Отговори
# 675
  • Мнения: 8
Hariela,много се надявам нещата при теб да се оправят,все пак виж колко много позитивни мисли има тук за теб,всички сме с теб и няма как да не свърши щастливо историята Simple Smile Аз определено вярвам в това,вярвай и ти.Надявам се скоро да се похвалиш Simple Smile

Момичета,нали се бях оплакала от адско главоболие,четох тук,че повечето сте имали липса на магнезий и за това и главоболие,изпих две хапчета от дневната доза витамини,които включват и магнезий и на другия ден всичко беше ОК Simple Smile Адски полезен е този форум и много се радвам,че реших да пиша тук,макар и чак през втората бременност Simple Smile Имам много да ви разказвам за историята на моята бременност,доста от вас ще се шашнат,но пък е и доста поучително.Ще ви разкажа,когато имам манко повече време Simple Smile

# 676
  • Мнения: 93
Hariela как си днес? Пиши ни!
Момичета, вие имате ли болки в кръста? На мен ми се появиха от два три дни. Първоначално си мислих, че е от дълго време стоене права, защото гладих всички пролетни дрехи, за да ги сложа в гардероба, но сега започнах да се тревожа да не е симптом на нещо. Нямам болки в корема, но ми се вижда твърд.
Той по принцип не трябва ли да е по-твърд от обикновено?
 
 

# 677
  • Мнения: 77
Здравейте мили мами   bouquet
И аз най-накрая да се похваля с прегледа - за сега доки каза,че със сигурност не вижда пишка,така че и ние ще сме на розова вълна.Иначе бебка е добре - доки каза,че се чувсва мн удобно там вътре - всичко е наред и в норма за седмиците си.
Казах за болките и ми изписа магнерот (всъщност ми препоръча магнезиев препарат,който аз си ибера),но и на мен не ми каза по колко да пия,че се наложи после да му се обаждам и сега съм на 3X1 за 10 дни.
Лек и пълен с усмивки ден и само щастливи мигове  Hug

# 678
  • Мнения: 556
Здравейте момичета! Hug
Честит празник на всички именици!  bouquet

Хариелка, много се моля за теб всичко да мине добре! Hug

lusine, корема трябва да е мек, както е все едно не си бременна. Когато е твърд значи има контракции. С предната бременност моя беше постоянно твърд и пиех 3 пъти по 2 хапчета магнерот. Родих 10 дена преди термина. Тогава ми обясниха, че при по-слабите момичета се случва по-често, но всичко е индивидуално.

# 679
  • Мнения: 0
Честит празник на всички!!!  bouquet

Хариела,

и аз ще се моля за теб! Тъкмо четох в една книга, че това се случва и че трябва много да се почива и лежи! Но докторите знаят много повече и ще се моля да ти помогнат! Дано всичко бъде наред!!! Моли се на Богородица и вярвай силно, че всичко ще е наред. Представяй си, че всичко се е оправило и бебенцето е добре и ти си добре и си много щастлива!  Praynig Praynig Praynig  Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 06 май 2011, 10:53 от Поли :)

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Лузин,мила, тъкмо това щях да питам. Снощи такава криза имах, че не мога да ви опиша. Съдубих се през ноща с адска болка отдясно в кръста, чак си помислих да не са бъбреците, ама като до сега никога не са ме боляли не знам какво е... 5мин направо имах сълзи от болка. После ме отпусна, но цяла нощ ме боля кръста и сега продължава Sad не знам какво беше това чудо...много се уплаших. Вече си мисля, че сигурно някой нерв съм прищипала...Лузин, и на мен ми се струва,че ми. Е твърд корема, ама като не знам колко твърд трябва да е по принцип и не мога да преценя...Освен това вчера цял ден пикочния ми мехур беше притиснат и пиках като кравичка...ужас. Дано да ми мине...
Айде да не ви натоварвам и занимавам повече.
Слънчицето се показва, затова ви желая един прекрасен, слънчев празничен ден.  Hug
И честито на празнуващите   bouquet

# 681
  • Мнения: 0
И моето коремче като че ли започна да става твърдо, но само малко.

При мен пък се оказа, че съм се сдобила с лека форма на анемия и трябва да пия желязо. Доки ми предписа феро-фолгамма- по две хапчета на ден. Обаче само едното хапче съдържа 5 мг фолиева киселина и така стават по 10 мг фолиева киселина на ден, а нали не трябва да се пие повече от 4 мг ФК на ден. Та реших да пия само по едно хапче. Вчера изпих две, че всички ми казват, че доки най-добре знае, ама аз не съм от доверчивите и мисля, че човек трябва да мисли с главата си, та от много мислене не знам дали да пия по едно или по две? Вие какво мислите? Има ли някой с такъв проблем?

Съни, какво стана? Оправяш ли се вече? Hug

Seengirl, дано не те боли вече и да се чувстваш по-добре  Hug

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Поли, аз също пия желязо. Моя доки ме прати при хематоложка, която ми изписа желязо-ferb9 spiruline, по-точно и...по 2пъти сутрин и вечер фолиева киселина, като и в желязото има(б 9) Честно да ти кажа изобщо не съм се замислила и си пия каквото са ми казали...предполагам, че е преценено. Знам,че фолиевата киселина спомага за усвояването на желязото, може би за това трябва да е в по-голяма доза  newsm78. Бях и на втора консултация при хематоложката преди няколко дни и продължавам така още месец, после 10 дни почивка и пак на преглед. Дано съм ти била полезна  Hug

# 683
  • Мнения: 93
Хм, значи така, еми аз още в Понеделник ще и звънна на моята лекарка да и кажа за болките в кръста ако трябва да ме прегледа. А контракциите виждат ли се на ултразвук? Понеже тя в Сряда ( преди два дни ме гледа ), а вече ме болеше кръста и нищо не каза. Но то и аз не и казах за болките, де!
Аз иначе сега си понатоплих с електрическа възглавничка и ме поотпусна, Seengirl, пробвай и и ти.
Zeirna, ще ми бъде интересна твоята история, пиши като имаш време.
Mela, мерси за информацията  Simple Smile

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Момичета, стискайте ми палци, отивам на преглед. Дано нещата не са се влошили!  Praynig  Praynig  Praynig

# 685
  • Мнения: 0
Успех  Хариела Hug Ще стискам палци и ще се  Praynig за вас.Дано на този светъл празник станат чудеса

# 686
  • Мнения: 93
Hariela, Успех!

# 687
  • Мнения: 0
Здравейте момичета
Честит ви Гергиовден ако има именници честит имен ден!!!
Хариелка постоянно си мисля за тебе и се моля дано се върнеш с хубави новини“ Praynig
Момичета и на мен от няколко дни ми е твърд корема ниско долу и мн съм се шашнала аз до скоро като ми беше залепнал за гърба и не съм го усещала как е и сега мн се притеснявам това нормално ли е не е ли и аз незнам. Иначе аз преди 10 дни нали ходих до спешното с леко болки и ми казаха, че ми няма нищо бебето растяло, но ми изписаха за болките магнезиеви сашета.
Хирсен миличка как мина полета, че нали аз сега в петък и аз си трагвам за бг и малко ми е притеснено с полета, но аз нали още не спирам да повръща и по скоро това май ме притеснява.Представям си как ти е странно сега аз като се прибера от бг насам и първите дни ми е доста странно. Но после ежедневието като ни погълне и се приспособяваме.
Моля ви пишете за тоя твърд корем нормално ли е ?
Хубав ден желая на всички и да не прекалите с агнешкото

# 688
  • Варна
  • Мнения: 441
Хариелка, стискам силно палци  Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug. Дано се върнеш с хубави новини  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover.
Хирсен, много е разпространено слагането под лош знаменател на БГ лекарите, грешки стават навсякъде, не само в България. Аз следя септемврийската тема и там на една мама, която живее в САЩ се случи нещо подобно, на първата ФМ видяха големи аномалии, а на следващата не. Обяснението им е, че е възможно да не се вижда добре в ранна бременност и определени сенки в образа да дадат погрешна диагноза  Confused.
Нищо не ми се пише, нямам настроение  Confused.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 138

Аз иначе сега си понатоплих с електрическа възглавничка и ме поотпусна, Seengirl, пробвай и и ти.


Мисля, че ел. възглавници са абсолютно противопоказни при бременност. Най-добре говори с лекаря си.
Хариела, стискам палци - дано са добре нещата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт