Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 852

Ей сега се чух с Биг мама - още са в болницата, защото бебока е на антибиотици. Все още си няма име, но понеже косата му е до раменете му викат..."дълга коса" Simple Smile)))

# 676
  • Мнения: 17
Atrakcia,
Благодаря за вниманието   bouquet
Факт, че от както сме се прибрали у дома, нивото на стрес в главата ми е повишено. Всичко е свързано с това дали/как ще се справим със задачите около бебето. Сами сме със съпруга ми, той помага като за двама, но стресът си е стрес и неминуемо това оказва влияние на кърмата.

В болницата ни заучиха как се кърми, както и основни пози. "Най - удобна"ми  е люлка.
От раждането до изписването, на 3 часа приблизително, първо я кърмех, после, ако не наддаваше й давах и допълнително мляко. Контролно кърмене правех по 3-4 пъти на ден. Това грухтене и смучене на пръсти се появи на 5-6 ден след раждането, тъкмо се бяхме прибрали вкъщи.
За седмица ми се събираха 10 часа сън общо, а ядене не помня от кога не бях виждала. Никакъв шанс да изцедя и капка. Инстинктивно завишихме АМ и така бебка взе да се буди на 4 часа. Спокойна е, не се дере като е гладна, а и не сме правили опит да я оставяме да реве. Когато промрънка, я слагам на едната гърда, после а другата (има-няма мляко), докато сама изплюе. Понякога задямва, но се пощипваме и гъделичкаме и продължаваме. Шишето е после. Грухтенето спира, когато изпразни съдържанието на шишето. После започва едно хълцане, ама това е друга тема Simple Smile
Тя се роди 3.500, на 5 ден ни изписаха и беше 3.360. А 9 дни след изписването тежи 3.500. Докторката каза да завишим АМ на 100-110 мл, че детето е наддало малко.
От два дни съм се взела в ръце - вечерям, купих си чай за кърмачки, витамини за кърмачки, цедя се с една помпа, отделно малката суче и от снощи - хоп 30 мл кърма изцедих (от 5 капки до преи това). Съответно АМ автоматично намалихме на 60-70мл. Буди се на 4 часа, на толкова я и кърмя, винаго преди АМ. Забелязвам, че прави доволни гримаси когато суче:)
АМ й даваме от шише.
Течности пия- билкови чайове, вода.
Оригването е мисия невъзможна.
Май това е Simple Smile)




# 677
  • Мнения: 77
Честито бебче Глория на babylove! Бъдете живи и здрави!

Да попитам някоя от вас пие ли чая на Хип за кърмачки? Аз взех да го пия, но забелязах, че от него ме почват едни чревни болки, просто не мога да мръдна. Днес не съм пила и всичко е ОК. Любопитно ми е има ли други с подобни оплаквания? А и освен това ме интересува има ли друг чай с подобно действие?

# 678
  • Мнения: 62
Здравейте мами!

Искам да честитя на всички мами и бебенца:
Владимир  на мама vania_svet,Преслав  на мама Jenny_ ,Теодора  на мама lady1,Александър  на мама inka_l , Невена  на мама Eli_J,Антоан  на мама luiza_chikone,Преслав  на мама milena_june, сина на на мама Alin, Момиченце  на мама babybu, Дарис  на мама marim , Момченце  на мама big_mamma, Виктория   на мама to4kata, Виктория (3,350 кг, 53 см) на мама to4kata

Купа - ЧРД,бъди жива и здрава!

Вече сте разбрали ,че родих сина си Найден.В къщи сме от вчера и седнах да ви напиша как мина всичко,докато той си спинка.На 13.04 цял ден обикалях пеша,с кола и даже се уплаших,че не го усещам,затова отидох веднага до ВМИ на запис-казаха ми че всичко е ок.Лекарката ме попита няма ли да раждам и мисля ли да преносвам и да съм по празниците в болницата.Вечерта ме почнаха болките-цяла нощ,и така още 2 вечери.На 16.04 сутринта имах също но по-леки.Майка ми и баща ми бяха на гости и като ме видяха и отидохме до болницата,за да знам какво става.Имаше раждане и трябваше да чакам ,ама откъде да знам,че е добре да си пазиш мястото.Слезнахме да пием по нещо и си викам,те ще ме върнат.Когато ме попитаха за какво идвам,болките като че ли спряха:).Доктора ме прегледа и каза 3 см разкритие и аз ами ако може да си отида и по-късно да дойда.Правя пазърлък:)))) Обясни ми,че както съм с 3 см,как ще станат 6 см за нула време.Акушерката ме видя ,че се дърпам и ме попита дали искам и тя да ме погледне и каза че даже са 4 см.Склоних аз,взех багажа,дадоха ми нощница и ме приеха.Сложиха ме на запис,нямах силни болки,даже се разхождах и клизма ми направиха.Имаше много мами за раждане и най вече от ромски прозиход.Аз избягвах темата за окситоцин и гледах да не се набивам на очи в тулпата:).Приеха ме в 15.45 ч.В 17.30 доктора ми спука мехура и каза,че водите били малко зелени и детето преносено.Пуснаха ми системата,за която много се пазарих:).Почнаха се болките ,поносими ,слушах музика за успокоение,бях много спокойна.Екипа беше доста изнервен покрай крякащите ромки и многото работа.Имах късмет ,че смяната се смени и в 6ч другият екип дойде- личеше че са готини.Доктора ме прегледа и каза,че за 1 ч имам ч см разкритие без система.Проверяваше ми разкритието и ме болеше много ,но каза,ч екао искам да родя бързо да го лсушам и да изтърпя.Усети ,че положението отива на разждане и ми каза вързана ли ти е косата.Аз да и ме помоли да махна ластичката.Доктора ми каза,че до 20.30 ч ще родя а тогава беше 19 ч.Почнаха ме напъните в предродилно,малко се омотах как се поема въздух ,но ми викнаха хайде в родилна и аз не съм виждала как изглежда и покачих че като баба цоцолана:) и легнах .Акушерката ми подвикна хей момиче седнала си на главичката на бебето.И се почна.Незнаех,че трябва да напъвам ,броя до 10 и така 3 пъти .За минутки изплака и малкият Найден:).Беше 19.55 ч.Чаках само да разбера дали е добре и длаи ще имам шевове.Оказа се ,че се разминах с епизотомията и шевове,само леки охлузвания.Оставиха ме до бебо и дсвамата лежахме и му говорих.След 2 ч. го поставих на гърда.Много дълго стана.Пожелавм ви на всички такова раждане.Прегръдки и целувки от нас:)

# 679
  • Мнения: 6
  Аз съм щъркелче!  newsm44
 Днес в 10.20 ч К А Т И е родила момиченце Велина с перфектните мерки 3.200 кг и 51 см!!!  passifierНормално раждане. Нека им е жива и здрава малката принцеса и много да радва мама, тати и кака! А на мама бързо възстановяване и бързо-бързо да се прибират вкъщи. 
  Честити бебчета на мама Eli_j и babylove!   bouquet
 

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Referimente  - добре дошли удома!!!

Честито на КАТИ!!! newsm51

# 681
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
Ей сега се чух с Биг мама - още са в болницата, защото бебока е на антибиотици. Все още си няма име, но понеже косата му е до раменете му викат..."дълга коса" Simple Smile)))

А защо са на антибиотици, има ли му нещо на бебчето??

Честито на всички майчета, които си имат бебенца, че да не взема да изпусна някой! Да са живи и здрави, много щастливи и прекрасни мигове заедно!

# 682
  • Мнения: 7
Здравейте коремчета,
честито на всички обебили се вече   bouquet  bouquet  bouquet да са им живи и здрави, много щастливи и усмихнати бебоците  Hug Hug Hug
на всички все още чакащи желая приятни и леки последни дни   bouquet
 от доста време се каня да ви разкажа за моето раждане, но покрай грижите за бебка не ми остава никакво време, все още не сме влезнали в релсите  Laughing
та започвам накратко. бях на лекар във сряда и след като слушахме тоновете на бебка, лекарката ми каза..хм ти няма да изкараш до термин (5.04) и аз питам ами да видим за разкритие, а тя еее няма нужда то е ясно  Shocked та така си тръгнах без повече подробности и реших да се обадя на майка да я предупредя че денят ще е съвсем скоро, ако реши да тръгва към Германия...звъня и и тя еее маме то има време  Shocked лекарката едно казва ама то не се знае кога....звъннах на ММ и той ми вика еее надали преди термина то не ти остана  Shocked и аз си викам брей никой не ми вярва че ще раждам  скоро hahaha  как да е реших вечерта да излезнем може би за последно и майка звънна да ми каже че тръгва  Shocked бях супер изненадана но много много се зарадвах. тайно си мислех през цялото време че искам и тя да присъства на раждането  Praynig
та след това лирично отклонение към съществената част. в събота сутринта към 5 часа се събуждам със силни контракции, засичам на десет минути...викам си имам време значи...в същото време за наш късмет трябваше точно тази събота да сглобяваме новата кухня,  ММ се чудеще дали да не го отложи,но аз твърдо не не се тревожи няма да е днес  Joy та така той и още трима приятели започнаха да пренасят, сглобяват, пробиваха дупки в кухнята абе пълна лудница, а аз свита на кълбо в спалнята чакам да я сглобят та да тръгваме към болницата  Joy така изкарах до 8 вечерта контракциите бяха станали на 8 минути но търпими. в 8 всички си тръгнаха кухнята сглобена и седнахме да вечеряме и тъкмо се наядох и така ме стегна и засичам на 5 мин и викам хайде който ял ял да тръгваме. и ММ ми вика може ли да си взема душ   hahaha все едно той ще ражда hahaha тръгнахме ние към болницата приеха ни веднага прегледаха ме три см разкритие  Simple Smile викам еха дано да изчака обаче да мине 12 часа че като дата 3/ти повече ми харесваше  Laughing настаниха ме право в родилната зала и настана едно чакане....до 4 часа разкритието ми беше само 5 см нищо и акушерката почна да се суети и вика май ще трябва да пукаме мехура.... newsm78 аз много се чудих дали да позволя, ММ вика не знам майка каза твърдо не...то хубаво ама вече бях уморена и към 5 викам ами давайте пукайте го и да видим...и като почнаха едни зверски болки  #Crazy #Crazy #Crazy ужас към 6 часа разкритие 5 см побърках се ви казвам болки и никакъв резултат. към 7 дойде новата смяна и те ми викат трябва системи да ви сложим много трае вече...та така със спукан мехур и със системи  #Crazy за болките не искам да си спомням (бях без всякакъв вид упойка). акушерката си би шута и дим да я няма идваше през половин час, поглеждаше ме и викаше дишай дишай  Sad майка започна да се изнервя и притеснява и само ме гледаше отдолу да види какво става  Laughing и по едно време към 8.30 вика на ММ извикай я тая акушерка детето ми ражда  #Crazy и аз паника...ММ ми изчезна акушерката я няма само аз и майка. тя застанала пред мен готова да поеме бебето и ми вика напъвай  hahaha пълна лудница и аз напъвам ...акушерката дойде заедно с две лекарки и аз само като ги видях викам искам цезарово не издържам...те започнаха да разтягат локуми не можело било късно....и майка в тва време ми вика млъквай и напъвай и аз слушам и като напънах и акушерката вика ама вие раждате!!! добро утро!! и така след 5 напъна бебка се появи. и както си и очаквах забравих всичко около мен и гледах само нея, слава богу веднага ми я дадоха на корема и така си лежахме поне половин час, стояхме и се гледахме и най хубавото от всичко беше че ми хвана пръста  Hug Hug Hug и така си лежахме една върху друга smile3534 smile3534 smile3534 таткото беше до нас, та дружно си поревахме а и бабата се включи..след като ме зашиха, че тя до последно съблюдаваше дали всичко е ок. Laughing
благодаря на бога че те бяха с мен  Hug Hug Hug бяха ми голяма подкрепа
та така коремчета за малко майка да ме изроди в тези модерни времена  Joy и сега вече си знам за второто живот и здраве си стягам куфарите като Диди и загърбвам западната медицина  hahaha hahaha hahaha спестявам си коментарите  за лекарките и за акушерката, че нищо хубаво няма да кажа  Rolling Eyes
целувки и прегръдки от нас  Hug Hug Hug
bvl пия чай на weleda и капсули сминдух. при мен кърмата се увеличи от 20-30 на 40-50, но мисля че най вече капсулитe изиграха важна роля  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 19:20 от madlene

# 683
  • Мнения: 805
Честити бебоци на всички.... аз нямам време нещо да чета ... Sad тотално ви изтървах ама да ...
Ние сме добре ... ядем и наддаваме ... не успявам да изцеждам количества ... ама поне бебо яде, наддава и е относително спокоен... така че явно му стига ...

Аз нахлувам да ви питам за тази количка

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6315&cat=66

Някой има ли наблюдения?

# 684
  • Мнения: 22
Здрaвейте, момиЧетa!
Блaгодaря ви много зa милите пожелaния!
Ние сме още в болницaтa - утре ще ни изписвaт! Simple Smile
И двaмaтa с бебо сме много добре. Муцaме добре зa сегa и е много спокоен.
Не съм ви изЧелa изцяло, сигурно си имaме много нови бебенцa -дa сa живи и здрaви!
При първa възможност ще ви рaзкaжa кaк Преслaв се появи нa бял свят. Wink

# 685
  • София
  • Мнения: 108
След приятна и солидна 1.30ч без почивка разходка само ми се подуха ръцете и краката, сложих си един душ, хапнах малко плодове и сега съм добре  Laughing

Честити бебе Глория на мама babylove и бебе Велина на мама К А Т И ! Нека ви са живи и здрави малките принцеси и много да ви радват в къщи! А на мамите бързо възстановяване и скоро да сте си в къщи!

Referimente и madlene , много хубаво, че споделихте ражданията си, доста дълго време са ви продължили контракциите и бая болки сте изтърпели, но в крайна сметка е важен резултата който е ви е накарал да забравите всичко  Peace

# 686
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Честити бебчета на babylove и К А Т И!
 
Brown eyes нещо ми се губи...

# 687
  • Мнения: 10
Честит Рожден Ден на kupa!  newsm59

Честита кукла Глория на мама babylove!  newsm51

Честита принцеса Велина на мама КАТИ!  newsm51


Анда, страхотни неща си сътворила отново  smile3501

Ленито, честито на вашия батко, да има много щастливо детство!   Party Time  :ura

nataliaiaia, referimente, madlene - мерси за разказа  Hug всичко е добре, когато завършва добре! Марти, Найден и Ния да растат весели и здрави деца! Това с ластика за коса ми стана интересно...

Rois, аз вчера ходих на фризьор за подстригване и през цялото време се чудех какво ще стане, ако започне раждането точно тогава!  Crazy

eni_to, да се включваш вече в дневните отчети, че и при теб е време за новини Simple Smile

Аз съм убедена, че Brown_eyes напусна отбора на коремите, просто още не сме осведомени  Laughing

# 688
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Честито бебе Велина на мама К А Т И!  newsm51 1crib

Диди, нашите бебета май не се връзват на провокации.  Mr. Green

# 689
  • Мнения: 77
Честито на мама Кати малката Велина!
Мадлене, благодаря ти за инфото!
Реферименте хубаво е, че си преживяла по- леко раждане!Сега те очаквам да идваш от време на време с бебчо в Пещера  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт