Тук сме се събрали,фенове на Азиатските сериали -3

  • 42 513
  • 710
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 264
aneridi  Hug
По едно време си помислих,че съм сама с любовта си към Япония и всичко японско.
Повечето тук гледат корейска продукция и ми беше станало самотно.

# 526
  • Мнения: 27
Хехе  Hug
Tuon, досетих се за твоите пристрастия горе долу преди една тема  Wink  Не всеки може да гледа толкова много филми правени по аниме или манга
Аз се спирам, защото съм приела, че в Япония няма да живея...а ми се иска
Затова се "приземявам" по корейски  Laughing
Айде 3 песнички от мен с много лятно настроение Peace

http://www.youtube.com/watch?v=bPMuohTO9Hg Capsule - Plastic Girl
http://www.youtube.com/watch?v=x6UurRhIgD0 capsule: Sugarless GiRL
http://www.youtube.com/watch?v=KW4YH8CRGvE&feature=related Capsule - e.d.i.t.

# 527
  • Мнения: 9 264
 Blush
Ама то повечето им филми са правени по аниме или манга Mr. Green
Няма значение ... на мен ще ми стигне само да отида до там,да видя улиците им,емоцията им, шарените дрешки,но за сега това е само мечта.

# 528
  • Мнения: 27
Имах предвид онези дълги списъци с любими сериали ...там между корейските драми срещнах неочаквани заглавия  Peace

# 529
  • Мнения: 9 264
Имах предвид онези дълги списъци с любими сериали ...там между корейските драми срещнах неочаквани заглавия  Peace
Blush
Аз отричам всичко,но това не означава да търсиш доказателства  Mr. Green
И като си помисля колко още не съм гледала и колко корейски съм набелязала,а и ми свърши американското сериалче.

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Поздравче от мен!  Heart Eyes  Любимата ми песничка от My Girl  http://www.youtube.com/watch?v=0aWikkbn5ew

# 531
  • BG
  • Мнения: 4 459
Имам въпрос- може ли отнякъде да се изтеглят сериите на it started with a kiss с вградени руски суб, че инглиша не ми е чак толкова добър и направо  ме заболя главата докато бързам да прочета, че да си го преведа и т.н.
Иначе изгледах HYD- много добре са го направили японците Peace

# 532
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Имам въпрос- може ли отнякъде да се изтеглят сериите на it started with a kiss с вградени руски суб, че инглиша не ми е чак толкова добър и направо  ме заболя главата докато бързам да прочета, че да си го преведа и т.н.
Иначе изгледах HYD- много добре са го направили японците Peace
При руснаците. Исска регистрация, но после не брой сийд.

# 533
  • BG
  • Мнения: 4 459

При руснаците. Исска регистрация, но после не брой сийд.
Мерси, ще пробвам утре, защото само от 6.00 до 16.00 ч става, дано да успея с мойто умения Confused

# 534
  • Мнения: 9 264
 Shocked
Вече имам чувството,че съм тотално сбъркана/объркана.
Чета тази статия и си мисля,да краля на Бутан е симпатяга Blush

# 535
  • София
  • Мнения: 15 498
   Симпатяга е, наистина, а и най-младия крал! И реформи прави.Надявам се да не съжалява след време, ако бутанците от най-щастливите станат най-тъжните!

  Аз реших да догледам Хон Гил Дон,като по чудо в dorama.su ми върви. Но имам още  9 серии, вчера едва до 16-та стигнах и изгледах и финала!Днес продължавам маратона.

    Сега се сетих, дали има някъде някой северно -корейски сериал да видя  Joy?

Последна редакция: сб, 21 май 2011, 11:44 от Тайна

# 536
  • София
  • Мнения: 15 498



   Кастинга в Япония за Ангели!

# 537
  • София
  • Мнения: 15 498
    Аз изгледах "Игра на лъжци" и "Нападението на хубавите момчета", но не ми харесаха и двата! Сега опитвам "Tatta Hitotsu no Koi", но от вчера все още си седя на първа серия, не ми върви!

# 538
  • Мнения: 9 264
    Сега се сетих, дали има някъде някой северно -корейски сериал да видя  Joy?

По отношение на филмовото и музикалното изкуство КНДР е доста консервативна страна. Чуждестранната музика е забранена и класифицирана под названието "джаз", без всъщност да се споменават отделни жанрове. Забраните обаче се отнасят по-скоро за съвременната западна музика, и като цяло песни от времето на бившия Източен блок и СССР са разпространени. Основният жанр е т.нар. "революционна опера" - базирана на традиционното корейско оперно изкуство (чхангук), но с добавени идеологически елементи. Едни от най-известните такива произведения са "Песен за генерал Ким Ир Сен" и "Няма родина без теб, Ким Чен Ир". Някои от тях носят заглавия като "Ще браним ръководството на Революцията с невиждана храброст", "Мъгли се издигат над Пектусан" и "Да поддържаме ход с бойна песен" .
 В процеса на преговорите за прекратяване на севернокорейската ядрена програма, и обещанието за по-голяма отвореност към останалата част на света, Нюйоркският филхармоничен оркестър посети КНДР през февруари 2008. Оркестърът свири класически и модерни произведения, включително и от американски композитори, а концертът бива излъчен по севернокорейската националната телевизия Въпреки това музиката остава един от основните инструменти за пропагандиране на чучхе-идеите.
 Идеологията чучхе се стреми да запази най-ценното от корейската културна история, и класически литературни произведения като Сасон Кибон ("Срещата на четиримата") и Санчхън Кибон ("Срещата при двете реки") се издават и изучават в училищата. Народни приказки и легенди са грижливо събрани в големи сборници и издадени. Написани са и съвременни новели на историческа тема, като Пулмьоуй йокса ("Безсмъртна история"), описваща на живота по време на японската окупация.
Северна Корея произвежда по няколко пълнометражни филма на година, и още десетки късометражни и анимационни. Като цяло и киното е с политически окраски. Цветарката (1972) е един от международно признатите севернокорейски филми на 70-те. През 80-те години политическото влияние в киното намалява значително, и са направени развлекателни филми като Чунхян-чжон (1980, екранизация на народната притча "Приказка за Чун Хян") и Хон кил дон (1986, екранизация на едноименната народна история за герой, подобен на Робин Худ). Вероятно най-известният филм от КНДР е научната фантастика Пулгасари (1985), филм за гигантско чудовище от типа на Годзила. Освен игралните филми, Северна Корея произвежда и десетки анимационни филми, в които почти липсват пропагандни елементи. В страната са популярни и филми на Дисни, като Цар Лъв и Покахонтас, както и анимационни филми от Италия и Франция. Най-новата анимация, създадена в страната, е Императрица Чун (2005), правена съвместно с Южна Корея. Според южнокорейският изследовател О Ки-сун севернокорейските анимационни филми имат положителен възпитателен ефект върху децата и призовава да бъдат разпространявани и на юг. Сеулската компания Duree media е сключила сделка за разпространението на севернокорейската образователна анимация "Хитрият енот", в която животни обясняват основни научни факти. Забелязва се нарастване на популярността на чуждото кино в жанра на бойните изкуства, като тайландския филм Онг-Бак и южнокорейските продукции се радват на голяма популярност сред младото поколение в КНДР.

Но няма как да се гледат,защото севернокорейската интернет мрежа остава без достъп до глобалната мрежа и се контролира строго от Корейския компютърен център. Софтуер и хардуер се произвеждат на местно равнище.  В страната има 4 телевизионни канала - Корейската централна телевизия, телевизията Мансуде, Корейската културна и образователна мрежа, и телевизия Кесон, с насоченост към Южна Корея. Към 1990 телевизионните приемници са били около 250 000. Далеч по-разпространен начин за предаване на информация е радиото. Броят на радиоапаратите е около 4 000 000.

Инфото е от NG

# 539
  • София
  • Мнения: 15 498
   Тuon, много благодаря за изчерпателната информация Hug!

Общи условия

Активация на акаунт