47 пъти "Ура", в Канада дойде пролетта!

  • 28 603
  • 733
  •   0
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 713
Гери, от много розово и много черно, ще го докараме на кафяво май. Само че и този цвят е малко притеснителен, та не знам... Laughing
Жълтото е за лудите. Предлагам и аз да се спрем на оранжево и зелено. Зеленкото е цвета на надеждата и не само.  Laughing

# 691
  • Мнения: 0
..и на спокойствието и природата и може и друго, ама не се сещам Laughing
Вери, клюката изчезна...няма за какво да се спори... fightще разочароваме читателите със сутрешното кафенце пред компютъра atwork ама какво да се прави нали го правим заради цветовете и техните нюанси Joy

# 692
  • Мнения: 0
mamamiatopicclosed тръгнали сме от различни пътеки и затова всеки гледа от различна камбанария..за едни розово, за други кафяво, за трети оранжево Wink криви и прави няма, въпрос на гледна точка и цели(колко пъти да го повтарям???) Всеки има право на мнение и трябва да се уважава Peace ..било лошо или добро!!! Не може да си сит и да казваш колко е добре живота на гладния.. Laughing Съгласен и несъгласен винаги ще има..така е устроен живота... Peace

Аз се прехвърлям към категорията: четящи Mr. Green

 smile3505

# 693
  • Мнения: 753
Аз съм карала варицела, малкия също та не ме притеснява особено, но пък Ескориал е с малко бебе, а и Маневрата, Тарилимам също, та може би наистина да отложим.
Явно ми е писано да си бачкам, няма измъкване Laughing Но ще направим среща, де, здраве да е! Колко време  се препоръчва да се избягват контакти при варицела? за инфо- ние не сме ваксинирали малкия съвсем умишлено, изкара варицелата супер леко и сега съм сигурна,че има имунитет. Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 юни 2011, 13:56 от kambanka 2304

# 694
  • Мнения: 0
Аз съм била от четящите дълго време форума, но все не се престрашавах да пиша Embarassed Стана ми интересна темата за имиграция. Ние сме от 4 години в Албърта и все още не можем да стъпим на краката си, понякога съжаляваме, понякога не, но е трудно връщане назад, но го обмисляме как да стане. Браво на дързостта на хората, решили се на тази стъпка. На нас също не ни харесва особено амер.-канад. начин на живот. Много добре са го описали Гери и Дензъл и съм съгласна с тях.  Техните коментари описват точно моите настроения и впечатления.  Виждам, че повечето сте от фр. част. Там сме ходили само на ексурзия-красиви места, но за нас също беше важно в началото да намерим бързо работа и то само с един език. Мъжът ми още си бачка какво да е..аз от гледане на деца не мога да тръгна на работа..нямаме много познати, приятели...климатът е много кофти..имаме само 3 месеца лято..в Бг работехме по професиите си, не сме били зле, но не бяхме и добре. Имиграцията ни беше по-скоро като приключение, но с много нерви, които не ги очаквахме...Наистина тука доста хора дават назад, особено ако не знаеш добре езика и проф. не е търсена за съответната провинция. Прочетох, че спорите за неща, които са малко странни за мен като спокойствие...ами не знам човек как може да има това, когато се чуди как да си покрие сметките и кой да работи и кой да гледа децата, тъй като градините в англ. част са скъпи и непосилни за нас. Без някой да се обижда, но си мисля, че доста от полож. неща за Канада са пречупени през призмата на хора, които или са имали късмет, или някой им е помогнал тука или просто не им пука.
Бих се включила с повече инфо, но не искам и мен да ме нападат, нямам желание да споря с някой и затова ще си остана зад паравана

# 695
  • Мнения: 753
Цитат
...пречупени през призмата на хора, които или са имали късмет, или някой им е помогнал тука или просто не им пука.
...

Значи, ако на някой му харесва тук и му е провървяло , значи е непукист или връзкар? Twisted Evil Без значение бекграунд, СВ, опит, езици?
Ако, обаче не е сред тези късметлии,значи си е "нормален" имигрант и има право да сипе негативизми без никой да му посочва и друга гледна точка?

# 696
  • Мнения: 3 743
Аз пък сега се двуомя в коя болница да раждам в Отава или в Гатино Thinking
Така е, като не те прехвърли доктора от уолк-ин клиниката преди да затворят за лятото, пак започваш да се двуомиш и да разглеждаш всички варианти Laughing
 new mom, ти ако си раждала тук, можеш ли да кажеш в коя болница /може и на лични/

# 697
  • Мнения: 5 713
Имам късмет и не ми пука... Laughing

# 698
  • Мнения: 110
Колко време  се препоръчва да се избягват контакти при варицела? за инфо- ние не сме ваксинирали малкия съвсем умишлено, изкара варицелата супер леко и сега съм сигурна,че има имунитет. Simple Smile
Инкубационият период е дълъг между 10 и 23 дена, но средно на 14 ден се проявява.
А относно имунитета след прекарана варицела не бъди спокойна, тъй като вируса остава в организма и при силно намален имунитет може да се активира и тогава се проявява Zona, което е много болезнено, продължително и неприятно. 

# 699
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Я кажете, тая варицела хубаво ли е да се изкара? Аз знам, че имаме ваксинация, ама знам ли  Rolling Eyes
Чувала съм, че за момчетата особено било особено опасно, ако боледуват в по-късна възраст и било добре да я изкарат, докато са деца.

Искам да споделя нещо, вчера научих нещо, което мъжът ми е скрил от мен, понеже милият се притеснявал да не се стресирам и да ми спре млякото  Crazy  Heart Eyes, та става въпрос за г-н Даниел Кътев, който доста пъти съм препоръчвала като финансов съветник при попълване на таксите, обаче тая година бая е оплескал нещата за нас, и се е държал супер арогантно и надменно със съпругът ми, когато му се е обадил да му каже, че нещата не са наред. Не съм човек, който сочи с пръст и плюе, особено пък по конкретни хора, но в случая с ръка на сърцето и с чиста съвест ви казвам, че повече никога няма да се ползвам от услугите му и никога не бих го препоръчала отново! И повтарям не става въпрос за направената грешка, понеже грешки винаги стават, всички сме хора - а за реакцията на господинът!
 

# 700
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Колко време  се препоръчва да се избягват контакти при варицела?

21 дена инкубационен период и ако се зарази още около 7 дни до завехване на пъпките  Confused ако решите да се съберете не се притеснявайте, че ще е без нас пък по-натам и с нас ще повторите  Wink Но при две неваксинирани бебета, пък и на Вери децата не са ваксинирани доколкото знам та не ми се поема никакъв риск в случая, че усложненията звучат страшно.

TariliMom по принцип повечето случаи карат лесно варицелата но при толкова малки деца има висока степен на риск от усложнения. Съжалявам за неприятния опит с г-н Кътев на мен ми е противен като личност от бг-канада форума, но се надявах че поне е достатъчно компетентен професионално.

Аз вече казах, че в този форум пишат много малко хора, които са се реализирали професионално и е нормално да има превес на мненията на хора, които седят в къщи по една или друга причина и част от тях са неудовлетворени от професионалното си развитие. Пак казвам, че реализираните професионално не е задължително да са очаровани и щастливи, но без да са изказали мнение по въпроса няма как да знаем.

# 701
  • Мнения: 5 713
пък и на Вери децата не са ваксинирани доколкото знам та не ми се поема никакъв риск в случая, че усложненията звучат страшно.
За мен не е проблем.
В градината на Маги имаше няколко случая на варицела, но тя не се зарази. В училище не знам какво става, съответно и на брат си какво "носи". Защото тя може да не се разболее, а да е само преносител.
То сега това прозвуча, че вярвам, че децата ми никога няма да се заразят.  Laughing
Дори и да се, не ме притеснява.

# 702
  • Мнения: 7 171
Я кажете, тая варицела хубаво ли е да се изкара? Аз знам, че имаме ваксинация, ама знам ли  Rolling Eyes
Чувала съм, че за момчетата особено било особено опасно, ако боледуват в по-късна възраст и било добре да я изкарат, докато са деца.!


Това е заушка (mumps), не варицела. Засяга жлезите и може да доведе до безплодие при момчетата.  Варицелата би била опасна при бременност. Затова е "хубаво"да се изкара в по-ранна възраст. повторното боледуване Се проявява като херпес зостер (shingles).

# 703
  • Мнения: 3 932
Mи да я отложиm срещата тогава, ако е през уикенда, повече хора ли ще дойдат? А и на 15-ти е партито за края на учебната година на Даmян пак в Ласал и ще mи дойде в повечко разхождането.

Някой засегна професионалната реализация, поредното относително понятие...
Когато дойдохmе бях mного горда, че си наmерих от раз работа в кв. mагазинче до нас (Куш тар за просветените), страхотна школа за езика и произношението, пълна експлоатация, 8 часа на крак без почивка, но mен си mе кефеше, защото научавах mного, а знаех, че е вреmенно. Започнах да уча на фул тайm като и работех 3 дена през седmицата. С цел иконоmия на вреmе, за 1 ден бях записала 3 курса и после се оказа, че ще трябва да подготвяm съответно 3 изпита  Shocked.
Като завърших У-та тук (1 год. сертификат, чов. ресурси) бях доволна на работа като секретарка на рецепция, после mе повишиха и така 4 поста в същата фирmа...еmи mай съm се реализирала. Не бих казала, че съm била късmетлийка, просто инатътъ при mен е градивен.
Иначе и аз от Бг съm и с инженерна диплоmа...

# 704
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
ako e prez weekend-a shte doidem.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт