Добър имплантолог?

  • 217 528
  • 239
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 65
Моля за мнение за дентална клиника Д-р Чаушев във Варна - някой който е бил там? интересува ме точно имплантирането на зъб. Благодаря.

# 46
  • Мнения: 174
Д-р Чаушев е много добър, и д-р Николов също!

# 47
  • София
  • Мнения: 346
А за София? Кой е най добрия? Интересува ме и естетична стоматология. Благодаря!

# 48
  • Мнения: 9
Не ходете в клиника ,,Гайс,,.Ако искате да останете без пари и без зъби тук е мястото.Фантастични цени ,алчно отношение и ниско качество.

# 49
  • Мнения: 174
Хайде стига, не е толкова зле колегата Simple Smile. Всички имаме своите добри и лоши дни, на всеки се случва да допусне грешки. Д-р Гайс е орален хирург, има доста опит.

# 50
  • Мнения: X
Здравейте,

Правиха ми операция в Белгия, премахнаха голяма част от кост с вадене на корона (зле направена в Бг, под която имаше съответно киста). Обясниха ми, че всеки зъб има 4 поддържащи костни стени, на мен ми е останала само една, вътрешната на 6–ти долен ляв зъб. Казаха, че след 6 месеца трябва да се присъди кост и после да се работи за имплант.

Интересува ме къде в Пловдив може да стане това и от къде точно трябва да ми вземат кост, за да я сложат там. Хирургът в Белгия каза, че ще вземе такава от ъгъла на долната ми челюст.

Шестте ми месеца изтичат края на май, трябва ли до тогава да нося някакъв вид тапа, за да запазя подредбата на другите зъби?

Благодаря предварително за отговора Ви!

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 01:29 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 140
Здравейте!Знаете ли за добър имплантолог в Стара Загора или околността?Тук май не се предлагат базални импланти.

# 52
  • Мнения: 174
Д-р Борислав Славов и д-р Минчо Славов, силно ги препоръчвам!

# 53
  • Мнения: 174
Здравейте,

Правиха ми операция в Белгия, премахнаха голяма част от кост с вадене на корона (зле направена в Бг, под която имаше съответно киста). Обясниха ми, че всеки зъб има 4 поддържащи костни стени, на мен ми е останала само една, вътрешната на 6–ти долен ляв зъб. Казаха, че след 6 месеца трябва да се присъди кост и после да се работи за имплант.

Интересува ме къде в Пловдив може да стане това и от къде точно трябва да ми вземат кост, за да я сложат там. Хирургът в Белгия каза, че ще вземе такава от ъгъла на долната ми челюст.

Шестте ми месеца изтичат края на май, трябва ли до тогава да нося някакъв вид тапа, за да запазя подредбата на другите зъби?

Благодаря предварително за отговора Ви!

Здравей, силно препоръчвам да се направи не с автогенна кост, а със синтетична. Така ще ти се спести една операция, която изобщо не е безобидна!

# 54
  • Мнения: X

Здравей, силно препоръчвам да се направи не с автогенна кост, а със синтетична. Така ще ти се спести една операция, която изобщо не е безобидна!

Благодаря много, може ли да ми кажете име на хирург? Или някакви координати на лични, за да си взема час?

# 55
  • Мнения: 1
  Г-н Ралев, моите уважения към Вас, но имам няколко забележки.
Ще започна от общите. Когато цитирате име на добър имплатолог, то той трябва да има /по световни стандарти/ поне 2-3000 поставени импланта зад гърба си и то сполучливи. Стоматолог поставил 50 импланта не е имплантолог още. Т.е. Искам да кажа, че най-важното е опитът на денталния лекар.Не виждам имената на едни от водещите имплантолози като Д-р Христо Христов, Д-р Минчев и т.н. Ще питате от къде имам тази информация ли? Аз съм търсещ човек и познавам лично някои от тях. Имам поставени импланти Bicon система, но няма да правя реклама на моя имплантолог.
  Сега по-конкретно: В малък град всички се познават и си знаят лекарите и зъболекарите, и кой колко може. Та в  Тутракан имплантологъг е Д-р Димитър Станков /имах честта да се запозная лично и с него/, който има и кабинет в София и поставя импланти от 1992/ потърсете сайта му/, а този който Вие цитирате/Д-р Василев/ само се пробва в този бранш. И по-конкретно: На моя приятелка от Тутракан Д-р Василев постави импланти , но бяха несполучливи и тя се оказа потърпевша, защото и отказаха корекции и вдигнаха рамене т.е. оправяй се. И още по-лошото е, че това не е единствен случай. Това според Вас професионално отношение ли е?
  От много години чета по форумите на тази тема и разбрах, че има много подвеждаща информация.Ние сме пациенти и искаме адекватна и точна информация, а не реклама. Регистрирах се сега, само за да си кажа мнението, понеже имах наблюдение по конкретен случай. Ние пациентите искаме сигурност при такова лечение и да знаем какви са нашите задължения за опазване на имплантите.

# 56
  • Мнения: 174
Здравейте,

За съжаление нещата в медицината са доста по-комплицирани, отколкото си мислите. На никого не правя реклама, не се притеснявайте. Но много ми се иска да ви попитам, по каква методика точно изчислихте тази бройка - 2000 - 3000 имплантата, която според вас прави един имплантолог добър??? Защото познавам колеги от цял свят. Познавам хора, поставили по 8000 - 9000 имплантата, които просто не са толкова добри, колкото други, поставили по 300 имплантата. Защото има колеги, които се развиват, четат непрекъснато, посещават семинари по цял свят, а има и други, които едно си знаят, едно си правят. Така е и в общата стоматология - за жалост има колеги, които са с по 35 години активен стаж, но поставят само амалгами и щанцовани корони.
Познавам и д-р Станков, и д-р Василев от Тутракан. Това че при д-р Василев се е случил провал при тази пациентка, далеч не го прави лош имплантолог. Провалите са част от нашата работа и ако някой ви каже че няма провали, то той/тя просто не работи. Т.е. който не работи, той не греши. А между другото, д-р Христов ми е личен приятел и много добър, и д-р Минчев също.

Поздрави: д-р Ралев

# 57
  • Мнения: 4
Г-н Ралев,
Вие сте доставчик на цитираните от вас ортодонти, нали?
Правейки "реклама" на вашите контрагенти, вие всъщност си правите реклама и на себе си, и на бизнеса си.

Това е много важно уточнение за нас, вашите КЛИЕНТИ /не пациенти/.

Ако за вас и другите зъболекари провалът е част от вашата работа, то за нас вашият провал е част от здравето ни, парите ни и тревогите ни.

Не съм доволна от работата на Бисер Бояджиев от гр. Сливен.

# 58
  • Мнения: 98
Здравейте,

Ходих на консултация при два хирурга с оглед вадене на 2 зъба, под които имаше възпаление и поставянето на импланти.

Единият (Н. Янев) каза, че вади зъбите и постава импланта с една операция. Докарто другият каза, че трябва да се извадят, да оздравее мястото, да няма проблеми и тогава (след няколко месеца) да се сложят имплатни. Какво мислите по въпроса?

# 59
  • Мнения: 174
Здравейте,

Доверете се на първия - това е правилният подход. Тотнам, аз самият съм лицево - челюстен хирург. И да, имам фирма за внос и дистрибуция на медицински изделия. Но съм доставчик само на една малка част от колегите, за които става въпрос във форума тук. И заетостта ми е такава, че изобщо нямам време и сили да правя реклама на когото и да било, повярвайте ми. След като сте пациент на д-р Бояджиев от Сливен, можете да си направите труда да поразпитате из града. Началник на отделение съм  в МБАЛ "Д-р Иван Селимински" - попитайте някого какъв обем дейност се извършва там и ще ви стане ясно, че на д-р Ралев едва ли му остава време да влезе в БГ мама, а какво остава да рекламира практиката на бай Христо от София. Това в кръга на шегата. Д-р Христов ми е приятел.
И да, провалът си е част от нашата работа. Който не работи, той не греши. Ако вие сте абсолютно безгрешен във вашата работа, много държа да ви видя лично и моментално ще стана клиент на компанията, в която работите. Дори и да сте данъчен инспектор Simple Smile

Поздрави: д-р Ралев

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 15:15 от Ralev

Общи условия

Активация на акаунт