СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 09.05 - 15.05

  • 60 512
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 158
гледаш чакащите, защото там се отразяват промените, когато някой размести желанията
а и по него ще се извърши третото класиране
списъка с некласирани е минало - свършено

# 46
  • Мнения: 432
Списъкът на чакащите е актуален към датата на класирането. Т.е. това е списъкът, по който трябва да се ориентираш колко деца кандидатстват и дали евентуално ще се класирате.
Списъкът на некласирането е към определеното класиране, кои от кандидатстващите не са се класирали. То не означава, че не са разместили кандидатурите после.

Докато напиша...

# 47
  • София
  • Мнения: 39 816
Да,струва ми се нечестно от гледна точка на това ,че аз искам тази градина още от първо класиране,и при положение че съм първа резерва ,не ми се струва редно да дойде някой друг,да му изтеглят по малък номер  и да ме измести .
Вие от една седмица, други от три години.

Всеки има право да размества както иска кандидатурите на децата си. Нали целта е такава?!?
Тогава да махнат точките по 1во желание, 2ро и т.н.

Summer7, списък некласирани е списъка на децата както са били по време на класирането и не са класирани.
Другият е за събота. Другата разлика е, че в "некласирани" няма поредност на желание.

# 48
  • Мнения: 74
искам да попитам мамите ,които вече са представили служебна бележка на директорката ,в служебната бележка само района на месторабота ли е упоменат или и точният адрес,тъй като в необх.документи пише че трябва да се отбележи района ,а пък тук чета че трябва да се пише и адреса.

# 49
  • Мнения: 1 541
Аз мисля, че ни правят на маймуни. Набутаха едно дете от нашия набор в яслата - това още преди 2 -3 месеца. Оставиха си обаче и да кандидатства през системата. Приеха я и през системата. Мислех си, че ето от там ще се освободи едно място със сигурност. Да, ама не - сега фигурира все едно се е записала след 1во класиране, т.е. едно място отива някъде. Аз пък отивам да търся връзки.


Като си вкараш детето с връзки, ти ще си поредната, която прави на маймуни останалите родители на деца по опашките. Не исках да звуча крайно, но така се чувствам.

Абсолютно съм съгласна и напълно осъзнавам това. Не си крайна, но това не променя начина, по който се случват нащата. Седим си тука и си говорим и се тръшкаме, да не говорим за майките, които правят нещо и ходят по СО и т.н. и какво накрая... - нищо не се променило с наличието на тази система - да, не се чака по опашки, висим  си удобно пред компа, но връзкарите си влизат пак - просто е по-трудно да намериш връзка...

# 50
  • Мнения: 925
Привет, момичета!
Искам да попитам към кого можем да се обръщаме за нередности, ако не ни отговарят от ИСОДГ? Миналата седмица им писах, че отговаряме на ДК 3, който е написан в сайта на ОДЗ-то като приет. Те ми върнаха линк, с който да ми покажат, че не било така. Обаче от този линк се вижда, че ДК, приемани от ОДЗ са една тройка за родените през 2006 и 2007 деца, и друга тройка за родените през 2008, 2009 и 2010 г. Това ми е малко странно - нормално ли е да има разлика? Но в крайна сметка, която и група критерии да е приложима за нас, би трябвало да ни дадат 0.1 т. (в едната група е ДК 3, в другата е ДК 5, отговаряме си и на двата), която ни изстрелва в гранична група поне и имаме някакъв шанс, макар и на томбола. Обаче те не ми отговарят вече почти седмица - така си мина и това класиране, добре, че имаше дете с повече точки от граничната, та си влезе то. Иначе щях да ги гръмна просто... Дайте идея - кого да търся?

Благодаря и успех и късмет на всички!  Hug

Сис така както са написани нормативните документи, уреждащи тези въпроси, детските градини могат да си правят каквото поискат с ДК. Никъде не е упоменато изрично, че не може да се определят различни критерии, за различните набори, което директно презюмпира, че могат да си определят такива Sad Иначе лично аз ако се считам ощетена от системата по някакъв начин бих се оплакала на зам. кмета, който отговаря за образованието Peace Ако той не ми обърне внимание, ще се жалвам и до кмета  Wink Търси си правата  Peace
А иначе, че ни правят на маймуни с тези детски градини - няма две мнения по въпроса  bowuu

Последна редакция: пн, 09 май 2011, 12:42 от bubSSSSSSS

# 51
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря за отговорите. Ще се водя по списъка на чакащите. Ако знаете как се надявам някое дете да го задържат за догодина и да не го запишат. Само това ми е надеждата и реално има някакъв шанс.

# 52
  • Мнения: 656
Бубс, мерси. Аз, както доста често правя - си намерих отговора на въпроса и сама  Blush. Но благодаря, пак им писах на ИСОДГ и ще им дам време за отговор до утре и почвам да звъня, че то класирането идва..  Peace

# 53
  • Мнения: 4 393
Бубс, мерси. Аз, както доста често правя - си намерих отговора на въпроса и сама  Blush. Но благодаря, пак им писах на ИСОДГ и ще им дам време за отговор до утре и почвам да звъня, че то класирането идва..  Peace


Кой набор ти е детето? Ако е с прием от септември, гледаш горните допълнителни критерии. Ако е на текущ прием (2006 и 2007 набор), гледаш долните допълнителни критерии.

# 54
  • Мнения: 14
Здравейте незнам да ли тук е мястото но имам няколко питания
Моя син е роден на 09.03.2010
В сегашнатта кампания за ясла няма да се включваме но се интересувам от отговрите на няколко въпро са които ще ми се явят догодина по същото време в следващата кампания за детска градина вече
1. Аз живея в Люлин но работя в Дружба 2където е производствената дейност на фирмата за която работя, но  адреса на регистрация на фирмата към коятоработя е на ул Раковска в центъра така че въпроса ми е ако кандидатстваме за детска градина в Дружба за да ми е близо до работат и фирмата ми издаде служебна бележка но а той е адреса на регистарцията на центъра какво става тогава ще имам ли проблем.
2. По изискванията за кандидатстване трябва и двамата родители да са осигурени някой ще може ли да ми отговори на следната ситуация в която ще попадне нашето семейство от 01.01.2012 поради следния факт - ще опиша подробно:

Моя мъж работи в международна фирма която в момента има представителство тук в българия и се осигурурява съгласно законите на България. Но от 01.01.2012 година Международната фирма затваря офиса си тук и го мести в офиса в Букуреещ и от тази дати той ще се осигурява съгласно законите на Румъния . Всичко това ще стане напълно легално чрез подготовката на необходимите документи според законите на европеското законодателстово за работа на европейски граждани в други страани членки на европейския съюз. Ще са подадени всички необходими документи в НАП и НОИ както са изискванията.
За съжаление аз немога да се преместя заедно с него в Букурещ защото тагава няма да имам работа, а защото имам поголямо дете което тогава ще е в 9 клас и учи в елитна софийска гимназия и немога да му променя току така започнатот образование за което дето полага такива усилия.
Така че ще се наложи да кандидатства синът ми в кампания 2011-2012 за детска градина.

ПИТАНЕ ТО МИ Е КАК ЩЕ СЕ ВОДИ ТОГАВА СПОРЕД ИЗИСКВАНИЯТА ЗА КЛАСИРАНЕ ЗА ДЕТСКИ ГРАДИНИ МЪЖЪТ МИ ОСИГУРЕН ИЛИ НЕОСИГУРЕН
ЗАЩОТО БЕЛЕЖКАТА ОТ ФИРМАТА ЩЕ БЪДЕ ИЗДАДЕНА ОТ РУМЪНСКИЯ ОФИС НА ФИРМАТА ТЪЙ КАТО БЪЛГАРСКИЯ ПО НЕГО ВРЕМЕ ВЕЧЕ ЩЕ Е ЗАКРИТ.
рАБОТАТА НА МЪЖЪТ МИ Е СВЪРЗАНА С ПЪТУВАНИЯ - ТОЙ Е ТЪРГОВЕЦ И бЪЛГАРИЯ ЩЕ Е ЕДИН ОТ РЕГИОНИТЕ МУ .

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ОТГОВОРИ НА ТАКА ЗАПЛЕТЕНИЯ КАЗУС КОЙТО ПОСТАВЯМ.

ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО ТОВА НЕ Е МЯСТОТО ЗА ОБСЪЖДАНЕТО МУ

# 55
  • София
  • Мнения: 23 107
искам да попитам мамите ,които вече са представили служебна бележка на директорката ,в служебната бележка само района на месторабота ли е упоменат или и точният адрес,тъй като в необх.документи пише че трябва да се отбележи района ,а пък тук чета че трябва да се пише и адреса.
В слежебната бележка се вписват и районът, и адресът по месторабота.
За такива блейки като мен, които в системата бяха отбелязали района по регистрация на фирмата, в служебната бележка се вписват и двата адреса.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 541
не сме приети - това вместо - запис 

# 57
  • Мнения: 1 020
Гледате ли по НТВ, репортаж за детските градини. измислили са начин да спестяват място със сгъваеми легла  Crazy

# 58
  • Мнения: 4 465
За съжаление и господата от опозицията се събудиха и най-неприятното е проблемите на хората да се използват в предизборните кампании. Нещо, което със сигурност няма да реши никакъв проблем.

Аз знам, че 26 ОДЗ Калина е една от детските градини на "ГЕРБ" ама как може да се докаже това нямам идея Sad.
[/quote]

В яслените групи на 26 ОДЗ има записани към декември 2010 г. 49 деца. Директорът е подал инфо че 8 от тях са записани по т. 2.2.3. На фона на други случаи, тук има само едно дете, записано с друг удостоверяващ документ, което не е драма. Другите са от Комисията в СО, ТЕЛК и ЛКК.
Но според ИСОДГ към 2.05.2011 г. по общия ред са записани 29. 29+8 не прави 49.

Нямам идея по какъв ред са приети останалите деца. И по други ДГ е така. В 65-то ОДЗ е още по-фрапиращо. А иначе ако някой отгоре спуска списъци, което все още ми е трудно да повярвам, то този някой също нарежда и проверките. Но пък и този някой би следвало да е наясно че нещата, дори и на квартален принцип се разчуват. Да не говорим че има и Закон за достъп до обществена информация.

# 59
  • Мнения: 158
STELLEE, нищо заплетено няма... щом човека ще се осигурява с подадени документи в НОИ и НАП - всичко си е наред - той ще е ОСИГУРЕН
на бележката трябва да пише райноа на месторабота, а не на регистрация, но мене ако ме пита някой - работодателя може да ти напише този който ти е най-изгоден  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт