Шарени яйца, вкусни козунаци, да се готвят МАЙските бебета-юнаци! - Тема 22

  • 22 211
  • 694
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 23
Рая, ето тук има статия за масаж на перинеума:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_1560_0.html

Ей, Жени, бързо да оздравява бъдещия батко! А ти се пази, само това ни липсва накрая да взимаме да се разболяваме.

Добре де, ама като се разболяват толкова често тези деца, как ходите на работа??? Аз все това си мисля, че ще ми е доста трудно като почна пак работа, детето на градина, и като започне да се разболява през няколко дни направо ще откача.. да не говорим че и за самото дете е ужасно, постоянно с някакви хапове да се мъчи да гълта... ужасия! Милите те!

# 76
  • Мнения: 5 591
Честити бебета на Sve82 и Ценка!Бързо възстановяване на мамите!

Жени,бързо оздравяване на малкия.

katrina85 ,не ми се отваря линка,който си дала за да видя комплекта.

# 77
  • Мнения: 99
Здравейте и аз да се класирам в новата ни темичка отново прекрасна а и аз гласувах за тази.  Crazy

Честито на всичките мами и техните бебчета.
  bouquet

На мен днес ми е ден за разкрасяване отивам на фризьор все пак да вляза в приличен вид в болницата.
 Laughing

Днес така побеснях в работата на ММ са спрени отпуските дори и него  не го   пускат другата седмица само на 27-ми егати тъпаците  #Cussing out добре че немогат да му забранят другите 15 дни след това

# 78
  • Мнения: 1 328
Гери, ми не знам другите как се справят. Доста е трудно, ако нямаш баба или друг помощник на разположение. Или варианта както е в нашата детска градина - масово си водят децата хремави, кашлящи и така. Аз имам възможност да работя от вкъщи и мога да го гледам като се налага. Имам и баби в квартала, на които обаче разчитам наистина в краен случай. Като цяло грижа си се аз за моето дете..

# 79
  • Мнения: 9
много благодаря Гери С.   bouquet

# 80
  • Мнения: 15
За махането на серклажа да кажа - направо майтап работа, за секунди става, изобщо не се усеща. Е, вкарването на спекулума не е най-приятното изживяване, понеже вече е доста чувствително там, но така или иначе докато се усетиш всичко е свършило. Та, Бонбонка и други мами със серклаж - да не го мислите изобщо  Peace

Кой каза, че ще ражда на 28-ми - понеже по едно време имаше при нас едни приказки за планирано секцио, та се консултирахме с нумеролог и тази дата се оказа перфектна за раждане  Wink

# 81
  • Мнения: 75


Кой каза, че ще ражда на 28-ми - понеже по едно време имаше при нас едни приказки за планирано секцио, та се консултирахме с нумеролог и тази дата се оказа перфектна за раждане  Wink
Аз ще раждам на 28-ми! Peace
Дано да е така,както казваш!!!  bouquet

# 82
  • Мнения: 407
Еха,пак бебевалеж!
Честито на Ценка!!! Да са и живи и здрави Габриела  и Александър !!! Да качват бързо грамчета и да радват много мама и тати!
Честито на Sve82!!! Да е жив и здрав Андрей !!!
Бързо възстановяване момичета!
Maria I, във Варна бях видяла такива нощници в едно магазинче за бельо - намира се по диагонал срещу сладкарница "Синчец". Можеше и да се пробва. Това е на улицата към Спортна зала.
При мен като се разболее малкия, или аз работя вкъщи и го гледам, или някоя от бабите / ако са свободни / идват на помощ.

# 83
  • гр. София
  • Мнения: 2
Здравейте,

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ДЖУЛИЯ_М, ЦВЕТИ, ЦЕНКА И СВЕ!!!

Аз днес съм бясна Sad От 09:00 - 16:00 часа нямаше ток SadSadSad Полудях. Не можах да си направя кафе, обяд или каквото и да било, свързано с ток (демек почти всичко). Да не говорим за тв иинтернет. Най - гадното беше, че естествено нямаше и асансьор. Живея на 10-тия етаж и освен всички стълби, се минава през мазаето, което е на 6-тия етаж и е като във филм на ужасите.

В петък влизам в 9-тия месец. Досега не съм получавал никакви контракции и не знам какво е усещането. Според Вас дали е опасно да продължа да си карам колата? Притеснява ме факта, че не знам какво са контракциите и ако получа как бих реагирала. Моля, ако някой има опит да го сподели.
И още нещо...срам не срам реших да Ви питам. В болницата до каква степен искат да сме обръснати? Имам предвид, че аз сега гледам всяка седмица, даже и по често и мисля, но ако когато бебчо тръгне нямам време отново дали ще е проблем, ако има леко наболи косъмчета?

ПС: Радвам се, че Ви има Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 84
  • Мнения: 4
Честито на Све и на Цени за бебчетата.Да са много здрави и послушни.А техните мами бързо да се въстановяват  Hug
Да ви се оплача,няма да раждам на 05.05. а на 09.05.(макар че не съм сигурна че ще издържа до тогава Simple Smile )
Нели темичката както винаги е супер  Hug

# 85
  • Мнения: 111
viktoriamg аз имам неболезнени контракции от 5тия месец,изразяват се във втвърдяване на корема за секунди-не съм спирала да шофирам въпреки това.Незнам дали би ми пречило когато станат болезнени...

# 86
  • Мнения: 3 459
Ехеее, направо бебеградушка си настана в темата  Crazy Crazy Crazy

Честит син на мама Све !   bouquet
Да расте здрав и щастлив големият юнак !
Hug

# 87
  • Мнения: 23
Здравейте,

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ДЖУЛИЯ_М, ЦВЕТИ, ЦЕНКА И СВЕ!!!

Аз днес съм бясна Sad От 09:00 - 16:00 часа нямаше ток SadSadSad Полудях. Не можах да си направя кафе, обяд или каквото и да било, свързано с ток (демек почти всичко). Да не говорим за тв иинтернет. Най - гадното беше, че естествено нямаше и асансьор. Живея на 10-тия етаж и освен всички стълби, се минава през мазаето, което е на 6-тия етаж и е като във филм на ужасите.

В петък влизам в 9-тия месец. Досега не съм получавал никакви контракции и не знам какво е усещането. Според Вас дали е опасно да продължа да си карам колата? Притеснява ме факта, че не знам какво са контракциите и ако получа как бих реагирала. Моля, ако някой има опит да го сподели.
И още нещо...срам не срам реших да Ви питам. В болницата до каква степен искат да сме обръснати? Имам предвид, че аз сега гледам всяка седмица, даже и по често и мисля, но ако когато бебчо тръгне нямам време отново дали ще е проблем, ако има леко наболи косъмчета?

ПС: Радвам се, че Ви има Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Ооо това е ужасно с асансьора, другото все пак се приживява, но да качваш толкова много стълби.. на мене ми тежи втория етаж, та незнам до 10 сигурно, един път да се кача и ще родя  Crazy

А аа колкото до прическата, ще гледам да съм като бебе, дано оцеля момента!!! Ако не ще видим... всеки случай няма да им дам да ме оправят в болницата -  Stop
Но едва ли ще е проблем ако са леко наболи косъмчетата  Wink
 Hug

# 88
  • Мнения: 0
Честито голямо момченце на Sve  Hug Да е живо и здраво, а на мама бързо възстановяване
viktoriamg,, за карането на кола- аз си карам, даже ей сега излизам с нея, и съм 37 седмица, само колана го закопчавам първо и после премятам само горната част пред мен / не знам дали е разбираемо  Simple Smile/, не мисля,че контракцията може така да те изненада или стресне  Peace
За прическата си искат да е дюс  Simple Smile аз мисля преди да тръгна за болницата да я актуализирам  Laughing
Рая, гледам, че Гери ти е пуснала линк за масаж на перинеума, аз само да кажа, че има много клипчета в youtube  Peace
Отказахте ли се от софийската среща? Confused Аз днес в Лабиринт не можах да отида, че един водопроводчик ми вися на главата до 11, 30  Crazy хем му бях казала, че ще излизам  Crazy
kamaria, 09.05 е много хубава дата - деня на победата и деня на Европа  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 153
Честити нови бебчета и от мен на Ценка и Све!!!Да са живи и здрави, бързо да наддават и да са най-голямата гордост на мама и на тати!!! Hug Hug Hug
viktoriamg :Контракции-представляват болезнени или неболезнени втвърдявания на корема ти!Шофирането едва ли би им повлияло, но все пак ти сама ще усетиш как се чувстваш и можеш ли да го правиш. Колкото до бръсненето- не се притеснявай, като отидеш в болницата си носи самобръсначка- ако има нужда от дооправяне акушерките ще вземат мерки LaughingНе е страшно- аз лично съм оправяла много, много родилки:-))))

Общи условия

Активация на акаунт