Добър имплантолог?

  • 219 090
  • 239
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Здравейте Д-р Ралев виждам че сте активен в този сайт и реших да ви пиша тук!  с оглед на симптомите мисля,че имам проблем със слюнчена жлеза!кога мога да дойда  на преглед при вас.От Сливен съм днес ходих на сляпо без уговорка но вие отсъствахте.

# 61
  • Мнения: 174
Здравейте,

От сряда до петък работя в болницата, елате да видим за какво става въпрос.

Поздрави: д-р Ралев

# 62
  • Мнения: 98
Д-р Ралев,

По-рано за "Доверете се на първия", не разбрах дали е отговор на моето за питване или на нещо друго.

Запитването ми беше във връзка с болни зъби и поставянето на имплант на тяхно място:
Цитат

Единият лекар каза, че вади зъбите и постава импланта с една операция. Докарто другият каза, че трябва да се извадят, да оздравее мястото, да няма проблеми и тогава (след няколко месеца) да се сложят имплатни. Какво мислите по въпроса?

# 63
  • Мнения: 174
Винаги е по-добре да се извадят зъбите и на същия етап да се поставят имплантите. Освен ако няма тежко възпаление - абсцес, флегмон или остеомиелит. Или ако на мястото на поставяне има голяма киста, тумор или специфично възпаление на костта - тогава също има противопоказания за имедиатно имплантиране.

Поздрави: д-р Ралев

# 64
  • Мнения: 98
Благодаря Ви за мнението Simple Smile

# 65
  • Мнения: 161
Здравейте, имам следната дилема. Предстои ми в най - скоро време да си поставя циркониеви корони на предните 4 зъбчета. Зъботехника и стоматолога ме съветват да са в блок по 2 корони, за да са по здрави и а да не се въртят с времето, като естетиката била същата. Все съм си мислела, че ще са поединични и ще може да си почиствам между зъбното пространство с конец. Още повече, че сега като съм с временни в зъби в блок, усещането ми идва по изкуствено, не че не се свиква. Другият ми довод, е че ако се счупи коронка, ще сменя само единична, а не двойна ако са в блок.

Моля за вашите съвети и мнения.
Дали да избера здравината и сигурността или по - добрата естетика. Като искам да уточня, че две зъбчета са с пин лей. При свалянето на две стари кметалокерамични корони, ми се отчупиха част от зъбите и за това стоматолога ги изпили за пин лей.

Какво направихте в крайна сметка с блок короните?

В момента и аз имам за правене на 3 зъба в корони, един до друг.
Някой може ли да каже предимства и недостатъци на 3 отделни корони и една обща блок корона.
Засега мисля да си ги направя отделни, с идеята ако някой зъб стане проблемен да може да се свали короната само на него.

Благодаря !

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 316
И аз съм за отделни корони, вместо блок-мост.
Освен , че при евентуален проблем с някой от зъбите, не се сваля цял мост, много важна причина е възможността за по-добро почистване между зъбите, примерно с конец.

# 67
  • Мнения: 174
Браво, изучи ти нашата специалност!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Браво, изучи ти нашата специалност!
Към мен ли е това? Има логика.  Grinning
Ако липсва зъб-мост(три тела е за предпочитане), ако не липсва, а трябва да се слагат корони, защо да ги правят в блокове по две?  Rolling Eyes По-добре отделни корони.



# 69
  • Мнения: 31
Здравейте,

На 26 години съм и имам сериозна абразия на зъбите (около 6мм) поради бруксизъм + 3ти млечен зъб, който е потъмнял и естетически изглежда много неприятно. Зъбите ми са сравнително мънички и с не много голям корен на 2ри съседен до млечния.
В момента посещавам зъболекари и събирам мнения. Един от тях ми каза (клиника в Лозенец с добра репутация), че с тази степен на износване на зъбите решение е цялостен мост на горната челюст от металокерамика („за сега, а пък долната по-натам ще я правим“), Стоматологът много наблегна на рисковете (не гарантира, че с бруксизмът няма да счупя моста, може да се появи сериозна чувствителност поради пиленето). Докторът отхвърли опцията да сложи имплант, защото зъбът е във фронталната област, където костта е много тънка и чуплива (в случай на имплант, трябва да не отхапвам ябълка или да се храня с твърда храна, т.н.)

Цената за поставянето на целия мост на горната челюст е 4000лв. + допълнително заплащане за временните коронки (около 500 лв.).

Наистина имам нужда от мнение дали това в приемливо решение. Ситуацията е такава, че аз живея и уча в чужбина и времевия период е в много ограничен (3 седмици през Август и 1 до 2 седмици през септември).
Моля ви, дайте ми съвет дали да предприема тази сериозна процедура, защото друго решение за момента не виждам.

Благодаря предварително! Hug

# 70
  • Мнения: 174
Здравей,

Колкото и тънка и чуплива да е костта във фронталната област, няма да има опасност да се счупи поради поставянето на импланта. В краен случай - една опаковка изкуствена кост и всичко е 6+. За абразията - най-горещо ти препоръчвам да се изградят зъбите с композит на необходимата височина, което е минимално инвазивно, трайно и не толкова болезнено, колкото да ти се пилят зъбите за корони.

Поздрави: д-р Ралев

# 71
  • Мнения: 31
Здравей,

Колкото и тънка и чуплива да е костта във фронталната област, няма да има опасност да се счупи поради поставянето на импланта. В краен случай - една опаковка изкуствена кост и всичко е 6+. За абразията - най-горещо ти препоръчвам да се изградят зъбите с композит на необходимата височина, което е минимално инвазивно, трайно и не толкова болезнено, колкото да ти се пилят зъбите за корони.

Поздрави: д-р Ралев

Здравейте, д-р Ралев,
Благодаря за отговора. Какво смятате за изграждането на зъбите (последни 3 от всяка страна) с порцелан или фотополимер, порцеланови фасети на фронталната част, имплант или мост за млечния зъб? Достатъчно здрави ли ще са при положение, че износването е доста олямо (около 6мм)?
Разликата в цената е много сериозна естествено, но това ли е най-разумното решение на проблема?
Благодаря и поздрави,
Надя

# 72
  • Мнения: 196
Здравейте бих искала да попитам в какви граници е нормално да варират имплантите като цена? Имам предложения за 800 както и за 2300 на зъб. Разбирам че са различна технология -еднокомпонентни и двукомпонентни. Разбирам че и вторите са по-качествени. А в каква граница може да  варира цената на двукомпонентни на Straumann (Швейцария)? 2300 ми се струва прекалено много?

Благодаря за споделянето на опит и мнение по въпроса

# 73
  • София
  • Мнения: 389
Каква е тази стъклена основа за протеза, няма много информация кой я прави и какво представлява, а ми е интересно защото разбирам,че може би е подходяща за съпругът ми, няма последни зъби.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля ви за мнение за д-р Любенов от Кюстендил.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт