Идеи за бизнес 14

  • 68 044
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Занаятчия - изпити, такси, кетапи и т.н., граждански договори - главоболия, осигуровки и т.н.
Това са две идеи дето ще ти дадат възможност да си декларираш и платиш съответното за дейността. За мен са излишни гимнастики както ти писах - по-добре фирма и там пак може да си самоосигуряваща се. Права, си че ще ти добави осигуровки обаче. То другото също ще го нпарави.

# 61
  • Мнения: 116
Да,наистина май най добрия вариант е фирма,тъй или иначе и да се регистрирам като самоосигуряващо се лице със свободна професия,както казваш-осигуровките не се спестяват.

# 62
  • Мнения: 1 546
Една идея от ме ( за нея прочетох в едно списание).
Та за тези които се занимават с направата на сайтове може би ще е лесно.
Какво представлява всъщност. Става дума за наеми - за по дълъг или къс времеви период. Сайта е нещо като и-бей за наемане на имоти. Собственикът си поства имота в сайта, собствениците на сайта помагат имота да достигне до по-голям кръг от хора. За собствениците на сайта остава % от наема. ( само за сведение такъв сайт създаден в САЩ за година има печелба няколко милиона долара)
Хм, интересно, а случайно да помниш как се казва сайта?

# 63
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
За съжаление не помня. Четох го в едно списание в самолета.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 532
Ами аз мога да продавам изделията чрез фирма, тъкмо ще направя малко допълнителен оборот на собственика, но не знам дали в блога (или сайта) съм длъжна да посоча име и координати на фирма или мога просто да публикувам нещо като каталог с цени e-mail за поръчка.

# 65
  • Мнения: 116
Мисля,че се изискват координати на фирмата според закона за електронната търговия.

# 66
# 67
# 68
  • Мнения: 5 710
отдавна не съм се записвала тук:)

Моят 'бизнес' с хим, чистене в момента е О.К,  имаме работа ( покрай сезона), най-после банковата сметка е на плюс от миналия месец, т.е 7 месеца след старта. Сигурно ще поемемм и фиксиран ангажимент с 2 места, което е добре. Мен малко ме е страх от тази крачка, з не знам дали имаме нужния капацитет, но ще опитаме сигурно, хората сами ни намериха (!).  Стискайте ни палци, значи.
Много задобрях аз в работата, кураж придобих, дори изучих технически схеми на машини за сухо пране ( ха-ха),  но има много тежки дни, ходя и в неделя, направих вече и някои подобрения на самия процес работен с което мн. се гордея. Така че засега съм в нещо като сезонно опиянение , знам, че работата има силни и слаби сезони, да видим баланса накрая ..т.е след 1 година.

Поздрави и успех на всички!

# 69
  • Мнения: 82
Аз пък вчера бях уведомена от счетоводителя си,
Смени си счетоводителя. Моята е подала въпросните документи, без да я подсещам.
Моята живее у нас! Какво да я правя? Много счетоводители не знаеха?!./ Rolling Eyes
10 c's, много се радвам, че има хора на които им върви! Обнадеждаващо е! И моята работа малко потръгна, но това е и заради хубавата стока, която предлагам newsm53

# 70
  • Мнения: 55
запис... скоро ще се включа и с конкретни въпроси Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 1 262
Смени си счетоводителя. Моята е подала въпросните документи, без да я подсещам.

Нека не звучи като заяждане, но подаването на декларацията по чл. 15 от ЗЗБУТ изобщо не е счетоводна работа.  Peace
Иначе темата ми много интересна и я следя с удоволствие от доста време.

# 72
  • Лондон
  • Мнения: 403
Смени си счетоводителя. Моята е подала въпросните документи, без да я подсещам.

 подаването на декларацията по чл. 15 от ЗЗБУТ изобщо не е счетоводна работа.  Peace

 Абсолютно вярно!

# 73
  • Мнения: 2 401
Смени си счетоводителя. Моята е подала въпросните документи, без да я подсещам.

 подаването на декларацията по чл. 15 от ЗЗБУТ изобщо не е счетоводна работа.  Peace

 Абсолютно вярно!

Каква е тая декларация, която се споменава в тая тема и не е счетоводна работа?

# 74
  • Мнения: 54
Смени си счетоводителя. Моята е подала въпросните документи, без да я подсещам.

Нека не звучи като заяждане, но подаването на декларацията по чл. 15 от ЗЗБУТ изобщо не е счетоводна работа.  Peace
Иначе темата ми много интересна и я следя с удоволствие от доста време.


Същото нещо ми каза и счетоводителя ми. Смея да твърдя, че наистина е добър в работата си, грешката му в случая беше, че ми каза за съществуването на тази декларация два дена преди изтичането на срока. ИНАЧЕ, като изключим, че за да подадеш декларацията, трябва да си инсталираш определена програма, да попълниш документите, разпечаташ в един формат, след това трансформираш документа в друг формат, предадеш им и хартиен и електронен носител, ТА, иначе си отнема под минута самото предаване на документите.Е, на мен ми отне около два часа, защото се връщах три пъти, един път си ходих до вкъщи за да променя документа в еди си какъв формат, този който ще е на електронен път, но си научих урока, и за догодина ще съм пушка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт