Отговори
# 705
  • Мнения: 0

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА:

Ивайло на мама Blumence!

Христиана на мама auraboneva!

Явор на мама elety333!

Рая на мама Вети!

Да папкат и спинкат много, за да пораснат големи и да радват мама и тати с беззъбите си усмивки!  newsm08

# 706
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! И тази нощ комбинацията 2 в 1 оцеля, но няма да е още за дълго Close. Акушерката, за която все ви говоря ми каза, че ако тази вечер към 12 правим секс с ММ, утре ще е готово точно за смяната и  baby_neutral А да видим, стискайте палци и мноооого хубав ден от мен!

# 707
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Честито бебе Карина на мама honey_bs!  newsm51

Честити месечинки на родените преди месец!   bouquet

Rois боядисвай се, няма да ходиш грозна в болницата  Laughing Аз много държах да отида боядисана и с прическа да раждам, но отидох само боядисана, че раждането ми изпревари плановете за прически, хихи. А и както бях плувнала в пот, едва ли щях да бъде особено изящна Mr. Green

За прическа не се бях сетила, трябва да си спретна една , да провокирам бебока.  Mr. Green

Едно време се чудех на мои бременни приятелки, а и по филмите, защо изпитват такова неистово желание да раждат, като наближи термина, ама аз вече, като го подминах, напълно ги разбирам. Както писах и във форума, не че чак толкова ми тежи, но ме изнервя адски това чакане, всеки ден се събуждам с идеята, че днес ще е и като дойде края на деня вечерта, направо ми се реве, че още няма признаци.  smile3511  И ви казвам, че ако още некой ми звънне по телефон, пише ми смс, на скайп или на фейсбук с въпроса "Ама ти няма ли да раждаш вече?" , ще има пострадали  fight Joy Mr. Green

# 708
  • Мнения: 15
Честито на Мария и honey, да са им живи и здрави бебчетата, много да ги радват!

Честити ни месечинки Hug Големи да порастнат!

При мен дилема, Максим започна с коликите, засега удържа фронта, но ми се иска да му давам нещо за да му олеква по-бързо. Само на кърма сме и неискам да му давам вода, но от друга страна искам да му дам чай против колики, но без чаят да замества хранене, ако ме разбирате. Някой който дава чай, кога и как? Моята идея е да давам по-малко между храненията, достатъчно да помогне, но не твърде много да напълни коремчето и пропусне хранене.

Хубав ден и успех на раждащите  Hug

# 709
  • Мнения: 3
Здравейте,
Ние вече сме си в къщи и си се гледаме. Благодаря на всички за пожеланията.
Честито на всички нови мами  bouquet Да са им живи и здрави съкровищата и много да ги слушкат newsm07

За раждането - мина повече от бързо и безболезнено. Приеха ме в 11.48 вечерта с 6 см разкритие и докато ме преглеждаха ми изтекоха и водите. Аз отидох най - вече вечерта да ме прегледат заради кървенето, получено след прегледа. Бях писала за него.И беше много забавно, понеже багажа го бяхме взели колкото ако нещо се наложи да остана там за наблюдение, та бяхме забравили половината неща. След това докато минат всички процедури и ми сложат упойка времето мина много бързо и в 2:18 се появи Александър. Аз се бях настроила да се мъча дълго като за първи път. Сега вече съм се навила и за второ. Радостта да гушнеш малкото е просто невероятна. този момент никога не се забравя
Пожелавам такова раждане на всички мами, които са още 2 в 1

# 710
  • Мнения: 11
честити месечинки на нашите бебчета и честити новопоявили се човечета.да са живи и здрави и да радват мама и тате.нашия младеж също се буди по два пъти през ноща,но ние сме само на кърма и мисля,че това е нормално.но тая нощ беше много неспокоен,цока през 2 часа и пак не можеше да заспи спокойно,е сутринта се разбра каква е причината  hahaha.на мен ми писна и аз го оставих в шезлонга да врещи,поне да се измия и да пиина нещо,че направо ме изпи това дете.и по едно време млъкна.давам му да цока а той един вял,иначе се нахвърля като стръвница на цица  Joy Joy,пампата пълна до горе,горкото дете.най-големия батко беше запечен и с малчо имаме този проблем.гледам да не се шашкам от сега,ама много му тежи като не ходи по два дни.  #Crazy

# 711
  • София
  • Мнения: 742
Честити бебчета на мамите honney, Blumence, auraboneva, elety333 и Вети! Да сте здрави и много много щастливи!!!!!  Hug Hug Hug

# 712
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Честити месечинки на нашите бебчета! Добре дошли и на новите госпожички!
дручка - дано се оправи положението и се разхлаби малкия, стискам палци!
На всички преносващи - дано започне скоро!
Май и аз скоро ще се включа в тази група. Момичета, искам да родя нормално, а не мога да намеря лекар, които да ме държи след термин неродила. Четейки по вас в БГ поне 5-7 дни траят преди да предизвикат раждането, а тук искат още на 2рия ден! #Cussing out Е, аз пък искам да си започне само раждането, а и основанията им за секцио не са напълно основателни, мога поне да се пробвам за вагинално раждане! Казват да ходя на запис - ок, или да броя движенията на бебо, но не казват стой още дни да видим дали ще тръгне само, ами само за предизвикване говорят. Вече се разочаровах от моя гинеколог, а в държавните болници разчиташ на късмет без да те познават и на малко поне добро отношение. НО сега отивам на разходка, дано се сети това теленце вътре, че трябва малко и то да поработи и да прояви воля да излезе навън, да се срещем най-накрая!
Лек Ви ден!

# 713
  • Мнения: 31
Честито бебоци на всички мами от последните дни.Не споменавам имена,защото от деня ня раждането съм като в сън и сигурно ще пропусна някоя мама.За 20 дни сигурно имам 20 часа сън Simple SmileНе се оплаквам де,като видя мъниците и ми минава бързо всякаква умора .График не си правя никак.Когато заплаче и видя ,че са минали поне 2 часа от последното хранене знам ,че е време за пълнене на коремчето  или памперса е пълен.Така е не свикнах да кърмя 2-та едновременно и сме на изцеждане и АМ.Изцеждам около 120,а през ноща и 160-180,но не са достатъчни и за двамата.Но пък качват добре,първата седмица след изписването ,единия качи 400гр,другия 500.По малки са и имат да наваксват Simple SmileПонякога си мисля,че ако бебето е едно .живота ми ще е приказка.Наистина се виждам в чудо ,когато креснат и двамата едновременно.Започнахме и с разходките,по 2 часа поне на ден.Ама навън само спят ....де да бяха така и в къщи Simple SmileЗа коликите пием колийф и биогая(май така бяха).Понякога се напъват и ръмжат като мечета,изпъват крачета ,май това трябва да са коликите?В момента, в който напълнят памперса им олеква и заспиват.....това е за сега от мен,бягам ,че едната сирена се включи....лек ден и весел празник на всички мами,2 в 1 и 1 +1 .... Simple Smile

# 714
  • Мнения: 22
За чаят против колики Елеонора е само на кърма коликите се появиха около осмия ден дадох отвара от копър и я изплю с отвръщение, майка ми направи запарка от анасон и детето си цока между храненията. Правилото е да се дава чайчето най-късно 30 минути преди кърмата. Ако дадеш преди кърменето два ли ще яде после. Винаги давам чай за финал на кърменето тъкмо да оплакне устата след капките. Давам Субсимплекс по 5 капки по рецепта на педито-с лъжичка и после малко чайче.
*Забележка:Моето момиченце е доста лакомичко, храни се на около два часа и половина до три трудно изкарва и ми е лесно да нагаждам чая преди хранене виж обаче ако сте на поискване незнам как да процедираш newsm78

# 715
  • Варна, Шумен
  • Мнения: 42
Здравейте да се отчета и аз  Simple Smile... Честити  бебчета на всички мами да са ви живи и здрави и много да ви радват! Simple Smile   bouquet
   

    Аз все още съм 2 в 1 и май бебка няма намерение да излиза и направо незнам  #Cussing out вече нямам търпение преди два дни бях на преглед при д-ра, който ще води раждането и  ми каза, че за сега нямам  разкритие и на бебка и е много добре вътре, но върви едричка била над 3.500 според него, но за сега говорим за нормално раждане, евентуално ако на следващия преглед има малко разкритие щял да ми даде някакви хапченца да стимулира матката, незнам какви са тези хапчета, малко ме притеснява това, но да видим Confused. Та това при мен общо взето иначе не се спирам всеки ден разхотки, ползвам и градски транспорт та бебока малко да се поразмърда стига толкова спокойствие Laughing!!! Желая на всички скорошно и леко раждане и весели празници Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1

Честито на новите мами   bouquet Честити месечинки на вече порасналите априлчета  bouquet Да са здрави и много усмихнати  Simple Smile

И аз да се отчета от отбора на преносващите - никакви признаци за раждане независимо дългата  разходка, която направих днес. 

И аз като Amabilis си мисля, че термина ми не е изчислен като хората, но може би си се успокоявам с това, за да не мисля и аз глупости.

Успех на чакащите като мен и на другите, на които им предстои да се срещнат с бебоците скоро.
На мамите гушнали своите бебчета много хубави и спокойно празници  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 3
Здравейте мамчета,
И аз да се разпиша вече в отбора на мамите, които не са 2 в 1. Simple Smile. Благодаря за подкрепата, за стиснатите палчета и за хубавите пожелания! Дай боже всеки му такава неземна радост!
В къщи сме си от вторник, но едва днес успях да се доближа до компютър. Малката се казва Моника. Показа си вече рогцата  Laughing. Имах си и проблем с гърдите, но добре, че тя е герой и не се отказа да дърпа, та сега нещата се подобряват. Като се поосвободя ще разкажа и за раждането и снимки ще кача в албумчето. Не съм чела подробно, но видях, че има още много бебчета.
Да са живи и здрави всичките!
На преносващите и на чакащите термин успех и леко раждане!
Аз все още се възстановявам след секциото, но явно при мен годинките си казват думата  newsm62
 Hug Hug Hug Hug Hug за всички мами 2 в 1, мами 1+1/2 и бебоци!

# 718
  • Мнения: 1 574
Честити месечини на нашите сладки бебета. Heart Eyes
Нас май ни хванаха коликите ,по едно и също време си поплаваме и изкарваме по 2 часа будни  Sick.
вчера направихме първата разходка и малкия спа като пън ,де да беше и вечер в къщи така  :е:.И ние вечер се храним по 2 пъти ,как ще се спира нощното хранене и идея си нямам .
Давам му чай на хип ,от копър и него си го пие ,но по малко .Водата обаче не я щем въобще ,но аз го и кърмя и дохранвам ,така че мисля че не е проблем .
За спането и аз умирам за сън  Wink,но каката да я пратя на градина и поне малкият като спи и аз да поспивам .Вече ревността остана на второ място и се радваме ,че си имаме братче . Grinning
СКОРОШНО РАЖДАНЕ НА ВСИЧКИ 2В1 ,НЕКА ВЕЧЕ ДА СИ ПИШИМ В РОДЕНИ  Hug.

# 719
  • Мнения: 77
Честита месечинка на бебоците!

Йоана се храни само с кърма, вода и давах в началото(понеже и в болницата и даваха, там тя 3 дни беше на АМ), но тя сама отказва да пие. Сега и давам чай от анасон за коликите- не е от готовите, взехме си билката и аз си правя запарката. Давам и чайчето между храненията и когато плаче от коликите. Иначе давам Еспумизан- това ми изписа доктора- 3х15 капки. Утре чакам да ми докарат някакви капки от Германия. Незнам дори как се казват, но една позната е медицинско лице и работи в болница- тя ги е купила. Дано са добри.
На кърмещите с проблеми- наистина е много важна позата на кърмене- аз смених няколко, докато открих най- подходящата. Сега я кърмя с удоволствие, без да се притеснявам, че ще боли. Зърната все още са ми разранени, но упорито мажа с Лансинох и се надявам скород всичко да е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт