Първи ден на градина

  • 14 928
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 498
Чери, благодаря!
Ще я пусна направо в понеделник!
Вчера я заведох, защото много настоя да дойде с мен. Нямаше проблем. Децата бяха навън, а тя си седна на килимчето с една играчка и не гъкна час и половина:) Много е доволна, но явно още не осъзнава, че следващият път, мама няма да е с нея.
Живи и здрави, ще видим в понеделник!

Дано всичко е наред при вас, стискам палци. Още от вкъщи се усети днес накъде отиват нещата, колкото и д аму обяснявах че ще си играе ще помага на лелката да сервира и т.н. и от вкъщи до градината не спря да реве, аз се препотих хиляда пъти, гушнат през целия път, трепереше целия като го оставих, после ще звъня да видя дали се е успокоил. Аз съм на аналгинчета вече.  Sad

# 181
  • Мнения: 1 492
Дано! Надявам се, ревовете да са само първите 5-10 мин. и след това да се заиграват.

# 182
  • Мнения: 498
Дано! Надявам се, ревовете да са само първите 5-10 мин. и след това да се заиграват.

Praynig Моля се всеки път да е така, че ми се къса сърцето. И чакам да стане 10:00 поне да звънна на учителката да питам как е?

# 183
  • на пистата
  • Мнения: 5 870
ох ще се побъркам.писах и в другата тема за съвет,но никой не ми обърна внимание Sad
сина ми е на 4г и 2 м,миналия понеделник тръгна за първи път на градина.вече 7дни ходене той отказва да яде,пие вода и ходи до тоалетна.стиска се от предната вечер и това е.цял ден стои гладен и жаден.не общува с децата въобще,днес го гледах през оградата,обикаля безцелно самичък и само поглежда към вратата.много се притеснявам,че ще се разболее от глад и жажда,а също така и това стискане по цял ден да не пишка.обмислям утре да е последния му ден,не знам вече какво да правя

# 184
  • Мнения: 498
nameika-31, миличкия явно е много стресиран... но пък е по-голям не казва ли нещо, защо така прави ако го попиташ? Честно незнам какво да те посъветвам, аз още първия ден (т.е. онзи ) ден като оставих моето детенце и ми идваше да си го взема, така ревеше. Сега баба му като го е взела на обяд той с такава скорост се е изтрелял и е казал че иска в парка, в къщи, не иска в градианта да стои.
А това че не ги извеждат на това хубаво време... направо е садистично за мен((( Да си наемат още персонал, незнам... като немогат да се оправят с толкова деца... ужасно е!

# 185
  • на пистата
  • Мнения: 5 870
не не,те бяха на двора.всеки ден от 10.30 до 11.30 са навън.градината им е страхотна,чиста,подредена,персонала и конкретно нашите учителки и леля са страхотни,големия ми син е бил при тях.но това малкото е просто някакъв ужас,сутрин като го оставям реве само докато се разделим,знам,защото после влизам в коридора и го слушам,но отказва да яде,пие и пишка.като го питам защо ми отговоря,че не му харесвала градината,нито вътре нито вън.така се изразява.госпожите му викали,че е добро дете а той им казвал,че бил лош и си имал къща,батко,играчки и пързалка и не искал да ходи на градина.не бил голям а бил бебе.
не знам дали ще свикне,той е голям инат,същия като баща си е,своенравен,не позволява да му се налагат правила и да му се дава тон.баща му едно време, 3 години подред на летен лагер е стоял сам и не е скала да играе и яде там.как исках това поне да не се е метнало на него. ooooh!

# 186
  • Мнения: 498
Крушата не пада по далеч от дървото))) няма как) моето синче също не обича да му се казва и налага, трябва со кроце и со благо, кютека хич не действа))) Но пък се радвай че ги извеждат! От цяла седмица само първия ден са ги извели... всеки ден или някой повърнал или ревяли повечето и съответно госпожата неможела да се оправи и не ги извеждали... което за мен е ужасно престъпление! И смятам май май скоро да не го оставям да спи там... цял ден затворен - ще превърти.

# 187
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ох ще се побъркам.писах и в другата тема за съвет,но никой не ми обърна внимание Sad
сина ми е на 4г и 2 м,миналия понеделник тръгна за първи път на градина.вече 7дни ходене той отказва да яде,пие вода и ходи до тоалетна.стиска се от предната вечер и това е.цял ден стои гладен и жаден.не общува с децата въобще,днес го гледах през оградата,обикаля безцелно самичък и само поглежда към вратата.много се притеснявам,че ще се разболее от глад и жажда,а също така и това стискане по цял ден да не пишка.обмислям утре да е последния му ден,не знам вече какво да правя
Така съм и аз с по-малкото ми дете, поради липса на места в малките групи го записаха с кака си - тя е на 5, то е на 3.. не му е мястото в тази група определено, пречи на децата, малко е, няма навици да се храни само, не може да се справи с обличането и обуването и тн.. три последователни дни не беше яло нищо, вода не беше пило, не общува с големите, гледа вратата и казва искам вкъщи, колкото и да исках да е в детска среда ще го гледам тази зима, ще го запиша напролет с връстниците му, отказвам да го мъча и да го карам да свиква с обстановка, в която видимо не му е мястото, не му е комфортно и наистина не искам да пречи на големите, които вече са подготвителна група Sad За моя голяма радост поне каката се адаптира бързо и ходи със желание, днес ми донесе и картина  Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 1 492
Момичета, как са децата?
Ние бяхме днес за първи ден. Плакала е преди да легнат, яла е малко, но общо взето я взех весела и доволна. Утре пак иска да ходи. Не знам да се радвам ли? Надявам се утре да влезе с желание и да прескочим ревливия период, но се съмнявам, че ще се разминем толкова лесно:)

Намейка, много мъчно ми стана, като чета за детето ти. Дано отмине бързо този период. Вчера една майка сподели, че в групата на синът й, едно от децата яде само хляб вече две години. Shocked Не знам по какви причини, но нищо друго, даже и плод не хапва. Въпреки това е редовен на детска градина.

# 189
  • Мнения: 9 776
Моят син май спря да се напикава, но не смея да го кажа категорично все още. Последно беше предният понеделник. Явно взе да свиква с порядките там. Дано. Praynig
Пожелавам на всички дребчовци бърза и лека адаптация! Hug

# 190
  • Мнения: 126
Браво, радвам се за вас Simple Smile  Все по-добре да става занапред. Моята дъщеря още се адаптира, но се надявам скоро да преодолее това.

# 191
  • Мнения: 9 776
Браво, радвам се за вас Simple Smile  Все по-добре да става занапред. Моята дъщеря още се адаптира, но се надявам скоро да преодолее това.

 Hug
Май бях писала и преди, но важното е през деня детето да е спокойно. Че сутрин плачело, не е проблем поне за мен. Синът ми един ден плаче, два не плаче. Дъщеря ми беше същата и така до последната група включително. Просто трудно се разделяше с нас. Иначе през деня беше спокойна там. И той така сега. Явно някои деца са по-чувствителни. Rolling Eyes

# 192
  • някъде там
  • Мнения: 97


 Hug
Май бях писала и преди, но важното е през деня детето да е спокойно. Че сутрин плачело, не е проблем поне за мен. Синът ми един ден плаче, два не плаче. Дъщеря ми беше същата и така до последната група включително. Просто трудно се разделяше с нас. Иначе през деня беше спокойна там. И той така сега. Явно някои деца са по-чувствителни. Rolling Eyes

[/quote]

И ние сме така!Сутрин  рев и сълзи,а следобед като я взема е толкова щастлива Simple Smile
Почна вече да прави номера и на госпожата,която се държи по мило с нея и не и прави забележки!Не искала да спи на обяд,постоянно и се оплаква,че я боли корема/това май е практика  при децата от тяхната група,най редовно ги чувам сутрин Laughing/

# 193
  • Мнения: 1 492
Днес се разделихме с голям рев. Сестрата се показа след минута и каза, че вече си играе. Не знам, дали е точно така, но поне ми е по-спокойно:)

# 194
  • Мнения: 498
Ние от 3 дена ходене и рев, вече сме със сополи и кашлица((((

Общи условия

Активация на акаунт