Първи ден на градина

  • 14 921
  • 197
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 55
Дзвер, все някога това става, нали ?
На позната детето отиде от баба си направо в първи клас, как се влачи дете, което на 6 години и пищи насред пътя и не иска да влезе в училището, а влезе ли се опитва да бяга, да се прибира сам, просто ужас  Confused Видяла се е в чудо, никой не е длъжен да пази детето да не избяга от училище, а тя не може да му обясни защо е хубаво да ходи на училище, нали си има баба, що му е училище  Crazy
И сега вижда грешката си, че поне предучилищна в градината трябваше да го пусне.

newsm10

абсолютно съгласен! от 2 годишни могат да се социализират!

А дете и баба или баба и внуче - това е взривоопасна комбинация!

# 91
  • София
  • Мнения: 9 517
ами... мене ме е гледала баба ми до 7-годишна, пък не помня да съм пищяла на път за училище  newsm78

иначе - да, аз съм ЗА ходенето на детска градина, но за мен минимум от 3-годишна възраст - яслите не са място за деца /лично мнение/

# 92
  • Мнения: 2 132
Аз съм ходила и на ясла, и на детска градина, и си спомням, че по едно време ревях и се тръшках да не ходя на училище Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз съм ходила и на ясла, и на детска градина, и си спомням, че по едно време ревях и се тръшках да не ходя на училище Grinning
искрено ме разсмя... Laughing Joy

# 94
  • Мнения: 1 174
...
иначе - да, аз съм ЗА ходенето на детска градина, но за мен минимум от 3-годишна възраст - яслите не са място за деца /лично мнение/

Абе аз сгреших, че се засилих да го пускам на 2 и половина, трябваше да изчакам до есента или даже и зимата да мине и на 3г. и 2-3 месеца да опитаме  Tired
Обаче като го пуснах, много хора ми казаха, че вече щом е тръгнал, по - добре да не го спирам, щото другия път ще реве много много повече, понеже ще реши, че ако реве достатъчно, все ще го спрем пак от градината.
А и майка ми вече не иска да го гледа през деня, не че ми е казала директно, но то се усеща, тежи й, няма проблем да е отвреме навреме, но за постоянно  Tired И не може да се оправя вече с него и се уморява, и аз не съм спокойна, че всичко е наред. А да напусна работа не е вариант, парите ни трябват, та така.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 147
rosy_bosy, аз отново ще си позволя да ти дам съвет. Спри го сега и му обясни, че излиза в лятна ваканция. ДГ не работи и всички деца и учителки са в почивка. Когато решиш, че е готов - прекратяваш ваканцията. Купувате букет, създавате приповдигнато настроение и отивате като големите ученици. Докато го гледа майка ти, не му говорете за градината. Нека позабрави емоциите свързани с нея. 3 - 4 месеца са много дълъг период за толкова малко дете и е възможно тогава нещата да тръгнат по-леко.

# 96
  • Мнения: 513
Аз моя син го спрях от яслата. След няколко  месеца тръгна на детска градина и много добре си спомняше и много ревеше, но стресът беше по-малък ( поне не плачеше насън). Около месец продължи адаптацията в градината .

# 97
  • Мнения: 1 174
rosy_bosy, аз отново ще си позволя да ти дам съвет. Спри го сега и му обясни, че излиза в лятна ваканция. ДГ не работи и всички деца и учителки са в почивка. Когато решиш, че е готов - прекратяваш ваканцията. Купувате букет, създавате приповдигнато настроение и отивате като големите ученици. Докато го гледа майка ти, не му говорете за градината. Нека позабрави емоциите свързани с нея. 3 - 4 месеца са много дълъг период за толкова малко дете и е възможно тогава нещата да тръгнат по-леко.

Спунк, права си  Peace А и без това юли месец госпожите му са отпуска, а август градината почива така или иначе, тъй че наистина обмислям да го спра до есента, много му е трудно да свикне, не беше добро решението за него явно. Ще говоря с майка ми и ще го спра вероятно още другата седмица.
Мисля събота и неделя да го водя в двора на градината да играе, да свързва ходенето там с приятни моменти, пък дано на есен е по- добре.

krasavica, а на мен всички ми казват, че плаче щото не е ходил на ясла, иначе нямало да плаче, пък то явно си е до дете  Tired

# 98
  • Мнения: 1 174
Спряхме Мартин от градина.
В петък е направил шоу - искал да си сложи шапката, която аз не му занесох, понеже госпожите казаха, че като дойде с шапка и яке, не иска да ги съблича и цял ден стои с тях. Та не му занесох шапка и той се е разревал за шапката. Това в 1 ч. следобед. И така до 5ч. като отишъл баща му да го вземе - още плачел за шапката.
Гласът му беше дрезгав 2 дни, пресипнал от плач  Tired
Е, спрях го от градина, казаха госпожите, че вероятно наесен ще е по - добре, защото ще е по - голям от една страна, а от друга няма да е с тази група, в която е сега, а с новосформираната, и може би и децата като са други, ще  е по - добре.
Съжалявам, че изобщо го пуснах на градина, ако не бях си правила "експерименти" може би съвсем друго щеше да е наесен направо да тръгне на градина. Сега знам, че не ми мърда още сълзи и сополи наесен, очаквайте нова тема тогава  Wink
Тази тема мисля вече приключи, благодаря ви на всички за съветите, за подкрепата, стискайте палци наесен нещата да са по - добре  Peace

# 99
  • Мнения: 1 710
Ще стискаме наесен палци, дано да е по-спокоен  Hug

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сина ми е вече втора седмица на градина, но не спира да плаче като го водя и взимам.Колко време може да продължи това?

# 101
  • Мнения: 15 379
Сина ми е вече втора седмица на градина, но не спира да плаче като го водя и взимам.Колко време може да продължи това?

Зависи.
Около 2-3 седмици. Може и по-дълго да продължи. Може и до края да е така.

Синът ми ходи в сборна група. Така ще е до края на юни и после той излиза във ваканция.
Госпожите му са в отпуска. Днес, когато го заведох, в мига, в който видя чуждата госпожа и започна да пищи "Мамо, мамо, вземи ме!". Свикнал е, ходеше с удоволствие, но сега пищи ужасно. Както в първите няколко седмици.
Скъса се сърцето ми.

Пиша това, за да се разбере, че повечето деца плачат в началото, плачат при промяна на обстоятелствата в градината. Някои пък изобщо не свикват.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис и от мен в темата, ще ви следя с интерес.
От 1-ви Септември, живот и здраве, и на нас ни предстои смяна на градината - от ясла в ДГ.....Въпреки че ни е пред входа, под терасата и ще ми е все пред очите и мен отсега ме човъркат притеснения как ще се адаптира. Позната й е градината, редовно играе в двора й, но едно е отстрани и за малко, друго е като тръгне редовно.
Надявам се бързичко и безболезнено да се адапира! Praynig

# 103
  • Мнения: 51
От 1-ви Септември, живот и здраве, и на нас ни предстои смяна на градината - от ясла в ДГ.....
Подготвяме се предварително с обяснения, че големите деца ходят в "голямата градинка", че ще има още приятели...и най-вече се опитвам да не предавам своето притеснение от смяната на обстановката, персонала и т.н. Все пак посещаваме ясла цели 2 години  bouquet

# 104
  • Мнения: 55
От 1-ви Септември, живот и здраве, и на нас ни предстои смяна на градината - от ясла в ДГ.....
Подготвяме се предварително с обяснения, че големите деца ходят в "голямата градинка", че ще има още приятели...и най-вече се опитвам да не предавам своето притеснение от смяната на обстановката, персонала и т.н. Все пак посещаваме ясла цели 2 години  bouquet

При нас проработи без грам проблем. "Понеже вече си голяма, ще ходиш с големите на градина, а не с бебета на ясла".

Общи условия

Активация на акаунт