Първи ден на градина

  • 14 941
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 530
Според мен носенето на памперси в ДГ е неприемливо. Най-малкото защото другите деца могат да се смеят на детето , че е бебе, а още повече че детето се обърква  - един път с памперс, друг път не. По-добрия вариант е да се носят протектор /непромокаем чершаф, резервно бельо и пижамка. Детето ще се изпусне х пъти, но като се понамокри, ще разбере, че така не е редно и ще отмине този период. Миналата година моя син си се напикаваше - изпишкван е преди и след сън, понякога не е могъл да устиска до тоалетната, друг път - забравяйки за нуждата в игра. Не съм го правила на драма - вече , да се надявам надрастна това.

Ужас Confused,
Един ,единствен път имаше конфликт,учителката ме убеждаваше, че това е направо в реда на нещата Rolling Eyes/ставаше въпрос за многократно ритане в корем/, но бащата на детето, което беше извършил деянието, взе случая  при сърце ,и успя да укроти сина си.....
Аз съм като тоя баща. Моят син е активно дете, не смятам, че е агресивно, но когато някой го закачи може да отвърне с удар или захапка. И на двете госпожи съм заявила, че искам да знам за всеки акт на агресивно поведение на детето ми, за да мога да взема мерки.
Според мен агресията изобилства в детското поведение, защото те са заляти от всякъде със нея и има  неглежиране на неприемливи постъпки в семейството. Любим ми е израза от детските площадки: "Остави ги, те са деца, ще се оправят!"

# 151
  • Мнения: 34
Да си поплача при вас Cry.Дъщеричката ми е на 2и9мес,общо ходи на градина 5 дни.За тези пет дни тя само плаче там ,а сутрин като я оставям и най вече следобед се дере от рев ,истирично плаче ,не да си пореве или да хленче.Там не яде ,не спи ,взимам я с червени подпухнали очи ,а сърцето и имам чувството ,че ще се изскочи.В къщи само плаче и повтаря неискам на градината ,така до безкрай....Спи много неспокойна,буди се много пъти .Гледа ме само в очите с един влажен поглед и само повтаря МОЛЯ ТЕ МАМО НЕ МЕ ВОДИ ТАМ.Днес не издържах и понеже следват четири почивни дни ,не сме на градина.Милото не може да повярва ,че няма до ходим и още е в леглото ,лъже че много и се спи ,преструва се ,че кашля .
Много ми е тежко и на мен ,до сега тя е плакала само няколко пъти като е падала.Изключително общително и спокойно дете.Незнам какво да правя .

# 152
  • Мнения: 9 776
Да си поплача при вас Cry.Дъщеричката ми е на 2и9мес,общо ходи на градина 5 дни.За тези пет дни тя само плаче там ,а сутрин като я оставям и най вече следобед се дере от рев ,истирично плаче ,не да си пореве или да хленче.Там не яде ,не спи ,взимам я с червени подпухнали очи ,а сърцето и имам чувството ,че ще се изскочи.В къщи само плаче и повтаря неискам на градината ,така до безкрай....Спи много неспокойна,буди се много пъти .Гледа ме само в очите с един влажен поглед и само повтаря МОЛЯ ТЕ МАМО НЕ МЕ ВОДИ ТАМ.Днес не издържах и понеже следват четири почивни дни ,не сме на градина.Милото не може да повярва ,че няма до ходим и още е в леглото ,лъже че много и се спи ,преструва се ,че кашля .
Много ми е тежко и на мен ,до сега тя е плакала само няколко пъти като е падала.Изключително общително и спокойно дете.Незнам какво да правя .

Ако това се случва с моето дете, аз ще го спра от градина. Просто някои деца не се адаптират и твоето явно е от тях. След време можеш да го пробваш пак. Дано да има кой да ти я гледа. Tired

Според мен носенето на памперси в ДГ е неприемливо. Най-малкото защото другите деца могат да се смеят на детето , че е бебе,...

Боже, това са тригодишни деца, възможно ли е? ooooh! Засега ще пращам по един памперс за следобед, така съм решила. Не смятам за по-добър вариант да се опикава като легне. Тази сутрин като го заведох и лелката беше в коридора. И започна да ми говори - вие разбрахте ли, че вчера пак се напика? Изпика се преди да легне, въртя се, и после пак беше пикал в памперса. Ми, викам, добре, в къщи не пикае, а тук явно ще бъде така. Crossing Arms

# 153
  • Мнения: 15 379
Нищо неприемливо няма в пелената за следобедният сън. Доста деца в началото се напишкват.
Подигравки относно това - няма. Със сигурност.
Може би във втора група - да, но 3-годишните са толкова шашнати в първите дни, а понякога и месеци, че едва ли биха обърнали внимание, че Х и У са с пелени за сън.
Освен това - в първа група освен всичко друго доста деца не умеят да се обслужват сами - за хранене, обличане, събличане, тоалет. Не съм чула, нито видяла това да става обект на подигравки. Защото и неможенето да се храниш сам, отново е приоритет на бебетата Wink.

И още нещо - предпочитах детето ми да е с пелена, но сухо, отколкото вледенено за 2 часа и лежащо в собствената си урина.

Симона, адаптацията отнема време. Често и месец.
За 5 дни тя няма как да свикне. Освен това няма и 3 години.
Ще свикне, но постепенно. А дотогава - бъди позитивна и не показвай своите безсилие и тревожност. Ще мине и това.

# 154
  • Мнения: 126
Здравейте, да споделя и аз проблема си ,че направо ще ми се пръсне главата от мислене и притеснение.Значи дъщеря ми тръгна първа група в понеделник.Нямахме проблем тогава и вчера, като изключим че се разплака защото едно момченце плачеше неутешимо. Та май проблем с адаптацията нямаше да има, ако вчера след като я взех започна да киха, после се появиха прозрачни сополи, после се запуши нослето и сега е с 38г.температура. Настинала ли е, заразила ли се е немога да гадая, просто съм сразена защото не очаквах само от два дни ходене и да се разболее.С цел повишаване на имунитета от август й давам имунобор кидс, а не е боледувала от септември миналата година. Татко й веднага се ядоса и заяви, че слага край на ходенето, а аз не знам как да реагирам. Съсредоточила съм се върху здравето й в момента и не мога да взема решение за бъдещото ходене или не.Какво да правя? Cry

# 155
  • Мнения: 15 379
Защо се е ядосал таткото?
Защото детето е с вирус?
Абсолютно нормално е децата да боледуват по-често, когато ходят на градина. И никакви имуностимуланти не са от особено значение най-вече през първата година.
Моят син много боледуваше първата година. Нито за миг не съм си и помислила да го спирам.
Отминава с времето. Не бих могла да го отглеждам в стерилна среда, така или иначе при тръгването на училище все ще изкара вирусите, които не е успял, ако е отглеждан у дома.
Имам приятелка, чиято дъщеричка е на 4 и няма да посещава ДГ, за да не боледува Stop. Грешно.
Детето трябва да изгражда имунитет.

# 156
  • Мнения: 126
Ами не знам.Съгласна съм с теб, защото когато бе на около годинка боледуваше много пък я гледах в къщи, но щом имаше хремаво дете около нас тя прихващаше.Затова някак си мислех, че е преодоляла честото боледуване.Далеч съм от мисълта за стерилна среда, ясно е че трябва да изгражда имунитет, ама има ли имунитет при вируси и бактерий, които имам чувството че се самоусъвършенстват всеки ден?Опитвам се да я излекувам с Умкалор, витамин С и компреси с извара на гърлото и дано успея, защото ако се стигне до антибиотик сигурно ще предам фронта Sad

# 157
  • Мнения: 15 379
Миналата зима детето ми изпи 3 антибиотика - 2 броя заради отити, 1 брой заради гнойна ангина.
И на мен ми беше писнало, още ми е писнало и се моля да е здрав, но боледуването му в никакъв случай не е причина да го спра и да го оставя у дома.
Имам възможност, мога да си го гледам, но за едно дете градината е голям плюс.


# 158
  • Мнения: 445
Цитат на: Sourcherry
Не бих могла да го отглеждам в стерилна среда, така или иначе при тръгването на училище все ще изкара вирусите, които не е успял, ако е отглеждан у дома.
Не съм съгласна с това, че ако едно дете не ходи на градина, после ще изкара всички вируси и ще боледува повече в училище. Имам пример с три познати деца, които бяха спрени по препоръка от педиатър, тръгнаха на по 5-6 години и изобщо не са боледували след тръгването си. Децата са супер общителни, самостоятелни, отлични ученици, неходенето на градина не им се е отразило по никакъв начин.
Съгласна съм, че едно боледуване не е причина да се спира детето. Но ако моето дете е една седмица на градина, две болно, ще го спра без да се замисля, въпреки, че нямам възможност да я гледам в къщи. Ще ангажиран бабите и дядовците на помощ, ако тряба и на жена ще плащам, въпреки, че не сме цъфнали и вързали финансово. Аз съм ходила чак на предучилищна, пък съм станала човек.

# 159
  • Мнения: 126
Аз съм ходила чак на предучилищна, пък съм станала човек.

И аз така Simple Smile. Въпреки това смятам, че е добре да се ходи на ДГ.Още повече, че за момента на нея й харесва и се чувства добре. Вчера овладях температурата, давам Умкалор и спа с компрес от извара.Смея да кажа, че вече е добре и се успокоих, че избегнахме по-сериозно боледуване и пиене на лекарства. И все пак си остава притеснението ми за понеделник, но явно е нещо което не мога да избегна.
Желая здраве на всички Simple Smile

# 160
  • Мнения: 445
cremme едно боледуване наистина нищо не е. Още повече че в момента вървят разни вируси и в къщи да беше пак можеше да се зарази. Ние цялото семейство изкарахме един вирус миналата седмица, а моята още я гледам в къщи. При нас проблема е че тя май има и някаква алергия, която се активизира есента (и миналата есен бяхме така) и на нас с баща й ни мина, но тя още кашля и пие противоалергични в момента. Иначе и аз искам тя да ходи на градина от наесен, защото е много общителна, постоянно търси деца, не е прекалено привързана към мен и мисля, че там ще й е по-добре. Но пък и не искам да е постоянно болна, още повече, че от моята работа много отрицателно гледат на болничните. Живот и здраве ще видим наесен.
Роси, вие как сте, тръгнахте ли или ще чакаш да направи 3 годинки?

# 161
  • Мнения: 267
Аз пък не от познати , а от личен опит ще кажа , че дете което не си е изградило имунитет ...задължително боледува в началните класове на училище ...Моите деца са с голяма разлика ...И аз тогава млада и зелена не успях да се преборя да ходи на ясла и градина ....пак боледуваше при бабите си , но не всяка седмица ...За сметка на това ...от 1-ви до 3-и клас се скъса от боледуване ...Много е умен и способен , учи за летец , но кротко ме вини , че не съм го пускала на ясла и градина както постъпваме сега със сестра му ....
Градината е изключително ВАЖНА за детето ....който каквото иска да си говори !

Цитат на: Sourcherry
Не бих могла да го отглеждам в стерилна среда, така или иначе при тръгването на училище все ще изкара вирусите, които не е успял, ако е отглеждан у дома.
Не съм съгласна с това, че ако едно дете не ходи на градина, после ще изкара всички вируси и ще боледува повече в училище. Имам пример с три познати деца, които бяха спрени по препоръка от педиатър, тръгнаха на по 5-6 години и изобщо не са боледували след тръгването си. Децата са супер общителни, самостоятелни, отлични ученици, неходенето на градина не им се е отразило по никакъв начин.
Съгласна съм, че едно боледуване не е причина да се спира детето. Но ако моето дете е една седмица на градина, две болно, ще го спра без да се замисля, въпреки, че нямам възможност да я гледам в къщи. Ще ангажиран бабите и дядовците на помощ, ако тряба и на жена ще плащам, въпреки, че не сме цъфнали и вързали финансово. Аз съм ходила чак на предучилищна, пък съм станала човек.

# 162
  • Мнения: 445
Ами и аз говоря от личен опит за себе си като дете, плюс мнениетто на един педиатър, на когото много вярвам. Всеки си преценява за детето, аз споделям моето мнение.

# 163
  • Мнения: 723
Аз пък не от познати , а от личен опит ще кажа , че дете което не си е изградило имунитет ...задължително боледува в началните класове на училище ...си.
[/quote]
Не съм съгласна,аз съм ходила и на ясли и на градина, и пак боледувах в началните класове,....защото не съм калявана, а даже напротив-била съм изнежвана, като се сетя, че лятото ми слагаха потник и отгоре тениска, а зимата-шалове,шапки,клинове,два чифта чорапи.....
за мен ,ако има смисъл от нещо-това е каляването,навсякъде се пише,че всяка следваща година -до определена възраст,имунитетът се увеличава двойно,
Синът ми ходи няколко месеца на градина, и то в частна-10 деца,беше 5-годишен,не се разболя нито веднъж,в предучилищна -един път....
Не се вини,затова,че не си го пускала на градина, запазила си му толкова нервички,които сега като летец ще му трябват Wink

# 164
  • Мнения: 126
Здравейте, оправихме нещата с витамини и компреси и съм щастлива, че хванахме нещата на време и избегнахме по-тежко разболяване.
 Мислех си обаче за сестрата, която стои на входа и май само отчита присъствие защото и двата дни, в които детето ми ходи тя не ни спря нито веднъж да я погледне, а не забелязах да спре и някое друго дете.Еми как тогава ще разбере тя, че детето Х е сополиво или има недоизлекувана кашлица?? Close Май не всичко опира до имунитета на децата , а и до отговорността на родителите да не се опитват да минават между капките и да оставят "леко болните " си деца в градината.Чувала съм и истории че госпожите умишлено отваряли прозорци и правели течение, че да не се струпват всичките 30 деца за гледане.Моля Господ да не е така, защото не искам да мисля, че може да има такива хора.
Еми при постоянна зараза в стаята или течение за какъв имунитет говорим.? Кой имунитет ще издържи това?

Общи условия

Активация на акаунт