„Кой ви дава право да ни отнемате правата?”

  • 4 825
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris, France
  • Мнения: 14 180
Аз в момента не съм в софия и не мога да дойда но ако има петиция ще я подпиша с две ръце. Подкрепям ви, защото зная колко е трудно да се придвижвате с инвалидна количка по нормални тротоари. Представям си какво е по пълните с дупки  ooooh!. В софийски автобус едва успявах да кача тясна 5 килограмова количка. За инвалидна с възрастен вътре не ми се и мисли!!!! Много малко са приспособените автобуси.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Моля ви ,разпространете инфирмацията за протеста Praynig

# 17
  • Мнения: 4 195
Да, ЗА съм. НО! Не сега.
Нещото, което не мога да разбера, ама никак при това е: От къде пари?
Бюджетът отдавна е разпределен, Правителството е към своя край. От къде за Бога мислите, че ще има пари за нашите неволи?
Няма пари, идват избори.

Избори. Само след някой и друг месец. Не вярвам, че сега сте се сетили. Не вярвам, че не знаете, че не може да ви изпълнят исканията.

Наистина, очаквате ли нещо, чиста патаклама ли е или просто си нямате на идея....
смяташ ли., че някой има време за патаклама? Нали не смяташ, че някой очаква на следващия ден да има достъпен транспорт! Очаква се да дадат обещания, които да изпълнят, дори и при следващия бюджет, да намерят пари - вместо например да обновяват автопарка на народното събрание Peace
Пари има от къде да се намерят, въпроса е от колко хора ще дойде искането и простеста - ако пак са 100 майки - да, няма да има ефект, на кой му пука за тях. Координатора на ДБМ в момента е в Израел и всеки ден ми обяснява какво има там от десетки! години за хората с увреждания - спортни центрове, достъпна среда, пенсии много над нашата средна работна заплата, привилегии и придобивки за да могат да имат поне частица достоен живот.....и още и ощееее.
Там ще съм, разбира се Peace

# 18
  • Мнения: 3 835
Пари винаги е имало, а преди избори са повече от всякога.

Не вярвам някой с акъла си сериозно да се връзва на тази мантра, повтаряна в захлас от 20 г. насам.

Специално за целта, както и за още 100 подобни, през годините са усвоени милиони.

# 19
  • Мнения: 2 563
Пари има. Нуждите на хората с увреждания трябва да бъдат включени в бюджета. Що колите и привилегиите на депутатите са в бюджета, а достъпният транспорт не е?

# 20
  • Мнения: 167
Привет на всички! Ще ми се  и с чисто "родителски" послания да се включим в протеста. Мисля, че така ще мотивираме повече майки и татковци да дойдат, иначе има опасност всеки да се каже, "дреме ми за транспорта-аз нямам пари за рех, лек, ток и прочие, те ме занимават с транспорт..." Tired Лично аз бих призовала всеки родител,/ независимо на дете с увреждане или не,/ да дойде в знак на протест срещу всичко, с което институциите му тровят живота...

# 21
  • Мнения: 167
 Както пише Hear Again -пари има, но администрациите не могат да ги усвоят с ефективни проекти, защото не им пука, а не им пука, защото  заплатите им не зависят от направени проекти и не им се оказва натиск нито от шефове, нито от потребители...

# 22
  • Мнения: 984
Момичета, съществува Наредба №6 за достъпна архитектурна среда. Някои от вас може да са я виждали.

# 23
  • Мнения: 167
Мишона, значи трябва отново да напомним на администрацията, че трябва да изпълнява собствените си наредби! Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 835
Момичета, съществува Наредба №6 за достъпна архитектурна среда. Някои от вас може да са я виждали.

Наредбата е номер 4 от от 1 юли 2009 г. на МРРБ, за проектиране, изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението, включително за хората с увреждания (ДВ, бр. 54 от 2009 г.)

Това само за обща иннформация, ако я отворите да четете, ум ще ви зайде!

# 25
  • Мнения: 3 835
Както пише Hear Again -пари има, но администрациите не могат да ги усвоят с ефективни проекти, защото не им пука, а не им пука, защото  заплатите им не зависят от направени проекти и не им се оказва натиск нито от шефове, нито от потребители...

Ама Краска, ти си дълбоко заблудена приятелко, прекрасно усвояваха всичко каквото можеше, само дето джобовете, в които влизаха усвоените средства, не са на редовия българин. Затова и им се поналожи да връщат наказателно част от средствата.  Страшно им пука и свръх супер ефективно усвояваха, само дето целта им се разминава с твоята, иначе са много светнати, обучени и експерти в усвояването.

# 26
  • Мнения: 167
teo7777 "другарката" Данута Хюбнер, евродепутат, преди месец ясно и точно каза, че администрацията ни, особено местната, е негодна и не прави добри проекти и затова не усвояваме пари.... Тъй че зловредността е цялостна и всеобхватна #2gunfire

# 27
# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Не знам от къде имаш тази информация, но се съмнявам.
Моля ви, не ме разбирайте погрешнж- с вас съм, но се опитвам да бъда реалистка....

# 29
  • Мнения: 167
Пари има от Европейския социален фонд. Но трябват проекти, които трябва да направят адаминистрациите-централни и местни. Кое му е нереалното на това?

Общи условия

Активация на акаунт