Помощ - срамно ли е да си я поискам?!

  • 6 953
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
 И аз бях  в твоето положение. Когато синът ми бе на 3 и половина година , аз бях бременна  в последен месец... Контракции, подути крака... умора.
 Но ще те посъветвам да поискаш помощ след като родиш. Понеже тогава ще ти трябва в пъти повече. Peace

# 16
  • Мнения: 77
краси.мира това с помоща между поколенията в България е просто необходимост.
Младите семейства имат нужда от помощ, когато са в екстремни ситуации.
Както и старите родители ще имат нужда от помощ, защото с една пенсия за къде, след това се задават старческите болести и така.
Така, че ако изискваш от детето си, не забравяй и ти да му подпреш едно рамо, коагто има нижда.
Все пак става въпрос за едно семейство, в което хората трябва да могат да разчитат един на друг,
както в радостни моменти, така и по време на нужда, болест и т.н.

# 17
  • София
  • Мнения: 291
Износих втората си бременност с почти всички проблеми, за които разказва авторката.
С тази разлика, че с мъжа ми живеем сами, без да имаме баби и дядовци "под ръка".
Помолих собствената си майка /не свекърва/ за помощ само, когато:
1. в шестия месец получих кървене и трябваше да остана три дни на легло;
2. отидох да раждам и някой трябваше да се грижи за големия ми син;
3. от много разносване на понатежалото ми седем месечно бебе, болките в кръста ми бяха станали нетърпими до толкова, че една вечер просто не можех да стана от леглото;
4. сега се преместваме от едно жилище в друго и съм преценила, че ми е непосилно да се справя сама.
Специално за мен, смятам, че съм потърсила помощ напълно основателно. И това, че съм поискала от майка си да пропътува 200 километра в едната посока, за да се отзове далеч не го смятам за глезотия.
Ако авторката е на мнение, че наистина не би могла да се справи с положението, то нека поиска помощ.
Но също така не бива да забравя, че не би било добре да звъни всеки път, когато няма, кой да напазарува, да разходи детето или да му приготви обяд.  

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 01:13 от narcis

# 18
  • Мнения: 1 340
Щом не се чувстваш добре и се нуждаеш от помощ искай, пък ако се отзоват - супер. Няма смисъл да се мъчиш ако има начин да ти е по-леко, а и медал няма да получиш за това, че си се гърбила и не си товарила никой. Все пак без да прекаляваш, все за месец може да помолиш свекърва ти да помага по-интензивно Simple Smile Успех и леко раждане!!!

# 19
  • Мнения: 12 687
На свекърва ти може да й е неудобно да идва в жилището на родителите ти. Няма ли начин да взима детето при нея. 

# 20
  • Мнения: 64
Глезиш се.
Ами като се роди и бебето какво ще правиш?

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Глезиш се.
Ами като се роди и бебето какво ще правиш?


И аз мисля така...
Правите бебета, пък после кой ще ми помага?
Казваш, че родителите ти ти помагат. Ма нека и свеки го прави, тя си няма друга работа.
Но родителлите сте вие... И вие решавате кое, как. Включително и дали ще се справите...
Не си мисли, че имам нещо лощо към теб или към сестрите ти по съдба. Просто отдавна разбрах, че децата са грижа основно на родителите им. И чак после, ако някой иска/може се включва с помощ.
Спокойно до края и леко раждане  Peace

# 22
  • Мнения: X
Приятелките ти могат да ти помагат. Ние така правехме за една наша приятелка, която лежа вкъщи почти 3 месеца за задържане - някой сготви нещо, друг изкъпе по-голямото дете, трети изчисти...
Свекървата не трябва да я притеснявате щом не иска, имам чувството че темата леко тегли натам колко виновна е тя че не се сеща сама.

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 10:41 от Анонимен

# 23
  • София
  • Мнения: 8 026
Мисля, че отговорът на Трещерица се доближава най-много до истината. Вероятно свекърва ти изобщо не предполага, че имаш нужда от допълнителна помощ.
Ако смяташ, че нямаш възможност да се справиш, питай я дали й е удобно да идва за час-два, не очаквай да отгатва дали имаш нужда от едно рамо.

# 24
  • Мнения: 21 688
  Има ли проблем ти или мъжа ти да попитате свекървата дали би могла да идва и извежда детето на сутрешна разходка? Аз мисля, че жената няма да ти откаже, когато е свободна.
 

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Авторке, звучиш така, сякаш мъж нямаш. Къде е бащата на тия деца? Какво ще молиш ти свекърви и стринки да идват да помагат. Той не те ли вижда в какво състояние си, защо не си споделила с него, защо не е говорил още с майка си, която да се ангажира с помощта?

Съжалявам, ама се ядосах.

# 26
  • Мнения: 1 615
Авторке, звучиш така, сякаш мъж нямаш. Къде е бащата на тия деца? Какво ще молиш ти свекърви и стринки да идват да помагат. Той не те ли вижда в какво състояние си, защо не си споделила с него, защо не е говорил още с майка си, която да се ангажира с помощта?

Съжалявам, ама се ядосах.

Тъкмо исках да напиша нещо подобно, но в препоръчителен стил Simple Smile Не се ядосах, защото не ми пука, но е редно мъжът да се рзатревожи малко за жена си и децата си, а ако няма възможност сам да се погрижи, да осигури заместник. Особено ако най-вероятният такъв е собствената му майка, изцяло негова работа да проведе съответния разговор.

# 27
  • Мнения: 12 687


Тъкмо исках да напиша нещо подобно, но в препоръчителен стил Simple Smile Не се ядосах, защото не ми пука, но е редно мъжът да се рзатревожи малко за жена си и децата си, а ако няма възможност сам да се погрижи, да осигури заместник. Особено ако най-вероятният такъв е собствената му майка, изцяло негова работа да проведе съответния разговор.

И на мен таткото ми липсва в цялата сигуация.

# 28
  • Мнения: 64
Нали родителите и помагат. Предполагам мъжа и също, но не трябва и свекървата да се включва всекидневно. Всички бременни ли искат света да се върти около тях?
Ако толкова е проблен детето, защо не го пращате на градина?

# 29
  • Мнения: 275
И на мен таткото ми липсва в цялата сигуация.
И аз не забелязах да се споменава и няма да се очудя ако не го и спомене, защото една част от мъжете не считат за необходимо да се грижат за децата си и смятат, че това е изцяло задължение на майката.

Общи условия

Активация на акаунт