо.
Зрънчо, много хубаво, радвам се за вас, то наистина обаче майките сме страшно притеснени от този първи ден и както се е случило при теб, безпричинно притеснена   Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 355
И аз се записвам да ви следя,защото и ние живот и здраве от октомври тръгваме на ясла!
Незнам детето как ще приеме нещата,но на мен от сега ми се е свило сърцето!

# 62
  • Мнения: 501
Втори ден на ясла,без рев  Simple Smile Влезна в групата,хваната за ръка с госпожата и усмихната  Simple Smile
Предполагам утре ще е рева  Rolling Eyes Днес и аз съм спокойна  Sunglasses

# 63
  • Мнения: 8
то и ние вначалото тръгнахме с кеф,ама сега събуждайки се всякасутрин първите думи са , не икам дека дина...

# 64
  • Мнения: 1 174
...
Предполагам утре ще е рева  Rolling Eyes Днес и аз съм спокойна  Sunglasses

Ама защо предполагаш, че ще има рев, щом първите 1-2 дена не е показала безпокойство, може изобщо да не плаче  Peace
Има и деца, които с голямо желание ходят на градина, сигурно и твоето ще е от тях, що не беше и моето така  Wink

# 65
  • Мнения: 8
роси боси и моето е като твоето...ето тази седмица ще пропуснем яслата,защото от петъка е сополива,а сега почва и да кашля...капя капки,докато спи,защото иначе на става,пием сиропи и какво ли не...дано се оправи по-скоро...но като тръгнем другата седмица живи и здрави пак ще почваме отначало...ред сълзи-ред сополи...

# 66
  • Мнения: 501
...
Предполагам утре ще е рева  Rolling Eyes Днес и аз съм спокойна  Sunglasses

Ама защо предполагаш, че ще има рев, щом първите 1-2 дена не е показала безпокойство, може изобщо да не плаче  Peace
Има и деца, които с голямо желание ходят на градина, сигурно и твоето ще е от тях, що не беше и моето така  Wink
Предполагам,защото в яслата ми обясниха,че на 3-4 ден се осещат,че не е било за ден-два и започвали да протестират.Надявам се да не плаче. Днес е била спокойна и не е плакала през деня,поне така казват  newsm78 не мога да съм сигурна  Thinking

# 67
  • Мнения: 8
зрънчо те няма да те излъжат,защото не е в тяхна полза...поне на този етап,щом ти казват че е била спокойна най-вероятно е така...

# 68
  • Мнения: 1 174
Днес Мартин пак е болен  Confused За три седмици на градина боледува втори път, просто ужасно. А досега за 2 години и половина е имал сополи 2-3 пъти и толкова.
И съответно пак е у баба си, после 3 дена почивка и понеделник, ако се е оправил, пак на градина и пак ще има ревове  Tired
Според мен причината за боледуванията е това, че не ги извеждат навън. Цял ден са в затворени помещения, достатъчно е едно болно детенце да има и всичките са заразени. Дано скоро се стопли, поне вирусите да намалеят  Tired

# 69
  • Мнения: 1 174
Аз продължавам да пиша, нещата не отиват на розово, днес е 20-ти май, първия ден на градина беше 12-ти април, за повече от месец изобщо не се адаптира детето  Tired
Все още плаче сутрин, и все по - яростно настоява да ходи у баба си. Във вторник вдигнал температура, взехме го наобед и четвъртък и петък /днес/ е пак у баба си болен.
И пак празници 4 дена, в понеделник ми е ясно, че ще плаче много  Confused
Чакам с нетърпение денят, в който ще напиша в темата: "Днес Мартин отиде с желание на градина, не плака и усмихнато влезе при децата"  Wink
Ще пиша пак като има някакво развитие.

# 70
  • Мнения: 501
rosy_bosy само сутрин ли плаче? И моето дете плаче сутрин ходи на ясла от 2 май и все си плаче,като види госпожата я гушка и влиза вътре по-спокойна,но денем няма проблем.Не плаче и си изпълнява всичко - хапва,спи,сяда на гърне,пее и т.н. следобед я взимам спокойна и щастлива. Познавам деца на по 4 години,които все още плачат сутрин,важно е след като си тръгнеш детето да се успокои и да се включва в заниманията.

# 71
  • Мнения: 1 174
Само сутрин плаче, като го оставим гушва се в госпожата, и после се включва в заниманията, даже са му дали някаква награда картонче, защото помагал в прибирането на играчките.
Лошото е, че първите няколко дни се разплакваше като видеше градината или със самото ни влизане там, а после започна да плаче със самото си ставане от сън, та чак докато стигнем  Rolling Eyes
Става сутрин и пита: "Баба ?", ако му кажа, че няма да ходим у баба, а на градина започва да плаче и хленчи през цялото време - 1 час се моткаме у дома, а той си подсмърча и хленчи, а с влизането в градината се разплаква истински. Ако не му отговоря продължава да пита дали ще ходи у баба си и така докато му отговоря аз или баща му и се разплаче.
Тия няколко дни когато наистина ще ходи у баба си щото е болен, пита по няколко пъти, за да е сигурен, че ще ходи у баба си, и като се убеди, че няма да ходи на градина,  е весел и спокоен.
Разхленцва се и при споменаването на градината, ако го питам ще ходи ли на градина или някой го пита как е на градината, пак следва: "Баба-а-а-а" и рев  Tired
Тежи ми точно тази продължителност на плача му, ако е за 2 минути докато го оставям, не е толкова страшно, и други дечица виждам и по - големи, дето като ги оставят и се разплакват, ама да слушаш малкото ти хлапе  да хленчи цялата сутрин вкъщи - от 7 до 8 си е мъчение  Tired

# 72
  • София
  • Мнения: 9 517
а защо го будиш 1 час преди градина? Аз моите ги будя 25-30 минути и докато се разсънят, облекат, вържем косата, изгледаме две филмчета и хоп - в градината, дори не се усещат.

Моята щерка не е плакала като тръгна на градина, не ходи и с желание - днес за първи път каза "Хайде, мамо, да тръгваме на градина", а второто филмче още не беше свършило, но ние от самото начало имаме ритуал по приготвяне за градина - както казах стават, гледат половин мики маус, после майстор мани (по дисни) и знаят, че след това тръгваме, като станат сутрин и не е пуснат телевизора, знаят че остават в къщи - така е доста по-лесно  Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Нашият ритуал е същият  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 9 517
дано не сменят програмата на Дисни канала, че тогава идея нямам, какво ще правя  Wink

Общи условия

Активация на акаунт