Първи ден на градина

  • 14 926
  • 197
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19
Това за Андрей ми хареса  Joy

# 121
  • Мнения: 601
В яслата дъшеря ми е тръгнала за да се социализира , в определени часове и по определен начин с установени все пак норми да общува с връстниците си ....
Представи си , че навън съм забелязала от прохождането й , че е по-спокойна , по-доволна от играта и по-удовлетворена от разходката когато си играе на пясъка или на пързалката или с нейните си играчки сама .....Тя е научена , че чужди играчки не се пипат и на никой не се досажда , както разбира се и на това , че нейните играчки в парка и на площадката са си нейни и никой не бива да й досажда и да й налага на какво му се играе и още по-лошо по какъв начин ....
Аз мисля , че най-положителното за едно дете е това - да се адаптира отлично в ясла /градина , а в живота извън социалното общуване да е независимо само за себе си и в игрите и в посока на мисли и действие !!!
Обещавам , че повече няма да давам "безплатни уроци" ...в този смисъл няма да отговарям на въпроси от рода "защо моето дете така или пък иначе !!!! Ами защотио ТАКА !!!!!!!!!  bouquet

Всеки родител е най-прав за себе си как да отглежда детето си. Аз само си мислех, че е хубаво да се погледне от различна гледна точка. Не е ясно как би било иначе. Можеше и по-добре да е. Обикновено не искаме да си го признаем.

Иначе в обявите за работа наблягат на "умение за работа в екип". Другото се прощава само при милионерите-ексцентрици.

П.П Мисля, че родители тук се подразниха на това "непоносими огромни групи от майки и бебета ". Мисля, че както браниш собственото си пространство и начин на възприемане на живота е редно да уважаваш и чуждия. Подобни обобщения са неуместни.

# 122
  • Мнения: 267
Никой не съм искала да се 'дразни"....Обобщения за моето дете - правя аз и мисля имам това право ! А че всеки е свободен да прави със себе си , с детето си и с гледната си точка всичко , което иска е вън от всякакво съмнение !

п.п Възможно ли е да се продължи по темата и да не бъда критикувана за изказано мнение , различно от на 'някои родители"  Naughty

# 123
  • Мнения: 601
Никой не съм искала да се 'дразни"....Обобщения за моето дете - правя аз и мисля имам това право ! А че всеки е свободен да прави със себе си , с детето си и с гледната си точка всичко , което иска е вън от всякакво съмнение !

п.п Възможно ли е да се продължи по темата и да не бъда критикувана за изказано мнение , различно от на 'някои родители"  Naughty

"Непоносими огромни групи от майки и бебета " е изказване, което нито е по темата, нито касе обобщения за твоето дете. Това пък твое различно мнение не е сакрално та да не може да се коментира и критикува. Това е оценъчен коментар в негативен смисъл.

# 124
  • Мнения: 267
kikimora1 , може ли да се върнеш назад в темата към началото за да видиш кога съм употребила този израз ...Бях попитана "защо съм целяла моето дете да играе самостоятелно,отделно по площадките "???? А точно по темата като мение бях написала , че "въпреки , че не съм общувала напълно умишлено с други майки и детето е било по-самостоятелно в игрите и разходките се е социализирало напълно безпроблемно в яслата"...След категоризиране от една девойка "какъв индивид си отглеждаме ".......и след като бях едва ли не анатемосана за "затворен егоцентрик " и непомня какви подобни брътвежи , аз нагледно описах от какво съм страняла ....Не обичам големи групи ....в това число и на майки с деца ....толкова ли е неразбираемо ...а ако е болезнено за теб и някои други , че вие сте част от такива групи ...проблема не е мой  Naughty

От това , че някои не четат , а само търсят за какво да се заяждат и да показват "висок интелект" ....се налаг да се самоцитирам и да повтарям мненията си по няколко пъти !
Критикувай каквото искаш и когато искаш...В крайна сметка е нормално ..като реакция ...Виждаш и четеш за нещо , което е абсолютно различно от твоите действия и не се въздържаш да ровиш от любопитство ...Все пак внимателно , защото всяко нещо би трябвало да има граница .... Wink

# 125
  • Мнения: 601
"Език мой, враг мой"

Bennu Kore, за човек, който в разговора изтъква като предимство "не малък житейски опит" е недопустимо да се опитва така избирателно и безкритично да се отнася към собствените си думи.

Когато човек има претенции за "много житейски опит и там от където аз се връщам , ти тепърва се учиш да стъпваш"  трябва да се държи на ниво. Пишейки в публичен форум такъв човек следва да е отговорен както за думите, които пише, така и за смисъла, който те носят, а и за внушенията, които правят.

Казана дума - хвърлен камък. Като не си искала да ти коментират "защо съм целяла моето дете да играе самостоятелно,отделно по площадките " - да не си го написала. След като си го написала - напълно логично за форум е да се коментира, да се потърси пояснение. Ти пък или може да отговориш, или може да подминеш питането.

Когато тръгнеш да се обясняваш пък можеш да го направиш неутрално, добронамерено или да напишеш - "непоносими огромни групи от майки и бебета /деца". С поставянето на това изречение в началото на твоя пост - задаваш тона и насоката на целия - враждебен към различното - тъкмо това, в което ще обвиняваш по-надолу всички, дръзнали да ти опонират.

Всичко това би било извинително ако беше "без житейски опит" или ако ги нямаше другите ти постове написани като нравствено-поучителна-назидателна беседа за това как да възпитаваме и отглеждаме децата за да станат на "супер ниво".

Преди да бъдеш "анатемосана" за затворен егоцентрик" ти обобщи:

1. Майките и техните деца в куп са непоносими, наподобяващи хилядолетни племена;
2. Децата са чужди (фиксация върху тази дума)= непознати = опасни - 5 пъти;
3. Децата са с лоши хигиенни навици - "не е ясно кой с каква лъжица яде" ерго - майките им са мърлячки;
4. Наблягаш на това как децата пищят, вдигат врява, тръшкат се (нееднократно през пост използвш тези епитети)  "почти като ниско прелитащ самолет". Аз пък мога да реша, че става въпрос за тривиален сблъсък на поколенията, при който детския смях, глъч и радостна забава те дразнят в резултат на характеристиките на възрастта. Мога да приложа като пример - простреляното преди дни дете. Там мъжът говореше със същия речник и със същия смисъл за детската игра;
4. О, боже! Чуждите /опасни/ деца могат да "досаждат" на твоето дете. Определения, които въобще не съществуват в речника и света на толкова малки деца.
5. Чуждите деца пречат на твоето дете - отново думи на голям човек, който прави нещастен опит да се намеси в света на малките деца.
5. И понеже набра инерция стигна до там, че освен всички останали четящи майки и техните деца обиди и сина си като обобщи, че 3 годишното ти момиче е "по-напредничаво" от 21 годишния ти син, защото "деца на родители в по-зряла възраст са  по-напредничави".

Сега се спри, поеми си въздух, преброй до десет, излез на индивидуална тиха разходка "далече от безумната тълпа" и се наслаждавай на изкуството да изживееш пълноценно живота си.

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 10:57 от kikimora1

# 126
  • Мнения: 267

 kikimora1 , Joy Joy Joy Joy Добре си започнала .......,ама е трябвало да спреш ......, че доста си се поувлякла .... Wink Wink
Благодаря , че си отделила толкова време за да правиш опити да разсъждаваш върху моите постове ... hahaha Не ти се е получило , но продължавай да опитваш ....., човек се учи докато е жив ....
Добре , че е форума ...да можеш "да твориш" .....Иначе като гледам ....май няма къде да се "изказваш" ...и си насъбрала голяма нужда .....Това и в най-големите и разнородни групи от майки и деца по площадките няма кой да го слуша ....
За синът ми на 20 години не бери грижа ....- той е постигнал за 20 години толкова в учене и реализация колкото някои не постигат за цял живот ....Казала съм , че е едно детето и с едно поведение до израстването когато родителите му са млади и съвсем друго когато родителите са по-възрастни ...Не съм си обидила голямото дете , а твоята интерпретация е заядлива и нарочна ...Чувала ли си и това , че всяко следващо поколение е в пъти по-съвършено от предходното ...- явно не си ....Вместо да се занимаваш с анализи на нещо което не разбираш е по-добре да прочетеш , да се обогатиш и да разбереш за себе си поне някои неща ...Знам , че не се дава на всички , но опитай ...
Хайде сега тичай на разходка в групата ...., вземи думата , разкйажи какво от форума те мъчи , събери много мнения , анализирай ги и след това сядай да се , пардон да ги излагаш  Joy Joy Joy Joy

Желая ти здраве и късмет и...го карай както намериш за добре! Peace

p.p Забравих да те поздравя за никнейма в форума  smile3521Отлично "попадение"....и това не го може всеки  Joy Joy Joy Joy

# 127
  • Мнения: 601

 kikimora1 , Joy Joy Joy Joy Добре си започнала .......,ама е трябвало да спреш ......, че доста си се поувлякла .... Wink Wink
Благодаря , че си отделила толкова време за да правиш опити да разсъждаваш върху моите постове ... hahaha Не ти се е получило , но продължавай да опитваш ....., човек се учи докато е жив ....
Добре , че е форума ...да можеш "да твориш" .....Иначе като гледам ....май няма къде да се "изказваш" ...и си насъбрала голяма нужда .....Това и в най-големите и разнородни групи от майки и деца по площадките няма кой да го слуша ....
За синът ми на 20 години не бери грижа ....- той е постигнал за 20 години толкова в учене и реализация колкото някои не постигат за цял живот ....Казала съм , че е едно детето и с едно поведение до израстването когато родителите му са млади и съвсем друго когато родителите са по-възрастни ...Не съм си обидила голямото дете , а твоята интерпретация е заядлива и нарочна ...Чувала ли си и това , че всяко следващо поколение е в пъти по-съвършено от предходното ...- явно не си ....Вместо да се занимаваш с анализи на нещо което не разбираш е по-добре да прочетеш , да се обогатиш и да разбереш за себе си поне някои неща ...Знам , че не се дава на всички , но опитай ...
Хайде сега тичай на разходка в групата ...., вземи думата , разкйажи какво от форума те мъчи , събери много мнения , анализирай ги и след това сядай да се , пардон да ги излагаш  Joy Joy Joy Joy

Желая ти здраве и късмет и...го карай както намериш за добре! Peace

p.p Забравих да те поздравя за никнейма в форума  smile3521Отлично "попадение"....и това не го може всеки  Joy Joy Joy Joy

1. Когато човек е слаб в конкретиката или нарочно бяга от нея го дава в бла-бла общи приказки. Твоят пост е най-яркото доказателство за правотата ми.
2. Хубаво е, че си се вслушала в думите ми и вече пишеш за "най-големите и разнородни групи от майки и деца".
3. За нуждите от споделяне (това е целта на форумите) подозирам, че твоите нужди да си кажеш казването са по-големи - резултат от претенциите ти за единствена правота, желанието да ги споделиш/назидаваш и нарочната ти изолация, която по определение води до фрустрация.
4. За поколенията се използват термини като еманципация и акселерация. Определено не съм чувала/чела за "по-съвършени" следващи поколения. Все пак всеобхватността на научните познания на Леонардо да Винчи поколения по-късно са недостижими. Древните монументални постижения продължават да са загатка за по-съвършените днешни поколения. Цигулка, която да свири като тези изработени от Страдивариус  и днес никой не може да направи. Но щом казавш, че поколението на сина ти е по-малко "съвършено" от поколението на дъщеря ти - ти признавам правото на свободно изразяване.

# 128
  • Мнения: 267
 Party Party Party Joy Joy Joy  bouquet  bouquet  bouquet

Приятен ден на всички и слънчеви предстоящи почивни дни !!! smile3525

# 129
  • София
  • Мнения: 3 789

"Език мой, враг мой"
............................................................................................

Кикимора, определено добър, смислен и изчерпателен пост Peace Както и следващия! Peace
Споделям написаното от теб. Аз лично реших да спра по темата, която възникна в последствие и извън тематиката на основната тема, но явно който е засегнат продължава да пише ли пише....и да се обеснява....и да изтъква колко е по- по- и най- ......че видиш ли, младите.....много път има да вървим.... Ами така е, човек се учи докато е жив. Никой не се е родил научен. За съжаление са много хората, които мислят, че знаят всичко и са компетентни по всички въпроси, но за съжаление - нямат капацитета да го докажат.....
Спирам, защото може някой да се засегне или ме разбере погрешно, а не това целя.
А форумите са за това - човек да споделя, да търси мнение, съвет, помощ, да сподели опита или неуспеха си с другите.... А че се пораждат спорове- вярно е, няма как да бъде избегнато, но и в спора се ражда истината - хората с богат и не само житейски опит добре знаят това Peace

Нека дните са слънчеви, изпълнени с приятни емоции и весел детски смях! Hug  bouquet

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 14:03 от Мишле_

# 130
  • Мнения: 126
Здравейте, пиша по темата в заглавието, защото четяща по-горните постове нещо се обърках за какво точно иде реч Wink. Днес заведох дъщеря си за първи път на ДГ. Тя е на 3г. самостоятелна откъм хранене, събличане и физиологични нужди.Опитах се да я подготвя с много разговори и положителна представа за това място.Сутринта бе спокойна, не усмихната но поне не и ревяща. Преди малко се обадих и госпожата каза, че е закусила нормално, пила е вода и е искала да ходи до тоалетна.Явно аз съм тази която се е шашнала повече и вероятно преигравам, но честно казано съм ужасно притеснена. От половин година чета всички споделени мнения на майките, техните тревоги и радости затова днес се присъединявам и аз. Simple Smile
Ще споделям как минават нещата, защото знам че само майка минала по този път може да ме разбере.
Приятен ден Simple Smile

# 131
  • Мнения: 15 379
cremme, пишеш, че си ужасно притеснена. Децата усещат, затова поне пред нея се опитай да си спокойна и положително настроена.
Аз напълно те разбирам, защото първите седмици той пищеше отвътре, а аз до оградата кротичко хлипах, а сърцето ми се късаше.

# 132
  • Мнения: 126
Знаех, че ще намеря майки, които да разберат тревогите ми. Hug
Да, преструвам се доста умело и винаги съм била усмихната когато сме говорилил за това.Сутринта също бях с приповдигнато настроение и се усмихвах, но също като теб в двора, далеч от всички ми се насълзиха очите.След малко ще ходя да я взема, купила съм й подарък-книжка за оцветяване с водни бои и ще се усмихвам, многооооо Grinning

# 133
  • Мнения: 15 379
Hug.

И аз купувах подаръци.
И за дне с пак съм купила, че му е първият ден във втора група, а ваканцията му продължи цели 3 месеца и аха да ревне на входа на градината Confused.

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И аз вземах по някоя дреболия, но в яслата, сега иска разни неща от магазина Simple Smile
Не знам за свикването, но ако повечето деца са като моята дъщеря 3 дни да ходят и 7 - 8 вкъщи, заради разболяване и то всеки месец, понякога и два пъти, адаптацията във времето се разтяга.

Общи условия

Активация на акаунт