SUPERNATURAL – Bobby Singer: The closest thing Sam and Dean have to a father

  • 32 073
  • 735
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 390
Авъх, мадмоазел КраулИ! Просветлете само невежата ми душа - тези благочестиви рими Ваше творчество ли са, за да ги добавя в първи пост?

Еми,
Поредно прекрасно твое клипче   bouquet , хареса ми Peace . Не знам как ще ти прозвучи, но не го намирам за депресарско, напротив - разказва тъжна, тежка история, особено ако я сравняваме с аналога й в реалния живот, която обаче имаше щастлив край, тук вече за разлика от реалния живот. И знаеш ли, докато го гледах, за пореден път си дадох сметка през какви промени премина Сами, колко много се разви персонажа за шестте сезона досега.

Хубаво - поне според мен - клипче: The man who would be King - Supernatural 6.20 FAN MADE TRAILER

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 02:58 от Impala

# 646
  • Мнения: 292
Добро утро,
кафенце ... и курабийки ...

Гале, уау  smile3501 , страхотна поезия, и аз като Дейна, искам още  Praynig

# 647
  • Мнения: 6 390
Добро утро Hug !
Пореден анализ на последния епизод.
Цитирам част, по която може да дискутирате (аз смятам да си легна обратно с курабийките Flutter ):
“Here's what I understand about souls at this point, based on what the Mother said and on assumptions I've made as I've watched the show over six seasons: If a human is taken over by a demon, that person's mind and soul remain inside the body but are trapped and essentially held hostage by the demon. But if a human is turned by the kind of creatures created by the Mother, those human souls are expelled from their bodies -- and those souls revert to the Mother. Maybe?
I may have that wrong -- feel free to share theories and information in comments. But what she said and things that transpired in the episode raised a whole host of questions for me. Here are my 'Mommy'-related queries:
• What does the Mother do with the souls she collects? Presumably she has received millions of them over the years.
• If Crowley is taking souls that "belong" to the mother on behalf of Cas, what will happen to the souls once they aren't being taken by Crowley or Cas any more? Theoretically, would they go to Heaven? Now that the Mother's gone, what would happen to them if they were no longer being diverted?
• Is that the normal process for humans who've never been turned -- that their souls just go to Heaven? Is that still happening for most humans who die? Or...
• Does Cas have to harvest some souls to power his war machine because Raphael's side is using all the "normal" souls that are arriving in Heaven? Hmmm. I wonder if that's what we'll learn in next week's episode, which I'm quite anxious to see, given that it was written and directed by Ben Edlund.
• So the Mother is powerful and ancient -- and had access to a huge energy source, i.e., millions of souls -- yet phoenix ash still killed her? I wonder if she is really dead. In a way, I hope so, because I don't want to see that actress on the show again. But having said that, what a letdown. The character not only didn't really work, her arrival never created any palpable tension, at least not for me. She turned up, her worm minion issued some boilerplate threats, she finally encountered the Winchesters, then blammo, she's dead. As Big Bads go, she was just Bad. Not so much with the Big.
• Haven't souls been valuable forever? Why haven't they been stolen or harvested for nefarious purposes before? Is it only possible now because of the chaos in Heaven? Is it only possible with the help or complicity of angels?
• So why did Crowley need to come to the diner to help Cas? Why were he and Cas there? If all the possessed types were dead, what was the point of that? Perhaps they both needed to "clean up" the entire town, not just the diner. In any event, it was great to see Crowley. Very few shows have the guts to truly kill off a Mark Sheppard character once and for all, and it's easy to see why.
• Now that they're besties, have Cas and Crowley kissed? Excitement! There could be a whole love triangle as we head into the final stretch of the season.”

# 648
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 379
Добро утро  Grinning
Искате снимки, ама нямааа  Laughing Имам само една, от пристигането на рожденика



После развъртя меча и стана страшно  Shocked

Дейна, Би, внимавайте какво си пожелавате  Mr. Green

Импалко, нали знаеш, че що е благочестиво - все е мое  Laughing

Еми, много ми хареса клипчето  bouquet

Сега отивам да си превеждам коментара от Импалка. С курабийка в уста  Blush

# 649
  • Мнения: 1 775
• Now that they're besties, have Cas and Crowley kissed? Excitement! There could be a whole love triangle as we head into the final stretch of the season.”
Интересно, любовният триъгълник в каква конфигурация би бил - Боби, Краули, Кас или Краули, Кас, Дийн Joy

И аз няма да пусна снимки, каквото стана на партито, трябва да си остане на партито Blush Laughing

# 650
  • Мнения: 2 040
Здравейте!

Аз още не съм гледала епизода  Embarassed. Първо ви изчетох и се наспойлерирах яко (на мен това не ми пречи). Жалко, че пропуснах рождения ден на Сам. Сега му го честитя на патерица. Да им е жив и още по-здрав на градинарките!  Wink


Аз пък съвсем няма как да покажа снимки от партито, но ще ви покажа как Самито изкушен от празнично пременените в панделки градинарки, безсърдечно е зарязал Кас, който собственоръчно направи торта специално за случая.



Лош Сами! Палави градинарки!  Wink


Много ми хареса промото  Heart Eyes Въх колко е готин Краули като крещи  Heart Eyes

Един малък спойлер за последния епизод:
There are two distinct episodes in this two-hour fire-and-brimstone buffet event. For the appetizer, "Let It Bleed," Dean faces his worst nightmare when Lisa and Ben are unexpectedly abducted. In the main course finale, "The Man Who Knew Too Much," the war in Heaven comes to a head. Castiel faces off with Raphael and the walls holding back Sam's memories of Hell crumble. Someone (human? angel? demon?) will die and someone will be transformed. Prepare to gasp, possibly cry and write angry forum entries. Oh, and sorry, John Winchester won't show his face for the finale.

Край на спекулациите за завръщането на татко Джон, не че изобщо се надявах. Та значи да почваме да се упражняваме в писането на гневните протестни писма  Wink. Дали Кас ще бъде този, който ще се трансформира в човек  newsm78

Източник - http://www.tvguide.com/special/finale-preview/photogallery/watch … p-1032259#1032291

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 10:31 от Злата с метлата

# 651
  • Мнения: 6 390
После развъртя меча и стана страшно  Shocked
"развъртя меча" + " Shocked "-емотиконка?! Защо на мен не ми се случват такива неща ooooh! ?!

• Now that they're besties, have Cas and Crowley kissed? Excitement! There could be a whole love triangle as we head into the final stretch of the season.”
Интересно, любовният триъгълник в каква конфигурация би бил - Боби, Краули, Кас или Краули, Кас, Дийн Joy
Предпочитам първия, но е втория Tired .

# 652
  • Мнения: 116
Аз пак съвсем не по темата Simple Smile)))

Дейна, билетите са купени!!! аз ще идвам тази седмица в Пловдив и ще ти звънна

а иначе сега се чудя, на някой случайно да му се ходи на това

и за да не кажете, че само говоря за странични неща, ето нещо съвсем по темата






# 653
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 379

"развъртя меча" + " Shocked "-емотиконка?! Защо на мен не ми се случват такива неща ooooh! ?!



Е как да не  newsm78  ??...!!... Shocked  Shocked

Разровила съм се в клипчта от конвенции, гледайте го Миша колко е опасен, особено на 0:20  Joy

http://www.vbox7.com/play:ff9df4e8

# 654
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
.....В това време Сам говореше с Боби. Разглеждайки татуировките и медальона, и двамата бяха сигурни, че са открили това което търсят. Оставаше само едно ... да намерят нужните съставки и да се върнат там където е била направена магията над книгата, за да могат да я развалят.

Около половин по-късно Дийн се появи в палатката. Изглеждаше щастлив, косата му беше леко разрошена, а очите му блестяха. Брат му го погледна косо и каза:
- Вземи си напъхай фанелката в колана.
Дийн се ухили и се зае да се загащва.
- Какво откри? – попита той междувременно.
- Докато ти се размотаваше насам-натам с разкопчан колан аз поговорих с Боби и обсъдихме фактите, с които разполагаме – започна Сам. – Установихме какво е необходимо за разваляне на магията над книгата.
- Чудесно – ентусиазира се Дийн. – Да се захващаме тогава за работа...
- Само дето не е толкова лесно – прекъсна ентусиазма му Сам. – Ще ни трябва коса от нага.
- Коса от какво?! – Веждите на Дийн изненадано се извиха. За първи път чуваше такова нещо.
Със сериозен глас Сам се зае да обяснява:
- Нагите са помощници на боговете от индийската митология. Наричани са още духове на природата. Това са жени, чието тяло от кръста надолу е змийско. Имат много силни магически способности.
Дийн обмисляше чутото.
- Къде може да намерим нага? – попита той. – Не мисля, че са се мяркали наоколо.
- Предполагам, че само Кастиел може да ни помогне в случая – присви замислено устни Сам и потри уморено челото си. – Нали ще се заемеш с това? Имам нужда да подишам чист въздух...
С тези думи той излезе от палатката. Навън нощта вече се беше спуснала над малкия археологически лагер. Имаше пълнолуние и скалите хвърляха ясни сенки в каньона. Сам се протегна, при което раменете му тихо припукаха, а после тръгна на разходка. Сухата камениста почва тихо хрущеше под обувките му. Някъде се обади койот, а след него и друг. Сякаш си съобщаваха разни неща. Сам нямаше фенер, но лунната светлина беше напълно достатъчна, за да вижда безпроблемно пътя си. Отдалечи се на известно разстояние от лагера и седна на една малка скална издатина. Слепоочията му пулсираха с лека болка. Той енергично ги разтри и се замисли.
Бяха попаднали в доста сложна ситуция. Дали щяха да успеят да намерят коса от нага? Изобщо дали биха намерили нага някъде? Тези древни създания нямаха навика да се движат свободно между хората. От това, което беше прочел за тях знаеше, че те не се появяват просто така, когато на някой му се прииска да ги види. Силно се надяваше, че Кастиел ще съумее да им помогне в противен случай никога не биха могли да развалят магията.
Повя сух топъл вятър и разнесе пясък из въздуха. Всичко наоколо беше утихнало. Чуваше се единствено воят на койотите. Съм въздъхна. Скоро не се беше случвало да изпита такова спокойствие, каквото изпитваше в момента. Беше тежко да носи на плещите си толкова много отговорности, макар и да знаеше, че съдбата на ловеца е такава. Чувстваше, че има нужда от дълга почивка, но знаеше, че не може да си я позволи точно сега. Замечта се. С радост би попътувал някъде. Ей така, безцелно, просто за удоволствие. Би тръгнал към хоризонта дори пеша само с раницата на гърба си. Би се запознал с нови хора, би се забавлявал. Би правил всички онези неща, които нормалните хора правеха – барове, момичета, волейбол на плажа, студена бира на масичката до плетения шезлонг, дълги разходки по безкрайтите пясъчни брегове, може би малко сърфинг, а защо не и гмуркане, колко му беше да се научи...
Нечии стъпки прекъснаха мислите му. Той се огледа и в приближаващия се тъмен силует разпозна брат си.
- Ето къде си бил – каза му Дийн, сядайки до него. – Страхотно местенце, а? Чу ли койотите?
- Това май е единственото, което може да чуе човек тук нощно време. Какво става?
- Говорих с Кас. Ще потърси нага. Обеща.
- Дано успее иначе няма как да се преборим с ракшаса.

# 655
  • Мнения: 201
Айдеее, сега и любовни триъгълници...  ooooh!  Laughing

Иначе цялата история с душите наистина е много мътна и кървава. Замислих се, че окей, душите могат да се ползват като генератор на енегрия, а това вреди ли им? Ясно е, че Краули като демон не би имал особени скрупули по въпроса, ами Кас? Боби изглеждаше доста ошематен след като Кас го ползва да си зареди батериите, дали е различно за души, които вече са преминали? Освен това, чак този епизод научихме че човъркането из нечия душа може да го накара да експлодира; до този момент Кас не е споменавал нищо, ами смело се ровеше из душата на онова хлапе от епизода с жезъла на Мойсей, на дядо Кембъл и на Сам. Защо изведнъж реши, че трябва да предупреди Боби? Може би е опасно само като извлича енергия, знам ли...


Радвам се, че ви харесва клипчето.  Blush От много, много време ми се искаше да видя клипче за Сами с тази песен, просто защото винаги ми е бъркала много надълбоко в душичката и много ми се връзва с неговата история. Накрая седнах и си го направих сама.  Crossing Arms Импалко, много е добро трейлърчето!

Хаха, Гале, Мишата кърти миФки както винаги  hahaha

Аз пък от вчера се забавлявам с алтернативните дейности на любимия ни пророк!  Heart Eyes Поздрав!
http://www.youtube.com/watch?v=WhQoWZnK4wI

# 656
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 416
Може би е опасно само като извлича енергия, знам ли...

И аз така смятам.  Peace

# 657
  • Мнения: 3
Еми, и на мен ми хареса Самското ти клипче   bouquet  За душите е опасно, ако черпиш от тях енергия, а не ако ги "разчиташ". Поне с такова впечатление останах.

Розе, Би, отразявам ви   bouquet  bouquet

Бела, аз бих отишла от любопитство на подобен семинар. И да поработя върху първа снимка от поста ти с наученото  Joy  Сега сериозно - бих, но няма как да с е получи, благодаря за инфото. Обади се от Пловдив, може да се съберем поне сега с теб и с Дейна на кафе  Hug

# 658
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 379
Еми, искаш ли една задачка-закачка  Wink Мисля си за клипче, в което момчетата само разбиват врати, гмурват се във вода, зареждат и стрелят с оръжия, пронизват с ножове...(всичко това едновременно и/или поотделно) и каквито се сетиш други фалически символики  Laughing За музика си мисля нещо като това http://www.youtube.com/watch?v=wmin5WkOuPw

# 659
  • Мнения: 6 390
В този смисъл, умирам от яд, че скоростният ми лост е на волана, а не долу посредата Crossing Arms . 'Щото Милото... понякога... когато превключи рязко, за да набере бързо...

Общи условия

Активация на акаунт