Добър имплантолог?

  • 219 075
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Здравейте.

Препоръчайте някой добър специалист в тази област и от Варна.
Горещо ме интересуват доктор Едрев и Караманов? При първия съм правила вече челюстна операция и съм много доволна. Но дали е професионалист и с имплантите нямам информация.
Моля ако някой е слагал импланти във Варна да пише да обменим опит.

# 16
  • Мнения: 174
Здравей,

Не познавам д-р Едрев и д-р Караманов, но все пак във Варна има вече доста зъболекари и не мога да познавам всички. Силно ти препоръчвам двама:
- д-р Красимир Златев - внимателен и прецизен
- д-р Пресиян Кръстев - млад и добре информиран
Това не означава че Кръстев не е внимателен или че Златев не е добре информиран, нали Simple Smile.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев

# 17
  • Мнения: 5
До всички които се интересуват от поставянето на зъбен имплант, надявам се с малко информация, базираща се на лични преживявания да помогна. Много е важно пациент, който е решил да си сложи имплант да попадне на правилния доктор. Особено при по -комплициран случай. Всеки поливалентен стоматолог би се справил да постави имплант при достатъчно кост, но колко опитни хирурзи биха се наели да работят при минимално налично количество кост ? Аз си сложих имплант. Лечението ми продължи година и 6м. Много беше лошо състоянието на костта и се наложи поставянето на костна присадка, след което трябваше да чакам, да чакам, за да получа няколко милиметра в повече кост. Най-накрая поставих имплант. После чаках още за да срастне с костта. Много време ми костваше цялото лечение. Финансовата инвестиция е значителна за средностатистическия работещ българин. От много скоро имам придобивката и все още не съм сигурен какво ще е поведението при дъвчене и колко време ще издържи, но да се надявам че всичките нерви, усилия и финасови средства ще ми се отплатят. Най-трудната част идваше от факта, че работя със стандартно работно време от 8.30 до 17.00ч. , а се налагаше толкова пъти да излизам през работно време в името на каузата. Ще използвам момента да благодаря на д-р Венцислав Ралев, който аз не познавам, но благодарение на негови публикации и налична информация в мрежата, както и различни форуми и постове в които е взимал отношение и е изказвал мнение ми помогна много. Не само се обогатих, като обикновен човек, но бях подготвена за целия път който ми предстоеше да измина.Дори веднъж му писах и той ми отговори на елекстронната поща с полезни насоки. Явно при него професията орален хирург е преди всичко призвание. Да е жив и здрав. Познавам го само чрез мрежата, но косвено ми помогна много.За съжаление не живея в Пловдив и нямаше как да се възползвам лично от неговите услуги. Сигурен съм, че щеше да се справи. Ако решите да си сложите имплнт смело напред и успех на всички. Не се отказвайте дори когато е трудно. Това е моето мнение. Не ангажирам никого с него.

# 18
  • Мнения: 174
Благодаря за добрите думи! Радвам се че съм бил от полза с моите писания, пък дори и да е само за един човек. Трябва да разясняваме на хората какво и как им се прави, защото патерналистичният метод в медицината е част от миналото. Днес хората са информирани, осведомени и особено по-образованите, доста компетентни. Поради това вече в цял свят се прилага методът на информираното съгласие при всякакви диагностични и лечебни процедури.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев
Изпълнителен директор - Ралев Дентал АД

P.S. Не съм орален, а лицево - челюстен хирург. Поради това ни накараха да завършим и медицина заедно със стоматологията - голям смях  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 283
Здравейте всички!


- Пловдив - д-р Стефан Захманов, д-р Камен Германов, д-р Венцислав Станков, д-р Дани Якуб, д-р Георги Бозалиев, д-р Петър Тенишев




Надявам се че давам изчерпателна информация за различните региони на страната. Всичко това са колеги, с които съм работил заедно и за които мога да кажа че владеят достатъчно добре материята на имплантологията - доколкото в медицината може нещо да се гарантира, разбира се. Има и много други, от работата на които нямам впечатления, но се знае че работят имплантология. Има и трети (за радост на хората - малка група!), които имат лоша слава. Няма да споменавам имена Simple Smile. Дано информацията ми е от полза на всеки, който се интересува от имплантология и би желал евентуално да стане пациент, но не знае към кого да се насочи. Извинявам се на всеки колега и приятел, когото съм пропуснал да спомена в дългия списък!

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев
Изпълнителен директор - Ралев Дентал АД
Здравейте д-р Ралев! Препоръчаха ми д-р Трифонов и д-р Илиян Илиев, затова ме интересува и мнението Ви. Били едни от най-добрите имплантолози, а гледам, че ги няма във Вашия списък. При мен нещата са далеч по-сложни и не са касае само за импланти. Рязана ми е костта на долна лява челюст, поради онкологично заболяване и още куп интервенции, които претърпях. Много е малко разстоянието за импланта, пречи му зъбния нерв. Чували ли сте и за д-р Николай Николов - издава списание, много добри отзиви има и за него. Благодаря предварително!!

# 20
  • Мнения: 174
Здравейте,

Нещата при вас никак не са добри, доколкото разбирам. Страничният участък на долна челюст е един от най-трудните точно поради наличието на долночелюстния нерв. Но и д-р Илиан Илиев, и д-р Трифонов са добри специалисти (поне според личната ми преценка) и ще се справят безпроблемно със случая.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев
www.dentalimplants.bg

# 21
  • Мнения: 2
За д-р Адриана. Йосифова - пародонтолог - какво ви е мнението? Лекува ме, доволна съм, но сега съм изправена пред избора дали да си слагам имплант или мост. И най-важният въпрос дали да бъде при нея.

# 22
  • Мнения: 3
За д-р Адриана. Йосифова - пародонтолог - какво ви е мнението? Лекува ме, доволна съм, но сега съм изправена пред избора дали да си слагам имплант или мост. И най-важният въпрос дали да бъде при нея.

д-р Йосифова е пародонтолог, а не имплантолог. Мост може да си направите при всеки един колега, които има достатъчно опит в протезирането. В София и страната има достатъчно опитни колеги имплантолози, към които можете да се обърнете.

# 23
  • Мнения: 2
Освен пародонтолог, мисля че е специализирала и имплантология - хирургия и протетика?

# 24
  • Мнения: 142
Най-добрия имплантолог,стоматолог,лечител на зъбите,както искате,така го разбирайте,човек с чувство за отговорност и отношение,естествен и широко скроен е скромният д-р Евгений Миронов,който без превземки,надувки,меркантилност и каквото искате още,присъщо на много български лекари и стоматолози,съвсем успешно,преди три години ми присади костозаместител,направи ми 5 импланта  и ми даде физиотерапевтичен уред,за да си правя физиотерапия на венците в къщи/който му върнах /.Той върви напред непрекъсното.От 2-3 год прави лазерни безкръвни операции на венците и др.неща,които не разбирам.Често ходи в командировки из страната и работи по благотворителни програми. Просто ,за мен това е Човека.Благодаря му.

Повярвайте,поподала съм на какво ли не и какво ли не ми се беше случвало от страна на нашите родни стоматолози.

# 25
  • Мнения: 3
Най-добрия имплантолог,стоматолог,лечител на зъбите,както искате,така го разбирайте,човек с чувство за отговорност и отношение,естествен и широко скроен е скромният д-р Евгений Миронов,който без превземки,надувки,меркантилност и каквото искате още,присъщо на много български лекари и стоматолози,съвсем успешно,преди три години ми присади костозаместител,направи ми 5 импланта  и ми даде физиотерапевтичен уред,за да си правя физиотерапия на венците в къщи/който му върнах /.Той върви напред непрекъсното.От 2-3 год прави лазерни безкръвни операции на венците и др.неща,които не разбирам.Често ходи в командировки из страната и работи по благотворителни програми. Просто ,за мен това е Човека.Благодаря му.

Повярвайте,поподала съм на какво ли не и какво ли не ми се беше случвало от страна на нашите родни стоматолози.

Да бе да. Тооооочно така. Ти така го каза, все едно че си му или брат, или сестра !?

# 26
  • Мнения: 4
Искам да се обърна към д-р Ралев . През мецец октомври посетих стоматолага си за да ми направи пломба на горензъб.По-скоро между двата зъба трети и четвърти горни зъби.Направи проверка и на останалите зъби и  каза че има още три с малки дупки и кариеси и отвори и тях да ги работи.На трети и четвърти зъб още същия ден го пломбира,а другитеостави за след два дни.На втория ден след пломбата започна силно главоболие и от лявата страна и бузата ми се наду .Болката обхващаше носа,лявата скула,слепоочието,зад ухото и главата.Започна да ми играе кръвното-от високо на ниско .Лявата ми страна почити не я чувствах.Схвана ми се врата .Зъболекаря преположи,че правя възпаление на тригеминиалния нерв.Ходих на невролог,оттам в болница в неврология,но нищо не ми помогнаха.Отока на бузата си стоеще главоболието също.После  пак в болница,но в УНГ като предполагаема диагноза остър максиларен синуит.Снимки скенер всичко излезе наред.Лекуваха ме с Амоксиклав и Дексофен мускулно.Отока на бузата малко спадна и болката намаля ,но ненапълно.Преди сливиците от двете страни се образуват бели налепи,които ми пречат при преглъщане.Не е ангина защото като правя гаргара с ъс Сандрин изчезват и после пак се появяват.Ходих пак при зъболекаря и исках да махне пломбите,защото след тях се случиха всички тези неща,но той ми отговори,че това неможе да е оттях и отказа.Д-р Ралев,може ли пломбите да ми причиняват това вече три месеца.Моля има ли възможност за преглед при вас в Сливен преди празниците,защото вече направо не се издържа.Аз съм от Стара Загора и Сливен ми е по-удобен.Благодаря ви предварително.

# 27
  • Мнения: 740
Някой да сподели мнение за д-р Павлов и д-р Павлова от Ео Дент?

# 28
  • Мнения: 1
Д-р Иван Минчев е страхотен имплантолог ,има клиника MiDent ,много приятно местенце  Grinning

# 29
  • Мнения: 15
Здравейте,
бихте ли ме посъветвали за добър зъболекар в областта на естетичната стоматология, а по възможност и в имплантологията от гр. Пловдив. Някой има ли впечатления от Д-р Николай Николов ?
Също така моля за съвет металокерамика или чиста керамика? Голяма ли е разлика в естетиката, като се има на предвид новите технологии за изработка на прагова металокерамика.

Общи условия

Активация на акаунт