Спират ли майчинството при пускане на ясла?

  • 73 373
  • 249
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам нещо до сега не съм работила получавам майчинство в размер на 100 лева и пенсия по телк (за мен ) в размер на 140 лева таткото ни остави и ни е много трудно въпросът ми е ако започна работа на граждански или на трудов договор ще имам ли проблеми и ще продължа ли да взимам и тези помощи бебето ми е на 5 месеца и има кой да го гледа Simple Smile благодаря предварително

100 те лв ги взимаш,защото си безработна,ако почнеш работа вече няма да си такава
Колко стаж имаш през живота си?Защо си на социално майчинство?

# 226
  • Мнения: 252
Здравейте искам да попитам нещо до сега не съм работила получавам майчинство в размер на 100 лева и пенсия по телк (за мен ) в размер на 140 лева таткото ни остави и ни е много трудно въпросът ми е ако започна работа на граждански или на трудов договор ще имам ли проблеми и ще продължа ли да взимам и тези помощи бебето ми е на 5 месеца и има кой да го гледа Simple Smile благодаря предварително

След 6- тия месец може да прехвърлиш майчинството на друг.

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 18:42 от rumba77

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След 6- тия месец може да прехвърлиш майчинството на друг.

Тя е на социал.То не се прехвърля.Отделно след 6 я месец майчинството на работеща майка може да се прехвърли само на бащата,а той ги е напуснал

# 228
  • Мнения: 2
Здравейте искам да попитам нещо до сега не съм работила получавам майчинство в размер на 100 лева и пенсия по телк (за мен ) в размер на 140 лева таткото ни остави и ни е много трудно въпросът ми е ако започна работа на граждански или на трудов договор ще имам ли проблеми и ще продължа ли да взимам и тези помощи бебето ми е на 5 месеца и има кой да го гледа Simple Smile благодаря предварително

100 те лв ги взимаш,защото си безработна,ако почнеш работа вече няма да си такава
Колко стаж имаш през живота си?Защо си на социално майчинство?

Ами до момента нямам никакъв стаж работила съм само без договор сега искам отново да започна работа защото ни е трудно но вече всеки иска да подпишеш договор и затова реших да ви попитам дали ще продължа да получавам социалното майчинство

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
искам отново да започна работа защото ни е трудно но вече всеки иска да подпишеш договор и затова реших да ви попитам дали ще продължа да получавам социалното майчинство

Не,няма да го взимаш,ако започнеш работа

# 230
  • Мнения: 64
А ако детето тръгне на ясла след навършване на 2г, мога ли да ползвам неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 3г? А има ли опция след изтичане на майчинството, да си взема полагаемия платен годишен отпуск и след това - неплатен до навършване на 3г на детето?

# 231
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 419
А ако детето тръгне на ясла след навършване на 2г, мога ли да ползвам неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 3г? - да А има ли опция след изтичане на майчинството, да си взема полагаемия платен годишен отпуск и след това - неплатен до навършване на 3г на детето? - да, може

# 232
  • Варна
  • Мнения: 385
Здравейте, детето ми е на 1 г и 5 м, но се налага да го пусна на ясла- това автоматично ми намаля майчинските на половина, но ако реша да се върна на работа ,но при друг работодател, след започването на детето на ясла - какво трябва да предприема? Някаква молба при стария работодател ли подавам? И останалите 170 лв ще продължа ли да вземам?

# 233
  • Мнения: 64
А ако детето тръгне на ясла след навършване на 2г, мога ли да ползвам неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 3г? - да А има ли опция след изтичане на майчинството, да си взема полагаемия платен годишен отпуск и след това - неплатен до навършване на 3г на детето? - да, може
Благодаря!  bouquet

# 234
  • София
  • Мнения: 1 257
Здравейте, детето ми е на 1 г и 5 м, но се налага да го пусна на ясла- това автоматично ми намаля майчинските на половина, но ако реша да се върна на работа ,но при друг работодател, след започването на детето на ясла - какво трябва да предприема? Някаква молба при стария работодател ли подавам? И останалите 170 лв ще продължа ли да вземам?

Когато започнеш на ТД при новия работодател, искаш от служител ЧР да ти даде декларация за получаване на 50% от майчинството за втората година и да я подаде в НАП. Така ще работиш и освен заплатата ще получаваш и 170лв. от майчинските.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 385
Благодаря!

# 236
  • Мнения: 234
Здравейте, в момента съм в отпуск за отглежда на дете до 2г. до края на октомври. Искам да ги запиша на ясла от септември, но да отложа тръгването им с 3 месеца, колкото разбрах, че имам право. Това значи ли, че трябва да си прекратя майчинството от септември, или тръгването им се брои от декември, когато реално ще тръгнат?

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, в момента съм в отпуск за отглежда на дете до 2г. до края на октомври. Искам да ги запиша на ясла от септември, но да отложа тръгването им с 3 месеца, колкото разбрах, че имам право. Това значи ли, че трябва да си прекратя майчинството от септември, или тръгването им се брои от декември, когато реално ще тръгнат?

Брои се от когато реално тръгва.Но си провери колко можеш да отложиш тръгването.При нас направиха промяна и от 90 стана 30 дни

# 238
  • София
  • Мнения: 420
Здравейте и от мен.
Детето ми е прието на ясла от септември. Въпроса ми е, трябва линда се върна на работа и ще ми спрат ли майчинството?
Ако ми го спрат, ще мога ли да си ползвам отпуските - платени и неплатени поне до края на годината, тъй като няма да го пускам на ясла още известно време?
Благодаря.

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен.
Детето ми е прието на ясла от септември. Въпроса ми е, трябва линда се върна на работа и ще ми спрат ли майчинството?
Ако ми го спрат, ще мога ли да си ползвам отпуските - платени и неплатени поне до края на годината, тъй като няма да го пускам на ясла още известно време?
Благодаря.

Ти сама трябва да си го спреш.Попълваш декларация затова в работата+декларация за 170 те лв майчиство.Но от момента,в който започне да посещава яслата реално.Това,че е приет и записан не означава нищо.От момента,в който тръгне,ти трябва да се върнеш на работа/отпуск/болничен
Преди двете години на детето нямаш право да ползваш неплатен за гл на дете.Платеният отпуск може

Общи условия

Активация на акаунт