СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 09.05 - 15.05

  • 60 513
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 969
Сигурна съм че като започне септември месец в групата няма да са 10 деца а поне 22-25 деца.

Е, нещо не разбирам. Що така?

Ако това стане реалност ще сезирам Господари на ефира. Няма да оставя това така.

Набор 2009 и 2010 са сборна група. Провери колко са свободните места за 2009-и набор и от толкова деца ще бъде групата. В нашата градина са 3 дечица 2010-и набор и 20 от 2009-ти, общо 23 деца в групата  Peace

# 31
  • Мнения: 1 020
Цветослава, 1-ва и 2-ра яслена група са само условно разделени, реално децата са заедно в една група  Peace

да си призная малко смешно ми стана, че си използвала "сезирам" за господари на ефира... ама като никой държавен орган не предприема нищо, що пък да не "сезираме" вече медиите  Rolling Eyes

Нането, така вече документите на детето ще са ОК и копче не могат да им кажат...

# 32
  • Мнения: 1 541


Нането, така вече документите на детето ще са ОК и копче не могат да им кажат...
Именно, ама ние духаме супата....

# 33
  • София
  • Мнения: 125
Момичета, може ли да погледнете тук:
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=6&k=137
За набор 2010 - преди второ класиране се бяха записали 2 деца, текущо незаписани бяха 8, а сега след второто класиране пише, че текущо незаписаните са 9? Какво може да се е случило?

П.С. Сигурна съм в бройките, защото моята Яна е от неприетите за съжаление и все още следя какво се случва в градината...

Успех на всички, които продължаваме да се надяваме на някакво чудо в събота     bouquet 


На второ класиране са си били 9 незаписани, днес явно се е записало още 1. Тези цифри са динамични, така че ще има още промени. В петък следобяд ще са най-актуални данните. Следете тогава текущо незаписаните, това са евентуалните свободни места за трето класиране.

Благодаря ти, че провери, не че е толкова важно, ама още миналата седмица си се бяха записали две дечица (щото проверявам всеки ден  Mr. Green )... Нищо де, така или иначе едното записано дете е родено август 2010, а аз се надявах, че именно малките (на фона на моето "голямо" януарско дете  Simple Smile ) ще се откажат.
Ще продължаваме да дебнем до последно, пък да видим...

# 34
  • Мнения: 4 465
Не знам дали е вярно това което е написано като коментар към статията в днес.

"Чувал съм че може и без пари ако си член на ГЕРБ
Един познат членува в ГЕРБ и в клуба в който правят сбирки, правят списък за приемане на децата им в детски градини.

Така че правете си изводи за кого са новите градини...или кои балами плащат."


Ако е вярно, съм направо потресена от безочието.

За съжаление и господата от опозицията се събудиха и най-неприятното е проблемите на хората да се използват в предизборните кампании. Нещо, което със сигурност няма да реши никакъв проблем.

# 35
  • Мнения: 54
Сигурна съм че като започне септември месец в групата няма да са 10 деца а поне 22-25 деца.

Е, нещо не разбирам. Що така?

Ако това стане реалност ще сезирам Господари на ефира. Няма да оставя това така.

Набор 2009 и 2010 са сборна група. Провери колко са свободните места за 2009-и набор и от толкова деца ще бъде групата. В нашата градина са 3 дечица 2010-и набор и 20 от 2009-ти, общо 23 деца в групата  Peace




Явно нещо е е променило от както дъщеря ми беше в ясленска възраст т.е. 2005 година. Тогава Ясленска група 1 беше отделно от Ясленска група 2 и с отделни лелки, поне в нашата градина.

И тя мина и през двете отделни групи за да стигне до градината, даже бяха в отделни помещения с отделни входове.

Абсурдно е да бъдат 37 деца ако ще са в една група https://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=3&k=164

# 36
  • Мнения: 60
Искам да попитам дали при следващо класиране при положение че има резреви се теглят номера на хора които са си разместили желанията,защото ако е така не би било честно

# 37
  • Мнения: 4 393
Аз мисля, че ни правят на маймуни. Набутаха едно дете от нашия набор в яслата - това още преди 2 -3 месеца. Оставиха си обаче и да кандидатства през системата. Приеха я и през системата. Мислех си, че ето от там ще се освободи едно място със сигурност. Да, ама не - сега фигурира все едно се е записала след 1во класиране, т.е. едно място отива някъде. Аз пък отивам да търся връзки.


Като си вкараш детето с връзки, ти ще си поредната, която прави на маймуни останалите родители на деца по опашките. Не исках да звуча крайно, но така се чувствам.

# 38
  • Мнения: 1 624
Сигурна съм че като започне септември месец в групата няма да са 10 деца а поне 22-25 деца.

Е, нещо не разбирам. Що така?

Ако това стане реалност ще сезирам Господари на ефира. Няма да оставя това така.

Набор 2009 и 2010 са сборна група. Провери колко са свободните места за 2009-и набор и от толкова деца ще бъде групата. В нашата градина са 3 дечица 2010-и набор и 20 от 2009-ти, общо 23 деца в групата  Peace




Явно нещо е е променило от както дъщеря ми беше в ясленска възраст т.е. 2005 година. Тогава Ясленска група 1 беше отделно от Ясленска група 2 и с отделни лелки, поне в нашата градина.

И тя мина и през двете отделни групи за да стигне до градината, даже бяха в отделни помещения с отделни входове.

Абсурдно е да бъдат 37 деца ако ще са в една група https://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=3&k=164

Най вероятно имат 2 яслени групи.

Ели, може ли на следващата РГ да се предложи в секцията "Информация за родители" да има информация относно колко и какви групи има дадената детска градина за текущата и/или следващата учебна година?

Naneto, и аз познавам едно детенце набор 2010 година което посещаваше детската градина още преди да започне кампанията за кандидатстване... На мен лично това не ми допада, защото дори и сираците и тези които имат предимство по социални причини не могат да посещават детска градина преди да бъдат приети през системата....


# 39
  • София
  • Мнения: 23 107
Ако е вярно, съм направо потресена от безочието.
Ели Х, склонна съм да вярвам! Една лелка от детска градина е казала същото, дори бях писала в темата. Директорката на градината, в която ръботи въпросната лелка, е приела деца по списък, след обаждане на Фандъкова.

# 40
  • Мнения: 377
Искам да попитам дали при следващо класиране при положение че има резреви се теглят номера на хора които са си разместили желанията,защото ако е така не би било честно

Разбира се, че се теглят номера на дечица, които са разместили желанията си и попадащи в гранична група. Не знам защо ти се струва нечестно. И ти имаш право да си разместиш желанията и да ви теглят нов номер, с който евентуално да бъдете приети.

Цветослава, така като гледам заявените бройки най-вероятно яслените групи са общо 2 и са смесени, реалната цифра сигурно е доста по-различна от 37 (предполагам че са доста повече децата)

# 41
  • Мнения: 1 624
Не знам дали е вярно това което е написано като коментар към статията в днес.

"Чувал съм че може и без пари ако си член на ГЕРБ
Един познат членува в ГЕРБ и в клуба в който правят сбирки, правят списък за приемане на децата им в детски градини.

Така че правете си изводи за кого са новите градини...или кои балами плащат."


Ако е вярно, съм направо потресена от безочието.

За съжаление и господата от опозицията се събудиха и най-неприятното е проблемите на хората да се използват в предизборните кампании. Нещо, което със сигурност няма да реши никакъв проблем.

Аз знам, че 26 ОДЗ Калина е една от детските градини на "ГЕРБ" ама как може да се докаже това нямам идея Sad.

# 42
  • Мнения: 60
Искам да попитам дали при следващо класиране при положение че има резреви се теглят номера на хора които са си разместили желанията,защото ако е така не би било честно

Разбира се, че се теглят номера на дечица, които са разместили желанията си и попадащи в гранична група. Не знам защо ти се струва нечестно. И ти имаш право да си разместиш желанията и да ви теглят нов номер, с който евентуално да бъдете приети.

Цветослава, така като гледам заявените бройки най-вероятно яслените групи са общо 2 и са смесени, реалната цифра сигурно е доста по-различна от 37 (предполагам че са доста повече децата)
Да,струва ми се нечестно от гледна точка на това ,че аз искам тази градина още от първо класиране,и при положение че съм първа резерва ,не ми се струва редно да дойде някой друг,да му изтеглят по малък номер  и да ме измести .

# 43
  • Мнения: 432
Да се запиша, че темата лети...

# 44
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте,

Можете ли да ми кажете каква е разликата между списъка на некласираните и списъка на чакащите за трето класиране. Дъщеря ми е първа в списъка на чакащите и е втора в некласираните. Аз се чудя кое е валидното. Ако се гледа списъка на чакащите за следващо класиране, ни трябва само едно дете да не се запише и сме вътре.

Общи условия

Активация на акаунт