Данъчна декларация и за безработни - последен срок...

  • 46 293
  • 527
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Освен това кога ще търсим бившите работодатели, кога ще ни издадат тази служебна бележка, кога ще попълним декларацията и дали въобще ще я попълним правилно сами...ако пък търсим счетоводител, който да я попълни....бе няма как да стане в понеделник всичко това-пълен абсурд!

# 31
  • Мнения: X
В случай, че не подадем тази декларация, четох, че за глобите имало давност. Един казва, че след 2, друг, че след 5 г. евентуално неплатена глоба ще отпадне. Да знаете някакви вратички? newsm78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Е да де. Но при положение че на практика няма какво да се преизчислява, настоящият работодател може документално да "преизчисли" нищото и със задна дата. Защото цялата работа наистина е тотален абсурд.

# 33
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Е да де. Но при положение че на практика няма какво да се преизчислява, настоящият работодател може документално да "преизчисли" нищото и със задна дата. Защото цялата работа наистина е тотален абсурд.

А как ще се проверява преизчислено ли е нищото? Ей това ми е интересно на мен, ще тръгнат ли по фирмите да проверяват за служебни бележки? Thinking

# 34
  • Мнения: X
Момичета, току-що говорих по телефона с бившите ми работодатели. Те са крайно озадачени и за пръв път чуват такова нещо, даже се опитаха да ме убедят, че такава служебна бележка не ми е нужна. След това говорих със счетоводителка, която си има счетоводна къща и попълва декларации, представете си дори и тя, на която това й е работата е шашната. Каза ми, че в рамките на един час, днес, буквално са й загрели телефона хора, които в последния момент са научили за поредната гавра с нас. Представете си, щом хора, на които това им е работата не знаят нищо, кой да знае?! И после от НАП ще ми твърдят, че те били дали тази информация отдавна. Е, те да не смятат, че всички стявяме и лягаме с тяхната страница в нета, или пък основното ни четиво е Държавен вестник? Искам да ви посъветвам, който от вас е засегнат, още тази вечер да опита да се свърже с работодателя си, ако не, счетоводителката ми обясни, че тази служебна бележка се издава за 10 мин. Каза ми в 8 и 10 сутринта да бъда при нея, бележката щяла да е готова. След това отивам в счетоводната къща да ми попълнят декларацията, за да мога до края на деня да я изпратя по пощата. Същото ви препоръчвам и на вас, понеже току-що четох, че в Бургас вече има издадени двеста глоби на безработни,неподали Декларация 7, тоест същото очаква и нас вероятно. Нямам думи просто! При положение, че информация няма, за мен това е направено с цел срокът да бъде изтърван, за да съберат глоби. И това на безработни хора!

# 35
  • Мнения: 2 401
П..ка им ле..на на тия нещастници.  Медийното пространство е просто затлачено от противоречива информация по  въпроси всякакви. Идеята е човечецът да бъде държан в шах перманентно и да се чуди кога откъде ще бъде праснат с мокър парцал по тиквата.

# 36
  • Мнения: 22
Здравейте, дали някой тук знае какво се прави в този случай: Става въпрос за безработен от 7 април 2010 година, отишъл на борсата до март 2011 година. До 7 април е бил на трудов договор към фирма. Коя декларация трябва да подаде и кое приложение. Декларацията по чл. 50 и приложение № 1 - доходи от трудови правоотношения ли? И какво трябва да поиска по телефона да му издиктува счетоводителката, след като е бил на работа 3 месеца през 2010 г. Трябва ли му нещо и от бюрото по труда. Благодаря предварително за отговора.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Минзухарче, +1!
Аз съм съкратена от 01.10.2010г. - закриха фирмата. Имам право на 8 месеца обезщетение от НОИ. В момента получавам пари от тях, приблизително колкото е била старата ми заплата (80% мисля). И НИКОЙ до момента НЕ МИ Е КАЗАЛ, че дължа здравни осигуровки, или че трябва да подавам декларация! А ходя най-редовно и да си поддържам с подпис регистрацията в БТ и на определените ми срещи със служителката, която УЖ ми търси работа....
И като пробвам да проверя здравните си осигуровки в сайта на НАП - познайте - не работиииии....

# 38
  • Мнения: X
Такъв абсурд не е имало! От часове загрях телефона на звъня на мои познати счетоводители, юристи, както и на мои близки, които са засегнати от тази промяна. Никой нищо не знае, никой нищо не е подавал! Имам приятели, които са във вътрешността на страната, но са работили на морето. Как ще си намерят работодателя в понеделник,  да тръгнат примерно от София към Слънчев бряг ли, за да вземат служебна бележка, след това да се върнат да си попълнят декларация и да я подадат. Кога? Аз по една случайност съм в Бургас, където ми беше и последната работа, ами ако си бях останала в София?!Вече никой не може да ме убеди, че това не е целенасочено, ясно е че повечето хора няма да се справят и ще ги глобят. Нали са безработни, нека са и престъпници! Прочетох коментар в един сайт, който много ми хареса " Разбира се, че ще глобят безработния, а ако не може да си плати, ще му вземат имуществото, няма да вземат незаконните имоти на Цецко, я!"

# 39
  • София
  • Мнения: 16 234
А ако човек не работи от няколко години, пак ли трябва да подава декларация?
Скъпия напусна работа през 08.2009 г. От тогава нито се е регистрирал като безработен, нито е работил някъде с тр. или гражд договор. Не е плащал никакви здравни осигуровки и не желае да плаща и да подава каквито и да било декларации.
Иначе служебната бележка наистина се издава за 5-10 мин. от комп. После още толкова за подпис от гл. счетоводител и директор и поставяне на изходящ номер.
Но ако ръководството на фирмата отсъства в понеделник, какво прави нещастния безработен?

# 40
  • Мнения: X
Aisha, ако мъжът ти има доходи, които подлежат на деклариране, и не ги обявява... ясно е какво е това.
А здравното осигуряване в България е задължително по закон.

# 41
  • Мнения: X
Не знам дали в този случай съпругът ти трябва да подаде декларация, но е трябвало да подаде Декларация 7...Всъщност и ситуацията с нея беше горе-долу същата-никой нищо не знаеше! Гадове!
А ако ръководството на фирмата го няма както казваш, държавата само това и чака, в крайна сметка целта не е декларацията, а паричките от глобата!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Добре де, значи има 2 варианта - или НОИ да не ме осигурява здравно, или да ме осигурява и тогава няма да има нужда да се подава тази Декларация 7. В първия случай ще ги съдя, че не са ме уведомили, че дълва здравна вноска - пазя си всички документи от тях - никъде не пише, че трябва да плащам здравни! Във втория, няма нужда от паника (за това силно се надявам да е така!).
Та, как сега мога да проверя осигурена ли съм здравно или не?!

П.П. Редактирам се!
Данъчната декларация няма нищо общо с тази Декларация 7, която е за здравните осигуровки! Толкова ми се обърка информацията, че съм на ръба на истерията!
И сега ми идва другия въпрос - аз хубаво ще си взема бележка от стария работодател, ами от БТ ли да търся за 2-та месеца или от НОИ? И какво изобщо да търся, ма*ка му....

Последна редакция: пт, 29 апр 2011, 21:21 от Dive

# 43
  • Мнения: 25 913

Аз съм съкратена от 01.10.2010г. - закриха фирмата. Имам право на 8 месеца обезщетение от НОИ. В момента получавам пари от тях, приблизително колкото е била старата ми заплата (80% мисля). И НИКОЙ до момента НЕ МИ Е КАЗАЛ, че дължа здравни осигуровки, или че трябва да подавам декларация!

Успокой се.  Simple Smile
Ако разбирам правилно, съкратена си октомври миналата година, а в момента си на борсата и получаваш обезщетение за безработица? В този случай държавата те осигурява здравно и не дължиш никакви осигуровки.
След като изтече срокът на обезщетението ти, в 1-месечен срок трябва да подадеш Декларация 7 и да започнеш да се осигуряваш здравно, ако не си започнала работа по ТД.
А дали сега трябва да подадеш данъчна декларация, не мога да ти кажа. Струва ми се, че да, но не съм компетентно лице.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Трябва, да.

Общи условия

Активация на акаунт