„Кой ви дава право да ни отнемате правата?”

  • 4 832
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Пари има от Европейския социален фонд. Но трябват проекти, които трябва да направят адаминистрациите-централни и местни. Кое му е нереалното на това?

Добре. А защо няма проекти?  Rolling Eyes

# 31
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пари има от Европейския социален фонд. Но трябват проекти, които трябва да направят адаминистрациите-централни и местни. Кое му е нереалното на това?

Добре. А защо няма проекти?  Rolling Eyes

Защо няма проекти мога да ти говоря цяла нощ,а я нямам защото имам да АДМИНИСТРИРАМ един подобен,който изпива времето и здравето на 5 човека.

Всъщност за какво се спори newsm78
Фактите говорят сами по себе си-няма достъпност за хората с увреждания,за възрастните и майките с колички.Който е доволен от това-ОК,който не е -да заповяда на 5ти Hug

# 32
  • Мнения: 167
Няма проекти, защото ,
 1-никой  адаминистратор не познава / никой не му го е вменил като задължение/ проблемите, които,решени, биха довели до равнопоставеност на хората с увреждания или някаква недостатъчност..
2. На никой администратор размера на заплатата не зависи от броя на интегрираните  от него люде с увреждания/ респ. от проектите, които е измислил за интегрирането/
3. Нашата администрация, социалната, е комунистически структурирана и измисля комунистически разпоредби, т.е раздава помощи и привилегии, защото смята, че хората с увреждания за негодни за друго.
 4. има и още- една тъпанарка от МТСП, директорка на някакъв отдел, като й казахме, че е нелепо родителят да е личен асистент ,само ако детето му посещава почасово, а не целодневно дневен център, ме пита: "Ама чакайте, какво ще прави цял ден тази майка, ако детето й е цял ден в дневен център?"-ми идваше да я убия!!!Защото тая идиотка не знаеше елементарни неща за това, за което получаваше заплата...

# 33
  • Мнения: 1 517
Като ви е тесничко в София, идете на село. И без туй селата пустеят...там няма да ви трябват автобуси и тротоари...................................

Такава реплика чух по повод на подобен пробелм, но във Варна  ooooh!

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Като ви е тесничко в София, идете на село. И без туй селата пустеят...там няма да ви трябват автобуси и тротоари...................................

Такава реплика чух по повод на подобен пробелм, но във Варна  ooooh!


 #Cussing out
Нямам думи.Заради такива държавата е на тоя хал #Crazy
Кво да говорим Close

# 35
  • Мнения: 167
Не са виновни авторите на тази реплика...

# 36
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Няма проекти, защото ,
 1-никой  адаминистратор не познава / никой не му го е вменил като задължение/ проблемите, които,решени, биха довели до равнопоставеност на хората с увреждания или някаква недостатъчност..
2. На никой администратор размера на заплатата не зависи от броя на интегрираните  от него люде с увреждания/ респ. от проектите, които е измислил за интегрирането/
3. Нашата администрация, социалната, е комунистически структурирана и измисля комунистически разпоредби, т.е раздава помощи и привилегии, защото смята, че хората с увреждания за негодни за друго.
 4. има и още- една тъпанарка от МТСП, директорка на някакъв отдел, като й казахме, че е нелепо родителят да е личен асистент ,само ако детето му посещава почасово, а не целодневно дневен център, ме пита: "Ама чакайте, какво ще прави цял ден тази майка, ако детето й е цял ден в дневен център?"-ми идваше да я убия!!!Защото тая идиотка не знаеше елементарни неща за това, за което получаваше заплата...

Точно това е. Няма пари за проекти, нали?
Съдя по един друг проблем- европейски пари висят от години, никой не се навива да направи проект- малко са парите за правещия....

Е, по въпроса- няма и кой да задължи, но пък тогава какво би се направило без достатъчна финансова стимулация? Както неработещите асансьори по подлезите....

Та хем има пари, хем няма за проектиращия, съответно няма проект и като факт- хората страдат и са недоволни.
Правилно ли разбирам или не?
Извинявам се за купищата въпроси, но наистина искам да съм наясно, пък и е в интерес на всички.

# 37
  • Мнения: 167
Права си, Arayа .... И за това не бива да търпим...

# 38
  • Мнения: 3 835

Тази е стара, новата е от 2009, която съм пуснала. Моля ти се, тя беше цяло събитие...

То изобщо по техните чиновнически житейски представи, приемането й беше революционен сезифовски труд и постижение, разбирай, те са си изпълнили и преизпълнили плана, проблемите са решени, хората цяфтят и прецъфтяват, по места и паланки, след приемането на наредбата. Ако случайно не им се случва цъфтенето и прочие, проблемът е по-логично да се търси в НЛО, отколкото в МРРБ, камо ли в отговорностите на министъра му, персонално или надолу, подобна мисъл е кощунство.

# 39
# 40
  • Мнения: 654
Вече не подкрепям нищо и никого.
Докога ще се делим на майки с колички,на инвалиди и на още колкото се сетите неща.
Докато не видя,че този народ се е събудил от ,,сън дълбок"за никого нищо.
Видяхте какво стана с горивата.
-Вие сте много,нафтата няма да я пипаме.Другите,другите да духат супата.
Ей тука се чуха мнения как протестите пречат на нормалния живот на останалите.Да спинка спокойно детето.
Щото на някой не му дреми за горивата.
Ами на тях не им дреми за вас.
Днес сте майки -подкрепяте тях,утре сте работници-искате увеличение,вдругиден сте пенсионери-искате достоен живот.
Няма как да стане..
Ние сме силни когато сме заедно.
Ние подкрепяме съседа,той нас.
И не забравяйте-Държавата това сме ние.

# 41
  • Мнения: 349
Вече не подкрепям нищо и никого.
Докога ще се делим на майки с колички,на инвалиди и на още колкото се сетите неща.
Докато не видя,че този народ се е събудил от ,,сън дълбок"за никого нищо.
Видяхте какво стана с горивата.
-Вие сте много,нафтата няма да я пипаме.Другите,другите да духат супата.
Ей тука се чуха мнения как протестите пречат на нормалния живот на останалите.Да спинка спокойно детето.
Щото на някой не му дреми за горивата.
Ами на тях не им дреми за вас.
Днес сте майки -подкрепяте тях,утре сте работници-искате увеличение,вдругиден сте пенсионери-искате достоен живот.
Няма как да стане..
Ние сме силни когато сме заедно.
Ние подкрепяме съседа,той нас.
И не забравяйте-Държавата това сме ние.


Много добре казано за съжаление Embarassed
И все пак семейно на 5-ти сме там Peace

# 42
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Джоджо,на 1000% съм съгласна с теб Peace
Но никой не разбира от вси4ко.Никой не може да вземе позиция за вси4ки проблеми.Никой не е до там експерт по вси4ко, за да може да отстоява правотата за всяка целева група Shocked
Искам да кажа.......всеки се опитва да бута там,където разбира.Няма как ина4е.Не е нужно да се превръщаме в псевдоразбира4и по вси4ко Peace
Но пък като граждани сме длъжни да се подкрепяме и отстояваме правата си.Защото никой от нищо не е застрахован,защото сме хора и защото ние сме това общество и тази държава Peace

Постинга ти ми напомня онова,което някои от нас до припадък повтаряха на 14.01.2009г.и след това.......Да спим?НЕ!Да мъл4им?НЕ!Да се примиряваме?НЕ!

Какво да правим Джоджо?Дай идея как да събудим народа?Хайде,не мъл4и и не се гневи сама на себе си,направи онова,което смяташ за редно .За себе си и за онзи народ,който все го отнася Hug

# 43
  • Мнения: 654
Когато прочетох заглавието,отворих тема с голям интерес и надежда,че някой се е сетил,че ни връзват ръце и отнемат правата.
Защото едно нещо остана някъде неразбрано и нечуто-
-когато решиш да съдиш голяма компания,първо трябва да докажеш,че имаш достатъчно пари при евентуална загуба да платиш.Защото ,,Те"ползвали услугите на високо платени адвокати и ти като загубила страна не може да им платиш хонорара.
И още-когато решиш да оспорваш неща на КАТ,плащаш 50лв. и се жалвай колкото искаш.
 Ако това не е отнемане на права,не знам какво е.
Не работя добре с компютър и пък да не пускам непрекъснато теми си замълчах когато чух и прочетох това.

Уважавам вашите искания и се надявам да се съберете повече от 20 човека.

# 44
  • Мнения: 167
mlsp@mlsp.government.bg
МОЛЯ, ВСЕКИ КОЙТО ПОДКРЕПЯ ПРОТЕСТА НИ ДА ПУСНЕ МЕЙЛ  НА МТСП  bouquet МОЛЯ, РАЗПРОСТРАНЕТЕ ПОСТИНГА МИ  bouquet
                                                     УВЕДОМЛЕНИЕ


                                                               ДО Г-Н ТОТЮ МЛАДЕНОВ,
                                                              МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА 
                                                              ПОЛИТИКА




                  УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИНИСТЪР,

            На 5 май по повод Европейският ден за протест  на  хората с увреждания, няколко семейства от Национален алианс „Усмихни се с мен”  Ви каним  от 13.00 часа на  среща  пред централния вход на МТСП . Предвиждаме да Ви връчим подарък-повредена инвалидна количка за възрастен-символ на  продължаващата негодна интеграционна политика  на държавната и местна власт за семействата с деца и младежи  с увреждания. Ще Ви връчим и снимки на майки, носещи децата по стълбищата в жилищни блокове и в училище, както и плакат с надпис „Чиновнико, нашата мъка ти плаща заплатата и ти храни децата!”.  Ще Ви връчим и декларация, срещу неефективно работещата оперативна администрация на МТСП.  С тази проява Национален алианс се присъединява към протеста на Център за независим живот под наслов „Кой ви дава право да ни отнемате правата?”

             Уважаеми г-н Младенов,

Не искаме оставката Ви- искаме да накарате администрацията си да мисли и да работи!

Не искаме социални помощи- искаме инвестиции в интеграционна политика!

Не искаме да слушаме, че няма пари за интеграционна политика- искаме да си свършите работата и да ги осигурите!

Не искаме да издържаме неработещи национално представени организации, които не ни представляват- искаме инвестиции в обществено значими проекти на НПО!

 Не искаме да плащаме заплати на неработещо чиновничество- искаме  административни реформи и ефективни социални услуги и здравеопазване!

Не искаме голи обещания-искаме достъпни улици, училища, жилища, концертни зали, библиотеки, рехабилитация, помощни средства, лекарства.....!

Не искаме да оставяме децата си на приемни родители, за да живеят човешки- искаме да живеят човешки с родните си родители!






 С уважение:
Теодора Пиралкова.-председател на УС на НА” Усмихни се с мен”
0888 879 798
Красимира Обретенова-член на УС на НА „Усмихни се с мен”
и председател на УС на сдр. „Св.Мина” Добрич
0888 799 165

Общи условия

Активация на акаунт