Данъчна декларация и за безработни - последен срок...

  • 46 284
  • 527
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 352
Благодаря, момичета!  bouquet
Сега изтеглих:
1. Годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ за 2010 г (образец 2001). за доходите на физическите лица от източници в България 629KB, от 23.12.2010
и
2. Приложение 1 (образец 2011)- Доходи от трудови правоотношения 207KB, от 23.12.2010

от сайта на НАП.

Това ли трябва да попълня?!

# 46
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
не е ли по-лесно да се изтегли декларацията с баркод - сама си смята при попълване. няма как да забравиш нещо, защото не те пуска нататък?
http://www.nap.bg/document?id=2892

# 47
  • София
  • Мнения: 16 208
Aisha, ако мъжът ти има доходи, които подлежат на деклариране, и не ги обявява... ясно е какво е това.
А здравното осигуряване в България е задължително по закон.
Няма доходи от никъде. Доходите и данъците са само на мое име.
А задължителното здравно - като няма доходи  от къде да вземе пари за да плати осигуровките?
И на околовръстното да го пратя няма да изкара, стар е вече.

# 48
  • Мнения: 5 539
И какво ще стане, ако декларацията не бъде подадена в понеделник, ами например след 2 седмици? Пак ли ще се глобяваме? Или ако изпуснем понеделника, направо да не подаваме. Кое е по-добре - със закъснение или хич?

# 49
  • Мнения: 25 892
не е ли по-лесно да се изтегли декларацията с баркод - сама си смята при попълване. няма как да забравиш нещо, защото не те пуска нататък?
http://www.nap.bg/document?id=2892

Да, аз по нея попълвах, лесно е. Не е задължително да търсиш счетоводител за попълването.  Simple Smile

А задължителното здравно - като няма доходи  от къде да вземе пари за да плати осигуровките?

Това законът не казва - мълчи като комунист на разпит. Само твърди, че дължи и това си е. И ще си ги търси като бащиния. С лихвите.

# 50
  • Мнения: X
Aisha, след като няма никакви доходи, значи не дължи данъци за доходи.
За здравното осигуряване си е ваша работа дали ще плаща, или не, аз само казвам как е по закон.

А и "няма пари" е малко по-различно от
Цитат
...и не желае да плаща

# 51
  • Мнения: 17 416
Доскоро темата стоеше на първа страница. Не е ли малко късно да се питате- трябва ли, не трябва ли?
Декларацията с баркода аз не успях да попълня от един момент нататък/изобщо не стигнах до там, да си смятало само/, та изтичах до НАП. Много по- бързо и лесно, ама аз не съм критерий, де Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 344
По-добре да не подаваш с надежда да не те спипат, отколкото да подадеш със закъснение - в този случай актът ти е гарантиран.

# 53
  • Мнения: X
Аз ви препоръчвам счетоводител, тъй като беше подчертано, че погрешно попълнена декларация се счита за недействителна. Всъщност въобще не съм я виждала тази декларация, може и лесно да се попълва, не знам...

# 54
  • Мнения: 25 892
Ако служебната бележка е пред теб, попълването е лесно. Просто внимаваш кое къде нанасяш.
Ако я нямаш, обаче, става сложно.  Thinking

# 55
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
нали за това гледат в НАП. искат телефон за връзка. звънят, ако се налага.
за грешно-попълнена = недействителна не съм чула. учудва ме.
макар че днес лелята беше толкова отегчена. само преброи бележките, пита "да ги проверявам ли сега" и ми написа входящия номер....

# 56
  • Мнения: 17 416
И аз доколкото знам, ако е грешно попълнена, звънят. Къде е това- подчертаното?

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте на всички в темата. Благодаря Ви за тази полезна темичка. Аз също имам известни затруднения, искам да ви попитам дали знаете, доходите, получени като обезщетение за безработица дали се вписват в декларацията и трябва ли и бележка от НОИ? На работа бях до април 2010 г., след това получавах 4 месеца обезщетение от НОИ, та затова не ми е ясно дали само доходите от предишната ми работа или и тези от НОИ, че тогава става още по-сложно. Ще съм ви безкрайно благодарна, ако знаете нещо по въпроса.

# 58
  • Мнения: 25 892
Аз също имам известни затруднения, искам да ви попитам дали знаете, доходите, получени като обезщетение за безработица дали се вписват в декларацията и трябва ли и бележка от НОИ?

Не. Но ако имаш други доходи - например от наеми, трябва да ги впишеш.

# 59
  • Мнения: 804
Имам и аз въпрос - единственият ми доход за 2010г. е един месец майчинство и 4м.обезщетение за безработица от БТ.Сега съм безработна,след като напуснах след приключване на майчинството ми.Е и аз ли да подавам декларация,и какъв доход да упомена?
Надявам се как Сийка да се включи или някой запознат.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт