За здравите недоносени бебета

  • 26 463
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 476
Май не. Аз мисля, че темата и статиите, и статистиките са за изписани здрави недоносени бебета, при които са се появили някои физически и психически проблеми, може би вследствие на недоносеността.

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Май не. Аз мисля, че темата и статиите, и статистиките са за изписани здрави недоносени бебета, при които са се появили някои физически и психически проблеми, може би вследствие на недоносеността.
Ами и аз незнам. Доколкото съм чела, всички медицински източници твърдят, че недоносеността само по себе си не е предпоставка за наличие на здравословни проблеми.

# 62
  • Мнения: 54 413
diditaskova77 ,

Моето дете също не е кърмено , но колики почти не е имала .
А е родена доста мъничка - 28 седмица , 1430г , 40 см.

При това прекара много тежка стафилококова инфекция ( вътреболнична  Twisted Evil ) , с тежък ентероколит .

Та и това не може да се обяви като проблем , следствие на недоносеност .



# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
diditaskova77, далеч съм от мисълта, че ти си си измислила тази взаимозависимост. Точно това е тъпото - че лекари /някои/ непрекъснато набиват и обясняват всичко с недоносеност. То така е много лесно и просто. Само кажи, че е недоносено и всичко им става ясно.

За коликите и рефлукса - както казах едното ми дете е доносено, другото - не, и двете имаха колики и рефлукс до 6ти календарен месец.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 476
Да кажа и аз за коликите и рефлукса.
Недоносеното - с бесни колики, доносеното - коликите бяха малко, ама още чакам да се оправи тоя пусти рефлукс.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз пък сравнявах сина си с щерката, 34 и 37 г.с.
Много бързо спрях да чета отчетни теми, или поне да не си слагам на сърцето кой и какво.
Няма здравословни проблеми. Проходи на 1,3 г. Проговори преди месец.

# 66
  • Мнения: 4 758
http://www.prematurity.org/research/helen-packets-comments.html
http://www.prematurity.org/research/helen-normal.html

Ако ви се чете, на този сайт има доста информация за проблемите на недоносените.

На мен ми се стори твърде мрачно четиво и затова отбягвах да го цитирам досега.

# 67
  • Мнения: 1 514
Синът ми е роден 35 г.с. с тегло 2,850 гр.и 47см.Роден е точно 45 дни преди датата на термина. Имаха съмнение за диабетна фетопатия, това заради голямото тегло спрямо седмицата. Пишеше си точно съмнение в епикризата, ама какво е....Беше в кувиоз мисля 3-4 дни, изписаха ни заедно на 6-тия ден. Не засука,повръщаше до около 10 месец по 1-2 пъти на ден. Пиеше специално мляко, проходи напълно на 1,1месец. До 1,5 прояде непасирана храна /до тогава, само гризини като не пасирана храна/ Не боледува сериозно освен Т от зъби ,и един вирус лятото. Още не говори-голямата ми тревога Sad  Опитва се човечето,мъчи се да повтаря ама да видим.

Дали е здрав? Сложен въпрос, е това за мен предполагам че ако има нещо сериозно ще се прояви до около 6-7 годиш. възраст.

# 68
  • Мнения: 2 149
Йоана се роди 2100, 45 см,в 35 г.с.
Пиеше специално мляко против рефлукс.
Сега всичко е наред,здрава е,расте си нормално Wink

# 69
  • Мнения: 184
Здравейте мили мами.Може би не трябва да отговарям,защото ние сме на 16 месеца,но влязох в темата и реших да пиша.Нашата принцеса е родена в 26 г.с. 845 гр.нормално раждане,дори изплака.Часове след раждането вече дишаше сама.Слава Богу нямаше никакви усложнения и върви добре и досега.Беше на кърма до 4 месец,в интензивно отделение бяхме 4 седмици и още 6 в неонатология.Сега е една бойна мадама,развива се добре и се  надявам да нямаме проблеми и занапред,тъй като малко се притесних,след като прочетох статиите по горе.Пожелавам на всички дечица да са здрави и щастливи  Hug

# 70
  • Мнения: 295
Дария е родена в 28 г.с. 750 грама нормално,31 см.проходи доста късничко почти на 2 годинки,а за говоренето до скоро си бърбореше на китайски а сеа даже и изречения правим Mr. Green

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Дария е родена в 28 г.с. 750 грама нормално,31 см.проходи доста късничко почти на 2 годинки,а за говоренето до скоро си бърбореше на китайски а сеа даже и изречения правим Mr. Green
Здравей Кики -рики, сега колко е голяма твоята сладурана?

# 72
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Дъщеря ми е осмаче, 1600 гр., 46 см. Проходи на 1 година и 4 месеца и то, защото пада два пъти доста сериозно. Иначе в проходилка стоя има-няма два месеца и от осмия месец я водихме с баща и. Не признаваше нито проходилка, нито количка... А и не искаше да лази... По-късно започна да тича, обаче пък сега не спира. На две години и половина знаеше "Житената питка" наизуст. То и аз я знаех от толкова четене...

Статии за недоносени вече не чета - много са ми затормозяващи. Естествено, и ние със съпруга ми на моменти прекалено много се вторачваме в нея. Ама това е защото явно на нас нещо ни има, а не на детето.

# 73
  • Мнения: 22 430
Калина е родена 32г.с., 1850гр, 40см, секцио.
Изписаха я 2300кг, близо месец след раждането.
Като изключим рефлукса в продължение на почти година, други проблеми не е имала. Пиеше спец. мляко за рефлукса.
Проходи напълно на 1г4м., стабилно и без падания. За говора, също стандартно без особена разлика от доносените деца.

Общи условия

Активация на акаунт