Частни детски градини София 3

  • 67 415
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 034

Здравей,
исках да те попитам, ти записали си детето в Пролет? И ако да, имаш ли вече впечатления от там?

О, не. Аз при всички случаи след Нова Година ще застъпвам по-сериозно с детската градина. Той още е много зле с българския. Пък и съвсем други ветрове ни веят, да видим накъде.  Wink

# 721
  • Мнения: 1 153
Jagar, ако искаш, може да питаш мен, моето дете е вече месец там:)

# 722
  • Мнения: 126
Jagar, ако искаш, може да питаш мен, моето дете е вече месец там:)

Да, събирам други мнения, независимо, че аз съм ходила там преди време, а и днес отидох отново, за да видя има ли някакви промени. Засега, на фона на държавната градина, в която е приет сина ми и ходи, "Пролет" е на "светлинни години" напред. Но ще съм ти благодарна ако напишеш впечатления. Благодаря ти предварително!

# 723
  • Мнения: 1 153
Аз писах малко по-напред в темата след първите дни на моето дете там. (от тук и надолу: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580610.msg19739314#msg19739314

Това, което мога да добавя е, че след 3-4 дни период на тъга, когато се разделяхме сутрин (което аз смятам за нормално и дори "насърчавах" да си споделяме какво ни е на сърцето - извинете, че така префърцунено прозвуча, но точно това правехме Simple Smile) вече тичаме сутрин към градината и даже няма време да ме гушне, преди да влезе. А това за мен означава, че е посрещнат там топло и с внимание.
Доволна съм и от "учебния" процес - всеки ден ми казват какво са правили, той как се е справил и т.н.
Доста са строги към сополите (т.е. болните деца да си стоят у дома), което също ме радва.
В общи линии, за сега съм много доволна. Ако нещо конкретно те интересува - питай:)

# 724
  • София
  • Мнения: 165
     Здравейте, искам да споделя мнението си ЧДГ "Пролет" . Дъщеря ми ходи там от миналия октомври 2010г. От първия ден детето беше много доволно и спокойно, нито за ден не е плакала когато я оставям. Занимават ги добре. Внимателни са госпожите към децата. Гушкат и ги успокояват , когато се разплачат . По 10 деца са в група .
Таксата е 420 лв. без транспорт с храна. Отделно за заниманията се плаща.

# 725
  • Мнения: 4 555
В събота бях на едно представяне на Валдорфската детска градина "Златно зрънце" и останах доста впечатлена. По-конкретно казано, изпитах желание да съм дете и да ходя в тази детска градина.
Ако сте почитатели на този тип педагогика, искам да ви препоръчам с две ръце "Златно зрънце".

За съжаление на сайта им не пише всичко това, което казаха на представянето, но все пак може да се добие някаква представа - http://zlatno-zrantse.bg/za-nas/zanimania
За разлика от Монтесори, имат акцент върху груповите занимания, формирането на взаимоотношения, свободната творческа игра, развитие на въображението. Голям акцент има и върху изкуствата. Освен рисуването, апликиването и моделирането, за валдорфската педагогика прочетох, че набляга и на театъра - обличат се с определени костюми и играят роли. Това конкретно може и да не съм го разбрала много добре.
Всеки ден играят навън, а в един от дните имат разходка на Витоша (където се намира градината).
Веднъж в седмицата имат ден за месене на хляб, правят най-различни формички и си ги пекат на място.
Всяка сутрин си приготвят закуската сами, което не би трябвало да е нещо кой знае какво, защото примерно в скандинавските страни това се прави дори в държавните градини.

Таксата е 440лв без храна.
Имат и начално училище, така че родителите няма да се притесняват как детето ще се адаптира в първи клас, след посещение на подобна градина.
Дано на някого да е била полезна тази информация.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 335
А при тях как е уреден момента с образователната система в училище?
 
Btw имат и транспорт, организират закупуването на собствен бус, а в момента ползват буса на съседна градина. Храната е 120лв.

И на мен са ми много интересни, жалко, че са на другия край на София...

# 727
  • Мнения: 9
Момичета,
за първи път пиша в темата ... имам нужда от помощ, толкова много четох за ясли и градини и скоро ще ми гръмне главата и нищо подходящо ненамирам, търся частна ясла с английски или само на английски в района на пл. Славейков за детенцето ми на година и малко. Имам чувство че всичко е в младост и драгалевци

хиляди благодарности

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 17:17 от dessertbird

# 728
  • Мнения: 416
Елора, това което си написала за  Валдорфската детска градина "Златно зрънце", все едно си описала нашата. При нас има стая специално пригодена за театър и децата участват в постановките. Всеки ден се разхождат в планината, апликират и също се набляга на груповите занимания. Всеки петък пранят сладкищи, питки и други. Според мен тези занимания са много полезни за децата, а те самите се чувстват щастливи и удоволетволени.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Момичета,
за първи път пиша в темата ... имам нужда от помощ, толкова много четох за ясли и градини и скоро ще ми гръмне главата и нищо подходящо ненамирам, търся частна ясла с английски или само на английски в района на пл. Славейков за детенцето ми на година и малко. Имам чувство че всичко е в младост и драгалевци

хиляди благодарности
"Светлина" имат база на ул. "6-ти септември"

# 730
  • Мнения: 9

[/quote]
"Светлина" имат база на ул. "6-ти септември"
[/quote]

благодаря ти шунка ще ги прослушам

# 731
  • Мнения: 10 547
Stelfy, дали вече синът ти ходи на в Монтесори Хай? Ако да, как е, доволна ли си, а той, лесно ли се адаптира?

Има ли някой лични впечатления от ЕСПА?

# 732
  • Мнения: 3 479
Касита, полулични впечатления вършат ли работа? Wink
Най-добрата ми приятелка си махна голямото дете от училището, от тази година. Малкото е още в детската градина, защото не можа да намери удобна като локация друга частна детска градина. При всички случаи няма да остане в ЕСПА за училище.
С една дума - лошо качество за огромна сума пари. Постоянно напускат деца. Дерат ги като гергьовски агнета родителите ooooh!

# 733
  • Мнения: 10 547
Благодаря ти, DarkViolet. Локацията и на мен ми повече от удобна, цената...е удобна на майка ми, за мен е кощунствена за липсата на всякакви подобрения на материалната база. До този момент имам два добри отзива на вече незнайно колко на брой отрицателни. Confused

Изключително съм доволна от една нова частна хм, не мога да я нарека ясла и ДГ, защото е със статут на клуб, но не съвсем, т.е. не се организират РД и други такива, децата спят там, има си отделно спално помещение, кухненски кът, храната е от детска кухня, броя на децата бутиков, но пусто ме притеснява липсата на лиценз. Хайде, това ще го преглътна, но няма да се примиря, че идват деца за почасово и полудневно гледане. Това текучество и липса на възможност за контрол са доста притеснителни. В даден момент там става като в хан. Иначе и адаптацията и стресовият период продължиха 20 минути  Simple Smile Лятото беше добре- малко деца, току що открито място, но сега вече не е нашата ясла.

Ще ми се и детето да не е в яслена група или по възможност да е в смесена такава, т.е. моделът, практикуван в Монтесори центровете.

Та в този ред на мисли се чудя и за Камелини Монтесори? Но Стелфи, така сладкодумно разказва и ме омая, та в петък ще видя дали Хай-я е нашето място, нищо че е на другия край на града.  Confused

# 734
  • София
  • Мнения: 6 709
Елора, човек, присъствал на представянето на Златно зрънце ми каза, че децата се взимали рано - след 15 до към 17 ч. На мен това ми се вижда невъзможно за родител на стандартно работно време. Ти чу ли нещо подобно?

Общи условия

Активация на акаунт