СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 09.05 - 15.05

  • 60 521
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 020
не сме приети - това вместо - запис 
Ееее защо така? Къде приеха каката миналата година? Съвсем съм забравила  Rolling Eyes 98-мо ли  newsm78

# 61
  • Мнения: 4 465
Гледате ли по НТВ, репортаж за детските градини. измислили са начин да спестяват място със сгъваеми легла  Crazy

Аз като бях дете бяхме със сгъваеми легла. По-точно такива каквито се прибират в стената. Това не решава въпроса с нормативно определената площ от 4 кв. м. на дете. Т.е. и да ги сгъват и да не ги сгъват на площ от 100 кв.м. не могат да гледат повече от 25 деца.

Пусни линк тук ако намериш, че да го гледаме на патерици.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 572
STELLEE, има процедури за доказване на осигурителен стаж, заработен в страна от ЕС. С копие от трудовите договори НОИ ще си изиска необходимата информация от съответната институция в Румъния. Дотук добре, но нищо от това го няма описано в правилата за прием и като нищо дори и да докажете, че мъжът ти се осигурява, може да не му признаят точката за работещ родител. Предполагам, че е възможно момичетата да повдигнат този казус пред РГ и правилата да се прецезират в тази посока за следващата кампания.

# 63
  • Мнения: 14
STELLEE, има процедури за доказване на осигурителен стаж, заработен в страна от ЕС. С копие от трудовите договори НОИ ще си изиска необходимата информация от съответната институция в Румъния. Дотук добре, но нищо от това го няма описано в правилата за прием и като нищо дори и да докажете, че мъжът ти се осигурява, може да не му признаят точката за работещ родител. Предполагам, че е възможно момичетата да повдигнат този казус пред РГ и правилата да се прецезират в тази посока за следващата кампания.

Благодаря green_dawn ето за това поставям въпроса още от тази година и понеже до момента не съм се запознавала с въпросите свързани с деткските градини и не съм наясно освен сайта за кандидатстването къде другаде мога да го повдигна този въпрос
- някакви организации, сдружения или към общината директно ще се радвам да ме насочите на къде даа се обърна.
Какво е РГ?
Смятам че като съвестен гражданин Който последните 17 години си плаща осигуровките трябва до си търся правата. А и със тази криза и тези отворени граници със сигурност за в бъдеще няма да съм единствената която може да попадне в подобна ситуация.

Благодаря

# 64
  • Мнения: 735
Сутринта по радиото чух, че в Дума са писали за градините:
http://www.duma.bg/duma/node/14478
и, освен това, че ще слагат сгъваеми легла в спортните салони /където ги има, предполагам/.
И се сетих как преди 3 години в общините удрано се проектираха "сгъваеми" градини, като не се чу нито една от тях да е била реализирана.

# 65
  • Мнения: 513
първа по чертат, втора под чертата.....как разбирате, като с апо азбучен ред?
Ние сме последни,ама те са по абучен ред...

# 66
  • София
  • Мнения: 39 856
първа по чертат, втора под чертата.....как разбирате, като с апо азбучен ред?
Ние сме последни,ама те са по абучен ред...
Подреждате по възходящ ред граничните номера. Така се разбира на кое място под чертата е детето, + децата с по-високи точки.

# 67
  • Мнения: 4 465
Сутринта по радиото чух, че в Дума са писали за градините:
http://www.duma.bg/duma/node/14478
и, освен това, че ще слагат сгъваеми легла в спортните салони /където ги има, предполагам/.
И се сетих как преди 3 години в общините удрано се проектираха "сгъваеми" градини, като не се чу нито една от тях да е била реализирана.

Е писна ми. Едните старателно оцветяват статистиката в розово, а другите пък незнайно откъде си спретват своя статистка. Да питам откъде взеха култовото число 18 000 като 22 000 - 6 700 не дава толкова. При това в тези активни кандидатури има и не малко деца, посещаващи чиста ясла, които кандидатстват за ОДЗ. Какво точно трябва да се направи, за да не подвеждат хората с грешна информация и от двата лагера и ако е възможно да не се използва точно този проблем в предизборната еуфория. В общинския съвет има съветници от всички партии, но не съм забелязала някаква особена активност по въпроса с изключение на някоя и друга култова реплика в посока "Оправяйте се сами, общината вече не може".

# 68
  • Мнения: 63
първа по чертат, втора под чертата.....как разбирате, като с апо азбучен ред?
Ние сме последни,ама те са по абучен ред...
Подреждате по възходящ ред граничните номера. Така се разбира на кое място под чертата е детето, + децата с по-високи точки.

На детенцето на Marry-Rada просто явно не е теглен граничен номер и затова списъка й е в азбучен ред. Не сте били попаднали в гранична група при последните класирания - щом попаднете и ви теглят номер ще разберете кои под ред сте!  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 191
Здравейте майчета.
Незнам дали на място си задавам въпроса, но вече лудвам с тези класирания.
Та на въпроса: кога свършват класиранията, че нещо не разбирам с тези класирания всяка седмица какво се цели? Т.е. интересувам се кога разбираш че никъде не си приет и започваш да търсиш друг вариант?
Благодаря на всички които ми отговорят предварително, но вече съм много объркана.

# 70
  • Мнения: 10 547
Въпреки огромният брой на чакащите и желаещите да посещават ясла от набор 2009, за момента в ОДЗ-то, за което кандидатстваме от приетите двайсет и четири деца, се е записало само едно. Дано към средата на тази седмица има повече ясното, за да си направим сметка на къде да местим и дали да местим кандидатури.
Пфу, много досадно, когато така зависиш от другите...

# 71
  • София
  • Мнения: 355
Запис и аз!И да попитам,малкия е записан вече в детската,но ако след време реша отново да кандидатствам за друга градина,ще ми бъдат ли възстановени 3-те точки за 1-во желание или не?
Иначе успех на всички,да пожелая!
И да ви кажа че в 31 ОДЗ  в Люлин на опашката от чакащи има едно дете,от първите 5 е,което и да бъде прието няма да бъде записано,дано помогна на някой с тази информация!

# 72
  • Мнения: 1 020
Запис и аз!И да попитам,малкия е записан вече в детската,но ако след време реша отново да кандидатствам за друга градина,ще ми бъдат ли възстановени 3-те точки за 1-во желание или не?

Чак другата кампания  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 355
Ок благодаря  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 27
Момичета,мъжът ми е самоосигуряващ се и управител на собствената му фирма.Та въпросът ми е какво да носим при записване-може ли копие от регистрацията на фирмата и копие от договора за наем на офиса?Всъщност това да доказва,че работи в района на градината,но все пак....

Общи условия

Активация на акаунт