Рецепти с варени яйца

  • 33 342
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 565
Танита, благодаря! Отдавна търсех рецептата за пълнените запечени яйца   bouquet

# 16
# 17
  • Мнения: 18
Това е стара тема, но отново е актуална. Ето моята любима рецепта с варени яйца:

Пролетна супа от лапад/коприва/ с варени  яйца и сирене
В тенджера с вряща вода пускам последователно сол, оцет, фиде/може и с ориз/, нарязани на дребно два стръка пресен чесън и след около 5 минути /да се свари фидето или за ориза -10/добавям нарязания лапад. Вари се около 2 минути. Добавям олио и застройвам с 1 яйце и половин кофичка кисело мляко.Сервирам в дълбока чиния с натрошено сирене, нарязани варени яйца и магданоз.
Прекрасно изглежда и е много полезна.
Заб: Ако се прави с коприва,  я прибавям още в началото за да се свари.

# 18
  • София
  • Мнения: 565
Тъкмо навреме. Имам лапад и ще го направя точно по този начин. Благодаря, pepit1!

# 19
# 20
  • Мнения: 2 774
От мен една много елементарна салатка, но без майонеза  Grinning
Яйцата нарязани на ситно, добавя се ситно нарязан пресен зелен лук, няколко маслини, овкусява се с олио (зехтин), сол, оцет и малко  черен пипер.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 025
Точно такава тема търсих   bouquet

Аз имам доста яйца от празника и днес реших да ги настържа и да ги прибера във фризера - някой правил ли е това преди? След това стават ли за салата? Аз си измислих една салата, настъргани яйца, кисело мляко, косели краставички и печени пиперки.

# 22
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
МММмммммм много ще ми е полезна тази тема. Имам достааа яйца.

# 23
  • Мнения: 422
Част от великденските яйца употребих в едно месно руло. На половин кг кайма, добавих 4 настъргани сварени яйца, 500 гр замразен бланширан спанак,задушени с малко олио 1 глава лук, 2 моркова настъргани и няколко стръка пресен лук, около 150 гр настърган кашкавал. Всичкото това добре смесено и изсипах в продълговата дълбока кексова форма. При печенето пусна доста сок, който отцедих и направих сос към рулото, с кисело мляко и брашно, като сос бешамел. Получи се много вкусно, а и децата много го харесаха.
Правих пица, на която наредих варено яйце на колелца, салам, кашкавал, дом.пюре.
Зеленчукова супа, която не е застроена, при сервирането настъргах варено яйце.
Зелена салата с краставици и домати и варени яйца.

Тази рецепта е от Кулинарен журнал и много ни допадна, но съм я правила няколко пъти до сега.
Задушават се нарязан на кубчета лук, скилида чесън, добавят се домати нарязани на кубчета/ може от консерва, а и с доматено пюре става/, подправя се с черен пипер, сол, мащерка. Соса се вари до готовност. Нарязани варени яйца, на полумесец, се нареждат в намаслена тавичка и се заливат със соса, настъргва се кашкавал и се запича за кратко във фурната, да хване златист загар кашкавала.
В миналогодишните теми има интересни предложения.

# 24

Общи условия

Активация на акаунт